Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fitzgerald #42 üzenetére

    SoC: még ha sztem nem is a legfőbb probléma (a kirin 960 és a snapdragon 820 is használható cuccok - ha rendes RAM-ot tesznek melléjük), de sztem is gáz, hogy egy 10"-os "csodagép" gyengébb egy közép-felső telefonnál.

    A koporsóba több fronton verik a szegeket:
    1. Apple-majmolva limitálják a funkciókat (a kb 10$ ktg-gel járó SIM/LTE kihagyása a modellek kb harmadából)
    2. Praktikus, hasznos funkciók szándékos, sokszor minden ok nélküli hanyagolása. Pl kiafrászt bántott a JACK-dugó?? Ezenfelül EGYETLEN vízálló modellt kidobhatna már valaki, amikor vízálló telókkal - szó szerint - Dunát lehet rekeszteni. Full méretű SD-kari, HDMI kimenet se lenne ördögtől való, mint fentebb rinyáltam miatta, ezek meglévő funkciók voltak 6évvel ezelőtt.
    3. A ROM maga: a piac nagyrészét adó kínai tableteknél erősen kérdéses, mit varrtak bele a rendszerbe, hány spyware-t kap ajándékba a kínai szolgálatoktól és persze bloatware-t a cégektől. Kína elég messze jár a demokráciától (sőt, elfele igyekszik tőle), egyáltalán nem lep meg, ha mocsokságokat tesznek a jelentős részben hazai fogyasztásra szánt tabletek rendszerébe.
    4. Árazás. Amennyiben nem kínai kacatot szeretnél, középszintű vasért elkérik egy csúcsteló árát.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák