Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz sb #32 üzenetére

    "Számháborúban igen, de kétlem, hogy valós felhasználásban, de továbbmegyek: akár OLED-et mellérakva, normál tartalommal vakteszten látna bárki érdemi különbséget."

    Olyannyira nem csak számháború, hogy az első jelentkezőnek nem is tudtam eladni a KS8000-et. Plazmáról jött, próbálta több filmmel és mondta, hogy ne haragudjak, de nem veszi meg. Kérte, hogy nézzünk rá az anyagokra a C8-on is, mert OLED-et még nem látott. Kb. az első másodpercekben (John Wick 2 4K HDR nyitójelenet) hagyta el egy ösztönös "bazdmeg" a száját, aztán csak vigyorgott. Poénkodott is, hogy ezt már megvenné itt és most, de nyilván nem lett belőle üzlet. :)

    Egy cimborám pedig csak úgy foglalta össze, hogy látja ezt a tévét de nem hiszi el, pedig nem egy és nem két filmet néztünk a KS8000-en is. De nekem már a Hollow Knight miatt megérte az OLED.

    Ég és föld a kettő. Hagyományos tévéadásnak lehet, mindegy, olyat nem néztem/nézek ezeken a készülékeken.

    Megértem, miért ellenszenves a 60 Hz. Emellett az LG részéről ez egy üzleti döntés, valószínűleg így tudták piacra dobni az olcsóbb OLED-et úgy, hogy a drágábbak eladásai se sérüljenek túlságosan.

    A monitorjuk várhatóan JOLED paneles lesz, szürreális árcédulával.

    #33 opr
    OLED-en lehet, ez változni fog. Azonnali a válaszidő, nincs blur, az interpoláció nélküli 24p ezért elég feltűnően szaggat rajta. Engem ez hónapok után is zavart, egy 3/10-es dejudder megoldotta a dolgot. Összesen két artifact tűnt fel az évek alatt.

    Kérdés viszont, hogy az A1-ben levő SoC és 60 Hz-es panel együttese tud-e legalább ilyen interpolációt. Illetve sokan interpoláció nélkül nézik, de szerintem érdemes számolni vele, hogy kellhet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák