Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz hegedus001 #29 üzenetére

    "Ez már ott sántít, hogy nem felezi meg. Hogy is felezné, nem csak készenléti állapotban tartjuk a telefont"

    Nem is üzemidőt írtam. Készenléti időt ami a készenléti állapotból ered. És azt minimum megfelezné. Maradjunk az iPhone -nál (i11) a jelenlegi akku adataimmal. Reggel 7:00 -kor vettem le 100% -kal, most van 71% -on. 1,5 óra SOT volt és 8 óra készenlét (16:30 -kor) ebből kiszámítható hogy:
    - 1 óra SOT ~17% akku
    - 1 óra készenlét ~0,5% akku
    - töltőn ül 23:00 -06:00 -ig ami 7 óra

    1 óra készenlét AOD -vel ha a dupla akkora lesz a fogyasztás akkor 1% akku (ez ugye feltételezés, de nyilván jelentős fogyasztás növekedés lenne, nem érzem túlzásnak a duplázást)

    Tegyük fel hogy nap végére 25% marad mint ahogy felvetetted

    - ha naponta töltöd, akkor 4 óra SOT esetén 13 óra a készenlét (24 - 7 - 4 = 13)
    - AOD nélkül nap végére 100% - (4 * 17%) - (13 * 0,5%) = 25,5% maradt
    - AOD -vel nap végére 100% - (4 * 17%) - (13 * 1%) = 19% maradna

    Ez eddig ok, annak aki így használja a telefont.

    De nézzünk az én esetemet. Nekem elmegy 2 napot az i11 (új korában néha 3 is volt):

    - két naponta töltöm 4 óra SOT -tal így 37 óra a készenlét (48 - 7 - 4 = 37)
    - AOD nélkül a 2. nap végére 100% - (4 * 17%) - (37 * 0,5%) = 13,5% maradt
    - AOD -vel nap végére 100% - (4 * 17%) - (37 * 1%) = -5% maradna vagyis lemerült

    Az 5% akku kapacitás AOD -vel 5 óra készenlét vagy 18 perc SOT csökkenést jelentene, már mennyiben 0% -ra merítjük az akkut. ha 10% alá nem megyünk akkor máris buktam 15 óra készenlétet vagy 53 perc SOT -ot tehát naponta tölthetném a 2 nap helyett vagy egy órával kevesebbet használom. Ez azért jelentős különbség úgy gondolom. És ehhez hozzá jön hogy az akku merülése nem lineáris, ami még inkább rontana a helyzeten. Persze aki naponta tölti annak pont mindegy, de a környezetemben engem is beleértve nem ez a jellemző. És hidd el, hogy amennyire szeretik fikázni az Apple -t, az lenne belőle a hír hogy a 2 nap üzemidőből egy lett...Függetlenül attól hogy kikapcsolható-e vagy sem, az emberek többsége naponta tölti vagy sem.

Új hozzászólás Aktív témák