Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Schuler888

    senior tag

    válasz kalimist #41 üzenetére

    Az megvan, hogy a TSMC dedikaltan egy felvezeto gyarto ceg? Aki pl a PC piacra is gyart es mobilpiacon szinte barkinek? Mig a samsung alapvetoen sajat celra hozta letre a diviziojat, de mivel novekszik, mar bergyartassal is tud foglalkozni egy ideje, ehhez kepest valoban eleg jo hogy egybol a TSMC utan vannak, annak fenyeben, hogy csak egy mellektevekenyseg a ceg portfoliojaban..

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • doooo

    veterán

    válasz kalimist #44 üzenetére

    "de a versenyből a 14nm környékén estek ki amikor is a TSMC 16nm-e jobb volt. Itt vesztették el az Apple-t... "

    Annál a 14 nm-nél, amin a legjobb androidos SoC-t gyártották 2015-ben (7420), abszolút lealázva a Qualcommot, ami 20 nanométeren szenvedett az S810-zel? Annál a 14 nm-nél, amin az S820 készült egy évvel később, meg az Exynos 8890 (vagy mobiloktól eltekintve a Polaris és Pascal GPU-k is)?

    Nem, nem akkor vesztették el az Apple-t. 1 évvel később "vesztették el", 1 évvel azután, hogy ezen a 14 nm-en legyártották az A9 chipek nagy részét (amikben az Apple saját bevallása szerint nem volt fogyasztásbéli, vagy teljesítménybéli, észrevehető különbség a TSMC által gyártott darabok javára (pedig elég nagy különbség volt a két architektúrában, nyilván nem volt egyszerű egyensúlyra törekedni közöttük)). Amikor gyártástechnológiától függetlenül, exkluzívan átpártolt a TSMC-hez az Apple. Amely kapcsolatban egyébként 2 éve is egyértelmű volt, hogy minimum 2021-ig marad az exkluzivitás (a nagy amerikai gyár megépítésével, meg a cserébe elvárt tajvani Apple-befektetéssel mindez elég szoros fog maradni a belátható jövőben is). Vagyis felesleges úgy beállítani, mintha lenne esély a versengésre az Apple kegyeiért, mert perpillanat nyilvánvalóan nincs (már évek óta nincs).
    És arról még nem is beszéltünk, hogy ezektől az architektúráktól függ a memóriagyártás is, amiben pedig világelső a Samsung, és az Apple részére a fő beszállító (tehát az is evidens, hogy az Apple nem szeretne egy cégóriásra támaszkodni minden téren).

  • doooo

    veterán

    válasz kalimist #75 üzenetére

    Ha jobb paraméterrel rendelkezne minden tekintetben, akkor a Qualcomm, a legerősebb, legnagyobb piaci részesedést birtokló SoC gyártó (vagy pontosabban "gyártató"), nem bízna újra és újra a Samsungban, főleg az Apple-lel való, 2016-os "szakítás" óta...
    Történetesen az új S875 is náluk készül épp (de 10, 8, és 7 nm-en is számos Snapi a Samsungnál készült és készül (mert ugye nem csak a csúcskategória létezik)).

    A memóriákról meg annyit, hogy a tavalyi, szerencsére rövid életű japán-dél-koreai kereskedelmi viták idején, amikor lehetségesnek tűnt, hogy veszélybe kerülhetnek a koreai memóriagyárak a potenciális nyersanyaghiány miatt, több helyen is azt írták, "Samsung is the main supplier of DRAM and NAND flash memory chips for Apple’s iPhones." És ez csak egy éve volt. A konfliktus pedig végül nem alakult úgy, ahogyan attól sokan tartottak (az Apple pedig folyamatosan egyeztetett a Samsunggal, amíg a probléma el nem hárult; meg nyilván a Hynix-xel is, hisz az is koreai). Egyébként az OLED kijelzőket is döntő többségében a Samsung szállítja az Apple telefonjaiba, óráiba... ezen a téren is próbál kevésbé támaszkodni rá az Apple (főleg miután sok száz millió dollár kártérítést kellett fizetniük a vártnál alacsonyabb eladásaik miatt), de itt valóban nincs igazi ellenfelük.

Új hozzászólás Aktív témák