Hird​et​é​s​

2017. december 16., szombat

Gyorskeresés

(#10001) hurrikan válasza Kronk (#10000) üzenetére

hurrikan
(PH! addikt)

Rabló :D

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#10002) LLam válasza hurrikan (#9998) üzenetére

LLam
(senior tag)

no ez erdekel, mert nekem is 5mb/sec a max, ami nyilvan szoft. korlat.

Stay hungry!

(#10003) muddy_waters válasza LLam (#10002) üzenetére

muddy_waters
(lelkes újonc)

Inkább USB port korlát, nem? Ha asztali gép, próbáljátok a hátulján lévő portokat, az eleje általában lassabb/problémásabb.

(#10004) g0n21 válasza LLam (#10002) üzenetére

g0n21
(senior tag)

Val'szeg a különbsèg az usb 2.0, vagy 3.0 port...
Laptop egyik oldalán 5-8 mega, a másikon 16

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Certina DS Action diver quartz chrono, Certina DS Podium GMT Chrono kvarc, Certina DS Podium automatic ELADÓ! 85/100/95

(#10005) szucsi válasza lcee79 (#9991) üzenetére

szucsi
(őstag)

Sajnos nekem a beépített játékos nem pálya: folderekben cipelem a zenét és nincsenek id tagek tehát kell a folder play üzemmód és sok az egybefüggő zene, tehát kell a gapless playback is. Alapban kevés ilyen lejátszó van, különösen a gapless, ami megnehezíti a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#10006) Szpisti válasza g0n21 (#10004) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Inkább az USB1.1 és USB2.0 között volna ilyen különbség... (mivel az USB2.0 30MB/s-ig megy elvileg...)

(#10007) kosturica válasza Szpisti (#10006) üzenetére

kosturica
(PH! addikt)

Ott a pont! :)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#10008) hurrikan válasza Szpisti (#10006) üzenetére

hurrikan
(PH! addikt)

USB3-as portok.
Az OneX MicroUSB-je meg 2.0 ugyebár. Tehát a 30-at vinnie kell. Korlát inkább a belső memória írási sebessége lehet. Ez meg ugye függ a fájlmérettől. Képek, pár megás zenék másolásakor biztosan nem fog 16-21-el menni. Míg mondjuk egy 2GB-os filmnél igen.

(#10009) Petyb00 válasza szucsi (#10005) üzenetére

Petyb00
(fanatikus tag)

Folderplayert próbáltad már? Hátha jó lesz.

Xiaomi Mi5 || SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#10010) H3gam válasza Keldor papa (#9963) üzenetére

H3gam
(senior tag)

Naaa azért ne hasonlítsunk az almához...
Megnéztem haverom iPoop-ját, egy vicc az egész... Olyan mintha a dos-t hasonlítanánk a windows 7-hez, hogy milyen lag mentes, meg kezelhető.... A ios-be csak be vannak hányva egy helyre az alkalmazások, ha ilyen primitív a "nagyon jó" mobil os, akkor ki kell lőni az összes homescreen-t és csak ott kell turkálni, ahol az alkalmazások ömlesztve vannak, az idáig még nem lag-olt nekem... :U Mellesleg az ipoop a beállításokban megengedi be- és kikapcsolni a wifit, meg a bluetooth-t (amit persze nem lehet file küldésre használni), ez már testre szabhatóság....
ÉS arról meg hogy milyen jó az alma supportja... évente kidobnak olyan szintű új verziót, vagy frissítést, hogy van háttér, vagy csillognak majd az alkalmazások ikonjai (wáááááóóóó), meg saját navigációt, ami gondolom olyan sok országot fog támogatni.... az ios 2007 óta változatlan.... és erre verik a nyálukat a fanok, hogy milyen jó...

Mellesleg egyik nagy cégnek se érdeke a vevő, csak a profit... így már mindegy a a support hasonlítás, nekik az a lényeg hogy mindig újat vegyél, lehet ezért sz@r@kszik a htc a frissítéssel, az alma meg csak ezért ad 1 év garanciát, és így tovább a többi gyártóval.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#10011) Keldor papa válasza H3gam (#10010) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Sokat érsz a fájlküldéssel, elavult lassú szar a BT, kell a francnak. A Beam-nek (ahogy a Samsung oldotta meg: S Beam) van értelme 2012-ben. BT-n mit küldesz át manapság? Kis képeket meg dokumentumot maximum, nagyobbra alkalmatlan. Vagy akkor feltöltök felhőre a másik meg letölti, az is sokkal gyorsabb és még 5 méteren túl is működik... :U

BT-t maximum fülessel tudom elképzelni, amúgy ki is hagyhatnák az összes telefonból, mert el lennék nélküle.

Fikázás meg nem nagyon érdekel, nem tudom minek írtad le. Látszik utána se néztél mit frissít az Apple, csak fikázni vagy itt.

[ Szerkesztve ]

(#10012) I-S-T-I válasza H3gam (#10010) üzenetére

I-S-T-I
(tag)

pár percet nyomkodtál egy iOS-t és máris le tudod szűrni, hogy milyen használni.. egy vicc az egész :D 2 évig iphone 3Gsem volt... most HOX... a 3Gs az utóbbi időben már lassú volt... a One X újan is lagol...

Az iphone másról szól mint az android... Megveszed (sok pénzért) használod és működik! nem kell romolgatni össze vissza... Persze a HTC is ezt szeretné, csak a HOX esetén nem éppen sikerült ezt összehozni :D (persze remélem, hogy javul a dolog!) alapból a Sense kissé lagos... Megvettem az Asphalt 7-et és akad.. (ilyen appstoreban nincs) arról nem is beszélve, hogy haverom Samsung Galaxy S2-ese semmivel sem csinál rosszabb képeket (pedig már 1 éves...) sőt szerintem még jobb is néha (makroba tuti...) azért pislogtam amikor megláttam ezt....

[ Szerkesztve ]

-| HP Elitebook 8440p |- -| LG G4 |- -| Shure SE215 |-

(#10013) madmike

madmike
(őstag)

Sziasztok!
Ha minden jól megy rövidesen HOX tulaj leszek. Gyakorlati tapasztalatok érdekelnek, hogy pl costum rommal+kernellel mennyit javul az üzemidő? Melegedés mennyire para? Pl ha navigáláskor tűző napon van a kocsiban bírja? Van valami típushibája amire érdemes odafiyelni?
JB-t mikorra igérnek rá? Főzött JB Romok hogy szuperálnak?
Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#10014) klayton#1 válasza madmike (#10013) üzenetére

klayton#1
(tag)

JB: én ezt a ROM-ot használom, nagyon meg vagyok elégedve, minden funkció működik, a rendszer eszméletlen gyors, ill. az üzemidő is jó. A melegedés egyedül gyári ROM esetén tűnt fel nekem, azóta nem jellemző, max. játékoknál, de szerintem az normális.

(#10015) Avicularia válasza madmike (#10013) üzenetére

Avicularia
(PH! kedvence)

Konkrétan tegnap ezzel szívtam, végre van egy kis nyár itt, 30 fok volt kb. navigáció pikk-pakk lerántotta az akksit, és asszem 45 fok felett letilt a töltés, szóval nem vette a kocsiban a naftát a oneX. Vezetés közben jobb kézzel tartottam a levegőrostélyhoz, hogy a klima hűtse vissza és vegye a töltést.

(#10016) hurrikan válasza Avicularia (#10015) üzenetére

hurrikan
(PH! addikt)

Igen sajnos egy Tegra3-as modell sem áll helyt ilyen körülmények között.
Erre egy megoldás van S4-es procis cucc. Teljesítménye szinte ugyan az. Alig eszik. Nem melegszik. Ott az One XL. Meg jön majd pár Sony is S4-el.
Persze S3-asak sem melegszenek annyira mint a Tegra3, de teljesítményben jócskán elmaradnak azért.

(#10017) kenny123 válasza H3gam (#10010) üzenetére

kenny123
(PH! addikt)

Használtál már apple terméket? :U
Elég baj, hogy manapság mindenki, aki csak látta a buszon, meg olvasott róla 2 sort, véleményezi, lehordja. Biztosan véletlenül kopizza a gyártók nagy része az apple cuccokat, mert olyan trágyák..

Szoftverezettségről meg annyit, hogy minimum az összes platform csak szeretne olyan netes áruházat/forgalmat/rajongótábort, mint az Apple..

Az meg megint más téma, hogy ez miért pont egy HTC One x fórumban robban ki?

Na mindegy..

Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die.

(#10018) Cybertrone

Cybertrone
(PH! nagyúr)

Megkérném az alma fanokat hogy másol nyalogassák a sebeiket...
A HOX tulajokat, meg arra hogy ne adjanak okot a veszekedésre, és ne becsméreljék az almát... mindenki azt vesz, használ amit akar... Ezt itt nem kell vitatni... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10019) g0n21

g0n21
(senior tag)

USB téma: jogos, elírtam, tovább gondoltam már a történetet..
Kérdésem viszont: Android beam: képet hogyan kell átküldeni? Kipróbáltam egy HOX-os ismerősömmel, rezgett amikor összeért (a telefon), nekem meg volt nyitva a kép a telefonon, ő homescreen-en, és nem történt semmi. YouTube videó egyből elindult az enyémen, ha az ővén ment, és úgy beam-eltünk, de a kép az Istenért nem akart átmenni... hogyan próbáljam?

Másik: Ha netán lefagy egy HOX, akkor hogy lehet újraindítani?? :Y (thx, unibody)

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Certina DS Action diver quartz chrono, Certina DS Podium GMT Chrono kvarc, Certina DS Podium automatic ELADÓ! 85/100/95

(#10020) gyomlai

gyomlai
(újonc)

Üdv!
Hogyan tudnám megnézni a One x-en, hogy független-e?
A *#7465625# kóddal működni fog?
Azért kérdezem, mert nincs (még) MicroSimem, ezért nem tudom simán "kipróbálni".

(#10021) g0n21 válasza gyomlai (#10020) üzenetére

g0n21
(senior tag)

"connection problem or invalid MMI"

(#10022) hurrikan válasza g0n21 (#10019) üzenetére

hurrikan
(PH! addikt)

Kikapcsoló gomb hosszan nyomása, de nem fog lefagyni.
Legalábbis nálam nem fordult elő 2hónap alatt még. Még csak újraindulás sem.
Jelenleg is 18napja megy egyfolytában.

(#10023) gyomlai válasza g0n21 (#10021) üzenetére

gyomlai
(újonc)

Én is ettől féltem, azért kösz :)

(#10024) buci30

buci30
(PH! addikt)

Tegnapi buliba készítettem pár képet. A disco fényeket nem kezeli valami jól sőt...
Próbáltam vakuval vagy az nélkül de szar képek lettek elégé.
A video viszont jól sikerült.
De az aksi idő az pocsék. Nagyon szívta közbe.
Most már erősen gondolkozok ,hogy cserélni fogok S3-ra.

iPhone X 256GB, iPad Air2, Macbook Air, Apple Watch 42mm

(#10025) Cybertrone válasza buci30 (#10024) üzenetére

Cybertrone
(PH! nagyúr)

Viszlat...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#10026) hurrikan válasza buci30 (#10024) üzenetére

hurrikan
(PH! addikt)

Kamera az S3-ban sem jobb. Ugyanúgy egy Sony modul.

Videózásnál minden telefon szívja az akksit. Mivel a proci is maxon pörög és a kijelző is megy. Legfeljebb azért bírja tovább az S3 mert vérszegényebb a kijelzője, de ezt a kompromisszumot én nem vagyok hajlandó megkötni az üzemidőért cserébe.

(#10027) FragMaster válasza hurrikan (#10026) üzenetére

FragMaster
(PH! addikt)

"Legfeljebb azért bírja tovább az S3 mert vérszegényebb a kijelzője"

Igen. Véletlenül sem a 300mAh-val nagyobb akkumulátor, meg a 40nm helyett 32nm-en készülő soc miatt :U

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#10028) hurrikan válasza FragMaster (#10027) üzenetére

hurrikan
(PH! addikt)

Írtam már korábban is... hogy a proci miatt is.
+300mAh az nem jelent semmit. Lásd LG4XHD ugyan ez a soc, és még kevesebbet bír mint a HOX.
Xperia P meg kibír 3napot az ulrta fényes kijelzőjével pedig csak 1300-as az akksi. Nem az akksi teljesítmény a mérvadó.

(#10029) Youri válasza buci30 (#10024) üzenetére

Youri
(PH! kedvence)

vegyél pjúrvjút, mert a telefon egy fotóeszköz... :U

(#10030) LouiS22

LouiS22
(PH! addikt)

Van közöttünk olyan, aki programozott már androidra? Előszedtem a régi HTC Today in History widgetet (ami úgy egy évvel ezelőtt megszűnt működni), szétkaptam apró elemeire, plusz logcattel megnéztem, hogy hol a bibi. Annyit sikerült kiokoskodnom, hogy a wikipedia modulja (innen szívná az adatokat) hibázik (szerintem volt egy wiki portálmódosulás és ez kavarhatott be). Magát a widgetet már teljesen jól átméreteztem HOX-ra, pusztán ez az "aprócska" hiba választ el attól, hogy újra működjön ez a szerintem igen hasznos widget (HTC meg kapja be, hogy nem foglalkoznak vele).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#10031) nistv4n

nistv4n
(tag)

Jaj srácok mindig megy a fika.. :DDD

De akkor valami pozitív. Dead Trigger játék nagyon jól néz ki a telefonon, kompatibilis, irányítása is teljesen jó, pedig nem vagyok oda a lövöldözős játékokért telefonon. És ráadásul ingyenes. :)

Más: van valakinek tapasztalata az Apshalt 7-el? Valaki azt írta a kommenteknél, hogy akad HOX-on. Valóban? No nem mintha nagy pénz lenne az 1 dodó, de ha később kijön rá egy külön tegrás változat, ami nem akad, akkor már drága volt.. :D

(#10032) Emilchen

Emilchen
(tag)

Van Skype a HOX-on?

(#10033) Eli577 válasza nistv4n (#10031) üzenetére

Eli577
(senior tag)

Óriási hír!
Le is húztam mind a két telóra. :D
Azért HOX-on jobban néz ki....több effekt, a pentile miatt meg darabosak a vonalak. :K

(#10034) g0n21

g0n21
(senior tag)

Play Store-ból tölthető for free..a skype...
Tavaly volt olyan akciója a Store-nak, hogy naponta 10 app, 10 centért... nem tudni mikor lesz ismét ilyen? :)

[ Szerkesztve ]

(#10035) LouiS22 válasza g0n21 (#10034) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Ez teljesen véletlenszerűen van meghirdetve, általában valami mérföldkőhöz köthetően (mittudomén 1 millió app a store-ban). Amúgy kb. egy hónapja volt az utolsó, szóval szerintem mostanság nem nagyon lesz ilyen, ráadásul eléggé nagy volt az ismétlődő appok aránya is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#10036) BLC

BLC
(tag)

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy a gyári fényképező miért menti random file számozás alapján az elkészült fotókat? Dropbox-ba feltöltésnél kicsit idegesítő, hogy azonos "filenév" egyezésre hivatkozva felül szeretné írni a régi képeket.(amik nem is egyeznek, csak nevükben)

Üdv.: BLC

[ Szerkesztve ]

(#10037) lcee79 válasza nistv4n (#10031) üzenetére

lcee79
(PH! addikt)

Dead trigger eleinte fizetős volt, de miután annyian letöltötték illegálisan ingyenessé tették :D

Én egy menetet játszottam de nem nagyon vettem észre akadást, azt viszont igen, hogy akárhogy fogtam valahogy ritkán sikerült elkapnom, hogy kanyarodjon is... úgyhogy csapódtam a falhoz rendesen :) mondjuk így is 4. lettem :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#10038) lcee79 válasza szucsi (#10005) üzenetére

lcee79
(PH! addikt)

Erre írtam a player pro-t
de a lényeg hogy egyik progit sem kapcsolta ki a 3 közül sehány perc után, kikapcsolt kijelzőnél

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#10039) ilyen_85

ilyen_85
(senior tag)

LOL az előbb szólított le egy tök szép lány, hogy milyen telóm van :D mindegy mikor jön a 4.1 ha egy kis koreai cserébe hoz pár ilyen lányt.

(#10040) H3gam válasza Cybertrone (#10018) üzenetére

H3gam
(senior tag)

Értettem! :R

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#10041) kosturica válasza ilyen_85 (#10039) üzenetére

kosturica
(PH! addikt)

Milyen koreai? :DDD

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#10042) ilyen_85 válasza kosturica (#10041) üzenetére

ilyen_85
(senior tag)

aki a lány mögött állt és mondta, hogy customer care :D és így tuszkolta felém a csajt :D

ja és tajvani :P sorry kicsi sárga... egyre megy :D

(#10043) james008bond válasza nistv4n (#10031) üzenetére

james008bond
(PH! addikt)

Asphalt 7: nálam akkor szaggat, amikor külső nézetben nyomom, belsőből zsír folyamatosan megy. Igaz, még nem toltam végig, csak kb 3 versenyt...ja a mozgásérzékelős irányítás tényleg sz@r, de amikor a kormánykereket kell simogatni, akkor meg tök valódinak tűnik az irányítás. Szóval, azzal próbáljátok ki :)

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#10044) szucsi válasza lcee79 (#10038) üzenetére

szucsi
(őstag)

de a lényeg hogy egyik progit sem kapcsolta ki a 3 közül sehány perc után, kikapcsolt kijelzőnél

hmm fura. akkor csak azt tudom elképzelni, hogy lezárt kijelzőnél lemászott az értesítési sáv (ezt nem lehet valahogy kikapcsolni? a zsebemben a beállítások folyton önálló életre kelnek emiatt) és onnan nyomtam ki véletlenül? passz. szerintem onnan azért nem könnyű véletlenül zárni egy programot.

a player prót kipróbálom, köszi a tippet. (a folder player nem csinál gaplesst, de azért köszi, aki írta)

(#10045) tildy válasza LouiS22 (#10030) üzenetére

tildy
(PH! nagyúr)

Ha xml, html, vagy API háttere van, lehet tudok segíteni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10046) g0n21

g0n21
(senior tag)

Szabályosan mèretre vàgtam egy règebbi telenoros sim kàrtm, mèret jo volt, betettem, nem ismerte fel. De azt sem ìrta ki, h no sim found, csak àt volt húzva a tèrerő, ès amikor megnèztem az apn-eket, akkor ìrta ki, h no sim found, insert a sim.
Ok. Visszaraktam a t-mobile-os sim-em, (persze a ki-be tètelnèl mindig kikapcsoltam a telefont), ès eljàtszotta megint, h nincs sim.. megint telefon ki-be, semmi, pin-t sem kèr. Ezt eljatszottam 4x, megigazgattam a yari tmobile-os microsim-et, semmi vàltozàs.
Kikapcsoltam a fast bootot, ujraindítottam, ès lőn világosság, felismerte, kèrte a pin-t, működik..
Nem kezdenèk bele mègegyszer ebbe, valakinek nincs sim csere helyett egyszerűbb ötlete a sim lock megállapítására?

(#10047) Petyb00 válasza g0n21 (#10046) üzenetére

Petyb00
(fanatikus tag)

Szerintem rosszul vágyad le. Én beleraktam a telefonos microsimet és azonnal működött. Nem kellett semmit bűvészkedni.

T-s a készülék!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi5 || SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#10048) g0n21 válasza Petyb00 (#10047) üzenetére

g0n21
(senior tag)

De a gyárilag microsim t-ssel sem működött utána, ez az igazàn nagy bajom...

(#10049) Avicularia válasza nistv4n (#10031) üzenetére

Avicularia
(PH! kedvence)

Megvettem és igen, rendesen be tud akadni sajnos

(#10050) g0n21 válasza g0n21 (#10048) üzenetére

g0n21
(senior tag)

Kikapcsolt fastboot-tal beraktam a lejárt djuice-os kártyám. Felismeri, hogy djuice, max térerő, stb, ha telefonálni akarok, akkor a pannon üf-öt hívja, mivel két éve nem használt feltöltőkártyás-ról van szó... de semmi network locked-ról nincs szó.
Most jön a hülye kérdés: ha T-mobile network locked lenne, azt már most kiírta volna, és nem regisztrál a djuice rendszerére, igaz???

Előre is millió thx...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.