- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Google Pixel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Telekom mobilszolgáltatások
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
HaZse
őstag
Ah értem én. De nem hinném, hogy ennyire le kellene húznod egy rendszert.
Volt alkalmam kipróbálni szinte az összes rendszert (IOS, driod, BB, WP). És ezek közül a WP tetszett meg használat során a legjobban, ugyanis elég sokat fotózok kisebb dolgokat. És a fotózás miatt a többi rendszer elvérzett, pedig a WP után BB jött még be igazán, de ott meg a kapera a rossz.
-
vicze
félisten
-
HaZse
őstag
-
vicze
félisten
Nagyon kíváncsi leszek mi lesz a végleges "megoldás" erre, de nem sok jel mutat arra, hogy valódi portolás lesz WinRT-s kódbázissal.
-
Gusztáv
addikt
Ez most még a Preview alatt működik, de a véglegesben nagy valószínűséggel nem fog. Az MS-nek az az érdeke, hogy a fejlesztő portolja az androidos programot, és te mint végfelhasználó már az Áruházból töltsd le.
-
vicze
félisten
-
orbano
félisten
-
vicze
félisten
-
HaZse
őstag
-
orbano
félisten
-
HaZse
őstag
-
orbano
félisten
három hónapja tartottak 100 millió eladott Lumia-nal, és negyedévente kb 8-10 millió szokott elmenni, tehát 108-110 millió lehet most az eladott darabszám. ha van ebben kb 10 millió azóta kukázott készülék (köztük a 2 millió WP7-es Lumia), akkor 100 milla lehet a jelenleg használatban lévő, potenciális UAP képes telefon. Van még 110 millió desktop vagy tablet Win10, és 15-16 millió Xbox One, amik novemberben kapják meg a win10 update-et, akkor azt mondhatjuk, hogy jelenleg max 220-225 millás a potenciális windows platform piac. Év végére talán lesz belőle 260-270 milla. Hát ez még nem az a szám, ami miatt tömegesen fognak a fejlesztők az UWP-re rámozdulni. Inkább az a kérdés, hogy a fejlesztők mennyire bíznak a további növekedésben, és hogy meglesz-e tényleg az 1 milliárd két és fél éven belül.
viszont lényegesen könnyebb lesz portolni a meglévő androidos és ios appokat, ez segíthet átbillenni a holtponton...
-
aprokaroka87
nagyúr
(Szemelyes programozoi tapasztalatom alapjan mondom, hogy) WP-re fejleszteni nem nehezebb, hanem konnyebb, mint pl. Androidra vagy iOS-re. De a dontest nem a feladat nehezsege alapjan hozzak meg a fejlesztok, hanem a megcelzott felhasznaloi tabor merete alapjan. Amig a szamok azt mutatjak, hogy 2+ milliard Android, 600+ millio iOS es 40+ millio WP, addig eleg egyertelmu, hogy melyik 2-vel kezdik az app fejlesztest, es hogy mennyire fognak sietni a 3. projekttel
(az aktualis szamoknak nem neztem utana, de ha valakinek megvan fejbol, nyugodtan javitson ki)értem
De azt a valjuk be hogy a WP7 nem tudása,az szerintem sok emberben "nyomot" hagyott szerintem. -
FozzieBear
csendes tag
(Szemelyes programozoi tapasztalatom alapjan mondom, hogy) WP-re fejleszteni nem nehezebb, hanem konnyebb, mint pl. Androidra vagy iOS-re. De a dontest nem a feladat nehezsege alapjan hozzak meg a fejlesztok, hanem a megcelzott felhasznaloi tabor merete alapjan. Amig a szamok azt mutatjak, hogy 2+ milliard Android, 600+ millio iOS es 40+ millio WP, addig eleg egyertelmu, hogy melyik 2-vel kezdik az app fejlesztest, es hogy mennyire fognak sietni a 3. projekttel
(az aktualis szamoknak nem neztem utana, de ha valakinek megvan fejbol, nyugodtan javitson ki)három hónapja tartottak 100 millió eladott Lumia-nal, és negyedévente kb 8-10 millió szokott elmenni, tehát 108-110 millió lehet most az eladott darabszám. ha van ebben kb 10 millió azóta kukázott készülék (köztük a 2 millió WP7-es Lumia), akkor 100 milla lehet a jelenleg használatban lévő, potenciális UAP képes telefon. Van még 110 millió desktop vagy tablet Win10, és 15-16 millió Xbox One, amik novemberben kapják meg a win10 update-et, akkor azt mondhatjuk, hogy jelenleg max 220-225 millás a potenciális windows platform piac. Év végére talán lesz belőle 260-270 milla. Hát ez még nem az a szám, ami miatt tömegesen fognak a fejlesztők az UWP-re rámozdulni. Inkább az a kérdés, hogy a fejlesztők mennyire bíznak a további növekedésben, és hogy meglesz-e tényleg az 1 milliárd két és fél éven belül.
-
Fiery
veterán
Windowsphone-ra mennyire bonyolult a fejlesztés?
mert ez egy csapda,hogy sok app nincs a platformon.
Amikor a nagyobb app fejlesztők elkezdik tervezni az appot,mi alapján választják meg azt hogy pl Winphone-ra nem adják ki?(Szemelyes programozoi tapasztalatom alapjan mondom, hogy) WP-re fejleszteni nem nehezebb, hanem konnyebb, mint pl. Androidra vagy iOS-re. De a dontest nem a feladat nehezsege alapjan hozzak meg a fejlesztok, hanem a megcelzott felhasznaloi tabor merete alapjan. Amig a szamok azt mutatjak, hogy 2+ milliard Android, 600+ millio iOS es 40+ millio WP, addig eleg egyertelmu, hogy melyik 2-vel kezdik az app fejlesztest, es hogy mennyire fognak sietni a 3. projekttel
(az aktualis szamoknak nem neztem utana, de ha valakinek megvan fejbol, nyugodtan javitson ki) -
janeszgol
félisten
JA jó, bocs, máshogy értelmeztem: (mármint stabilabb, gyorsabb OS, és a böngészés takarékosabb)
A 8.1-en valóban elég gáz a mobil IE, de W10M-en az Edge azért eléggé odab*sz....Csak kár, hogy még nincs kész a W10M
Nem maga az OS stabilabb. Már csak azért sem lehet, mert Androidon sok gyártó bele nyúl a Rom-ba és elrontja. Van olyan droidos telefon, ami vetekedhet a WP stabilitásával*. (Jellemzően nem azokra hanyigálják fel a CM-et.)

Az Edge-vel még kevés a tapasztalatom. Azt tudom, hogy OTP tranzakció közben csutkára fagyott. Utána nem is tudtam újra belépni az OTP-be, meg kellett várnom azt a pár percet, míg kidob a bank. De mivel még béta, ezért ezt nem tekintem akkora gondnak. (Androidon viszont sosem utalok.)
* Mostanában azért az MS is elszúrta e tekintetben a dolgokat. De legalább javítja. Ezért is jobb a zárt rendszer.
Minden WP telefon (Nokia, MS istállóból) nagy selejt aránnyal jön a világra. De legalább a szervizük normálisabb. De ezen nem fogunk össze veszni, mert nincs értelme. Te X-ből kifogsz egy jót, én rosszat, Y-ból fordítva. Aztán bizonyítsuk be, melyik a szar.

De az igaz, ha jó 520-at fogtál ki (jellemzően a 2013 augusztus előttiekkel volt sok baj), az működött.
-
FozzieBear
csendes tag
"stabilabb, gyorsabb és takarékosabb böngészés"
Így szólt az a mondat rész. Ha már linkelsz, előtte olvass is!
Na ne hazudjál már. 520-on WP8-on és a kezdeti 8.1-en semmi baj nem volt a mobiladattal. Se 620-on, se 625-ön, se 720-on, se 920-on. Folytatnám, de több WP-s telóm abból a szériából nem volt.
Mi van? 535-ön eléggé problémás a mobiladat is és a wi-fi is trágya. Függetlenül attól, hogy milyen OS volt rajta. 520 meg érdekes eresztés volt, eléggé széles skálán mozgott a minőség. Voltak nagyon szerencsés darabok, és voltak nagyon szerencsétlenek. Tiszta lutri volt az 520. (nem csak ebből a szempontból)
640XL-lel semmi gond nincs, 1320-al sem, 930-al sem. Se 8.1-en, se 10 preview-n. (bár ez utóbbi erősen build függő, vannak problémás buildek, de nem tudok róla, hogy már RTM lenne a dolog)
-
FozzieBear
csendes tag
"stabilabb, gyorsabb és takarékosabb böngészés"
Így szólt az a mondat rész. Ha már linkelsz, előtte olvass is!
Na ne hazudjál már. 520-on WP8-on és a kezdeti 8.1-en semmi baj nem volt a mobiladattal. Se 620-on, se 625-ön, se 720-on, se 920-on. Folytatnám, de több WP-s telóm abból a szériából nem volt.
JA jó, bocs, máshogy értelmeztem: (mármint stabilabb, gyorsabb OS, és a böngészés takarékosabb)
A 8.1-en valóban elég gáz a mobil IE, de W10M-en az Edge azért eléggé odab*sz....Csak kár, hogy még nincs kész a W10M
-
janeszgol
félisten
"stabilabb, gyorsabb"
Nem tudom, mit szívsz, de én is kérek belőle

"rugalmasabb felhő használat "
He?
" stabilabb mobiladat jel."
Ez pedig bizony hardveres dolog, Lumia 520-on, 535-ön valóban tapasztaltam én is ilyen gondot, de annál felsőbb kategóriákban nemigen.
"stabilabb, gyorsabb és takarékosabb böngészés"
Így szólt az a mondat rész. Ha már linkelsz, előtte olvass is!
Na ne hazudjál már. 520-on WP8-on és a kezdeti 8.1-en semmi baj nem volt a mobiladattal. Se 620-on, se 625-ön, se 720-on, se 920-on. Folytatnám, de több WP-s telóm abból a szériából nem volt.
-
FozzieBear
csendes tag
Ezt a fórumban vagy az eladóktól kell megkérdezni. Amiért én szívesebben használok Androidot már:
- stabilabb, gyorsabb és takarékosabb böngészés, videó lejátszók széles választéka (pontosabban a kedvencem, a KM Player droidon jobb), rugalmasabb felhő használat és fájl küldés, fájlkezelés. És ami új (régen nem találkoztam ilyennel, szóval ez szoftveres gond lehet WP-nél): stabilabb mobiladat jel.
Egy dolog még mindig sokkal jobb WP-n: sokkal pontosabb a keyboard. Sokkal, sokkal.
"stabilabb, gyorsabb"
Nem tudom, mit szívsz, de én is kérek belőle

"rugalmasabb felhő használat "
He?
" stabilabb mobiladat jel."
Ez pedig bizony hardveres dolog, Lumia 520-on, 535-ön valóban tapasztaltam én is ilyen gondot, de annál felsőbb kategóriákban nemigen.
-
janeszgol
félisten
Ezt a fórumban vagy az eladóktól kell megkérdezni. Amiért én szívesebben használok Androidot már:
- stabilabb, gyorsabb és takarékosabb böngészés, videó lejátszók széles választéka (pontosabban a kedvencem, a KM Player droidon jobb), rugalmasabb felhő használat és fájl küldés, fájlkezelés. És ami új (régen nem találkoztam ilyennel, szóval ez szoftveres gond lehet WP-nél): stabilabb mobiladat jel.
Egy dolog még mindig sokkal jobb WP-n: sokkal pontosabb a keyboard. Sokkal, sokkal.
-
FozzieBear
csendes tag
-
batai15
félisten
Megesett az az eset hogy app storban a számtalan fizetős és ingyenes app közül egy sem volt alkalmas egy feladatra, win storban a 3 közül egy viszont hibátalnul kezelte amit kellett. Bár már írtam ezt egyik topicban, csak jelezem ismét akad ellenpélda. Persze ettől eltekintve tiszta sor hogy nem ez a jellemző
Hat hidd el wpn ez forditva is van. Sajnos

-
Gusztáv
addikt
Az a különbség, hogy egy 520-on az alap funkciók (névjegyzék, email, naptár stb) szép gördülékenyen működik, míg egy hasonló korú/kategóriájú droidon a névjegyzék megnyitása is általában akad/lassú.
Ami az alkalmazásokat illeti, azt látni kell, hogy a 8.1 iszonyat megkötéseket tartalmaz a 3rd party appoknak, így egy csomó Droidon/Androidon létező funkciót nem megvalósítható. Ebben a Win 10 komoly előrelépést hoz (ami persze a platform biztonságára/stabilitására nem biztos, hogy jó hatással lesz).
Nekem több ismerősőm, aki most váltott okostelefonra, WP-t vett, és nagyon boldog vele. Igen, ők jellemzően nem a heavy userek. -
lexter00
őstag
Igen, jó telefon a 640. De én azt látom, hogy sokan megveszik, haj de szuper, aztán 1 hónap múlva zaciba (Apróra) dobja és megy vissza droidra. Kevés százalék meg nagyobb WP-re.
Én már többször is hangoztattam itt, hogy nem hardveresen, kidolgozottságban van baj (eltekintve a nagyobb számú gyártási selejtet) a Lumiákkal. Simán lehetének sztárok. Itt valami a szoftverrel nem okés, hogy nem tudja kielégíteni az emberek igényeit.
De mit nem tud kielégíteni a Wp?Ezt mint egy átlagfelhasználó kérdezem
-
janeszgol
félisten
Ha tetszik ha nem a Wp most kezdett el nyomulni amióta rájött hogy olcsóbb telfonok kellenek normális felhasználói élménnyel.Én 2 éve vettem a L625-öt az előfizum mellé potom 20 eft-ért és ez akkor magasan verte az androidos társait.A mai napig hű társam pedig törtem zúztam már szegényt.És nagyon sokan mennek át droidról wpre elég csak a l640-es(szerintem ma ennél jobb ár/érték telefont nem lehet kapni) véleményeket átolvasni.
Igen, jó telefon a 640. De én azt látom, hogy sokan megveszik, haj de szuper, aztán 1 hónap múlva zaciba (Apróra) dobja és megy vissza droidra. Kevés százalék meg nagyobb WP-re.
Én már többször is hangoztattam itt, hogy nem hardveresen, kidolgozottságban van baj (eltekintve a nagyobb számú gyártási selejtet) a Lumiákkal. Simán lehetének sztárok. Itt valami a szoftverrel nem okés, hogy nem tudja kielégíteni az emberek igényeit.
-
lexter00
őstag
Ha tetszik ha nem a Wp most kezdett el nyomulni amióta rájött hogy olcsóbb telfonok kellenek normális felhasználói élménnyel.Én 2 éve vettem a L625-öt az előfizum mellé potom 20 eft-ért és ez akkor magasan verte az androidos társait.A mai napig hű társam pedig törtem zúztam már szegényt.És nagyon sokan mennek át droidról wpre elég csak a l640-es(szerintem ma ennél jobb ár/érték telefont nem lehet kapni) véleményeket átolvasni.
-
janeszgol
félisten
Pedig jó az. Én sűrűn használom a dropboxot és Androidon mindig a saját mappájába tesz mindent, amit letöltök ( jó mélyre). Aztán ezeket szépen átrakom máshova.
Tipikus WP-s sírás volt: letöltöttem a felhőből az XY elektronikus könyvet. A reader megtalálja, de én nem találom manuálisan. (Lumia 520 és 625 topic.)
-
janeszgol
félisten
Igen az lehet, és jó is hogy elfelejtik a fél giga ramot.
A Lumia 520 és társai nagyon is jól használható telefonok... voltak. WP 8-ra optimizálták a hardvert. Én egy L625-ön használom a W10M előzetest és még mindig katasztrófa, ha minden napi használatról lenne szó. Ez nem gondolom, hogy csak a HW hibája lenne (ugye 8 giga flashnél húzta meg a határt az MS, de én még az 1 giga ramot is bele vettem volna, akinek meg ilyenje van, kedvezményes csere, ami reklámnak is jó).
De februártól WP 8.1 is bajos, pláne fél giga rammal. Persze fennen hirdetik a fanok, hogy nem az. Egy android is van annyira stabil, mint a WP.
Szóval az 520 nem volt szemét: jó áron adott jó hardvert, jó kamerát, jó hangot, csak eljárt felette az idő. Ma sem szemét, ha valaki egy picit is intelligens, akkor vissza teszi rá a sima 8-at és kész a jó telefon.
-
Kari1
aktív tag
Aki azt hangoztatja, hogy ,az alkalmazások ritkás frissülnek, azok nézzék meg az előbb készített frissítési előzmény képernyőmentésemet.
Itt legalább nincs verzió szám korlátozás, mint droidon és iphone-n. (Lásd pl. a Galaxy mini-re a viber alkalmazás nem ugyanaz a verziószáma, mint a G3-ason).
Azért mert mutatsz 1-2 app-ot ami most frissült semmit nem jelent. Pl amelyik appokat én néztem és van WP-s megfelelője már jó ideje nem volt frissítve, nem úgy mint androidon.
Plusz az hogy van android verzió korlát semmit nem jelent fura is lenne ha egy új app új api-kal futna pl 1.6-os droidon.
Ilyen szempontból a WP még gyerekcipőben jár. (plusz WP 8-as appot sem hiszem hogy feltudsz tenni WP 7-re vagy WP 7.8-ra akkor ott hogy van a kompatibilitás?) -
vicze
félisten
Ha megtalálod a methodology-t szívesen fogadom.
Benne kéne legyen a saját oldaluk cikkeiben, de nincs. 
Teljesen elvileg igen havi eladási adatok, és elsősorban szolgáltatók adataira alapozva, de minden "hónap" 3havi átlagot jelöl, így a szezonális kiugrások igazából ki vannak egyenlítve/simítva, de még így is iszonyat hullámzó, ami óriási kilengésekre utal havi szinten. Azért is 3hónapos átlagolást csináltak, mert különben tök nevetséges hullámzás lenne össze vissza, iszonyat magas meg alacsony értékekkel, és még így is megvannak a peak-ek.
Az iPhone bemutatók után is max. 10%-os az emelkedés karácsonyig, ami a valóságban, egy óriási tüske októberben. A WP eladásokban is van ugyan ilyen egészen 8% peak (tehát fel és le ívvel), ami arányosan akár ugyan annyi telefont is jelentene elvikben, de azt elég biztosra vehetjük, hogy nem így van.
A másik dolog, meg hogy csak %-van, eladási számok nincsenek, így meg lehet, hogy 30millió 10%-ka, meg lehet 300e 10%-ka egy érték.Nem azt mondom, hogy nem helyesek(saját adataik, saját magukkal stimmelnek), hanem azt, hogy használhatatlanok.
Pl. eleve hogy 1hónap adata 3x szerepel a statisztikában eleve nonsense, és teljesen megmásítja a valóságot.Egy valódi nem átlagolt havi bontásos tök jó lenne, eladott mennyiségekkel.
-
pengwin
addikt
És "25." alkalommal is átlépte a WP a 10% EU-ban.

Kíváncsi vagyok mikor fog leesni valakinek, hogy a Kantar statisztikái egyszerűen használhatatlanok, így 2év távlatból nézve nem létezik, hogy valami 2-5%-ot igazodik havonta folyamatosan random módon.Ez egyáltalán nem WP eleln szól, hanem a Kantar eléggé random adatai ellen.
Ezek eladási statisztikák, nem a használatban lévő okostelefonok OS szerinti megoszlása... Vagy tévedek? Mert ha nem értelmezem rosszul akkor akár helyesek is lehetnek az adatok.
-
HaZse
őstag
-
martonx
veterán
nem a rendszer fájl az érv
hanem hogy részletesen lásd az eszközön levő tartalmat
még akár a pitypang.exe-t isÉpp a héten jelent meg a Total Commander final verziója WP-re. Mondjuk olyan szinten szarom le a fájlkezelő témát mobilon, hogy per pillanat semmilyen filekezelő nincs a telefonom, mert minek.
-
aprokaroka87
nagyúr
nem a rendszer fájl az érv
hanem hogy részletesen lásd az eszközön levő tartalmat
még akár a pitypang.exe-t is -
boncser
aktív tag
szerintem az nem mindeggy hogy mit tud egy fájlkezelő
De pl nem is a Facebook-tól lesz okos egy okostelefon
Az nagyban függ a készüléket használó emberkétől is
Ez a fájlkezelős dolog szerintem onnan jön hogy egyszer valaki felhozta az egyik wp-s topikban hogy addig nem rendes fájlkezelő a fájlkezelő ameddig nem férsz hozzá vele a rendszerfájlokhoz.

Bocs ha rosszul emlékszem.
-
aprokaroka87
nagyúr
Az ominózus "nem igazi okostelefon mert nincs benne fájlkezelő"-t kihagytad

szerintem az nem mindeggy hogy mit tud egy fájlkezelő
De pl nem is a Facebook-tól lesz okos egy okostelefon
Az nagyban függ a készüléket használó emberkétől is
-
vicze
félisten
És "25." alkalommal is átlépte a WP a 10% EU-ban.

Kíváncsi vagyok mikor fog leesni valakinek, hogy a Kantar statisztikái egyszerűen használhatatlanok, így 2év távlatból nézve nem létezik, hogy valami 2-5%-ot igazodik havonta folyamatosan random módon.Ez egyáltalán nem WP eleln szól, hanem a Kantar eléggé random adatai ellen.
-
tomboy0013
veterán
Az ominózus "nem igazi okostelefon mert nincs benne fájlkezelő"-t kihagytad

Jajj bocsánat, de ez a rendszer zártságához tartozó terület

-
Plazmacucci
félisten
Kiváncsi leszek, hogy amikor megoldódik az alkalmazás "gond" akkor mivel fogják majd a platformot támadni. Volt ugye a klasszikus "szaracsempe" aztán a zárt rendszer, most az alkalmazások. Vajon mi lesz a következő?

Az ominózus "nem igazi okostelefon mert nincs benne fájlkezelő"-t kihagytad

-
tomboy0013
veterán
Kiváncsi leszek, hogy amikor megoldódik az alkalmazás "gond" akkor mivel fogják majd a platformot támadni. Volt ugye a klasszikus "szaracsempe" aztán a zárt rendszer, most az alkalmazások. Vajon mi lesz a következő?

-
Kari1
aktív tag
Nem igaz hogy megtalált mindent amire szüksége van?

Ez nem igaz: "Aki nem akar 3 fingós és 9 pattanás nyomkodós appot, az szerintem jól elvan wp-n."
Én nem akarok fingós appokat mégsem lennék meg WP-n mert azok a normális appok amiket használok hiányoznak. -
edari
őstag
Azért ez nem igaz, pont tegnap néztem meg hogy az általam használt appok nagy része vagy nem elérhető (nincs alternatíva) vagy ha van akkor az nagyon limitált. Vagy azért mert a 3rd party app olyan minőségű vagy mert bár van eredeti app de az már 100 éve nem volt frissítve így funkcionalitásban meg sem közelíti a droidos / ios-es változatot.
Ezért irtam hogy ez mindenkinek változik.
Plazma: Mar mindenhol ez megy. Wp miert lenne mas?
-
liquidgold
tag
Azért ez nem igaz, pont tegnap néztem meg hogy az általam használt appok nagy része vagy nem elérhető (nincs alternatíva) vagy ha van akkor az nagyon limitált. Vagy azért mert a 3rd party app olyan minőségű vagy mert bár van eredeti app de az már 100 éve nem volt frissítve így funkcionalitásban meg sem közelíti a droidos / ios-es változatot.
Nem igaz hogy megtalált mindent amire szüksége van?

-
Plazmacucci
félisten
Baszki megint ott tartunk, hogy aki belátja a platform hiányosságait az a tahó meg a rosszindulatú hozzá nem értő igénytelen gyökér. Lassan minden WP topikban ez megy... Grat!
-
Kari1
aktív tag
Azért ez nem igaz, pont tegnap néztem meg hogy az általam használt appok nagy része vagy nem elérhető (nincs alternatíva) vagy ha van akkor az nagyon limitált. Vagy azért mert a 3rd party app olyan minőségű vagy mert bár van eredeti app de az már 100 éve nem volt frissítve így funkcionalitásban meg sem közelíti a droidos / ios-es változatot.
-
bakosszabolc
tag
Egy HTC windows os flagship az almom

-
liquidgold
tag
Az a maradék 10% is több, mint amennyi a wp-re van.

A lényeg az, hogy androidon szeretnél valamit akkor találsz rá több alkalmazást, amik közül előbb utóbb megtalálod a neked megfelelőt. Win vonalon ez úgy néz ki hogy ha van is rá alkalmazás, az vagy bejön, vagy nem. Nincs rá sok variáció.
A platform elterjedésével ez változhat.Megesett az az eset hogy app storban a számtalan fizetős és ingyenes app közül egy sem volt alkalmas egy feladatra, win storban a 3 közül egy viszont hibátalnul kezelte amit kellett. Bár már írtam ezt egyik topicban, csak jelezem ismét akad ellenpélda. Persze ettől eltekintve tiszta sor hogy nem ez a jellemző
-
edari
őstag
Az a maradék 10% is több, mint amennyi a wp-re van.

A lényeg az, hogy androidon szeretnél valamit akkor találsz rá több alkalmazást, amik közül előbb utóbb megtalálod a neked megfelelőt. Win vonalon ez úgy néz ki hogy ha van is rá alkalmazás, az vagy bejön, vagy nem. Nincs rá sok variáció.
A platform elterjedésével ez változhat.Nem voltak nagy igényeim. Én mindent megtaláltam.
Persze ez mindenkinél változik. Aki nem akar 3 fingós és 9 pattanás nyomkodós appot, az szerintem jól elvan wp-n. -
Ricardo
titán
Az a maradék 10% is több, mint amennyi a wp-re van.

A lényeg az, hogy androidon szeretnél valamit akkor találsz rá több alkalmazást, amik közül előbb utóbb megtalálod a neked megfelelőt. Win vonalon ez úgy néz ki hogy ha van is rá alkalmazás, az vagy bejön, vagy nem. Nincs rá sok variáció.
A platform elterjedésével ez változhat. -
tomboy0013
veterán
Ez nagyon pozitív. Nem csoda, jó telefonokat adnak ki, nőjjön csak a piaci részesedés hadd jöjjenek a minőségibb app-ok. Bár a Win 10 után ez garantált.
-
Plazmacucci
félisten
-
aprokaroka87
nagyúr
-
edari
őstag
-
martonx
veterán
Félre ne értsetek, én imádom a WP-t, Lumia 710-zel kezdve (amit kifelejtettem a felsorolásból) mindig van és volt Lumiám, olykor fő telefonnak (1520 ftw), de mindig valami kiakasztott, és ezért doridozok mostanában. Helyén kezelem a dolgokat de nem akarok elfogult lenni egyik irányba sem. A leg olcsóbb készülékeket mindenhol használhatatlannak tartom. Telefonálni meg mindennel lehet

"Telefonálni meg mindennel lehet
" - na pont ebben a droid-os telefonoknál gyakran rezeg a léc.
Amikor a középkategóriás huawei, meg kínai szutykokkal mindent lehet csak épp a SIM-et, hol felismerik, hol nem, hol van rajtuk térerő, hol nem, akkor éppen leszarom, hogy mennyi app van a Store-ban. -
moleculez
veterán
Nem arra gondoltam. Outlook, Onedrive, onenote, ilyesmik. Emlekezzettek milyen erofeszizesket tettek a Nokia X-szel. Csak ezert. Az appstore meg olyan amilyen, amik nekem kellenek azok vannak, de abszolut megértem, hogy van akinek nem elég, sokaig ezért vokt a telo mellett egy Droidos tabom. (persze rajottem hogy amire a telom nem eleg arra egy tab sem szoval lett belole laptop)
-
Plazmacucci
félisten
mondjuk az hatalmas nagy gond hogy sokszor az elkészült appok sem frissülnek.
Az én 10 ezer forintos szutyok kinai telefonomra,meg jönnek az app frissitések...pedig kb 2 éves az Oprendszer verziója rajta.ja im+ három éve volt frissítve pl

-
aprokaroka87
nagyúr
Mivel a WP piaci részesedése elhanyagolható és ez a bevételt is érinti, (most ne ezt az EU statot nézzük) így szerintem addig nem is fognak kijönni az appal amíg a %-ok nem nőnek. Azt a pénzt és energiát inkább más projectbe ölik a fejlesztők. Persze vannak azért olyan nevesebb appok amik WP-n is elérhetőek de annál is kb az a helyzet hogy az új dolgok lassan szivárognak át ill nem frissül úgy az app mint a másik 2 platformon.
mondjuk az hatalmas nagy gond hogy sokszor az elkészült appok sem frissülnek.
Az én 10 ezer forintos szutyok kinai telefonomra,meg jönnek az app frissitések...pedig kb 2 éves az Oprendszer verziója rajta. -
békön5
csendes tag
-
Kari1
aktív tag
Windowsphone-ra mennyire bonyolult a fejlesztés?
mert ez egy csapda,hogy sok app nincs a platformon.
Amikor a nagyobb app fejlesztők elkezdik tervezni az appot,mi alapján választják meg azt hogy pl Winphone-ra nem adják ki?Mivel a WP piaci részesedése elhanyagolható és ez a bevételt is érinti, (most ne ezt az EU statot nézzük) így szerintem addig nem is fognak kijönni az appal amíg a %-ok nem nőnek. Azt a pénzt és energiát inkább más projectbe ölik a fejlesztők. Persze vannak azért olyan nevesebb appok amik WP-n is elérhetőek de annál is kb az a helyzet hogy az új dolgok lassan szivárognak át ill nem frissül úgy az app mint a másik 2 platformon.
-
Plazmacucci
félisten
Páromnak 532 van és nincs az a jelenség mint 520 al neked. Feltételezem a dupla akkora ram miatt. Ellenben igen strapabíró, és szerethető kis teló. Mivel kommunikálni használja így felesleges a laptokok és tablet mellé. Szeintem max azt baszta el az MS hogy használható az alsó kategória a droiddal szemben
. Nem mindenki kütyü buzi avagy plázacica...Igen az lehet, és jó is hogy elfelejtik a fél giga ramot.
-
aprokaroka87
nagyúr
Windowsphone-ra mennyire bonyolult a fejlesztés?
mert ez egy csapda,hogy sok app nincs a platformon.
Amikor a nagyobb app fejlesztők elkezdik tervezni az appot,mi alapján választják meg azt hogy pl Winphone-ra nem adják ki? -
Ricardo
titán
Már többször gondoltam rá, hogy ki kellene próbálnom a rendszert, milyen használni a mindennapokban. Kíváncsi vagyok az én felhasználási szokásaimmal milyen korlátokba ütköznék, vagy mennyire lenne alkalmas a számomra.
Még nem léptem meg, de figyelemmel kísérem a rendszert. Mindenesetre ,ahogy olvasom, azok akik váltottak, többségében elégedettek. -
liquidgold
tag
520/620/820/830/1320/1520 készülékeim vannak/voltak. Szerinted? Jelenleg 830, Note4, Vibe Z2 telefonokat használok. Szerintem van rálátásom. És igen, pl egy 520 böngészőből való videó nézéstől bezárja az Explorert meg újraindul, vagy nézhetem alkalmazás váltáskor, hogy Betöltés... Telefonálni tényleg faszán lehet vele. Egy szóval sem mondtam, hogy a 25e forintos droidok jobbak...
Páromnak 532 van és nincs az a jelenség mint 520 al neked. Feltételezem a dupla akkora ram miatt. Ellenben igen strapabíró, és szerethető kis teló. Mivel kommunikálni használja így felesleges a laptokok és tablet mellé. Szeintem max azt baszta el az MS hogy használható az alsó kategória a droiddal szemben
. Nem mindenki kütyü buzi avagy plázacica... -
junior11
veterán
Szerintem MS-nek mélyen a zsebbe kéne nyúlnia, mélyebben mint most, és akkor lenne erő/idő felfuttatni a platformot vagy megkenni az app stúdiókat. Most is azt twittelte valamelyik madár, hogy a desktop W10 miatt nem haladnak a mobillal. WTF?
Nem beszélve, hogy a desktop W10-zel is van baj még bőven...
-
moleculez
veterán
Ők nem a hardver eladasbol élnek, hanem a szolgaltatasokbol. Szoval szinte mindegy mibol adtak el sokat.
-
.LnB
titán
Szerintem MS-nek mélyen a zsebbe kéne nyúlnia, mélyebben mint most, és akkor lenne erő/idő felfuttatni a platformot vagy megkenni az app stúdiókat. Most is azt twittelte valamelyik madár, hogy a desktop W10 miatt nem haladnak a mobillal. WTF?
Ez elég bonyolult dolog. Már mondtam, hogy nekem nincs is bajom az app kínálattal. De kezdjük akkor azzal, hogy könnyen portolhatóak lesznek elvileg mostantól az appok. Ez hozhat komoly javulást.
Ha ezt nem vesszük figyelembe akkor meg két dolog van. Egy több eladott telefon kell, nagyobb felhasználóbázis amire az appfejlesztőknek is megéri fejleszteni. Kettő, fizessen az MS az appfejlesztőknek. De ez utóbbi szerintem elég nagy öngól lenne. Lehet hozna eredményeket, mert az emberek látnák a korrekt appokat akkor sűrűbben választanának WP telefont. De ez rengeteg pénzbe kerülne az MS-nek. Ráadásul az imidzsükre se vetne jó fényt, hogy nekik fizetni kell, a másik két oprendszerre meg f*ssák az appokat maguktól a fejlesztők.De ez ördögi kör, nincs app -> nincs eladott telefon. Nincs sok felhasználo -> nem fejlesztenek appot.
Én bízom az új könnyebb portolásban. Nekem nincs komolyabb bajom de lehetnének jobb appok persze, hogy mások is boldogak legyenek.
Nagy újdonságot mondjuk ezzel nem írtam, ezzel mindenki tisztában volt eddig is szerintem.
-
saiyajin
senior tag
-
Plazmacucci
félisten
Szerintem MS-nek mélyen a zsebbe kéne nyúlnia, mélyebben mint most, és akkor lenne erő/idő felfuttatni a platformot vagy megkenni az app stúdiókat. Most is azt twittelte valamelyik madár, hogy a desktop W10 miatt nem haladnak a mobillal. WTF?
-
HaZse
őstag
Ja csak ők nem flagshipből adnak el sokat hanem khm... szemétből

