Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anrb

    aktív tag

    válasz Memmaao #28 üzenetére

    Én vettem a fáradtságot, és utánaolvastam a dolognak. Természetesen a magyar fordításnál torzult az információ...
    Az Asus oldalán (HC-A05, Vivowatch SP) nem szerepel semmi információ a validálásról, a tavalyi elődnél (HC-AC04, Vivowatch BP) külön fel is tüntették, hogy nem orvosi készülék, nem alkalmas diagnosztikára és a kapott értékek tájékoztató jellegűek. A többi portálon a HC-A05-ről annyit írnak, hogy az Asus beadta az FDA felé az igényt, és várják a jóváhagyást. Azt, hogy az igény mit takar (Clearance vagy Approval) és mire vonatkozik (csak EKG, vagy PTT alapú vérnyomásmérés is), nincs infó. Azt láttuk, hogy az Omron HeartGuide esetén is évekbe telt az, hogy elismerjék hiteles orvosi eszköznek, amit persze klinikai validációnak kellett megelőzni.

    A Vivowatch SP esetén az ujjbegyet mérő optikai (SpO2) szenzor az óra oldalára került, az alsó optikai szenzor valószínűleg csak a pulzust méri.

    Ps: A kijelző a szokásos JDI laposkerék (pl. Amazfit Stratos, Suunto Spartan széria), alul pedig a fóliakábel van. Az új Stratos-nál már meg tudták oldani, hogy 320x320-as legyen ("Full Moon Display").

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák