Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz Yany #309 üzenetére

    +1, tökéletesen egyetértek a mondandóddal. Kicsit olyan ez a dolog lassan mint az Intel vs. AMD hitvita, de jól látható, hogy mindkét oldalnak vannak hívei bőven. Elfogadom a 150 éves technika mellett érvelők igényét a régire, viszont értem és helyeslem az igényt az újra.

    (#305) fuze: Szerintem elég fura azt gondolni, hogy azért akarja átvinni néhány rendező (és most már a Paramount is) a sokkal munkaigényesebb és költségesebb technikát mert ezzel a TV gyártók megint ronthatják a közízlést, és méginkább igénytelenebbé tehetnek minket. Lehet kicsit lassabban mint az elektromos autózás, de szerintem el fog ez is terjedni. (azért az e-autók elterjedésének van egy környezetvédelmi mozgatórugója is..)

    (#298) PuMbA: "Akkor azt mondom, hogy a TV-ben sportot nézek interpolációval 100fps-en" - Naugye! Hát nem lenne jobb, ha már eleve így vennék fel a sportműsoraidat és natívan tudnád 100Hz-en nézni az arra alkalmas tévéden, nem pedig az artifaktos interpoláltat kéne nézni? Innen már csak egy lépés és a filmeknél is megszoknád az élethűbb, a valósághoz sokkal közelebb álló képet. :)

    Nem akarok meggyőzni senkit, de nekem elég fura, hogy a feljődés ellen milyen érveket hoznak fel néhányan, mintha csak náluk lenne a tuti bölcsek köve, aki a realisztikusat preferálná a megszokottal szemben az mind hülye aki beszopja a bullshit-et. Ez eléggé bigott luddita reakció kérem. Ha a 24 művészi döntés akkor Tarantino bácsinak 20 év mulva is lehetősége lesz szaggatva mesélni, hiszen nem lesz nagy dolog a 24p képességet a fejlettebb rendszereken is meghagyni. Aztán ha egy rendező így vagy úgy forgat akkor őket kell szídni majd! Nekem nagyon bejön, ha élethűbb a dolog amit látok, műsortól függetlenül. Az egyik előfutára ennak a dolognak a Ryan közlegény megmentése volt szerintem, ami ugyan 24p volt még, de a rövid záridő és a mozgó kézikamerás felvételek sokkal élethűbbé tették.

    Kicsit úgy érzem magam, mint mikor autós fórumon az automata váltóra meg a klímára mondta egy lángelme, hogy ezek nem kényelmi funkciók, csak úri hóbort. Persze indíthatnánk az autót kurblival, és tekerhetnénk kézzel az ablakokat is mint anno Stan és Pan. 24p-ben. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák