Hirdetés

2018. december 13., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) zorzy4

zorzy4
(őstag)

Na ez tetszik! Tényleg szép lett szerintem.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2) DrDobos válasza zorzy4 (#1) üzenetére

DrDobos
(senior tag)

Szerintem is nagyon jo megoldas:)

Samsung Galaxy A8

(#3) Braavos

Braavos
(újonc)

Szerintem teljesen korrekt, sokkal jobb, mint a notch.

Egyedül azt sajnálom, hogy a Huawei sem nagyon akar már visszatérni a fém hátlapokhoz. - Az első Nova is, az egyik legszebb telefonjuk volt, amit valaha kiadtak..

(#5) mikej95

mikej95
(fanatikus tag)

Notch kialakítással egyetlen bajom az volt, hogy holt felesleges volt mivel a/ akkora a szenzorsziget, hogy nem nyernek vele kvázi semmit (iPhone X). b/ Notch nélkül is bőven elfért volna a kamera és a szenzor mivel egyszerűen nincs olyan technológiájuk mint a Samsung-nak és így közvetve az almának. Láthatóan normalizálódik a helyzet. :))

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#6) rdt89

rdt89
(őstag)
LOGOUT blog

"a Nova 3-hoz hasonlóan csúcshardvert kap-e az újdonság (és akkor vélhetőleg a Kirin 980-at), vagy a Nova 3i példáját követve középkategóriásat (a Kirin 970 a gyártó idevonatkozó lapkakészlete)."

Jól értem, hogy a tavalyi csúcs Kirin idei évre csak középkategóriás a Huawei szerint?

(#7) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Rajtunk próbálkoznak a gyártók.... :D

Előbb notch, majd széles notch, kis notch, csepp notch, harmatosl.f.sz csepp notch.

Alul kamera, nincs kamera, notch kamera, motoros kamera, csúsztatós hátlap...

Erre itt a kalauz-notch... Hát kész.. Végülis ha azt nézzük ez érkezett legkésőbb, tehát késik mint a MÁV....

[ Szerkesztve ]

(#8) Eagl3

Eagl3
(PH! kedvence)

Notch nélkül hova kerülnek majd az arcfelismerő szenzorok?
Ezzel a telefonnal is visszaugrottunk az ujjlenyomat olvasóhoz, ráadásul nem is a kijelző mögé van építve hanem a hátlapra. :F

(#9) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Kijelzobe epitett ujjlenyomatolvaso + vazbol elobujo selfie kamera, erre varok. Csak az a baj, hogy ezt az Apple nem fogja kb meglepni soha, most a faceID vonaton ulnek par evig. 😂

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 specs: tde.fun

(#10) Rothmanakos válasza hemaka (#9) üzenetére

Rothmanakos
(tag)

Vivo NEX? Oppo Find X? Azok pont tudják mind a kettőt ezek közül (bár az itthoni forgalmazás kérdéses, max marad a szürkeimport.)

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#11) weberzolee válasza Rothmanakos (#10) üzenetére

weberzolee
(fanatikus tag)

A jelenleg kijelző alá épített leolvasó visszalépés...Nem vesz el + helyet cserébe lassabb és pontatlanabb mint a hagyományos. Majd az ultrahangos talán jó lesz.

Vivo Nex: a fényérzékelő harmatosan működik mivel a kijelző alatt van
Oppo Find X: nincs ujjlenyomat, nincs proximity, a fül közelségét AI próbálja "kitalálni"

Ezek még kompromisszumos megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#12) Kokzor válasza Eagl3 (#8) üzenetére

Kokzor
(tag)

A kamerát fogják használni az arcfelismeréshez. Sok telefonnál így van ez most is.

[ Szerkesztve ]

(#13) Keldor papa

Keldor papa
(Jómunkásember)

Továbbra is lehetne selfie kamera nélküli verzió, szerintem népszerűbb volna mint ez a kamerakivágás...
Ha meg annyira kell, szerintem szebb a One Plus 6T féle notch-al.

Fallout 76 has the best multiplayer experience ever.

(#14) Eagl3 válasza Kokzor (#12) üzenetére

Eagl3
(PH! kedvence)

Nem is működik jól.

(#15) weberzolee válasza Keldor papa (#13) üzenetére

weberzolee
(fanatikus tag)

Továbbra is lehetne selfie kamera nélküli verzió, szerintem népszerűbb volna mint ez a kamerakivágás...

