Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz AliceWake #14 üzenetére

    Nem további vitát generálva, és véletlenül sem az orvossal vitázva, de néhány logikai vonalon végigmenve:
    - tételezzük fel, hogy a neten fellelhető adatok (angol nyelvű is) tévesek (ezek 15-20%-ot mondanak a teljes testtömeghez viszonyítva) - most már tutira megnézem az élettan könyvemet...;
    - a csonttömeg mennyisége elvben azért nem teljesen a kortól függ, hiszen
    - véges darabszámú csont van az emberi testben;
    - emellett a csont - felépítésénél fogva - véges mennyiségű anyagból áll - úgy értem, hogy az ásványi anyagok beépülése nem haladhat meg egy maximális értéket.

    A fentiekből következik, hogy ha neked a 2,5-3 kg helyett 4 kg van, ott valami nem stimmel (jóval hibahatáron túli az eltérés) :) Vagy a mérleggel, vagy...

    Emellett másik logikai dolog: ezek alapján a te kb. 55 kilódat viszi el nap mint nap a 4 kg csontozat - bírja a terhelést, cipeli a 37,5 kg izmot, stb. Tisztában vagyok a terhelhetőséggel és mindennel, de ez fura, vagy inkább hihetetlen. Főleg úgy, hogy önmagában a koponya súlya sem kevés. De továbbra is tartom, hogy szerintem nem lehet korosztályra hivatkozni, még nemre is csak kevéssé, hiszen van olyan nő, aki 30-as és mondjuk 180 cm magas (a súlyról nem is beszélve) - ott azt gondolom egyértelmű, hogy több kell legyen a csont tömege ("több van")... Mindegy, majd igyekszem utána nézni, és megkövetni magam :)

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák