Hirdetés

2017. augusztus 18., péntek

Gyorskeresés

(#1) Peet91

Peet91
(fanatikus tag)

Az ott egy Windows XP a screenshoton?! 2017-ben? :D

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az! - IGOR [ASUS H87m-Pro, Intel Core i5 4430, 8GB Corsair Vengeance Pro, Gigabyte GeForce GTX770, DELL U2709W], Dell Latitude e5450, Samsung Galaxy S7 Edge

(#2) Cifu válasza Peet91 (#1) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Gyártósoron tökmindegy, legfeljebb belső, zárt hálózatra van kötve...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#3) Taybore válasza Cifu (#2) üzenetére

Taybore
(senior tag)

Távolkeleten még baromi elterjedt az XP. Stabil, megszokott, nincs okok váltani. (Plusz legálisan igencsak sokba kerülne teszemazt többezer munkaállomás HW és SW frissítése.)

[ Samsung Galaxy S8 ][ Waze.hu ]

(#4) mirtex

mirtex
(lelkes újonc)

"A két S8 után pedig a Note8 telepe sem ígérkezik méretesnek (3300 mAh a tipp), a nagyobb akkumulátor ugyanis vastagabb házat eredményezne."

Szerintem sok felhasználó elbírna egy picivel vastagabb készüléket is, ha cserébe 30-40%-kal nagyobb kapacitású akksi kerülne bele.

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#5) Gixxer88 válasza Peet91 (#1) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Nálunk is minden gépen ami a gyártósoron van XP fut (közel 1millás HP workstation-ökön).
A termelés specifikus egyedi programok még xp-re lettek írva,XP-n futnak normálisan,újabb oprendszereken vannak gondok,a csúcsra járatott termelésben meg nem megengedhetőek a kiesések,nincs lehetőség a modernizált programok élesben tesztelésére.Már voltak gondok nálunk ebből,így úgy döntött a vezetés,hogy amíg lehet marad mindenhol az XP,azon normálisan futnak az általunk használt egyedi programok.
Természetesen kizárólag belső hálózaton vannak használva,így a biztonság nem lényeges.
Persze csak a termelésben lévő gépeken fut XP,a legtöbb irodai gépen Win7 van,a laptopokon meg 10,mondjuk a laptopok idén lettek cserélve.

(#6) Kopi31415 válasza mirtex (#4) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Adott szélesség esetén a vastagabb telefon egy kézzel nehezebben kezelhető.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#7) joghurt

joghurt
(őstag)

A nagyobb akkuval akár már fél napot is bírni fog egy ilyen teló töltés nélkül? Hűűűűhaaaa. :U

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Gixxer88 válasza Kopi31415 (#6) üzenetére

Gixxer88
(őstag)

Nem mintha olyan sokmindent számítana,egy S8+/Note 8/Iphone 7+ méretű phabletet amúgy se nagyon tudsz egy kézzel normálisan kezelni,szóval +1-1,5mm sokat már nem számítana. :)

(#9) madd dogg válasza mirtex (#4) üzenetére

madd dogg
(senior tag)

Van gyors töltés, vezeték nélküli töltés, autós töltő, powerbank, millió lehetőség. Nem akarok féltéglát a zsebembe. Ha egy napot bír az elég, este töltőre teszem. Fesztivált 5 napig kibír egy 10.000-es powerbankkal, ha meg több kell, készül az ember többel. De ritka ma már az olyan hely európában, ahol 5-10 napig nincs konnektor a közelben.

NE nézd meg az eladó cuccaim!

(#10) -=MrLF=- válasza mirtex (#4) üzenetére

-=MrLF=-
(senior tag)

Azoknak ott az S8 Active (4000mAh) és még jobban is néz ki. :P

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#11) Segal válasza mirtex (#4) üzenetére

Segal
(őstag)

Siman lehet kulso akksit rejto hatlapot is rendelni az s8 es az s8+hoz ha valakinek.ilyenre van szuksege. Keress ra pl ebay-en 5500as telep lesz a hatlappal.

www.nokiaprogramok.hu

(#12) hemaka válasza Peet91 (#1) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

A gyartasban rengeteg helyen meg az van, nincs ertelme lecserelni, belso halon teljesen mindegy mi fut, foleg hogy a programok anno meg arra lettek belove, kar b*szogatni, ami jol mukodik. :D

══════ "Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ══════ Ducky Shine 5 | Fujifilm X-Pro2 Graphite Edition, 35/2, 10-24/4

(#13) S e t h válasza -=MrLF=- (#10) üzenetére

S e t h
(PH! addikt)

és van benne s-pen? váó

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14) csipszikutya válasza Peet91 (#1) üzenetére

csipszikutya
(senior tag)
LOGOUT blog

Anno bent a gyárban volt egy olyan gép amit csak olyan gép tudott vezérelni amin win95 volt. 2015ben nehéz volt már találni olyat, 100ezret meg sajnáltak, hogy ujra irják a programot mondjuk xp-re

(#15) mike710 válasza mirtex (#4) üzenetére

mike710
(fanatikus tag)

Picit nagyobb házzal szerinted lenne pluszba 30-40% akku kapacitás?:D real... :D

[ Szerkesztve ]

(#16) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

Én se bánnám ha 2mm vastagabb lenne a telefon háza cserébe jóval nagyobb akku férne bele. Sőt ha az alaplap csak felül lenne a telefonba és minden csatlakozó oda lenne átrakva az egész telefon alsó része akkuhely maradna... Alulra csak egy mikrofont kellene tenniük az meg kis helyen elfér és szalagkábellel is beköthető az alaplapra

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#17) Soybex válasza Peet91 (#1) üzenetére

Soybex
(senior tag)

China! China china chiina (trump hanggal) :D

Samsung Galaxy Note 4 / Google Pixel XL / Asus k501 /

(#18) papi77 válasza madd dogg (#9) üzenetére

papi77
(PH! addikt)

Akkor lesz csak igazán féltégla,ha a powerbankot ráragasztod a hátlapra ;)

"didzsééé bobó"

(#19) Mercel

Mercel
(senior tag)

Esetleg rájöhetnének már a gyártók, hogy (főleg a csúcskészülékek esetében) NEM szamurájkard vékonyságú tepsikkel akarunk rohangászni, hanem inkább még kezelhető mértékben vastag Normális méretű telepet tartalmazó gépekkel..

Egy vicc, hogy 2017-ben még mindig 4-5 óra a rendelkezésre állási idő főleg, hogy egyre többet használjuk a mobilunkat egyre több mindenre.
Már ha nem merül le délután háromra egy húzós napon..

Marcel

(#20) Soleco

Soleco
(lelkes újonc)

A több hely eddig sem nagyobb akksit jelentett..

(#21) syn7h37ic

syn7h37ic
(PH! kedvence)

Arra még nem gondolt egyik nagy gyártó sem, hogy talán vastagabb házzal kéne esetleg kirukkolni? Abban nagyobb a hely. Kit érdekel az ultravékony ház, ha pl a kilógó kamera teljesen elrondítja az egészet. Ráadásul a telefon is masszívabb erősebb lenne.
De nem, mert a profit az első, a használhatóság és praktikum már csak a legutolsó helyek egyikén van.

(#22) Soleco válasza syn7h37ic (#21) üzenetére

Soleco
(lelkes újonc)

Így is kb. Mindenki tokban használja a telefont, mert amúgy túl vékony és csúszós lenne... De senki nem mondta hogy az embereket a racionalítás vezérli telefon vásárláskor, sokan úgy tekintenek a telefonra mind egy ékszerre.

De azért pl. Redmi széria sikere csak fog majd valamit változtatni a dolgokon. Fórumon is mindenki a nagy akksit ajnározza, nem igaz hogy nincs rá kereslet, ahogy az se hogy feltétlen ronda kell legyen a nagy akksis telefon vagy drága.

[ Szerkesztve ]

(#23) joey04 válasza mirtex (#4) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

+1

Süsü

(#24) somogyib válasza Cifu (#2) üzenetére

somogyib
(senior tag)

Csak, ha jól látom a képen, azon az XP-n épp egy Excel fut. Nem hinném, hogy VBA makróval vezérelnék a gyártósort. :D

(#25) Kopi31415 válasza somogyib (#24) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Ellenbe mérési adatokat, gyártási paramétereket, amik SC, CC kategóriások, vagy egyéb okból tárolni kell, ideális Excelbe menteni.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#26) iNfAntRy válasza joghurt (#7) üzenetére

iNfAntRy
(senior tag)

+1 :R
Én is azon a véleményen vagyok, hogy sajnos még mindig nem a telep méretétől függ hogy birja az akku...mindenki panaszkodik hogy jajj ezek a hülye okostelefonok miért merülnek le 1 nap alatt? Ilyenkor nem gondolnak bele, hogy a 10+ évvel ezelőtti telefonok akár 1 hetet is birtak és valszeg nem az akkuk lettek bénábbak? Ha valaki egész nap netezik , gps-ezik stb, az ne csodálkozzon. Hiába lesz 5000-el több mAh, ha ugyanúgy folytatja, ugyanúgy lemerül, max 2 órával később ^^

Van 2 okostelefonom, általában 5-7 napot birnak egy töltéssel, néha többet. Egyszerű a megoldás: ha épp nincs szükségem netre, kikapcsolom a mobilnetet. Hétvégenként kikapcsolom éjszakára. Játszani, filmezni nem igen szoktam ezeken, azokra ott van a pc/laptop/tablet. Az a baj, hogy mindenki elkezdte a telefont használni minden olyan dologra, amit meg lehet csinálni más eszközön is. Amikor a megfelelő eszközök nincsenek kéznél, akkor én is a telefont használom, de ez viszonylag ritka. Igy szerencsére elég kb hetente töltenem :)

Samsung Galaxy A3 (2017), Galaxy Tab 4

(#27) Cifu válasza somogyib (#24) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Rosszul látod, egy Internet Explorer ablak van megnyitva...

(#28) Jaka válasza mirtex (#4) üzenetére

Jaka
(őstag)

Ez csak a duma részükről, ott van pl a Mate 9, ami kb ugyanolyan vastag, mint a Samsungok, mégis belefért egy 4000-es akku. Csak megy a spórolás nekik, és inkább a procira gyúrnak, mert a Pistike telefonvásárlásnál azt nézi, hogy melyik telefon ér el nagyobb pontot antutuban, és nem azt, hogy hány napot bír ki egy feltöltéssel.

(#29) kovy79 válasza Cifu (#27) üzenetére

kovy79
(őstag)

Középen, a felirat (mint a vízjel) alatt van még egy ablak.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30) Fbalika1996 válasza iNfAntRy (#26) üzenetére

Fbalika1996
(újonc)

No offense, de nem pont az az okostelefonok lényege, hogy a lehető legtöbb dolgot helyettesítse? Hogy ne kelljen az embernek feltétlenül magánál hordani a laptopot, tabletet, gps-t esetleg kézi konzolokat stb? Javíts ki, ha tévedek, de szerintem pont ez az okostelefonok legnagyobb előnye.

(#31) iNfAntRy válasza Fbalika1996 (#30) üzenetére

iNfAntRy
(senior tag)

Egyetértek abban , hogy nagy előny és én is sok mindent kihasználok, de igazából a telefon sosem fog helyettesíteni semmit tökéletesen. Hosszútávon inkább használok egy laptopot szöveg írására méginkább szerkesztésére, film nézésére. Fotózni hobbi/amatőr szinten tökéletes, de nyilván egy fotós sosem fog telefont profi fotók készítésére használni. Egy taxis/kamionos inkább használ egy profi gpst vezetésnél, mint telefont. stb.

Szóval egyetértek, hogy sok mindenre jó a telefon és ahogy az előbbi posztban írtam, én is kihasználom a lehetőségeket, ha csak az van nálam. De sok hülye otthon is a telefonján netezik, miközben ott van a számítógép laptop. Félreértés ne essék, nincs abból baj, ha valaki igy cselekszik, csak akkor ne sirjon, hogy hamar lemerül.

Ez olyan, mintha valaki fut 1 km-et, semmi baja, de fut 4 km-et és csodálkozik hogy elfárad.

Samsung Galaxy A3 (2017), Galaxy Tab 4

(#32) Fbalika1996 válasza iNfAntRy (#31) üzenetére

Fbalika1996
(újonc)

Így kibővítve már csak egyet érteni tudok veled. :D

(#33) Cifu válasza kovy79 (#29) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Oh, jogos, akkor elnézést.

(#34) mjani1172 válasza Kopi31415 (#6) üzenetére

mjani1172
(senior tag)

Ez igaz. Mennyivel jobb egy lemerült vékonyat kezelni, mint egy kicsit vastagabbat ami működik.

(#35) joghurt válasza Fbalika1996 (#30) üzenetére

joghurt
(őstag)

Nem az okostelefonokban elérhető funkciókkal van a gond. Hanem hogy a marketing részleg nyomására jóval nagyobb tempóban pakolták be ezeket a készülékbe, mint ahogyan az akku (és némely OS-hez/apphoz a CPU) fejlődött volna. Ezért van a folyamatos szopóroller user experience.

(PC-s világban ugyanezért szeretnek sokan XP-t futtatni a vadiúj vason.)

A tej élet, erő, egészség.

(#36) mikej95 válasza Kopi31415 (#6) üzenetére

mikej95
(fanatikus tag)

Most vált nagyon sok gyártó hosszúkásabb képernyőre, java részt felső kategóriás eszközök keretében és a kávákat is gőz erővel gyalulja minden gyártó. Azt ne mond, hogy nem fér bele pár mm.

(#37) somogyib válasza Kopi31415 (#25) üzenetére

somogyib
(senior tag)

Ez korrekt :R ...csak egy kicsit kukacoskodtam ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) bwoay válasza madd dogg (#9) üzenetére

bwoay
(PH! nagyúr)

ennek az 5 napos fesztival dolognak a kivitelezese erdekelne, mert egy 10000 mAh-s powerbankbol jellemzoen kevesebb, mint 7000-et lehet kivenni, ami egy atlagos mobiltelefon eseteben mondjuk 2,3 toltesre eleg.

[ Szeretkezve ]

(#39) Kopi31415 válasza bwoay (#38) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Van egy 25000mAh-s power bankem. Oldalzsebbe befér. Azzal elvagyok egy hét fesztivált.

(#40) kovy79 válasza mikej95 (#36) üzenetére

kovy79
(őstag)

Azzal a "pár mm-rel" annyi a gond, hogy évek óta (4,2-4,5" óta) csak évi "pár mm".
Jó lesz 10év múlva a 8"-os "telefonokkal"...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#41) bwoay válasza Kopi31415 (#39) üzenetére

bwoay
(PH! nagyúr)

nekem egy 20000-es is kitart addig, de a 10000 mAh-t kevesnek erzem 5 napra a jelenlegi keszulekekhez zomehez.

[ Szeretkezve ]

(#42) Kopi31415 válasza bwoay (#41) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Feltöltve viszem, négy töltés, utolsó estére, mire haza érek lemerül, kész.

(#43) Cifu válasza joghurt (#35) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Bocsi, de ez is fals érv. Lenovo P2, 5100mAh-s aksi.

Lehet nagy aksit rakni a telefonokba, csak a tervezésnél el kell törni először a designerek és a marketingesek kezét... :DDD

(#44) bwoay válasza Kopi31415 (#42) üzenetére

bwoay
(PH! nagyúr)

azzal kezdtem, hogy nincs benne 4 töltésre elegendő szufla. egy 3000-es akksit valamivel több, mint 2x tud teljesen feltölteni. de nincs jelentősége igazából, mindenki úgy oldja meg, ahogy akarja, csak erre felkaptam a fejem, mert szerintem ez sehogy nem adja ki.

[ Szeretkezve ]

(#45) mikej95 válasza kovy79 (#40) üzenetére

mikej95
(fanatikus tag)

"pár mm" alatt azt értettem, hogy lehetne annyival vastagabb a telefon most, hogy a hosszúkásabb arány és az eltűnő kávák miatt közel sem olyan széles. Sokáig voltam a 4" közeli képernyőarány imádója, de a tapasztalat azt mutatja, hogy 5" is még kényelmes átlagos tenyérrel, de feljebb már tényleg nem kéne menni mert egykezes használatot kizárja.

(#46) somogyib

somogyib
(senior tag)

A telepkapacitásról és a telóvastagságról annyit, hogy nemrégiben egy T-boltban volt alkalmam kipróbálni a Moto Z-t.

Alapvetően eszméletlen vékony és csak 2600 mAh-ás, de a 2200-as kiegészítőt (LG- szlenget használva: ismerőst :) ) feltéve van egy 4800-as teleped. És akkor még a vastagsága is klappol a kézhez. Nekem ez a megoldás nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#47) Laca7601

Laca7601
(tag)

Nem egészen értem, miért kell ez.
Immár belefér a százezer amperórás teherautóakksi is, nem kell a belsejét zsugorítani.
Hiszen nincs már JACK!
Nem ezért vették ki?!
Ez volt a bullshit eddig, de nem látom a hatalmas telepeket, amelyek a jack helyén megváltják a világot...
Igen, tudom..a vékonyítás...

(#48) Silenc3Hun válasza madd dogg (#9) üzenetére

Silenc3Hun
(fanatikus tag)

Ne legyen feltegla - viszek powerbankot. Hát nem tudom, inkább legyen vastagabb szerintem (mondjuk a mostani Redmi Note4 nekem tökéletes minden szempontból, az üzemidőt is hozza)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 EU (mido) | Xbox ONE | Xbox 360E

(#49) Kopi31415 válasza bwoay (#44) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Nekem tudja az annyit, amennyit a matek enged.

(#50) Keem1 válasza Silenc3Hun (#48) üzenetére

Keem1
(PH! addikt)

Én is Karakkal értek egyet :D
Az S7e-m kibír két napot (nagyon nyúzva is legalább egyet), van 10 Ah-s power bank, ami plusz két 0-100% töltés. És még így is kellemesen karcsú a készülék. 2 nap, plusz 2x2 nap a power bank segítségével, kb. minden élethelyzetet lefed.

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox regisztráció: http://goo.gl/6rOnTn Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.