Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz Bossyy #17 üzenetére

    Azért tegyük hozzá hogy a View 20 tavaly év elején még a "flagship killer" darabjuk volt, ennek megfelelően árban is csak kicsit lőttek a nagyok alá(valami 230000 forint volt itthon), és sajnos leszámítva néhány szolgáltatói akciót(pl Telekomnál volt 2 hete 100000-ért mínusz előfizetői kedvezmények), nem is ment le sokáig az ára.

    Ezzel együtt azért az USB 3.1-et más készülékbe is beletehették volna(meg persze az ezzel járó HDMI-s desktop módot), mert még a Honor 20 Pro-ból is kimaradt, pedig az nem éppen Lite változat, ráadásul annak van 256GB-os verziója is. Máig nem értem hogy miért az USB-n keresztül akarnak a gyártók piac szegmentálni, 128-256GB-os háttértárnál ez már inkább direkt szívatás.

    Amúgy a View mellett a sima Honor 20/Nova 5T sem rossz, de nem értem hogy az infrát és a jack-et miért lőtték végül ki, totál filléres alkatrészek, nem egy ToF kamera amit a drága modellbe tartogathatnának. Az oldalsó ujjlenyomat érzékelő is véleményes, a hátsó az totálisan megbízható, a kapcsológomb sokkal kevésbé kitapintható és benyomható így.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Cunaja #29 üzenetére

    Miért vettem Novát a Honor 20 helyett?
    Mert Huawei felirat van a hátulján. ;]

    Jah kérem, akkor tessen elszenvedni a huncutkodás hátrányait. :P
    Honor 20/View 20-ra hetek óta kint a Magic UI 10-es droidja.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz anderledani #38 üzenetére

    Azt meg hogy csinálták, Honoroknál kb 100-107GB szabad hely van.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz jeni #42 üzenetére

    Azért van még ott elég eltérés, P30 Pro most a Hüvely csúcstelefonja, a Honor 20/5T pedig inkább közép tájon legel. :)

    +OLED vagy nem, de kijelző mindenképp szebb
    +-nagyobb kijelző, ezzel együtt kicsit tepsibb is. Szerintem nem "szebb" a háza, a View-nak "szebb", de mindegyik ócska üvegtepsi. :D
    +IP68-as vízállóság.
    --P30-on nincs beszédhangszóró(és így sztereó hangszórók sincsenek már), hanem a kijelzőt rezegteti
    +madzagos töltés gyorsabb, van vezeték nélküli töltés is.
    +USB-C az 3.1-es, Honor 20/5T/Pro az csak USB 2-es. Ezzel együtt nincs Desktop módja a Honor 20-nak, úgy tudom csak a Mate 20/Pro, P30/Pro, és a View 20 kapta meg tavaly.
    +-van memóriakártya slot, de a Nano Memory az annyira nem terjedt el, és annyira drága(17000 forint egy 128GB-os, sima microSD-ből 7-8000-ért van ekkora) mintha nem is lenne. :U
    /Normál esetben a P30 Pro-ban 8GB memória csücsül(mint ahogy a P20 és P20 Pro között is volt 2GB távolság), de szolgáltatóknak sikerült az egyetlen 6GB-os változatot forgalmazniuk.
    +++kamera lényegesen sokkal jobb a P30 Pro-ban. Értsd úgy, hogy a legjobb képei a Honor 20/5T-nek olyanok lesznek, mint a P30 legrosszabb felvételei.
    -nincs 3,5mm jack egyiken sem
    +-van always on display, nincs értesítő led
    +-ujjlenyomat olvasó üvegen keresztül optikai, nem oldalt lapít. Szerintem még mindig a hátsó a legbiztosabb, ami pont egyikben sincs. :)
    +van benne infra port
    +kicsit nagyobb akku van benne

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz BloodRay #45 üzenetére

    Persze, mert dolgozik a cognitive bias. :P Kamerás rész talán erős volt, szerintem az triggerelt ilyen gyorsan. :B De tény hogy a P30 Pro nagyon jó képeket készít.

    Én a View 20-at vidáman lecserélném P30 Pro-ra, feltéve ha fúrnak rá 3,5mm-es jack csatit. :DDD Meg igazán a FM rádió, és FM transmitter képességet sem bánnám. No meg az S10e méretet, az kb a Galaxy S5 nagyságával azonos, persze a 4000mAh telepet megtartva.

    Meg ha nem üvegtepsi, hanem tiszta erős fém, vagy prémium műanyag lenne, természetesen cserélhető burokkal. :K Kész agyrém, hogy sokan tényleg nagyon örülnek a sleek and shiny kinézetnek, jaj, csak ne csúszna el valahova még vízszintes felületen is, meg ne lenne ilyen sérülékeny. Így megy is rá azonnal a gumibugyi, és hirtelen teljes értelmét vesztette az egész üvegtepsi őrület. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz jeni #48 üzenetére

    Azt sajnos én nem tudhatom hogy neked megéri-e a felárat. :B

    Szvsz a húzó feature a kamera benne, ha az nem izgat, akkor a Honor 20/5T teljesen jó lehet, mert az 5T-ben még így is jobb, mint amit a "középkategória" azaz az Galaxy A50 és A70 fel tud mutatni, a Xiaomi telefonokban meg ugyanez van. 120000 forintos felár az nagyon sok, tényleg nagyon ki kell használni a plusz funkciókat hogy megérje.

    Őszintén szólva meglepett hogy pont egy P30 Pro-val hasonlítod össze, mert normál esetben az emberek a Samu A70 és a Mi9 variánsok között vacillálnak.

    Amit esetleg még érdemes lehet megfontolni, 150000 Telekomnál a független Galaxy S10e kártyásan december óta. Az kisebb, akkuja is sokkal kisebb(3100mAh), memória 6GB 8 helyett, de másban hozza amit a sokkal drágább S10 tud, effektíve igazi csúcskészülék.

    Ha azt dobták volna be Balkán Friday-kor szerintem eladom a vesém érte, mert nekem a Honor 20 és a View 20 is túl nagy(P30 meg az A70 meg még nagyobb alt="" title=""), de akkor nem volt más, az S10e is 200 felett szambázott. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Mexbacsi #77 üzenetére

    51k az, de tényleg nagyon zakciós most Telekomnál előfizetéssel, csúcshoz közeli telefont közel sem kapni ennyiért. :K (mikor egy P30 lite továbbra is 71k :U a Honor 20 közben 89k, 20 Pro 127k , P30 141k, és szinte egy áron 188-191k a régi-új Galaxy S10 Lite, Note 10 Lite, 191k a Xiaomi Note 10) Legközelebbi még az újra előhúzott Galaxy S10e volt, de 110 ezerért azt is elkapkodták valamikor a napokban.

    Másik mélyen leárazott készülék a P Smart Z ami meg 31 ezerért van legkisebb rablánccal, de mindkettő fura, mert 10 hónapos csak a törlesztő a szokásos 22 helyett, és külön ki is írják mindkettőnél, hogy 10 hónap után kötbér nélkül fel lehet mondani a szerződést. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz bepken #121 üzenetére

    Nem tárgytalan, mert a telefon oldalán még rendelhető. :)
    Ennek kampó, tényleg nem enged továbblépni. :(

    Telekom egy ideje már csak független telefont forgalmaz.

    Én a Nova 5T-t venném. Ha még mondjuk Snapdragon 730G lenne benne, háát, de Mediatekkel nem.

    De ha nagyon perszonál vagyok, nekem igen kézre esik a Nova 5T fogása, Honor View 20 mellett jobb a kezembe fogni, na, a Note 8 még nagyobb. :U S10e (gyakorlatilag az S5) mérete lenne nekem inkább ideális, de annak jól kitartották az árát, meg az akkuja is nagyon méreten aluli Exynossal, View 20 legalább pofátlan jó akkuidőket produkál. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Timeola #181 üzenetére

    Nokia 7.1 épp van készleten 50000-es Dominós árral. :D Olyan gyorsan viszik hogy még mindig stockInCentralWarehouse :1 reggel óta. :))
    Persze ebben az a poén, hogy a 7.1 kb november eleje óta nem rendelhető(pedig november közepén-végén voltak kint a boltokban teszt készülékek), de az áruházi oldalát azóta sem vették le. Huawei P20 pedig a tavaly július-augusztusi tényleges 70000 körüli leárazása óta Utolsó Darabokat számol 90k kártyáért, most már csak 87 darabbal.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz jeni #191 üzenetére

