Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Somatom #22 üzenetére

    Miért lenne rossz a tulajdonosoknak a magasabb ár? Elárulok egy neked talán még ismeretlen dolgot, ami nem szép dolog, de virágkorát éli. A világ sok pontján, így Magyaroszágon is külön üzletág épült a seftelők körében az Apple szervíz kijátszására, ami annyit jelent, hogy a vásárlók bizonyos hibákat bemondva kicseréltetik az Apple-lel a készüléküket eladás előtt, és kapnak helyette egy fóliás karcmentes refurbished darabot. Sajnos azoknál a szervízeknél hallottam beépített emberekről is, akik kapcsolatban állnak olyan személyekkel, akik abból élnek hogy Apple készülékeket cseréltetnek garanciaidőn belül újakra. És hogy magánszemélyként, saját maguknak miért csinálják ezt a tulajok? Hát mert win win szituáció nekik. Egyrészt hamarabb eladja, és magasabb áron érintetlen telefonként a használt zsebkarcos mobilja helyett, másrészt mivel az Apple fogja az árat, a mindenkori használpiaci ára pedig a hivatalos árából van általában kalkulálva, így egy még magasabb összegre pályázhat használtan.

    Tehát itt 2 faktor is közrejátszik, egyik a fóliás refuebishedre kicserélt használt készülék, a másik pedig a fogottabb új árból kiszámolt használt ár. Ahogy írtam, a februárban 480e Ft-ért Samsung bemutatóteremben árult modell ugyanott most 100K-val olcsóbb, pedig még vége sincs a ciklusának. Te melyik hivatalos viszonteladónál nézted amúgy?

    Ha trükközni akar az illető, és kihozná a maximumot a használtpiacon a telefonjából, a Samsung nem fogja neki bemondott hibákra kicserélni, ők valódi meghibásodás esetén egyébként is alkatrészt cserélnek, nem komplett telefont.

    Az iPhone világgaranciával rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ha itthon megveszed a Telenornál a készüléket, de mondjuk a németeknél dolgozol és meghibásodik, akkor ott pld az Apple Store-ba vagy hivatalos szervízbe betérve a számla felmutatásával garanciában fogják ügyintézni. A Samsungnál ilyen opció nincs a régiós leosztás miatt, sőt, ha árukeresős esetleges szürkeimportot vesz meg az ember ami esetlegesen nem magyar piacra szánt modell, vissza is utasíthatják a szervízt. Erre gondoltam, nem arra hogy különböző frekvenciákon kerülnek forgalmazásra a készülékek a világ egyes pontjain, az nyilván úgy van. Egyébként az amerikai iPhone ugyanúgy használható itthon is természetesen, és szerintem a Sami is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák