Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KRSoos

    csendes tag

    válasz #30610944 #30 üzenetére

    Logikus érvnek hangzik a kisebb verziók hiánya, azonban nem véletlen említettem piackutatást. A Netflixezéshez, YouTubeozáshoz, videó chateléshez, a csodás TikTokozáshoz vagy összességében szinte bármihez a multitaskingtól (split screen) az excel táblázat kényelmes szerkesztéséig kell a képernyő növekedés. Miért tennének bele a termékükbe olyan tulajdonságot, amire nem hogy igény nincs, de épp ellenkezőleg!?

    Több halmaza van a mobilpiacnak. Vannak belépősszintű, közép kategóriás, felső kategóriás és prémium kategóriás készülékek is. Az is igaz, hogy minél magasabb szinten a minden apró hozzáadott plusz feature egyre drágább, azonban a piac működik így, nem a OnePlus cég maga. A OnePlus már nem felső kategóriás mobilokat gyárt, hanem prémium eszközöket, egyedi tulajdonságokkal (Dash/Warp Charge, Oxygen OS, high refresh rate display, stb), amik igenis drága előállítású termékké teszik a mobiljukat. Egyszerűen nem tudom másképp mondani: egy 500 dollárért legyártott terméket nem adhatnak el 400 dollárért (de 500-ért sem) mert őrültség!

    Nem tudom mi a foglalkozásod, mi a hobbid, nem is várom el, hogy képben legyél az apróságokkal, de épp ezért mondom: te lehet, hogy azt látod, hogy üvegből van ez is - üvegből van az is, mi ebben olyan nagy cucc?, de valójában igenis van különbség üveg és üveg között több tulajdonság tekintetében is, a gyártók pedig - de legalábbis Pete Lau elmondása szerint a OnePlus - több fajta üveggel kísérleteznek és több variációt tesztelnek, amik szintén a K+F (kutatás és fejlesztés) költség címszó alatt terhelik a büdzsét.

    Szóval van különbség olcsó és prémium szegmens között még akkor is, ha ezek már leginkább az apró részletekben bújnak meg és nem feltétlenül egyértelmű minden felhasználónak.

    Hát hogy te a hivatalos OnePlus oldalán hol és mikor láttál nagy árvágást (esetleg az új modellek előtti készlet kisöprésénél) azt nem tudom, de erősen kétkedem is, mert több, mint 3 éve követem a gyártót, de náluk még Black Fridayen se mennek le az áraik. Az meg, hogy a Józsi-Pisti Garázstuning GSM milyen áron ad készülékeket az teljesen más világ.

    Az 5G képes modemekkel szerelt új SOCok árazásról az arstechnica.com egy cikkéből: "Qualcomm really threw a wrench into the flagship SoC market for 2020 with the Snapdragon 865. The new chip was a big departure from previous years thanks to Qualcomm's aggressive push for 5G, which comes with design requirements that make phones bigger, hotter, and more expensive than previous years. While we've already seen Samsung and many Chinese OEMs step up with 865-powered super-flagships that are more expensive than ever, for some OEMs, it seems like the cost is just too high."
    A Snapdragon 8xx széria a prémium kategória. Amíg magas árazása lesz addig a prémium mobilok is magasabb árakon fognak futni.

    ''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

Új hozzászólás Aktív témák