Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz d@minator #45 üzenetére

    Szerintem egy jó kameraszoftver nem attól lesz jó, hogy agyon tudom paraméterezni az egészet. Többnyire úgyis automatán használja mindenki, akinek fontos a sok beállítás, az meg nem a telefonjával fogja elkészíteni a képeket. Sokkal fontosabb egy telefonnál a megbízhatóság, a gyorsaság. A minőség úgyis behatárolt a készülék mérete miatt, nem okostelefonnal fog az ember természetfotósnak menni. Ellenben zömmel olyan témákat fényképeznek az emberek mobillal, ami egyszeri alkalom, pillanatkép, szóval a fent említett két tulajdonság a legfontosabb ilyenkor. Jó példa erre a mostani telefonom. Egy Newman N2, kínai csoda, 13 megapixeles Sony BSI kameramodullal. 5-ből 3-szor értékelhetetlen lesz a kép, mert fókuszt téveszt, bemozdul, minden baja lesz. Egyszer közepesen szar képet csinál, ha meg mindent rendesen beállít az ember, akkor nagyon szép lesz a végeredmény. Múltkor próbálgattuk egyik barátommal, neki 920-asa van, ami elvileg rossz fényviszonyok között domborít nagyot. Félhomályban a telefonom az egyik képen simán lenyomja a jóval drágább 920-at is, de mivel sokat téveszt a szoftver, semmire nem megyek vele. Ha meg akarok mutatni a nagyszüleimnek egy emlékképet, akkor hiába magyarázom, hogy tud ám ez nagyon szép képet is, csak ez egy paca lett...

    Na ebben továbbra is nagyon jó az iPhone. Elég csak megnézni a kamera tesztet. Ebbe az irányba indultak amúgy Samsungék is, az S5-öt ezzel reklámozták. Amúgy nem tudom, miért neked írom ezt, de most már így marad. :)

Új hozzászólás Aktív témák