Igen, lehet hogy Európában nem 100 ezer hanem 120 ezer vásárló lenne. Cserébe Kínában nem 10 millió hanem 1 millió.

(#16) turbulencia8

turbulencia8
(PH! addikt)

Amugy csak az lcd/oled panel van lyukasztva?

(#17) Keldor papa válasza weberzolee (#15) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Nem azt mondtam, hogy ezt dobni kéne, hanem, hogy lehetne selfie kamera nélküli verzió is.
De engem nem is érdekel Ázsia, nem ott élek, nekem az is megfelel, ha oda viszik ezt a verziót, Európa meg kapja a teljes kijelzőt...

(#18) weberzolee válasza Keldor papa (#17) üzenetére

weberzolee
(fanatikus tag)

A probléma ott van, hogy a gyártókat meg Európa nem érdekli, Magyarország meg a legkevésbé se. Kína és India sokkal erősebb piac, leginkább az ottani igényekre fókuszálnak. Meg a fiatalokra. Feltételezem nem 18 éves vagy, és meg merem kockáztatni hogy 25 is rég voltál.

(#19) SkyLine3000

SkyLine3000
(PH! addikt)

Sztem semmivel sem szebb/jobb a lyuk, mint a noccs. Ugyanolyan ótvar, csak máshogy. :D Ráadásul agyon van kerekítve a kijelző. Egyébkén meg olyan, mint bármelyik másik semmilyen teló.
Tudom, sok a bajom. :D De ez csak egy magánvélemény.

Lg G3 3/32 Titan, Siemens SL45i

(#20) Murdock1981

Murdock1981
(tag)

Kijelző alá épített szelfi kamera? Na na na?! Ugye csak!☺

(#21) Viktor0610

Viktor0610
(Jómunkásember)

Jegykezelt.
LOL. :))

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#22) Teal'C válasza Keldor papa (#17) üzenetére

Teal'C
(őstag)

Hátsó kamera + tükrös hátlap és kész a szelfi. 10 éve sem volt elöl kamera mégis készült szelfi, naugye :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Evo Plus 512gb eladó "Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#23) Energie X válasza Teal'C (#22) üzenetére

Energie X
(senior tag)

Ezen gondolkodtam én is :)) Fél éve került a kezembe a SE K810i. Ott volt a hátlap tükör és simán jó volt! Ezt miért nem hozzák vissza :S

Laptop alkatrészek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/energie_x/index.html

(#24) toronyhaz

toronyhaz
(tag)

Most komolyan egy évesen a kirin 970 középkategória?

[ Szerkesztve ]

(#25) dilajoska1

dilajoska1
(őstag)

Akkor a Kirin 710 alsókategória? :)

(#26) BalanceR

BalanceR
(PH! addikt)

Itt akkor most a többi szenzor hol van, vagy a kamera csinál mindent?
(Fényszenzor, Proximity szenzor, arcalapú azonosítás...)
Ha igen, akkor viszont az előlapi kamerának folyamatosan aktívnak kell lennie (pl. hogy lássa , mennyi fény van) az viszont a paranoiások rémálma. Az USA, már eddig is kémkedéssel,magas biztonsági aggodalommal illette a Huaweit, hátmég, ha van egy kamera, ami folyton "leselkedik"...

►PHONE: Xiaomi MI Note 3 ►TAB: HP Pavilion X2 Win10 ►WATCH:SmarWatch2 ►FIT: MiBand 1S

(#27) Parallaxis

Parallaxis
(PH! addikt)

Ez borzalmas egy koncepció!

A notch legalább ízléstől függően eltüntethető, vagy használható, de ez, tetszik-nem tetszik ott van és eltüntethetetlenül ronda.

Persze, mivel ezt a marhaságot a Samsung vezette be, egyből jó és szép, pedig se nem szimmetrikus, se nem hasznos, se nem eltüntethető, az értesítéseket is kitakarja stb. szóval hatványozottan rosszabb, mint a notch.

(#28) Viktor0610 válasza Parallaxis (#27) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Szerintem pedig nem rosszabb, mint a notch. :P
Először is a notchot az Apple terjesztette el abban a formában, ahogy mostanában kinéz, másodsorban az jóval több értesítést kitakar, mint ez.
Tehát inkább luk, mint notch.

A szimmetria hiánya pedig azért nem baj, mert így nem az értesítési sáv közepéből takar ki, hanem az oldalából, amit egy kis szoftveres mókolással be lehet állítani, hogy oda ne tegyen értesítést, egyebet.

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#29) Szakiii válasza Parallaxis (#27) üzenetére

Szakiii
(PH! addikt)

igen igen, ez a kis kameralyuk elvesz a kijelzőből a notch meg hozzátesz már sokszor leírtátok hogy mindenben az a legjobb még szépségben is, ez hiába szubjektív dolog ami tény az tény :R

(#30) Keldor papa válasza Viktor0610 (#28) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Most őszintén... nem sokkal szebb akkor már ez?[link]

Szerintem is borzalmas koncepció ez a kamerakivágás.

(#31) Viktor0610 válasza Keldor papa (#30) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Ez sem rossz. :)

(#32) Parallaxis válasza Szakiii (#29) üzenetére

Parallaxis
(PH! addikt)

Nem figyeltél...
Mindegyik hozzátesz, már csak a képarány miatt is, csak ez konkrétan ronda mint a bűn és mindazon hibákat magán viseli, amit a notch-nak felrónak (sőt a szimmetriát végképpen elrontja) és még el sem tüntethető.

DE ennek ellenére hűű de szuper, mert az a két cég, amelyik marketingre többet költ (főleg itthon), ezt használja majd.

(#33) csakzolcs

csakzolcs
(tag)

Ez valami undorító... édesjóistenemgyerele.... majd utána jön hogy az egész felső részen 4-5 kameralyuk stb.... agyament gyártók hova süllyednek már...

(#34) Keldor papa válasza csakzolcs (#33) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Úgy egyébként... S10+ ilyen lesz azt mondják. :U forrás
A normál S10-en egy kamera lesz elől.

(#35) skitter válasza Teal'C (#22) üzenetére

skitter
(senior tag)

Aha, és videohívásnál?

Egyébként (ez már nem válasz) szerintem legalább annyira puruttya ez a megoldás, mint a notch.

Az ember már nyugodtan idegeskedni se tud.

(#36) bajusz15

bajusz15
(senior tag)

Én mindig is úgy voltam vele, hogy csinálják meg a gyártók, hogy van lehetőséged választani. Az életviteledből adódóan úgyis tudod, hogy kell-e neked selfie/videóhívó kamera vagy nem. Aztán ha nem, csökkentett ár mellett lehetne egy teli kijelzős telefonod. Kb mint a Mi Mix 3, csak még a csúszkás mechanika sem kéne. A videóhívást meg oldják meg mondjuk okosórával, de a telefont ne rondítsák feleslegesen, ha valakinek - sok mindenkinek szerintem - nincs rá szüksége.

(#37) Gunz4Hire válasza Keldor papa (#34) üzenetére

Gunz4Hire
(lelkes újonc)

Ilyenkor elgondolkozok azon, hogy erre miért van igény... Hogy miért volt egyáltalán a notch-ra igény :D
Ott volt a Mate 10 Pro az S8-9 stb telefonok notch nélkül kb nem létező kávával...
Erre: Lyuk a kijelzőbe, notch, ami konkrétan bántja az ember szemét (az enyémet nagyon is... egyszerűen borzalmas) :D Komolyan... Nem értem, de a világot se, hogy ez tényleg kell az embereknek... És ami poén... Vinni is fogják... :U :(

Remélem eljutunk egyszer majd oda is, hogy lesz értelmes telefon is a piacon, aminek nem az lesz a marketing értéke, hogy lyuk van a kijelzőn, a hátlap meg csak kamerából áll, mert 500 kamera lesz rajta...
Ha ez lesz... Szomorú leszek telefon váltásnál... :D

I live for the weekends, I live for Hard Styles, I live for hardstyle baby!

(#38) rvgy75

rvgy75
(senior tag)

Hát ez rosszabb irány mint a notch. Pont hasznos helyet vesz el. Középső csepp alak eddig a legnormálisabb hamár mindenáron kijelzőbe erőltetik a kamerát.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#39) KillBorn válasza dilajoska1 (#25) üzenetére

KillBorn
(fanatikus tag)

Szerintem igen. 636 meg 660 között van a teljesítménye. 660 középkategória alja (670, 675, 710 előzi meg), akkor a kirin710 simán a legjobb alsókategóriás SOC. A 970 szerintem a felsőkategória aljába befér. De ha csak a huawei-t nézzük akkor van nekik 710, 970, 980, így a 970 pont középen áll :D

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.