Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • airmax_2.0

    tag

    Korábbi fiziológiai kutatások szerint nagyjából az A4-lap az amit az ember át tud tekinteni úgy hogy az azon lévő ábrákat értelmezni tudja... (nem képről mondjuk folyamat ábráról, valamilyen gráfról beszélek) pl ISAAC ábrázolás technika alapelve ez...
    Kézenfekvő hogy bonyolultabb műszaki részletrajzok esetén is nagyjából ilyen az a méret amire koncentrálni tudunk, de mondjuk erről nincsenek ismereteim.. Szóval ez midenképpen egy olyan méret amivel már nagyobb áttekintést igénylő rész mozaikok is kezelhetőek.
    No az egész rizsát csak azért mondtam mert szerintem ez a 12-13" az a méret amikor (mobilitást igénylő) műszaki területeken is jól használható eszköz lehet egy ilyen tablet. Mérnököknek műszaki ellenőröknek pilótáknak szerelőknek remek lehetősége nyílhat...
    Csak egy példa..
    Bevisznek egy merdzsót a szervízbe és mondják, hogy hol köhög. A szerelő a tabletjén bemondja a típuist a motorház azon részére irányítja a kamerát ahol a gondot sejtik. az ujjával bekarikázza, és azt mondja kérem a műszaki rajzot.. aztán egyszer csak megjön a rajz az alkatrészekkel, amikhez lekérdezhető hibainformációk, szerelési utasítások csatlakozhatnak... de ez mehet repülőkre erőművekre és csak a jó ég tudja mi mindenre...
    Szóval én látok benne fantáziát.. /no ez persze mondjuk 10 collos pad-an is mehet, de a műszaki dolgoknál mint mondtam ez a nagyjából A4-es papír méret az ami egy jó alap... szerintem előbb utóbb súlyban is kényelmesre meg tudják csinálni... ebbe elég memóriát, tárolókapacitást tudnak bepakolni, hogy komolyabb szoftver is fusson...
    De ha az apple nem hát majd megcsinálja más mondjuk androidon...

Új hozzászólás Aktív témák