Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz Akula #25 üzenetére

    Hja, de ebben a "vízben" együtt csücsülünk, igaz, ezt is az elmaradottabb országok fogják érezni először. Aztán majd mi is. Indiában például épp most maradt egy 10 milliós város víz nélkül. És elég sok környezetvédő, klímakutató, de még energiaügyi szakember is azt állítja, hogy ezt anyáink-apáink generációja pacsálta el alig 40 év alatt, előtte még tizedekkora galibát se okoztunk. Sem tízmillió ember vízhiányába, sem az utóbbiba nem vagyok elég bátor belegondolni, de abban teljesen biztos vagyok, hogy a kapitalizmust és a fenntartható fejlődésbe vetett hitet szét kell robbantani. Fenntartható leépítés, olyan talán létezik...

    A másik megoldás Philip K. Dick, William Gibson, a Portal meg a Mátrix világa. Eljátsszuk a világunkat, teremtünk magunknak másikat, míg odakint minden elrohad. Aztán mikor azt is élhetetlenné tettük, azon belül létrehozunk egy másikat. Ha az első verzióra apellálok, kései luddita módjára elmennék egy ilyen kiállításra, és szétverném az összes masinát. Ha a másodikra, akkor viszont üdvözlendő fejlesztések ezek, léptünk előre egy jó nagy, keserédes lépést a totális VR világ felé.
    :U
    Ez a legjobb emotikon kifejezni azt, ahogy most nézek, de ez se adja át.

    Minden esetre elég naiv az, aki úgy gondolja, hogy ennek a hihetetlen technológiai fejlődésnek nincs ára. Ötletből, energiából, kreativitásból sosincs hiány, egyik fejlesztés a másikra épül, míg elérjük a technológiai szingularitást. A közben a bilibe lógó kezünket úgy hívják, energia. Abból véges van, és alig forgatunk vissza valamit a nagy közösbe.

    Persze ezt bármely cikkbe, bármely topikba írhattam volna, csak ez a vanitas vanitatum, ez a csillió fölösleges holmi hozta ki belőlem.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák