Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CortezX

    aktív tag

    Sziasztok!

    A héten elkezdtem beleásni magam a NAS témába. Már látom, hogy jobban járok egy ilyennel, mintha a routerrel akarnék mindent megoldani. Most hogy a PCX jóárasította a témaindítóban szereplő NAS-t erősen gondolkodom a vásárláson. Olvasgattam az itteni és a 310-es topic hozzászólásait, de az alábbi pár kérdésben kérném véleményeteket-tapasztalatotokat.

    1. Ha ki szeretném használni a kütyü tudását, akkor a gyári szoftver helyett FFP+TM+MC -t kell telepítenem a vinyóra. Ha jól értem pendrive-ról lassabb a működés és bonyolultabb a telepítés.

    2. Külső eléréshez ugyebár a routeremmel kell bejelentkezni a noip.com-on regisztrált fiókomba. Az itt beállított host-on (ip cím+port) keresztül fogom tudni elérni ftp-n a cuccaim?

    3. Az ownCloud szerintetek ki tudja váltani váltani a Google Drive-ot (céges doksik miatt van 100 GB-os előfizetésem)? A demo alaján nem tűnik rossznak. Külön tetszik, hogy jelszóval védhető a megosztás. Esetleg használ valaki másik felhő alkalmazást?

    4. Mivel a routeremben nincs VPN szerver (és ha nem muszáj nem szeretném idén lecserélni), ez alapján szerintetek telepíthető az NSA325-re is (linuxhoz nem sok közöm volt eddig)?

    5. Olvastam az előlapi usb egy gombos backup funkciójáról. Ez működik FFP alatt is? Ki tudom jelölni mely mappákról szeretnék ily módon mentést csinálni?

    Előre is köszönöm! :B

Új hozzászólás Aktív témák