    Nem ajánlás volt, arcocska és offba tétel úgy néz ki nem elég. :P

    3/32-es 7.1 természetesen nem éri meg, nem is tudom valamikor megérte-e, mert kb mielőtt leszedték, pont akkor indították a novemberi akciót amiben 4/64 Mate 20 lite 50k-ért volt kártyásan, és 26k-ért legkisebb előfizetéssel. Most 4/64 Huawei P Smart Z van 70/30k-ért ami szintén mindenben megveri a Nokiát. Ami megint elfogyott, de továbbra sem szedik le az oldalát. :)

    4/64 - 4/128 P20 szintén tavaly nyáron a P20 Pro-val párban volt ténylegesen akciós(63-67 és 88 ezres minimum előfizetéses árak), azóta csak kallódik az is, most épp a jobb Honor 20 főlé került árban, nyilván nem viszi senki.

    Nekem is kellene egy jó "defender" tok ajánlás. A lényeg hogy egy kb 1-1,5 méteres betonra/csempére esést túléljen.
    Lumia 640 ezt gyárilag tok nélkül tudta, de az még biliműanyag korszakból van, a mai felvilágosult vásárlók már elvárják, hogy egy 50 centis szőnyegre eséstől pókhálósodjon a csillogó csúszós csupa üveg készülékük. :))

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Újra van két telefon a Telekom honlapján, azonos 50000-es előfizetői kezdő árral.
    Komolyan nem tudom honnan szedik ezeket, már hetek óta kifutott náluk a Nova 5T.
    Persze amikor több tucat 2 éves 3/32GB Sony Xperia XA2-t is kerítettek március végére 50/40k áron, vagy 3 éves (!!) 4/64 Honor 9 most is elérhető szintén azóta 80 ezer kártyás 70 ezer előfizetői áron, akkor bármi megtörténhet. :))

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz DanielVon #451 üzenetére

    Kijelző kb ugyanaz, kb ugyanakkora fényerővel. Sajnos lehetne jobb is. :(
    Akkumulátor View20-nál mindenképp jobb, elvileg 10%-al sem nagyobb az 5T-hez képest, de érzésre tovább bírja.
    Kamera szerintem nem jobb az 5T-nél. Auto és AI vagy elkapja és szép képet csinál, vagy mindenféle módon huzigálja a fényerőt, vonalélességet, és a zajszűrést. Az Ultra Tiszta mód 48 megapixelen viszont mindenképp jó képeket csinál mindkét telefonon. :K

    Nálam is felmerült hogy a View20-at el lehetne cserélni a Nova 5T-re, engem a tepsisége zavar nagyon :( , és első pár fogásra kisebbnek tűnt a Nova. De gyakorlatban egyáltalán nem kisebb, egymásra rakva a kettőt is alig van különbség, másban meg nem jobb semmivel.

    Nem is tudom mit gondoltam hogy a Galaxy A70 lett volna az alternatíva(pedig fogtam a boltban), azt biztosan elcseréltem volna bármire pár hét után. Még rá egy gumibugyi, és teljesen használhatatlanul óriási lett volna számomra. :O Na erre fel a View30 is pont akkora lapát lett mint az A70. :U

    Galaxy S10e, na, AZ kisebb :D , és a kijelző is láthatóan jobb. Csak annak meg az akku ideje hozza a View20 jó felét a csoda Exynossal... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz jeni #512 üzenetére

    Készletkisöprés. :) Ennek megfelelően mára már nem hogy az ajánlat fingott ki, de maga a telefon oldala is olyan, mint a régen kifutott készülékeké, úgy néz ki most már végleg ennyi volt.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz bedibazsa #658 üzenetére

    "de a nova nem szégyenkezhet, főleg az ár-érték arányát tekintve"
    "Kár, hogy GMS szívás van mostanában."

    Semmiképp nem akarom poltopikba tolni a dolgot, de épp ezért ugrálnak most a kínaiak fején. :) Már rég nem másológépek, nagyon sokat költenek K+F-re, rendkívül versenyképes készülékeket adnak ki nyomott, vagy legalábbis konkurencia alatti áron. Hálózatfejlesztés szintjén kb ugyanez a szituáció, Amerika konkrétan azzal kellett hogy szembenézzen, hogy ha most nem áll a kínaiak lábára, a 6. generációs hálózatot már csak a Huawei és haverjai építhették volna ki, mert addigra mindenkit letakarítanak a piacról. :U

    2010-es egy szem ZTE Blade néptelefon után oda jutottunk 2019-re, hogy a telefonok minimum fele kínai, pár éven belül egy Samsung bukással és Apple gyengüléssel arrébb pedig ott tartanánk, hogy a POTUS privát telefonként választhatna egy marginális iPhone, meg 20 féle kínai telefon között. :o

    Ha a Huaweit nem sikerül rövid úton kicsinálni, és a HMS-el a jég hátán is megélnek, akkor pedig még nagyobb a baj, mert még a Gugli is megszorongatódhat. A távolban pedig az Microsoft*, Intel, és egyéb amerikai óriás tech multik is szójalevesben végezhetik, az meg nagyjából egyenlő az amerikai világuralom végével.

    *MS minimum 2010 környéke óta attól retteg hogy megeszi a mobil a desktopot. És ha ránézünk a Samsung DeX, vagy Huawei EMUI Desktop képességeire, nem kell sokat hozzátenni hogy a nagy átlagnak tökéletesen megfeleljen. Úgy hogy maga a MS is páros lábbal próbálja a fejlesztőket a Win32-ről lerugdalni, de ekkor meg miért ne léphetnének le Droidra, vagy eszközfüggetlen webes borzalomra ami EMUI Desktopon is jól futhat? :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Lackooo84 #772 üzenetére

    Ez azért is furcsa, mert ha havi elmaradásod van, akkor másnap már jön az SMS hogy ejnyebejnye. Régebben ezért (illetve pár nap ráhagyással későbbiért) 500 forintokat vontak pluszban, hogy tudja a mocskos renitense hol a helye. Ilyen alapon 3 hónap után már a potyautas vagyonát kellene árverezniük trékoméknak. :DDD ;]

    Legalábbis valami ilyesmi volt, mert nem nekem küldték, csak megcsodálhattam. :B

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Lackooo84 #790 üzenetére

    Áh, arra vigyázni hogy ne 16kbps Real Audioban legyen újrakódolva a vezeték nélküli terítéshez már profi szint, először azt kell megoldani, hogy a vasággyal 5 gramm és 2 négyzetmilliméterbe hogy fér rendes rádió, DAC, és erősítés, mikor a madzagos vészkorszakban (2017 :D ) a nagyságrenddel nagyobb telefonban is nyöszörgős volt sokszor a megvalósítása. :))

    A tldr nyilván az, hogy madzagos fülesnél csak simán az egyszerű hangszóróért + esetleges mikrofonért húznak le, BT fülesnél azonos minőség esetében nyilván kell hogy lehúzzanak ugyanúgy ezekért, de fülenként(!) az akkut, rádiódzást, és a telefon minőségével azonos DAC/ADC alakítást is kénytelenek kiszámlázni.

    Ha egy madzagos és BT füles azonos áron van, vagy a madzagossal akarnak lehúzni, vagy valaki valahol spórolt valamin. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz bepken #860 üzenetére

    Abszolút nem gondoltam volna tavaly ilyenkor, hogy 3 droid főverzióból(9, 10, 11) és egy teljesen más rendszerből (Harmony OS) is lehet majd válogatni View 20/Nova 5T-n. :D

    Mit nekem kajtatni Firefox OS / KaiOS, és WebOS őskövületek után, mikor lehet koczkulni egy kurrens Novával is. alt="" title=""

    Warpig: Sokat nem érdemes gondolkodni, mert a Honor 20 / P30 vonal az érezhetően jobb mint a P30 Lite / Mate 20 Lite. Ha még egy P20/Honor 10 vs P30 Lite meccs lenne, akkor esetleg (P20 jobb lenne), de ugyanazon generáció (alsó-)közép és felső(-közép) kategóriája között nem érdemes gondolkodni csak tudást és gyorsaságot figyelembe véve.
    Érdemes megemlíteni hogy Droid 10.1 és EMUI / MagicUI 3.1 már most van a P30/Honor 20 vonalra, Droid 11 ha lesz, akkor valószínűleg Gugli nélkül, de lesz Honor 20 vonalra, és itt ugye a kínaiak kémrendszere ;] HarmonyOS rendszere, amit az erőltetett terjesztés miatt biztos megkap a P30 / Honor 20 / Nova 5T vonal.
    Namost a P30 Lite / P20 ahogy tudom megakadt Droid 10-en, és nem biztos hogy kap bármi mást. :(

