Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anrb

    aktív tag

    Huawei Watch GT Runner tapasztalatok
    Megjött az óra. Sokat kellett rá várni, de most már itt van. A kicsomagolós videókat és a specifikáció tételes leírását meghagyom az influenszereknek, én azokról a dolgokról szeretnék írni, amiről eddig egy teszt sem szólt :)
    Nekem Huawei-ből GT2e-m volt korábban, úgyhogy sok esetben ehhez fogom hasonlítani a GT Runnert.

    Első benyomások
    Az óra élőben jól néz ki, nincs gagyi hatása. Prémium érzetet ne várjunk, de ne felejtsük el, hogy a pulzusmérő miatt a súlya lényeges. A szilikon szíj nagyon puha. A korona kezelése nagyon kényelmes. A visszajelzést a vibramotor adja, de ez kikapcsolható.

    Beállítás
    Jelenleg csak az Androidos klienssel használom az órát, de majd letesztelem iPhone alatt is. A Health-tel való párosításhoz van egy lefotózandó QR kód is, mint a legtöbb kínai okoskütyünél. Beállítás után az óra egyből szoftvert frissített HarmonyOS 2.1.0.219-re. Szerencsére ez a 69MB-os firmware frissítés nem tartott sokáig, valószínűleg a BT5 miatt.
    A Health-en belül a szokásos menüben két új pont van, a Wallet és az AppGallery. A kártyás fizetés (Wallet) a mi régiónkban még nem működik, ehhez amúgy Health-en belül külön kell telepíteni egy addon-t. Az AppGallery ismerős lehet azoknak, akik mostanában frissítettek firmware-t a Huawei Watch GT2 órájukon és mellé Huawei telefonjuk van. Lényegében okosóra platform lett a Watch GT2/GT3 családból is. Az AppGallery for Watch programválasztéka még hagy maga után némi kívánnivalót. A három tucat programból kb. egy kezemen megszámolható, aminek van is értelme. Az alap DataPack óralap nem túl szép, hármat legalább lehet alapszinten konfigurálni. Garmin szintű testreszabásra még várni kell.

    Egészségügyi funkciók
    Az új optikai pulzusmérőnek köszönhetően a pulzus és oxigénszaturáció mérés gyorsabb. Mindkettőre állítható be riasztás, de nem szabható teljeskörűen testre (Low HR: 40/45/50, High HR: 100/110/120/130/140/150, SpO2: 90/85/80/75%).
    A Health-ben a folyamatos SpO2 mérésnél fél órás átlagok jelennek meg, viszont a mérés időköze teljesen véletlenszerűnek tűnik 10-20 percenként. Ehhez képest a Garmin percenként mér. Akinek fontos a szaturáció mértéke, annak továbbra is rögzítővel ellátott, validált céleszközt (rendes pulzoximétert) javaslok.
    A Health a lépésszám mérésnél észreveszi, hogy ha egy Huawei accounthoz több eszköz van megadva, és lehetőséget ad a forrás kiválasztására. Sajnos ezt telefon+óra kombinációnál nem ajánlja fel, csak jelzi. Az alvás mérés 24h-s, tehát szundikat is mér (ahogy korábban). Minimum 3 óra alvás kell az elemzéshez, ami továbbra is online, a Huawei felhőjében történik. Ez a része a Huawei szolgáltatásainak nagyon jó és pontos.

    Sport használat
    A külső szenzorok támogatása hervasztó. Nyilván idővel javulni fog, viszont a vásárló azonnal szeretné használni, és nem majd. BT szenzorokból az óra jelenleg pulzuspántot, kerékpáros sebesség-, pedálfordulatszámmérőt és Watt-merőt támogat (Speed/Cadence Meter, Power Meter).
    Sajnos a bringás kiegészítőket eszköz hiányában nem tudtam tesztelni. A mellkaspánt támogatás viszont hiányos. Polar H7/H10, Suunto Smart övem nincs - ezek voltak korábban támogatottak. A dual BT/ANT decathlonos övemet nem ismeri fel, ezzel még semelyik normális órának nem volt gondja. A kínaiak közül öt éve az Amazfit Pace-nek sem. Footpod támogatás nincs, emiatt a Stryd is felejtős.
    Az edzés indítását és megállítását az óra angol nyelvű audio kommentárral egészíti ki. Első indítás után érdemes lehallkítani vagy kikapcsolni, szerintem zavaró.
    Műholdas helymeghatározás sebessége elfogadható, azonban az A-GPS funkció továbbra is problémás. Telefon nélkül indítva nincs gyors "GPS Lock" az órán. Hiába szinkronizálok előtte többször, várok negyed órát nyitott Health-tel. Semmi infó nincs arról, hogy most van cache-elt műhold koordináta, vagy a hidegindítás miatt érdemes már bemelegítésnél kiválasztani az edzést.
    Ehhez képest Polaron szinte azonnali minden. A Garminomon mostanában perceket kellett várni, de az valami ideiglenes bug lesz szvsz.
    A két frekvencia, illetve a több konstelláció használata miatt a GNSS track-ek elvileg jobbak, ennek tesztelése még folyamatban van. A GNSS-t konfigurálni sem az órán, sem a telefonon nem lehet.
    Végre van AutoPause is az órán, nem kell kézzel megállítani a rögzítést pl. városban piros lámpánál.
    A Health-ből a TCX export továbbra sem tartalmaz pulzus adatot. Az edzések Hitrava konverziójához még várom az adatokat a Huaweitől.
    Eddig nem győzött meg az óra, pláne az árcédulája miatt. Ezen az ajándék Freebuds 4i TWS füles sem segít.

    Összehasonlításhoz egy kép (Polar Vantage M / Garmin Forerunner 745 / Huawei Watch GT2e / Huawei Watch GT Runner) [link]

    A tesztelést folytatom...

    [ Szerkesztve ]

  • anrb

    aktív tag

    válasz vlevi #25 üzenetére

    Most februárban adtam el a második GT Runner-emet, összesen kb. négy hónapig használtam (az első csak két hétig volt nálam).
    Ha szeretnéd az adataidat lementeni, elemezni, akkor nem ajánlom a Huawei-t.
    Még most most sem működik rendesen az adatok exportja (pulzussal). Sem alkalmazásból, sem a Huawei-en keresztül. A support csapnivaló, write only módban dolgoznak. Mintha a nemzetközi support fórumot olvasnám magyar fordítással. Az EU-s adatkezelést ráadásul egy külső cég végzi. Ott legalább rájöttek, miért nem működik nálam az export: túl sok adatot kell zippelni. Pár hónap múlva majd kijavítják. Ezt már nem vártam meg, létrehoztam egy új profilt, szingapúri lokalizációval. Ezzel megy a Strava szinkron, bár ott is hiányoztak a pulzus adatok az aktivitásokból.
    Ami jó, az az alváselemzés és az üzenetkezelés. De ezt egy olcsó Huawei Band 6/7 is tudja.
    Használtam az órát Androidon is, fel kell telepíteni az AppGallery-t, majd onnan a Huawei Health-et. Ezzel nincs gond.
    Maradtam a Polarnál. Az se tökéletes, de legalább adatrögzítőnek megfelel.

Új hozzászólás Aktív témák