Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xaels

    félisten

    A készülékről dióhéjban:

    A HTC One X két színben kapható, fehér(Polar White) illetve sötét szürke(Glamour Grey). A burkolat anyagában festett, a hátlapon matt felületű polikarbonátból készült. Az egész külsőt egy tömbből alkották meg, ezért illesztési hézagok sincsenek viszont az akkumulátort nem lehet cserélni. A telefon szívét egy Nvidia által gyártott Tegra3-as chip alkotja. E mellé 1GB RAM és 32GB ROM társul melyből kicsivel több mint 25GB áll rendelkezésére a felhasználónak. A kijelző 4,7"-en terül el, technológiailag SLCD2 panel található a készülékben melyet Gorilla Glass véd a külső behatásoktól. Szoftver tekintetében gyárilag az Android operációs rendszer 4.0.3-as verziójára épített a gyártó amit finomhangolt a Sense4.0 nevezetű saját megoldásával. Jelenleg a hazánkban hivatalosan elérhető legfrissebb szoftver verzió az Android 4.1.1-re támaszkodó Sense4+-al megfejelt 3.14.401.27-es változat. Az úgynevezett Jelly Bean frissítés alá új kernel is került amivel működik az USB OTG funkció is.

    Vásárlás előtt:

    Sokszor felmerül a kérdés, hogy hol érdemes megvenni a készüléket és mire érdemes odafigyelni. Ebben próbál ez a kis bekezdés segítséget nyújtani.

    Hol és mennyiért?: nem is igazán ez a kérdés lényege, hanem inkább az, hogy milyen garanciális feltételekkel vegyük meg a kiszemelt telefont. A legtöbb GSM bolt többféle lehetőséget kínál árban és felszereltségben. A tanácsunk az, hogy mindenképpen a 2év gyártói garanciás konstrukciót válasszuk ha a pénztárcánk is engedi mivel akkor bolttól függetlenül fordulhatunk a HTC szervizpartneréhez ha gondunk lenne a készülékkel. Amennyiben ragaszkodunk az olcsóbb konstrukcióhoz nem árt tudatában lenni, hogy a külföldről behozott készülékekre sok esetben kevesebb garanciát(már ha lehet annak nevezni a bolti papírt) kapunk, sokszor kevesebb tartozékot adnak mellé illetve a jövőbeli szoftverfrissítések is függnek attól, hogy honnan származik a készülék.

    Szériahibákról: az első hónapokban gyártott készülékek esetén előfordulhatnak tipikus szériahibák, de ezeket javították a fiatalabb szériákban. Az érintett korú készülékeknél előfordulhat kijelző sárgásodás foltokban, finomabb nyomásra is hullámzás jellemzően a kijelző szélein illetve a wifi antenna elgyengülése miatti jelerősség csökkenés. Ezeket garanciálisan javítják vagy a hibás alkatrészt cserélik. 3 munkanapon belül jelentkező hibák esetén kérhető a készülék azonnali cseréje a vásárlás helyszínén. Itt egy részletes leírás a lehetséges hibákról.

    Honnan tudom meg, hogy mikor gyártott készüléket tartok a kezemben?: a készülék széria száma pontos információt ad a gyártás helyéről illetve idejéről. Ezt a doboz lezárására szolgáló papírhurok hátoldalán megtaláljuk a középső vonalkód alatt(S/N).

    XXYMDABBBBBB(pl.:HT24DW123456)
    XX: a gyártás helye
    SZ = Shenzhen, China
    SH = Shanghai, China
    HT = Hsinchu, Taiwan
    CH = Wuhan, China
    Y: a gyártás éve(2=2012)
    M: gyártási hónap: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C (január-december)
    D: a gyártás napja: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F,G,H,J,K,L,M,N,P,R,S,T,V,W,X,Y,Z(Z=31.)
    A: a szoftver régiójára utaló kód
    BBBBBB: a gyári azonosító

    Példa: HT24D.....= Hsinchu, Taiwan, 2012,április. 13.

    Hasznos tippek és trükkök:
    GY.I.K

    Most vásárolt készülékemen nem találom a magyar nyelvet, mit tehetek?: amennyiben a feljebb vázolt olcsósított verzió áldozata lettél ne csüggedj, ugyanis elméletileg az összes készüléken megtalálható az összes nyelv mindössze pár dolgot kell tenni, hogy a kívánt lehetőséget előcsaljuk. Itt megtalálhatod a megoldást.

    Az alkalmazások alján ott díszeleg az a fekete sáv három pöttyel a közepén, hogy lehet tőle megszabadulni?: amennyiben az android verziód még 4.0.3-as semmit. Előbb frissítened kell 4.0.4-es verzióra azután lesz rá külön menüpont a beállításokban. Ehhez menj a "Beállítások / Display, gestures & buttons / Recent apps button" menüpontba ahol 3 lehetőséged van. Vagy marad minden úgy mint eddig(ilyenkor a fekete sáv is marad), vagy a folyamatváltó(jobb szélső) gomb rövid nyomására feldobja a "Menü"-t és hosszú nyomására előjön a folyamatváltó képernyő illetve ennek a gombnak a rövid nyomására a folyamatváltó képernyő jön elő és hosszú nyomására a "Menü". Az utóbbi két lehetőség esetén megszabadulunk a zavaró fekete sávtól.

    Hogyan tudom frissíteni a telefonom?: a HTC régóta OTA(Over The Air) módon adja ki a frissítéseket. Hogy ez mit jelent? Annyit, hogy a telefon a felhasználó beleegyezésével maga tölti le a frissítést és önállóan telepíti azt. A felhasználónak annyi dolga van csupán, hogy figyeljen az akkumulátor töltöttségi szintjére(lehetőleg feltöltött akkuval kezdjünk bele, de 50%-nál kisebb töltöttség esetén várjuk meg míg fel tudjuk valahol tölteni) illetve a frissítés telepítése előtt húzzuk le a töltőről a telefont. Alap helyzetben a telefon fel fogja ajánlani a frissítést előbb utóbb amint az elérhetővé válik kivéve ha az automatikus ellenőrzést a felhasználó kikapcsolta. Manuálisan is kereshetünk frissítést a "Beállítások / Telefon névjegye" menüpont alatt illetve az automatikus keresést is itt tudjuk ki/be kapcsolni. A frissítés nem töröl le semmit, utána ugyanúgy használhatjuk a készüléket tovább mint előtte, de néha érdemes lehet a frissítés után egy Gyári visszaállítást csinálni, mert 1-2 alkalmazás reagálhat érdekes módon.

    Gyors beállítások az értesítési sávon: alapból a Sense nem tartalmaz erre lehetőséget(legalább is a jelenlegi szoftver verzióban még nem) viszont a Google Play!-en van egy Notification Toggle nevü alkalmazás ami ezt megoldja.

    Az első hsz. forrása INNEN letölthető és szabadon módosítható.

    [ Módosította: CoolMan ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Új hozzászólás Aktív témák