H​ird​e​té​s

2017. december 17., vasárnap

Gyorskeresés

(#751) Everman válasza Remusz911 (#747) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

"jaj te meg maradjál, a szememnek jobban hiszek mint a tekert okfejtéseidnek"

A szemednek? Ok, akkor hívj be pár tucat véletlenszerű képet egy grafikai programba és kérj le statisztikát, hogy ezek esetében hány képpont használja a fekete színt, annak talán majd hiszel???

(#752) Remusz911 válasza Everman (#749) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

Ő a pentile mátrixos kijelzőkre írta, hogy fizikailag képtelen a normál fehér színre szerintem a képemen látszik hogy képes a normál fehér megjelenítésére is, és amúgy is a fehérnek ezer árnyalata van, csontfehér, törtfehér, hófehér, elefántcsont fehér

ha foglalkoztál volna makettezéssel pl, tudhatnád hogy sokfelé fehér van, amire ránézel azt mondod ez is fehér, az is, de egymás mellé teszed látszik hogy ez piszkos fehér, az csontfehér(kicsit sárágsabb...stb)

tehát szerintem képes megjeleníteni a fehér színt amire azt mondja bárki hogy fehér(lásd képem)

nem eszik olyan forrón a kását, ez fehér és kész

és mellélőttél mert az sgs-em is pentile-os

különben a képemen a Dell monitor 80%-os fényerővel ment, az sgs 100%, most nézem, tehát nem volt levéve az IPS sem nagyon

Ugye tudod, hogy egy fotóval ezt nem igazán lehet megmutatni? ilyen élőben is barátom, nem tudok erre mit mondani, 10 emberből 10 erre azt mondja fehér

[ Szerkesztve ]

(#753) Everman válasza Remusz911 (#752) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

"és amúgy is a fehérnek ezer árnyalata van, csontfehér, törtfehér, hófehér, elefántcsont fehér"

Ezen kollégák jól mulattak, egyikül kérdezi, hogy ugye te csaj vagy? :D :D :D :D :D :D

"tehát szerintem képes megjeleníteni a fehér színt amire azt mondja bárki hogy fehér(lásd képem)"

Ugye tudod, hogy egy fotóval ezt nem igazán lehet megmutatni?

(#754) Keldor papa válasza Remusz911 (#743) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Ez aztán a kép, sokat látni a monitorból. Te hagyd abba a készüléked fényezését.

Tessék:

kép

Többet nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni veled, mivel nem vagy pártatlan. Azt látsz fehérnek amit akarsz, i don't care.

[ Szerkesztve ]

(#755) Xaels válasza james008bond (#750) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)

Én ebben a kommentben a HTC-re gondoltam. Sokan kritizálták régebben a kijelzőket amiket használtak.

(#752) Remusz911: te meg fejezd már be. Legyen tudja a fehéret ha ettől boldog vagy, de attól még a "fehér" esetén fellépő többletfogyasztás megmarad...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// Destiny, CODWW2, SWBF1

(#756) Remusz911 válasza Keldor papa (#754) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

hú azt hittem te is be akarod bizonyítani hogy az nem fehér

még ez a jobbik eset :D

mondjuk a képen eléggé leszerepel a Dellem, pedig 80%-os fényerőn volt, valószínű azért mert a háttérben volt

azt felejted el hogy az én Galaxyisomban meg vannak a színek Voodoo colorral kalibrálva azért nem mérvadóak amiket linkelsz

lényeg képes szép fehéret biztosani

[ Szerkesztve ]

(#757) Keldor papa válasza Remusz911 (#756) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Szoftveresen hiába próbálsz valamit javítani, ha a hardver képtelen rá. Ezt kéne megérteni, még ha a Samsung felirattól nem is megy.

(#758) Remusz911 válasza Keldor papa (#757) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

ez. már csak szorszalhasogatas, bizonyos fehér színek megjelenitesere képes, ennyi

mint mondtam sokféle fehér van

meg aztán aki ránéz a kepemre és nem szinvak magában úgyis nekem ad igazat

[ Szerkesztve ]

(#759) james008bond válasza Xaels (#755) üzenetére

james008bond
(PH! addikt)

Ok értem, csak arra lennék kíváncsi, ki a beszállítója?

Amúgy a fenti fehér/nem fehér vitának mi a köze a OneX-hez :F Csak úgy kíváncsiságból, mert ez a topik eddig alig szólt az One X-ről.

Új tulajok írhatnának ide saját tapasztalatokat! Speedshop állítólag első szállítmányból ( 26 db ) 25-öt pénteken ( árusítás napján ) eladott, a maradék 1 fehéret hozták a Veletech 2012-re.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#760) Everman válasza Remusz911 (#758) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

"mint mondtam sokféle fehér van"

Nincs, fehér csak egy van, amit te felsoroltál, azok más színek árnyalatai, illetve azok "falusi" elnevezései. Ennyi erővel az összes szín fehér, csak éppen mégse :D :D

(#761) Xaels válasza james008bond (#759) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)

Hát a Sony és a Samsung közös gyermeke az SLCD [link]. E kettő közül lesz valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#762) Everman

Everman
(PH! addikt)

(#763) james008bond

james008bond
(PH! addikt)

Mindkettőtöknek köszönöm!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#764) Remusz911 válasza Everman (#760) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

na ez az ami nem igaz

keress rá gugliban a fehér arnyalataira

pont ez az pl egy papirlap ugye mindenki szerint fehér, de mivel nem Antarktisz -on lévő rikito hó fehér az sem( mert a papirlapnak is van arnyalata), akkor az mi

az is fehér de nem havasi hófehér az sem

vagy pl egy Trabant is fehér.mindenki szerint de inkább tört fehér( a hofeherhez.képest ), remekül látszik mennyire elüt ha raesik a hó, de normális esetben mindenki fehernek látja

vagy a csont az is picit sárgás, pedig mindenki fehernek látja

az ips is inkább egy kicsit sárgás

viszont ha ilyen szerenyek a színekkel kapcsolatos kepessegeid, akkor amit lefotoztam az akkor neked miért nem fehér?(az sem hófehér 100%) dacbol?

inkább beszelgess fenyezokkel, monitorokkal foglalkozo szakikkal, festokkel, akár modellezokkel, fehér és fehér közt óriás különbségek Vannak

[ Szerkesztve ]

(#765) joey04 válasza james008bond (#759) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

offra:
pl az ilyenek miatt :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#766) jooker82 válasza joey04 (#765) üzenetére

jooker82
(PH! nagyúr)

Látom,te már nem veszel rész az ilyen nagy üzleti vitákban... :D

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#767) Everman válasza Remusz911 (#764) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

"pont ez az pl egy papirlap ugye mindenki szerint fehér"

Melyik papírlap?
Ugyanis van olyan, ami valóban fehér, és van olyan, ami nem (egy csomó színárnyalatban léteznek függően a gyártástechnológiától, alap- és töltőanyagtól).

"vagy pl egy Trabant is fehér"

Mióta?
Te tényleg komolyan rászorulnál egy átfogó szemészeti vizsgálatra :D

"vagy a csont az is picit sárgás, pedig mindenki fehernek látja"

Attól, hogy a népnyelv miként nevezi, attól az még nem lesz fehér, csak egy kevert szín.

"viszont ha ilyen szerenyek a színekkel kapcsolatos kepessegeid, akkor amit lefotoztam az akkor neked miért nem fehér?"

Hívd be PS-be és bökj rá, nézd meg, hogy mit gondolsz te fehérnek :D :D
(már írtam, hogy egy fotóval nem tudsz ilyet megmutatni, de látom nem értetted meg)

A képességeket meg hagyjuk, mert ezen a téren szemmel láthatóan neked vannak igen komoly hiányosságaid.

De még egyszer, csak, hogy megértsed. A fehér színt az RGB megjelenítők úgy állítják elő, hogy a három alap színkomponenst azonos szinten, egy nagyobb fényerővel terhelik (RGB-255:255:255), erre a pentile matrix alapú megjelenítő képtelen, mert egyrészt nincs szegénynek meg ehhez a megfelelő számú subpixel, másrészt a zöld komponens alapból kisebb felületű és eltérő fényintenzitású, mint a többi. Szóval azzal az állításoddal, hogy a pentile matrixos kijelződ képes megjeleníteni a fehér színt, nem engem cáfolsz, hanem a fizikát, de semmi gond, lehet te leszel a következő Einstein, hajrá, én hiszek benned. :)

--

Fentebb linkeltem egy tesztet, ott megnézheted, hogy mire képes ezen a téren az OLED az IPS-ekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#768) joey04 válasza jooker82 (#766) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

minek? meggyőzni úgy sem lehet, és még érdekes dolgokat sem érdemes linkelni, mert egy takarítás után repül majd az is. :D

Bazinga!

(#769) Remusz911 válasza Remusz911 (#764) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

szóval mondjuk a fehér, nem az a tiszta fehér mint a sarki hó(amit ritkán látsz mert szinte az összes fehér szín.amit nap mint nap látsz, akár autó akár poszter akár magazin az mind -mind árnyalat még a papír is) , hanem inkább egy tól -ig kategória amit fehernek azonosít az agyad

ezért nem igaz hogy nem képes megjeleníteni a fehér színt, mert képes rá(amit mindenki fehernek azonosít lásd fotóm ) talán a 100%-os fehéret nem, de azt az ips se tudja(már alapból a pixelek szélein feketes keret van) , max jobban meg tudja közelíteni

[ Szerkesztve ]

(#770) jooker82 válasza joey04 (#768) üzenetére

jooker82
(PH! nagyúr)

Hát igen,van akinek azt se lehet megmagyarázni,h a citrom citromillatú...Ha tizen mondják azt,ő akkor is mást mond.... :N

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#771) Remusz911 válasza Everman (#767) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

szerintem egy színekkel dolgozó ember akinek " kicsit " fejlettebb a szinerzeke kinevetne téged

[ Szerkesztve ]

(#772) -=Starwing=- válasza Biker01 (#702) üzenetére

-=Starwing=-
(tag)

Állítólag a teló nem támogatja az USB OTG-t.

Hhhmmm..Erről mi a véleményetek?
A telefont birtoklók közül ki tudná-e próbálni valaki? :F

USB OTG-Cable for HTC One X

[ Szerkesztve ]

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#773) Remusz911 válasza Everman (#767) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

na befejezem, még ezt az egy fotót megosztom, ha ez nem győz meg akkor semmi

kiválogattam, néhány fehér tárgyat, ugye amik önmagukban mind fehérnek számítanak, egymás mellé téve viszont látszanak az árnyalatnyi eltérések, talán a papírlap ami közelít a hófehérhez leginkább

amit a Samoled pentile kijelző tud, az teljességgel fehérnek számít, tehát nem igaz az állítás hgy nem képes a fehér szín megjelenítésére hardveresen, csak ha nagyon szigorúan vesszük

végülis képes egy szép fehér árnyalatra csakúgy mint egy IPS [link]

innentől bele lehet kötni, akit ez nem győz meg azt semmise, innentől felesleges a vita mindenki láthatja mire képes

és a kékes árnyalat sem igaz, inkább leheletnyit sárgás mint a fogkefe mellette

10 emberből 10nek ez fehér, pont. a többi csak szőrszálhasogatás

[ Szerkesztve ]

(#774) fury71

fury71
(senior tag)

Kínos baki a HTC One X szoftverében? Ez is csak egy hír. :(

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#775) Keldor papa válasza Remusz911 (#758) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Ennyi erővel többféle fekete van. Húzhatod, csavarhatod, attól még ez hülyeség. Inkább mindegyik szürke, csak más árnyalat...

(#776) Everman válasza Remusz911 (#771) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

Ne zavarjon, hogy egy egész grafikai stúdió röhög rajtad egy ideje :D

Inkább nem írnám be, hogy miket találtunk ki itt rólad, mert megsértődnél :D :D :D

(#777) Everman válasza Remusz911 (#773) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

"szép fehér árnyalat"

:)) :)) :))

"és a kékes árnyalat sem igaz"

Nem, hát persze, hogy nem :D :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#778) Reinhardt válasza james008bond (#759) üzenetére

Reinhardt
(senior tag)

Mint One X tulajdonos nem igazan eri meg ide jarni, ebbol a forumbol csak azt lehet megtudni, hogy a telefonom akkor se bir ki egy napot, ha 40% este a toltottseg, SGS2 a legjobb telefon a foldon, de nem is, mert a RAZR MAXX az isten, SGS3 mar ott van a letezo RGB Samoled telefonok kozott, trabant meg akkor feher ha torik...

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

(#779) Xaels válasza Reinhardt (#778) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)

:DDD Jajj ne már.

USB OTG-ről tudsz e nekünk nyilatkozni?

(#780) Everman válasza Keldor papa (#775) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

Nem érti még mindig :D

(#781) joey04 válasza Reinhardt (#778) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

Túl hamar vetted meg. :D Az első 1-2 hét mindig ilyen a teszt topikokban, ami valahol érthető is, ez még a véleménynyilvánítás időszaka. Még ha a fehér kérdést túl is pörögték. :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#782) Everman válasza Reinhardt (#778) üzenetére

Everman
(PH! addikt)

Türelem-türelem, egyelőre jó ha van 30-40 magyar One X tulaj kis hazánkban, abból is, talán 5-6 idetalált már. Ha többen lesznek tulajok és lesz valós tapasztalat és megosztani való, akkor érdekesebbé válik a topic is.

Addig meg megtanulhatjuk, hogy a szürke valójában az új fehér :D

" trabant meg akkor feher ha torik..."

A nap mondata, köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#783) Reinhardt válasza Xaels (#779) üzenetére

Reinhardt
(senior tag)

Holnap, vagy azutan.
Nokia N8-ashoz kapott cucc nem megy bele, mas meg most nincs keznel.

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

(#784) Keldor papa válasza Everman (#782) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Erősen aláírás gyanús. :D

[ Szerkesztve ]

(#785) Remusz911 válasza Keldor papa (#775) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

abszolút fehert az IPS se tud a valóságban ha ennyire szigorú vagy

ott van a fénykép látható hogy fehér nem mondtam hogy ez az abszolút fehér, de egy szép fehér árnyalat alig tér el

oda tehetsz egy IPS -t is az is el fog térni valamennyire, valószínű jobban megközelíti de nuanszokrol van szó, nekem is van IPS monitoron meg barcsinonek i4s -e van nem annyival szebb, minimálisan talán a fehér(viszont feketeben nem nuansznyi az előny hanem tetemes)

de beleesik bőven a fehér kategóriába(tehát tudja a fehéret) , és nyoma sincs kékes beutesnek

hozzateszem Voodoo kalibralt, szoftveresen tunningolt de everman ezt nem fogja fel, linkeli itt a teszteket gyári szinbeallitasokkal

[ Szerkesztve ]

(#786) james008bond válasza -=Starwing=- (#772) üzenetére

james008bond
(PH! addikt)

[link]

(#787) jooker82 válasza james008bond (#786) üzenetére

jooker82
(PH! nagyúr)

A fehér szin árnyalatairól nem irnak benne?? :) tört fehér,hófehér-(ke és a hét törpe),trabant fehér....Ma is sokat tanultunk.. :C

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#788) james008bond válasza Reinhardt (#778) üzenetére

james008bond
(PH! addikt)

Én Desire-ről váltanék-komolyan. Ezért olvasom a topikot, hátha van benne érdekes információ is, de eddig ( ma legalábbis ) csak a hülyeség ragozódik.
Mondjuk, ha készítettél már fotót, videót, belinkelhetnéd. Meg írhatnád, milyen telóról váltottál?

#787 jooker82 :D

[ Szerkesztve ]

(#789) Ricardo válasza fury71 (#774) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Addig jó amíg ilyen baki miatt gyenge az üzemidő, mert javítható. Ha hardveres oka lenne akkor az már nagyobb falat.

Ja és ha igazi fehéret szeretnétek,és a legsötétebb feketére is van megoldás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#790) Keldor papa válasza Remusz911 (#785) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Nem is mondtam, hogy tökéletes fehér, meg az aztán egy teljesen szubjektív dolog kinek mi a fehér. A leginkább fehér még mindig az RGB: 255, 255, 255, amire a Pentile nem képes. Aki azt állítja igen, az a fizikának mond ellent.
Meg ha már a Samsung fanatikusok belekötnek az LCD-be, hogy dehát az nem teljesen fekete, akkor én meg belekötök az Amoled-be, hogy az meg nem teljesen fehér. Van a családban SGS, volt kétszer is SGS2-m, volt iPhone 4 és most 4S, tettem már egymás mellé a kettőt, ugyanazzal a képpel, van különbség, nem is kevés.

Az hogy teljesen használható kategória még az SGS kijelzője is az egy tény. De ugyanez igaz a feketére (LCD). Valakinek az számít, valakinek meg a másik.

Ha már itt tartunk, elhiheted nagyon várom az OLED TV-ket és monitorokat, mert nekem a fekete ott lesz igazán fontos 20 és 40" között. De csak is akkor vennék, ha nincsenek meg azok a gyermekbetegségei, amik ma vannak a telefonokon. Úgyhogy látok a technológiában jövőt.

(#791) jooker82 válasza Keldor papa (#790) üzenetére

jooker82
(PH! nagyúr)

Azt irják,h 2016-ban már annyira elterjedt és olyan áron lesz az OLED,mint most az LCD tv....
A feketéje annak szép lesz??

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#792) Keldor papa válasza jooker82 (#791) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Így legyen.

Ricardo: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#793) Remusz911 válasza Keldor papa (#790) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

na tessék akkor miért nem kalibralod be voodoo val a Samsung ot és mellé rakod a retinat meg pár fehér tárgyat viszonyitaskepp

lefotozod és nincs vita

úgyse fogod megtenni... ilyen olyan kifogás lesz

de ha meg is tenned azt látnád nem egetvero ebben a tekintetben( kalibralt samoled esetén nyilván) a különbség, sőt lefogadom a retina is eltér valamilyen irányba az abszolút fehertol, már ha tudsz abszolút fehér tárgyat szervalni

meg különben is egy rohadt mobiltelefon nagyon minimálisan( lásd fotó) eltér egy kalibralt sgs kijelzője vagy egy ips kijelző aaz abszolút fehertol, de mindenki fehernek veszi akkor mi van, semmi

köszi a kioktatast, ha így van akkor nincs bizonyíték csak ígéret, én legalább egy fotót képes vagyok megosztani

[ Szerkesztve ]

(#794) Keldor papa válasza Remusz911 (#793) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Be van és úgy csináltam. De hagyjuk, láthatóan fogalmad sincs mit jelent az RGB, innentől a vita nem is lehet szakmai. Nem kifogás, hanem időhúzás lenne.
A retina meg a 300ppi feletti pixelsűrűség miatt kapta a nevét, az attól még egy IPS panel.

[ Szerkesztve ]

(#795) Reinhardt válasza james008bond (#788) üzenetére

Reinhardt
(senior tag)

Nokia N8 es Dell Streak parhuzamos hasznalatarol tertem at erre. Pelda kepekkel es videokkal pedig nem akarnek elriasztani senkit ettol a telefontol - durvan remeg a kezem.
Azert ide rakok 2-t. Elso Nokia N8, a masodik One X. Minden auto, nalam igy jott ossze.

[ Szerkesztve ]

(#796) FeRRaR1 válasza Reinhardt (#795) üzenetére

FeRRaR1
(őstag)

Nagyon szép mind a kettő kép, de remekül kivehető, hogy mennyivel több fényt enged be a HTC optikája, plusz a képzaj mértéke is kisebb. Jó munka. Bár a felhők kicsit túlvilágiak lettek.

Nem értem a sok savanyú szájú embert egyébként, a HTC letette az asztalra amit kellett, szerintem ennél többet nem várhattunk tőlük. Jó kamera, kiváló kijelző, bika hardver...

De most miért kellett beleszólni a szarszung vs. fehér vitába nem ide való dolgokkal? :))

[ Szerkesztve ]

(#797) Ricardo válasza Reinhardt (#795) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Az N8-nak a színei jobbak, valóságosabbak, de a HTC határozottan javult az elődökhöz képest.

(#798) Reinhardt válasza FeRRaR1 (#796) üzenetére

Reinhardt
(senior tag)

Az igazsag az, hogy tenyleg ugy neztek ki a felhok (gondoltam, hogy lefenykepezem, csak nem volt mivel :D )

(#799) tildy válasza james008bond (#788) üzenetére

tildy
(PH! nagyúr)

En desirol valtottam, abszolut nem bantam meg:D
Egyebkent mikro a boltban nezte, csutka fenyeronel az S-nek volt feherebb a feherje, pedig ugye az az amoled, hat erdekes, de annak szebb szinei voltak. Es a feher is feher volt nem szurkes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#800) Isual válasza tildy (#799) üzenetére

Isual
(PH! kedvence)

én legendről szeretnék (majd), mit gondolsz én meg fogom? :DDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.