Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dɨngodilɇ

    csendes tag

    válasz #16820480 #50 üzenetére

    Amit most megveszel mondjuk 100-140 között az 3-4 év után is legalább a felét fogja érni, attól függően mekkorát fejlődnek az új kártyák. Ha nézzük a trendeket és a grafikonokat akkor inkább kedvez a tárcának mert ritkábban tudnak csíkszélességet csökkenteni, a csúcskártyák ára szerintem már elérte az ingerküszöböt. API reform se lesz mostanában, alig alig írta újra pár cég a motorját, hogy passzoljon a low level api-okhoz.
    Vicces a 4K streaming emlékszem RDR2-nél Stadián mennyire fel voltak háborodva akik fizették a drágábbik csomagot és kiderült, hogy azt is csak FHD-ban renderelik, csupán 4Kban streamelik neked. Ha TV van általában azért meg kell küzdeni, mert nem annyi TV van egy családban ahány fő van. A megfelelő monitort nem nagyon tudom hova tenni, a random TV jó csilliós input laggal async nélkül akkor egy budget fhd monitor miért nem teszi meg?

    Pedig az lenne a zöldebb út akárhogy nézzük, nem kell fullba tolni a kapitalistát mint ahogy az összes multi szeretné. De írtam is hogy akkor elviszed vkihez 2-3k-ért, pár kiszáradt kondi nem egyenlő a panel összes komponensének cseréjével. Dolgoztam már SMTvel foglalkozó gyárban, meglepődnél milyen minőségben mennek ki dolgok meg hányszor javítják/forrasztják a nyákokat mielőtt lecsomagolnák. Szóval én nem dobnám ki azt a tápot, de te se tedd hanem akkor már rakd fel hibásan apróra aztán majd egy lelkes műszerész megjavítja és keres rajta valamit.

    Lehet jobb felbontásban játszol, de távolról sem olyan minőségben. Ahogy a Netflixből sem lesz BluRay minőség, játék streamingnél még akkor is ott van a hatványozott input lag. Rakhatsz alá akármilyen szervert én akkor is inkább a kisebb de natív felbontású "realtime" platformot fogom preferálni. Úgy ahogy egyelőre te is teszed, különben már váltottál volna a jelenlegi platformodról, ha tényleg jobban megéri.
    Ennek az okai lehetnek:
    messze van az adatközpont - - lehet 20 év múlva se lesz minden stream szolgáltatónak itt szervere mert kis ország még kisebb piaccal vagy pont az nem lesz majd akinek a kínálata érdekel.
    fentiből jön a másik pont - - most van 4 platform, ezek akkor átmennek streamingbe és még jönnek az új szereplők, mindenki exkluzívokkal... lehet majd csereberélni az előfizetéseket havonta, a cross play se garantált. Meglehet, hogy nem fogsz tudni multizni ismerőssel aki másik felhő alól nyomja.
    ha nem gamepass szerű modellben jönnek a cuccok -- amire nem biztos, hogy minden kiadó rábólint... jöhet majd extrába hozzá EA access, ubi pass, activision pass az alapdíj mellé. ha meg játékonként van és becsődöl akkor totális bukó van, de ezt már fent kibeszéltük.
    Még végszónak, mert lassan elkopik a barna cherry tudom milyen streamingen játszani, van Parsec lokálban, nem limitál az internet és a sávszélesség, de így is bőven érzem, hogy a jótól messze van.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dɨngodilɇ #51 üzenetére

    Nem vagyok benne biztos, hogy ami most középkategóriás kártya, az még 3-4 év múlva is ki tudja hajtani rendesen az aktuális játékokat. A 3+ éves 1050ti-om (oké, ez egy kicsivel még alatta van az xx60 szintnek) éppen elviszi fHD-ban az újabb játékokat, de már inkább csak low settings mellett. Ha mondjuk 3 év múlva minden ray tracinget használ majd, akkor a mostani 2000-es kártyák alig fognak valamit érni, mert nem igazán bírják el (talán a 2080 és attól felfele).

    A Stadia pont rossz példa, mert sajnos elég szarul csinálták meg, még az üzleti modell is gáz, hogy streameld, de azért vedd meg náluk. Egy fokkal jobb a GN, ahol már meglevő játékaidat (Steam, Epic, Origin) tudod streamelni, legjobb meg ilyenből szerintem a GP, ahol havidíj ellenében bármit, ami fent van náluk (ez egyelőre nem olyan nagyon sok, de azzal a bevásárlással elég szép címek jönnek majd, plusz EA Play is).

    A tévének az az előnye, hogy minden családban van, akár jobb, akár rosszabb minőségű, és simán van ahol több is mint egy. Manapság egyre megfizethetőbb már egy normális input lagos tévé, ami ráadásul 5x akkora, mint egy monitor.
    Ha azt nézed, hogy a legtöbb ember még gépet sem tud magának építeni, nem hogy kondit forrasztani (vagy hogy egyáltalán tudja, hogy pont egy kondi ment tönkre), melyik lesz szerinted a kézenfekvőbb megoldás? Az, hogy nekiül a fórumoknak meg tutorialoknak és pár hét/hónap alatt megpróbál összeszedni olyan tudást, amivel tud építeni egy játékos gépet, ami elavul, frissíteni kell, költeni rá, karbantartani, stb. Vagy az, hogy előfizet egy ilyen szolgáltatásra, és 5 perc múlva már játszik vele a tévéjén/telefonján/tabletén/ezer éves laptopján?
    Látszik nagyon jól a piacon, hogy az utóbbi években minden a kényelem és casual felé tolódik, ami kedvez a konzoloknak és az ilyen szolgáltatásoknak.

    Multizni meg jelenleg is szopás, még pécé-xbox vonalon is, pedig ott majdnem egy rendszerről beszélünk már, de mégis. De ez azért javulni fog, ahogy a Sony is nyitott a crossplay felé nyomás hatására, úgy majd ezek az egyéb platformok is kénytelenek lesznek.

  • Dɨngodilɇ

    csendes tag

    válasz #16820480 #52 üzenetére

    Erre mondtam, hogyha up to date akarsz maradni akkor mondjuk a kezdeti beruházás a mostani 300$-os xx60 MSRP árát nézve mikor a felére esik eladod és ugyanannyiért veszel. így 10-12 év alatt kellett olyan ~300$-t ráköltened a kezdeti beruházáshoz képest. Ennyi idő alatt a mostani helyzetet nézve 3 konzolgenerációba nyúlik bele és az nem visszafelé kompatibilis, max pár cím, de arra sincs garancia, hogy a következő nem megy el teljesen másik irányba megy el és töröl el minden korábbi eredményt, esetleg vetetik meg veled újra ugyanazt már 4. nekifutásra ha felújítják. A raytracing olyan effekt mint az ambient occlusion, lehet élni a legmagasabb beállítás alatt is, majd akkor beszéljünk róla ha lesz elég szabványos DXR1.1-es cím.

    Ha a mosógéped tönkre megy azonnal veszel másikat vagy elviszed/hívsz hozzá szerelőt, akinek számít a pénz az tudjuk melyiket választja, aki meg újat vesz az se dőlhet hátra mert az újabbakban több elerktronika lesz ami a számok törvénye alapján előbb mehet tönkre pont nálad, de ezt már tényleg nem írom le többször, mert már 2x néztem vissza jó kommentre írok-e... :U
    Nem kell általánosítani, jobb helyeken nem is igényelnek több TV-t, hogy előfizessenek sok fölösleges csatornára vagy a köz szolgáltai szennyet nézzék. Ha a totál casual szintet nézzük akkor nem épített gépet, nem rakott fel oprendszert, az az ember konzolvásárló és ha multizna akkor fizet érte. Ha felhőzni akar akkor arra fizet elő, de ha baj van a routerével vagy netjével akkor duplán szopik az se lesz neki megcsinálva. Sok hobbi van amit ennél többe kerül, aztán aki nem igényes és nem is akar hozzá egy cseppet sem érteni az majd előfizet streamingre, az ő döntésük. Viszont még most se merte meglépni egyik konzolgyártó sem a dedikált streaming gépet, így már tudjuk mi várható a következő 5 évre.
    THE END

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dɨngodilɇ #53 üzenetére

    Óriásit sarkítasz a számokkal, de bele se megyek már, mert fárasztó :U

    Pár év múlva úgyis a streaming lesz többségben, ahogy zene és filmek terén is, mert egyszerűen kényelmesebb. Aki meg akarja, nyugodtan forrasztgathatja a tápját, vagy vehet középkategóriás vga-t jó drágán.
    The End.

  • Dɨngodilɇ

    csendes tag

    válasz #16820480 #54 üzenetére

    Írtam, hogy msrp ár, én azt látom, hogy annak kb a felét éri most egy GP106 megjelenéséhez képest, de ebayen is ezt látom, akkor mutasd meg hol hibás az egyenlet. Cserélheted évente vagy egyszerre amikor megjelenik egy új generáció, senki sem akadályoz meg, csak akkor nem az ár/érték a szempont ahonnan állítólag kiindultunk.
    Ismerős nem akarja még ingyen sem a Geforce Now-ot használni, pedig a 10 éves középkategóriás laptopon nem egy élmény bármit is játszani.
    Persze, hogy erről beszél a piac, meg a játékstúdiók, de nem tartunk ott sem internetben, sem datacenter lefedettségben, hogy közel olyan érzés legyen mintha lokálban streamelnéd. A film meg a zene az konstans tartalom, sokkal egyszerűbb mint egy játékot streamelni... pillanatra elmegy a net azt észreveszed, míg a másik 2 esetben a puffer még talán kitart. [Megjegyzem nem írtam korábban egyszer sem, hogy nincs helye a piacon játék streamingnek] Ha pedig véletlenül 10 év múlva már ott tartanánk akkor meg azzal fogsz szopni, hogy megjelenik egy új AAA cím vagy bármely random ünnep jön aztán lehalnak a szerverek, mert annyira megnő a terhelés... jobb esetben kapsz 480p minőséget, de legalább el tudod majd indítani, rosszabb esetben 404et fogsz látni. Nem fognak fenntartani többszörös kapacitást egész éven át par peak miatt.
    Az, hogy ezen rugózol, hogy megpróbáltatod valakivel megnézetni/megjavítatni a tönkre ment tápod (ami nem lesz fejlettebb 10 év múlva sem!!), mosógéped, Apple iValamid, TV-d, autód ahelyett hogy kibasznád és vennél helyette másikat azonnal az szerintem kibaszott szánalmas, de akkor nem kell sírni azon sem, hogy már mire ment el megint a fizetés. Részemről ennyi, az nem egészséges vitában lehet mentálisan sem, hogy már 4x hozod fel, hogy megjavítani vmit abszurd dolog. Ha a 11 éves lapos TV-m tönkre megy akkor veszek másikat mert van értelme upgradenek, volt lényeges fejlődés felbontásban, panel technológiában is. De akkor se basznám ki a másikat szó nélkül, mert nem egy katódcsöves hulladék, nyaralóba/gyereknek/ rokonnak nekiadni még mindig jó lehet, ha nem költséges megjavítani. A legviccesebb az, hogy egy műszaki fórumon hozol fel ilyenek :C

Új hozzászólás Aktív témák