    Az egész kínai-amcsi balhét pedig mi egyszerű felhasználók már rég érezzük:
    Ha más márkában gondolkodsz, fel lehet készülni hogy drágábban is rosszabbat kapsz. Samu pl azonnal beárazta Trumli hülyeségét, Galaxy A51 szinte csak a nevében jobb mint az A50-es elődje, és mégis kényelmesen drágább mint a nála jobb Honor 20/Nova 5T. :((( A71 kicsit már jobb mint az A70, de az még még jóval drágább mint a Nova 5T. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz FattyDove #869 üzenetére

    Windows Phone fanként azért elég súlyos megállapítás hogy a komplett EMUI / Magic UI droid disztribúció egy iOS klón, és aki ezt be nem látja, az minimum helikopter. alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    "Nem véletlen bukik meg sorra az összes ilyen próbálkozás."

    WP esetében pl benne lehet az, hogy a technikailag már elaggott, de echte munka PDA-ra szabott, tán kicsit túl is bonyolítottan feature pakolt Windows Mobile után, koncepcionálisan egy-az egyben Apple után loholó, tényleges "buta" rendszert sikerült összehozniuk, amit még 2 alkalommal(WP8, Windows 10 Mobile) teljesen újra is írtak. Azt a kevéske 8-12% penetrációt, amit egyes piacokon sikerült összedobozolni, az sem feltétlen a rendszer erényei éltették, hanem a néhai piaci vezető Nokiát sikerült megnyerniük (majd rövid úton teljesen tönkretenni :U ), és annak erős márka értéke nyomán ennyit sikerült a butafon konverzióból kihozni. :K

    bepken: "hogy csak azért vettem meg a WP készüléket, mert akkoriban nem volt 50-60k sávban olyan androidos készülék, amit használhatónak mertem volna csúfolni"

    Tényleg volt ilyen vészkorszak a Lumia 520 környékén, hogy nem az volt a kérdés hogy melyik okos rendszert válasszuk, hanem hogy melyik telefonok használhatóak egyáltalán telefonálásra. :DDD ;] Lumia 520 ilyen szempontból tök jó volt, mert relatíve erős hardvert adtak olcsón, a rendszere olyan volt amilyen, de alap szinten biztosan használható volt.
    Droid gyártók ugyanakkor Cortex A5-ös csodákat adtak ki borzalmasan optimalizált droid verziókkal, lehetőleg minél drágábban, amelyek elindulni alig tudtak, nem hogy használni lehetett volna őket bármire. :U Nem csoda hogy az Almások ugyanekkor röhögtek a markukba a konkurencia vergődésén. Ez volt ugye a iPhone 5 - 5S/5C fényes időszaka. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz FattyDove #873 üzenetére

    "Onnan lehet tudni, hogy fos, hogy a jelenleg droid alapú, de már HMS-es huawei telefonok is fosok, ha nem kínai (oder elfogult huawei buzi) vagy."

    "Hát az EMUI az nem más, mint egy ios koppintás. Ne állítsuk már úgy be, mintha valami húde világmegváltó felület lenne, meg olyan marha nehéz lett volna összehozni."

    vs

    "sok elvakult, márkabuzi, funkcionális analfabéta"
    "már kritikát sem lehet megfogalmazni egy gyártó ellen"

    Ja, hát erre szokták mondani hogy nehéz eset. :)

    De hogy on topik latolgassuk a jövőt, valszeg a Harmony OS tényleg nem viszi sokra. :(

    Már csak azért sem, mert nem telefonokra tervezték, eredetileg IoT cuccokon prüttyögött volna beton stabilan, de minimális funkciókészlettel, és épp annyi driver és szoftver támogatottsággal, ami feltétlenül szükséges a miniatűr gép működéséhez.
    Na most ebből kellene egy nagygépes Linux/Droid ellenfelet varázsolni tegnapra.. :U

    Vélhetőleg már azzal vért fognak pisilni, hogy az EMUI funkcióinak csak egy részét belepatkolják, szoftverek futtatása meg, pff talán droid emuláció hogy az AppGallery-t ne kukázzák, vagy a fene se tudja. :F
    BBOS 10-nél sem működött teljesen fényesen, itt meg még nagyobb a távolság.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Lackooo84 #880 üzenetére

    Nálam nem játszik a Google Play, de egy nap alatt sajnos lement 27%-ra, 4 óra 35 perc kijelzőidő lett beletéve.