Mert szerinted a többiek a felsőkategóriás telefonokból? Ugan hagyjuk már ezt. Igaz, csak Magyarországi tapasztalataim vannak és Írországi, de képzeld el, hogy akiket én ismerek, azok közül kb. 10%-a vesz felsőkategóriás telefont. De abból se a legesleget, mert
1.: Nincs rá pénzük
2.: Lenne rá pénzük, de a telefon nekik egy munkaeszköz és nem apuci/anyuci nyakán élve vetetik vagy veszik meg a telefont. Akik ilyenek, azok az életben is ilyenek maradnak.És kérem nem flagship-nek írd a felsőkategóriát, mert Magyarok vagyunk. Soha sem értettem, hogy miért nem lehet magyarul leírni a felsőkategóriát.
-
AS
félisten
640 és a 640XL a mai napig is egyik legjobb árteljesítmény készülék
De ideje volt mát a 950 950XL nek is.
Szeretném hogy Android és a IOS mellett legyen egy 3. erős OES
És még ott lesz idővel a Tizzen is (csak nagyon lassan ) -
.LnB
titán
Félre ne értsetek, én imádom a WP-t, Lumia 710-zel kezdve (amit kifelejtettem a felsorolásból) mindig van és volt Lumiám, olykor fő telefonnak (1520 ftw), de mindig valami kiakasztott, és ezért doridozok mostanában. Helyén kezelem a dolgokat de nem akarok elfogult lenni egyik irányba sem. A leg olcsóbb készülékeket mindenhol használhatatlannak tartom. Telefonálni meg mindennel lehet

Legyünk csak igen is elfogultak! Mindenki! Másként nem lesz több app!

-
Plazmacucci
félisten
Félre ne értsetek, én imádom a WP-t, Lumia 710-zel kezdve (amit kifelejtettem a felsorolásból) mindig van és volt Lumiám, olykor fő telefonnak (1520 ftw), de mindig valami kiakasztott, és ezért doridozok mostanában. Helyén kezelem a dolgokat de nem akarok elfogult lenni egyik irányba sem. A leg olcsóbb készülékeket mindenhol használhatatlannak tartom. Telefonálni meg mindennel lehet

-
békön5
csendes tag
Amerikai piac: 3,5%
EU5(spanyol, angol, francia, olasz, német): 11%
Japán: 0,3%
Kína: 2,3%Ráadásul ezen belül az olcsó wp mobilok (520-640) részesedése 60%+...
Zsolt_72: Nem lesz mulandó, inkább okafogyottá válik.
-
tailor
őstag
520/620/820/830/1320/1520 készülékeim vannak/voltak. Szerinted? Jelenleg 830, Note4, Vibe Z2 telefonokat használok. Szerintem van rálátásom. És igen, pl egy 520 böngészőből való videó nézéstől bezárja az Explorert meg újraindul, vagy nézhetem alkalmazás váltáskor, hogy Betöltés... Telefonálni tényleg faszán lehet vele. Egy szóval sem mondtam, hogy a 25e forintos droidok jobbak...
Szerintem? Pont erre voltam kíváncsi, hogy csak trollkodsz, vagy valóban ismered őket.
Ismered őket, így tiszteletben tartom a véleményed.
Véletlenül először privátban küldtem el ezt, bocs!

-
L3zl13
nagyúr
Érdekes, soha nem hallottam még a Wiko-ról pedig elég szépen szerepel a listában.
-
.LnB
titán
1,5 évig volt véges telefonnak 520-am. betonstabil, nem kellett naponta töltögetni. mondhatni arra használtam, amire egy munka telefont szokás. telefon, mail, sms. és az androiddal ellentétben WP-n nem kellett tartanom attól, hogy mail írás közben elszáll a mail app "mert valami hiba történt"...
alsó kategóriában WP, felsőben iPhone. szigorúan szerintem.
Korrekt. Annyit fűznék hozzá, hogy az iPhone nem felső kategória az már az "ionoszféra"
Azok az árak, te jó isten... Holnap kapok kézbe egy 6S Plus-t egy kis nyomkodásra. Baromi kíváncsi leszek arra a 960€-s "aludarabra" 
-
Plazmacucci
félisten
520/620/820/830/1320/1520 készülékeim vannak/voltak. Szerinted? Jelenleg 830, Note4, Vibe Z2 telefonokat használok. Szerintem van rálátásom. És igen, pl egy 520 böngészőből való videó nézéstől bezárja az Explorert meg újraindul, vagy nézhetem alkalmazás váltáskor, hogy Betöltés... Telefonálni tényleg faszán lehet vele. Egy szóval sem mondtam, hogy a 25e forintos droidok jobbak...
-
anulu
félisten
Én úgy tudom 520/535 meg ezek vezetik az eladásokat, ami nem egy nagy dicsőség. Bár régi az infó. Szerintem 640 alatt ezen a platformon sincs élet. Tudom, most sokak lelkébe taposok, de szerintem ezeket használni elég szopóroller.

