Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz Curtain #8 üzenetére

    Huawei P30-on és oneplus 8T-n ha nem nyúltam a telefonhoz kb 1%-ot merült bekapcsolt aod-nál óránként.

    Tételezzük fel hogy az iPhone 2 óránként 1% -ot merül készenléti állapotban jelenleg, AOD nélkül. Ebből lenne AOD -vel 1%. Nincs az a marketing ami elad egy funkciót, amivel a felhasználó megfelezi a készenléti időt. De az is lehet, hogy nem 1% hanem 2% lenne, tekintve hogy az átlag iPhone akku lényegesen kisebb az átlag Androidos akkunál. Innen nézve érthető az Apple érve, miszerint csak a lehető legkisebb fogyasztás esetén elfogadható egy ilyen funkció.

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz hegedus001 #29 üzenetére

    "Ez már ott sántít, hogy nem felezi meg. Hogy is felezné, nem csak készenléti állapotban tartjuk a telefont"

    Nem is üzemidőt írtam. Készenléti időt ami a készenléti állapotból ered. És azt minimum megfelezné. Maradjunk az iPhone -nál (i11) a jelenlegi akku adataimmal. Reggel 7:00 -kor vettem le 100% -kal, most van 71% -on. 1,5 óra SOT volt és 8 óra készenlét (16:30 -kor) ebből kiszámítható hogy:
    - 1 óra SOT ~17% akku
    - 1 óra készenlét ~0,5% akku
    - töltőn ül 23:00 -06:00 -ig ami 7 óra

    1 óra készenlét AOD -vel ha a dupla akkora lesz a fogyasztás akkor 1% akku (ez ugye feltételezés, de nyilván jelentős fogyasztás növekedés lenne, nem érzem túlzásnak a duplázást)

    Tegyük fel hogy nap végére 25% marad mint ahogy felvetetted

    - ha naponta töltöd, akkor 4 óra SOT esetén 13 óra a készenlét (24 - 7 - 4 = 13)
    - AOD nélkül nap végére 100% - (4 * 17%) - (13 * 0,5%) = 25,5% maradt
    - AOD -vel nap végére 100% - (4 * 17%) - (13 * 1%) = 19% maradna

    Ez eddig ok, annak aki így használja a telefont.

    De nézzünk az én esetemet. Nekem elmegy 2 napot az i11 (új korában néha 3 is volt):

    - két naponta töltöm 4 óra SOT -tal így 37 óra a készenlét (48 - 7 - 4 = 37)
    - AOD nélkül a 2. nap végére 100% - (4 * 17%) - (37 * 0,5%) = 13,5% maradt
    - AOD -vel nap végére 100% - (4 * 17%) - (37 * 1%) = -5% maradna vagyis lemerült

    Az 5% akku kapacitás AOD -vel 5 óra készenlét vagy 18 perc SOT csökkenést jelentene, már mennyiben 0% -ra merítjük az akkut. ha 10% alá nem megyünk akkor máris buktam 15 óra készenlétet vagy 53 perc SOT -ot tehát naponta tölthetném a 2 nap helyett vagy egy órával kevesebbet használom. Ez azért jelentős különbség úgy gondolom. És ehhez hozzá jön hogy az akku merülése nem lineáris, ami még inkább rontana a helyzeten. Persze aki naponta tölti annak pont mindegy, de a környezetemben engem is beleértve nem ez a jellemző. És hidd el, hogy amennyire szeretik fikázni az Apple -t, az lenne belőle a hír hogy a 2 nap üzemidőből egy lett...Függetlenül attól hogy kikapcsolható-e vagy sem, az emberek többsége naponta tölti vagy sem.

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz #95462144 #37 üzenetére

    Ha visszaolvasol akkor láthatod hogy írtam, az átlag androidos telóban nagyobb az akku nem kevéssel így a százalék értelem szerűen több wattot jelent, tehát iPhone esetében ez több %.

    De megnéztem neked az elmúlt héten átlagban mennyit fogyasztott nálam, ennek köze nincs ahhoz amit kiszámoltál

    Nem látszik hogy mikor töltötted fel, de az látszik hogy 2 percnyi időjárás csekkolás ugyanannyi energiát emészt fel mint valamennyi AOD. Mennyi is?

    Eleve AOD nélkül, ha értesítéseket akarsz megnézni az egész kijelzőnek világítania kell, ezáltal értelemszerűen sokkal többet fogyaszt.

    Azt állítod hogy ha óránként felébresztem a kijelzőt 10mp -re, vagy alvás közben nagyjából soha, akkor az többet fogyaszt mintha a kijelző mondjuk 10% -a megy folyamatosan? Ezt erősen kétlem.

    Az AOD finomhangolható, nem kell folyamatosan mennie működhet egyszeri érintésre, ha értesítés jön egyszeri felvillanásra, állítható a fényerő is.

    Na, akkor az iPhone jelenleg is tudja az AOD -t, csak gyárilag finomhangolva. Ha értesítés jön felvillan (és még hangot is ad), ha megkoppintom szintén. De ha felemelem akkor is.

    Az is, hogy milyen időközönként jelenjen meg.

    Hát ez nettó parasztvakítás. Jól hangzik csak nincs értelme. Miért jó ha 10 percenként felvillan? Vagy akkor akarom látni amikor ránézek (értsd bármikor), vagy ha értesítés jön (ehhez nem kell AOD). Ezt fejtsd ki kérlek hogy miért jó :R

Új hozzászólás Aktív témák