    Ez sem vészes, de a januári 9-es droidon hagyott View 20 jobb akkuidőt hoz, és mintha a képei is jobbak lennének. :F

    Cserébe nulla alkatrész és kiegészítő van hozzá készleten, jobb esetben timbuktuból rendelni lehet, de volt hogy elhajtottak, hogy még csak nem is hallottak a telefonról, adnak inkább sima Honor 20-at. :D Honor 20/5T még kurrens, egy Tecsóban is van hozzá tok és fólia. :K

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz FattyDove #934 üzenetére

    De ha a Huawei már egyáltalán nem kaphat Droid 11-et, akkor kénytelen lesz AOSP alapú HMS megoldással előállni.

    Ugye a teljes értékű* 10-es rendszerek frissítését meg tudják oldani AOSP alapon is (esetleg nagyobb késleltetéssel), Gugli cuccai meg maguktól frissülnek rendszer frissítéstől függetlenül (pl Droid 6-os telefonon is frissül a Play Store)

    *Teljes értékűt becsillagoztam, mert a Nova 5T féle Droid 10-en van HMS is a GMS mellett, és megférnek. Ehhez képest egyértelmű visszalépés, hogy utóbbi már nincs View 30 és P40 telefonokon. :(

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Lackooo84 #975 üzenetére

    "na ez is mekkora bs"

    Kendék amúgy kő alatt laknak? :) :P

    Ha az EMUI11 marad GMS+HMS duál vonalon csak HMS helyett, de visszaportolnak Droid 11-es funkciókat, és továbbra is kapja a 10-es biztonsági frissítéseit még minimum egy évig, az messzemenőkig a best case forgatőkönyv jelen Trumpista helyzetben. :K

    A "rendes" Honor 20 esetleg jobb helyzetben van, most hogy már jogilag nem lesz a csúnyagonosz Hüvely része, az _talán_ már kaphat GMS-es droid 11-et hivatalosan is. Csak itt már ketyeg a support bomba, meddig foglalkoznak még vele(pl View 20 kínai változata épp a napokban lesz 2 éves), és lesz-e tényleges Huawei palettától való szétvétele a Kirin 980 majd 990-es generációnak frissítések terén, ami nyilván plusz költséget jelent.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz zmtTom #984 üzenetére

    OLED után szvsz csalódás lesz. Nem rossz, színek elmennek, de max fényerő lehetne sokkal jobb, nyáron bezony volt hogy árnyékba kellett vonulni az olvashatóság miatt. :U

    P20 Pro-t amúgy miért cserélnéd erre? SoC erőben, talán akksi miatt* megérhetné, de kamerában biztos visszalépés lesz. 48MP + AI szép képeket csinál 3 mozdulatlan másodperc alatt, de az alap 12MP csattogtató elég gyengus, pláne 2018 legjobb mobil kamerájához képest. :)

    *5T akkumulátorával amúgy nem vagyok kibékülve, Droid 9-en maradt View 20 sokkal jobban viseli magát. 5T szemptemberi kiránduláson 2 óra GPS + fényképezés + bekapcsolt mobiladat + csak 1 SIM mellett teljesen kimúlt kb 7 óra után, konkrétan kikapcsolt a telefon, hazafelé már nem volt se GPS, se semmi. :o SOT nem lett számolva de kb 3-4 óra lehetett. GPS-t nem szeretem bekapcsolni, mert merül vele mint a tengeri akna, ezért ki is kapcsolom ha nem kell éppen, de lehetett beakadt alkalmazás, vagy Droid 10 hülyeség is.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Lackooo84 #990 üzenetére

    Örülök, akkor cserélhetünk. :P Egyik Droid 10 frissítés óta stabilan rosszabbul teljesít mint régebben, View 20 mellett elég látványos. :(

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz bepken #1005 üzenetére

    Ez nekem is szemet szúrt. Ha ezt a véleményt egy Apple topikban olvasom, az teljesen rendben lenne, de pont egy kínai telefon topikjában? :DDD

    FattyDove: "Ami nyugati szoftvert és technológiát használ"

    Ja, hogy az angolszász-árja fehér manócskák at technológiát úgy szőtték meg, már évekkel ezelőtt, hogy a húzott szeműek még a rizsporos dzsunkáikon sem tudták elrontani. alt="" title=""

    Viszont Harmony pletykált kiadása elég össze-vissza lett, az elég abszurd lenne, hogy Honor 20-ra kiadják, de a vele azonos Nova 5T már nem kapja meg. :U Persze ez még csak pletyka, lehet ez, meg a fordítottja is. :K

    Én azt tartanám racionálisnak, hogy a Kirin 980-as telefonok mind egy szálig megkapják, ill a 710-es telefonokból minél több, hogy elősegítsék a rendszer terjedését.
    Aztán lehet hogy a rizspor tényleg az agyukra ment, mert a csak HMS telefonok árazását is mérsékelni kellett volna, pont a HMS tűzzel-vassal terjesztése miatt, és ehhez képest követve a piaci trendet, még emeltek is az új telefonok árain. :U :W

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Robaj #1016 üzenetére

    Igen, ez 90000 forintos kártyás ár az újra előkukázott Nova 5T-n, és nincs egy fillér ilyenkor szokásos plusz árkedvezmény rajta, csak annyi a könnyítés, hogy a nulla leárazást 10 hónapos részletre is el lehet osztani.

    Ez az év márciustól kezdődően totális és teljes katasztrófa volt Telekom telefon leárazások szempontjából. :( Január elején kiszórták az S10 és S10e telefonokat száz-nemsok ezerért, február elején az A50, A70-es Samsungokat 50 és 70 ezer forintért, utána 50-ért szórták 10 hónapra a Nova 5T-t mint tudjuk :) , és volt valami Honor 20 Pro akció is.

    Mostani Balkán Friday-re a Oneplus Nord kaliberű "flagship killer"-eket kellett volna 100 ezer környékére vagy alá zakciózni, mint pl tavaly ilyenkor volt a View 20, meg a Honor 20, de ehelyett volt 90-ért A51, 120-ért A71, 80-ért P30 lite(lol), és a ténylegesen elérhető legnormálisabb ajánlat még az LG V50 volt 120-130 körül. Volt elvileg Oneplus 7T is 100 ezerért, hogy hány másodperc alatt fogyott el, azt nem lehet tudni. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz jeni #1120 üzenetére

    95000-ért az A71 elég drága, pláne hogy ez nem is extra ajánlat, csak listaár -online kedvezmény -alap előfizetői kedvezmény. Tavaly kb ilyenkor az alig rosszabb A70-et nyomták söprési akcióban 65-70000 környékéért, mínusz bármi komolyabb előfizetői kedvezmény.

    P30/Nova 5T előfizetés után különösen vicces hogy ilyeneket küldenek, esetleg még egy 70k-s P40 Lite akcióval is megkínálhatnának, hogy tényleg vidám legyen a napunk. :)

    zzola: Fura ez a kérdés, mert a Huawei 2019-es kigolyózása óta mintha teljesen beálltak volna a kategóriák, szinte nincs előrelépés. :(
    Az A51 / Nord N100 / P40 Lite most a "középkategória" ami szinte tű pontosan a 2018 őszi(!!) Mate 20 Lite szintje. A "felső közép" kategóriában 100 ezer fölött Snapdragon 720-765G telefonok vannak(meg a Velvet 3 éves Snapdragon 845-el :) ) 4-6-8GB memóriával, általában már UFS háttértárral, hasonló kamerával. A képernyő esetleg lehet OLED, vagy nagyobb frekvenciájú, illetve az akksi is lehet nagyobb ha a telefon már pingpong ütő méretű, de azért bő másfél év után ez nem nagy fejlődés. :U

    Felső kategóriában már van mindenből jobb, csak hát az mára 300-400 ezer forint lett, az már erősen zsebbenyúlós, bármi komoly előnyt is ad.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz rob2174 #1194 üzenetére

    Hívásrögzítő működik még vele?

