Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz #72042496 #32 üzenetére

    A DD+ a sima ARC -n amennyire jól tudom inkább a kivétel kategória. Amire tudták ezt a TV -k addigra nem sokkal később itt is lett az eARC. A legtöbb TV -nél bizony lekonvertálja azt "sima" DD -re a TV és úgy adja ki. Nekem is van ilyen TV -m ...

    "Melyik eARC-képes tévéből kerül/t ki a Dolby TrueHD?" - Csak hogy ne menjünk messzire a jelen cikkben említett két modell elég jó példa lesz? Már a tavalyi 8K -s Samsung -oknál is úgy volt, hogy:

    - a belső TV app -oknál a "Passthrough" lehetőség ki volt szürkítve. "Auto" módot választva meg E-AC3 -nál (akár Atmos -al) "bonyolultabb" hang eARC -n nem jött ki belőle. Meg DTS se ...
    - HDMI forrásról, ha átállítottad "Passthrough" -ra, akkor átengedte a TrueHD -t, de ez a kérdésfelvetés szempontjából irreleváns (magyarázat lentebb).

    Úgy egyébként a Samsung specifikációban is erre a két új típusnál a Samsung szemérmesen hallgat minden formátumról, ami Dolby Digital Plus -nál (akár Atmos -al) "bonyolultabb" ... Feltételezhetően nem változott semmi pozitív irányban ...

    Miért is irreleváns a második opció. Vegyünk kétfajta felhasználói csoportot (a végére azért írok +1 -et):

    1. a "BDremux -osok" (ugye a kommentelők java része erre kíváncsi)

    Nos itt DD+ (akár Atmos -al) a max. Egy Plex/Emby (én utóbbit használom - ott biztosan) a DTS -t (az én TV -m támogat DTS -t - így azt nálam nem) vagy ennél bonyolultabb Dolby -t (/DTS -t) szépen konvertál on-the-fly AC3 -á ...

    2. Akinek ugye van BD lejátszója/Shield -je ÉS AVR -je

    Ugye ez a fentebbi második opció esete. Namost, ha az említett kétfajta eszközöd együttáll, akkor nem úgy fogod összekötni ezeket, hogy: BD lejátszó/Shield --> TV --> AVR ...

    Hanem: BD lejátszó/Shield --> AVR --> TV. Ugye ekkor még megkapjuk a DTS -t/DTS-HD HRA/MA -t illetve azt a "maréknyi DTS:X" -et is ... Persze a "BD lejátszó/Shield" helyére konzolt is oda lehet képzelni. Ennek így van értelme - ezért irreleváns a korábban emlegetett második pontos HDMI passthrough ...

    a +1 -es opció, amit tudom, hogy egyre gyakoribb. A Soundbar -osok. Itt meg kb. mindegy, hogy DD+ Atmos vagy TrueHD Atmos -t hallgat az ember ...

    LPCM -be kódolás alatt mire gondoltál? Külső lejátszóra? Amennyiben igen, akkor goto kettes pont fentebb (akkor AVR -be dugom inkább és nem kell LPCM -be kikódolás a forráseszközön) ... :)

Új hozzászólás Aktív témák