1,5 évig volt véges telefonnak 520-am. betonstabil, nem kellett naponta töltögetni. mondhatni arra használtam, amire egy munka telefont szokás. telefon, mail, sms. és az androiddal ellentétben WP-n nem kellett tartanom attól, hogy mail írás közben elszáll a mail app "mert valami hiba történt"...
alsó kategóriában WP, felsőben iPhone. szigorúan szerintem.
-
saiyajin
senior tag
Kivancsi lennek, konkret keszulekekre lebontott adatra. A 640/640XL paros eleg korrekt lett, csak jol fogynak.
-
.LnB
titán
Én úgy tudom 520/535 meg ezek vezetik az eladásokat, ami nem egy nagy dicsőség. Bár régi az infó. Szerintem 640 alatt ezen a platformon sincs élet. Tudom, most sokak lelkébe taposok, de szerintem ezeket használni elég szopóroller.

És akkor mi van ha az olcsóbb telefonok teszik ki ennek nagy részét? A Samsung azért első mert csak az S6 Edge-t ennyien veszik ugye? Egyedül az Apple aki meg tudja azt csinálni, hogy csak drága készülékeik vannak.
-
macskea
őstag
Ja csak ők nem flagshipből adnak el sokat hanem khm... szemétből

Hát HaZse, nem kellett sokat várnod az első flamere.

Egyébként úgynevezett "szemét" azt hiszem csak egy akad a Lumiák között, legalábbis nekem csak a béna érintőkijelző-gate van meg. Egyébként minden telefonuk jól használható, ha a valós igényeidhez választod őket, nem pedig katalógusadat vs ár alapján generált hamis ár-érték alapján. A környezetemben az utóbbi fél évben aki telefont váltott javarészt Androidról tette, és csak azok maradtak a platformnál, akik felső kategóriás készüléket vettek. Ezek egyébként kivel nélkül Samsungok voltak, Alpha, S5, S6 Edge. Szóval lehet a Samsung jobban járt azzal a minimális csökkenéssel, mert a fizető vásárlók maradtak a márkánál. Akik a középkategóriában vásároltak eddig, KIVÉTELÉVEL nélkül elhagyták a platformot, egy BB10, a többiek pedig Windows irányba. Egy ember maradt Androidon, egy szar ZTE helyett vett valami még Mobilarénán edzett szemmel is ismeretlen kínai szutykot, szar is folyamatosan, bluetooth problémák, beállíthatatlan profilok, ilyesmi. Visszatérve a WP-re: Ráadásul azt hiszem Lumia 640-nél "rosszabb" telefont nem is vett senki, szóval ezeken már szemmel látható haszna is lehet a MS-nek. Nyilván ez az én mikrokörnyezetem, javarészt tudatos vásárlókból, de akkor is eléggé érdekes megfigyelés. Talán jövőbeni tendencia is lehet, hiszen ezeket az embereket kérdezik majd meg a témában kevésbé járatos ismerőseik.
-
tailor
őstag
Én úgy tudom 520/535 meg ezek vezetik az eladásokat, ami nem egy nagy dicsőség. Bár régi az infó. Szerintem 640 alatt ezen a platformon sincs élet. Tudom, most sokak lelkébe taposok, de szerintem ezeket használni elég szopóroller.

Használtad őket?
-
kbyte1024
veterán
Én úgy tudom 520/535 meg ezek vezetik az eladásokat, ami nem egy nagy dicsőség. Bár régi az infó. Szerintem 640 alatt ezen a platformon sincs élet. Tudom, most sokak lelkébe taposok, de szerintem ezeket használni elég szopóroller.

Jó,akkor nèzzük úgy,hogy az 520 és társaik droidos kategoriaba mit nyujtanak?? Na az egy rakat kaka és használhatatlan.
-
margithid
veterán
-
janos68
aktív tag
Ja csak ők nem flagshipből adnak el sokat hanem khm... szemétből

Az eladások 90%, vagy több, biztos a legolcsóbb modellekből származik. Mondjuk annyi pénzért tényleg a hülyének is megéri, mert az árukhoz képest fasza kis készülékek, csak nyereséget azt nem hoznak az Ms-nek.
-
Plazmacucci
félisten
Én úgy tudom 520/535 meg ezek vezetik az eladásokat, ami nem egy nagy dicsőség. Bár régi az infó. Szerintem 640 alatt ezen a platformon sincs élet. Tudom, most sokak lelkébe taposok, de szerintem ezeket használni elég szopóroller.

-
HaJózsi
aktív tag
One can hope...
.LnB: Mert 200k alatt minden szemét..
-
joey04
titán
sony htc lg azt kapta amit megérdemelt.
-
.LnB
titán
Jó ezt olvasni!
(#2) Plazmacucci Ezt meg baromira nem jó olvasni. Miért?!

-
kbyte1024
veterán
Jöhet majd a teszt,város cucc.
-
Plazmacucci
félisten
-
HaZse
őstag
Kíváncsi leszek, hogy mikor jön az első flém.
Amúgy én ennek nagyon örülök. Nálam már bizonyított. Kb. 2-3 éve - kis megszakításokkal - csak WP telefont használok. (Jelenleg 930-at)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Formula-1
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Haditechnika, harcászat
- Arc Raiders
- Milyen asztali médialejátszót?
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- További aktív témák...
- iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black független
- Samsung Galaxy S23 Ultra 512/12GB független
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Duel 2 512GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- IPhone 15 Pro 128GB natúr titán színben, 88%-os aksi, + Quadlock tok + kijelzővédő
- Honor X6 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! LG Ultrawide 34UM69G-B IPS 75Hz 5ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Apple MacBook Air M1 13.3 2020 - 8/256GB (MGN63MG/A) Asztroszürke - MAGYAR - 85% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

(az aktualis szamoknak nem neztem utana, de ha valakinek megvan fejbol, nyugodtan javitson ki)