    Digi kártya befigyel. (^(^ .(^ . ^). ^)^)

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Bibby #1215 üzenetére

    Én a GSam Battery Monitor-t próbáltam ki, ez egész jól működik, de pont a képernyő aktivitás aminek nem hiszek a statisztikájában. (5 nap futás mellett 1 nap 5 óra képernyőidő fél akkuval :D ) Nekem csak az utolsó töltés időre kell, azt korrekten mutatja.

    Viszont azt nem értem pontosan hogy ezek a funkciók miért ilyen nyomorultul vannak kezelve nem hogy a Gugli által, de a gyártók által saját palettán belül is.

    Pl már jó előre elkönyveltem hogy a Honor View20 a droid 10 után búcsúzik az eltüntethető navigációs sávtól is, és a főképernyő oda-vissza lapozhatóságától is. Ehhez képest legnagyobb csodálatomra ezek simán megmaradtak legfrissebb Magic UI 4.0 / 11.0.0.137 alatt. Viszont a Nova 5T soha nem tudott balra lapozni (10 után biztosan nem), és az EMUI 10 kinyírta a navigáció lecsukását is. Vagy gagyi gesztusok vannak, vagy állandóan helyet foglaló navigációs sáv.

    Droid 5.1-6.0 alatt évekig vígan használtam az ACR-t hívások rögzítésére, és úgy ugrottam bele a View20-ba, hogy fel sem merült hogy ez a funkció 9.0 Pie alatt ki lesz lőve mindenhonnan... ami nem Huawei, vagy rootolható. :B
    Hatalmas szerencsémre mind a View20 mind az 5T 9, 10, 10.1, és 11-es EMUI verziók alatt is tökéletesen működő gyári hívásrögzítéssel rendelkezik. (főverziónként viszont újratelepítés kell hozzá!)
    El nem tudom képzelni hogy a Gugli után miért ugrott a kútba mindegyik gyártó a kínaiakon kívül, mikor a hívásrögzítés gyakorlatilag a legelső Symbianos okos-, és Windows-os PDA-telefonokig nyúlik vissza, egy teljesen alap képességnek kellene lennie. :U
    WP7 premierjekor sem hittem a szememnek, hogy ősöreg WM 6.0-án vígan felvesz mindent az Audio Notes Touch (vagy bármi más rögzítő program, volt belőle pár), az új "okosrendszer" pedig, sok más mellett, ezt sem tudja. :o

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz gthomma #1245 üzenetére

    Nem, de lesz Harmony OS. Az nem jó? :D

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz gthomma #1252 üzenetére

    Hát nézd, ha 2022, vagy épp akár 2023-ban kapunk épp akkori, friss droid AOSP alapú HarmonyOS változatot, akkor az pont több mint a semmi. :)

    Ugye azt nem kell újra előhúzni hogy a politika Hüvejbe szexualizálta a GMS droid 11+ lehetőségeinket. :( Ha pedig legjobb esetben is GMS nélkül jöhetne a droid 11-12 a telefonokra, akkor már akár HarmonyOS is jöhet helyette. :K

    Pl P40 felhasználók simán rosszabbul jártak, mert GMS nélküli Droid 10-ről GMS nélküli Droid 10-re frissíthettek. :D A 2019-es vonal legalább megkapta a 9->10->10 kínai extrákkal frissítéseket, ÉS megtartotta a GMS-t is.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz gthomma #1270 üzenetére

    Hogy Atmos-e vagy sem, de "Huawei Histen hangeffektek"-> 3D audió beállítás elérhető a beállítások-> hangok és rezgés-> menü alól, ha és amennyiben füles van rádugva a telefonra. Ugyanez érhető el Honor Magic UI alól is, szintén bedugott fülessel.

    más

    Egyre inkább meg vagyok győződve, hogy a View 20 - Honor 20 / Nova 5T legjobb vétele volt a családnak utóbbi években. :K Semmi kiemelkedő sorozathiba, kategóriájában kiemelkedő ár/érték arány, nagyon jó teljesítmény (768G-ig az egész Snapdragon család csókoltatva vagyon :U ), jó összeszerelés, jó akkuidők. (View 20 valamiért érezhetően jobbat hoz mint az 5T)
    Halvány lila fingom nincs hogy mi lesz az utódjuk, ha Xiaomi és Samu között lehet csak választani, akkor inkább visszatérek Siemens C55-re. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák