Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D@niel

    addikt

    Már az előző játékra is nagy lelkesedéssel jelentkeztem, így az ott leírt gondolataim előzménynek is tekinthetőek. A mostani alkalommal először a Honor 20 két elődjéről szeretnék írni, kísérletet téve arra, hogy megragadjam a cég filozófiáját, majd válaszolok a kérdésekre.
    A Honor 9 2017 júliusában jelent meg. A száraz adatokon túl egyrészt látható, hogy a brand designban egyedülállót alkotott: egy olyan esztétikai megjelenést láthatunk, amely alapjaiban elkülönül más márkák termékeitől. A színes hátlap (teljesség igénye végett: grafit szürke, sapphire kék, éj fekete, arany, „blue bird”, Robin Egg kék) a lekerekített vonalak, az érintésérzékeny home-gomb olyan egységét alkotja a designnak amitől messziről felismerhetővé vált a telefon. És hogy mi van ezen felül? Egyrészt dupla hátlapi kamera, bivaly erős Kirin 960-as cpu, amihez szorosan hozzá kapcsolódik az emui 5,1, amely már ekkor is egy végletekig tökéletesített rendszer volt: megtalálhattuk benne a legfontosabb funkciókat, a kiváló optimalizáció pedig még is csak azt a gondolatot szülte a felhasználóban, hogy ezen a felhasználói felületen rengeteget dolgozhattak. El kezdtük keresni a telefon gyenge pontjait, mondván: lennie kell, aztán valahogy nem találtunk ilyet. Hol lehet az Achilles-sarok? Honornál nincs ilyen?
    Menetrendszerűen, egy évvel később jött a folytatás Honor 10 személyében. Szintén fontos volt, hogy messziről felismerhető legyen a telefon, így a színek: phantom kék, phantom zöld, éj fekete, gleccser szürke, „Lily fehér”. Az első két verzió azonban még ezek közül is kiugrik: színátmenetes hátlap, amely nézőpont szerint a kék verziónál kék és lila, a zöldnél zöld, és szintén lila lehet. Erre jött még a „törésvonal-effektus”, ha nem lett volna elég. A kialakítás hasonlóan íves, kavics-szerűen megmaradt az egység érzése (ez a termék egy darab valami, nincs összeszerelve, így pottyant le) , itt jó ötlet volt, hogy nem gondoltak merőben másra. Trendeknek megfelelően 19:9-re módosult a megjelenítő, ez egy sarkalatos pont: az új kijelző-arány olyan benyomást kelt a felhasználóban, hogy ez egy új készülék, nem pedig az előző, ráncfelvarrott változata. Többet látunk a világból, azaz többet kapunk. Természetesen minden téren fejlődött az elődhöz képest: cpu-ban immáron dolgozik a mesterséges intelligencia, ennek előnyeit kamerában, és a felhasználói szokásunkhoz alkalmazkodó erőforrás/szoftveres koordinálásban érezhetjük. Egyébként mindenben kicsit jobb, mint az előző, ahogy arra számítottunk.

    Az elmúlt néhány hónapban sokat gondolkozom azon, hogy hogyan lehetne megragadni a Honor telefonok lényegét. A dolog mögé nézve, keresve az elgondolást: a Huawei-vel azonos géneket hordozó Honor telefonok a felsőkategóriás élet-érzést hozzánk el nekünk. Első pont. Második pont: teszik mindezt elérhetőbb áron. Befejezés: az egészet egy vidám, színes fűszerrel bolondítják meg. Végeredmény: egy olyan egyedülálló svájci bicska, amely már rég elszakadt a korai, 2010-2014-es évek alatt általánosan jellemző volt szürke, egyhangú, puritán megjelenéstől. Azt gondolom, hogy 2010-től kezdve a telefonok világában egy általános fejlődés látható, ennek a fejlődésnek pedig egyik prominens mozgató rugója a Honor.
    Kimagasló minőség, ingergazdag megjelenés, elérhető ár. Számomra ez a filozófia.

    Ahogy írtam, az előző játékra, a Prágai 8X premierre nagy lelkesedéssel jelentkeztem. Immáron rátérnék a kérdésekre. Azt is írtam, hogy néhány hónapja próbálom megérteni a Honor gondolkodás-módját a telefonjaikkal kapcsolatban. Ez pedig szorosan egybe esik egy másik dologgal. Történt ugyanis, hogy a Prágai bemutató környékén aktuális volt számomra telefon vásárlás. Noha nem tudom, hogy az a játék sikertelensége végül mennyiben befolyásolt a döntésemben, de végül az történt, hogy október vége óta egy Honor 8X-et használok, mindezt pedig nagy megelégedéssel teszem. Vagyis mióta tulajdonos vagyok, azóta még jobban keresem az általam feltett kérdésekre a válaszokat. 2009 óta ez a 10. telefonom. Jól ismerve magamat és az elvárásaimat, sokáig egy Xiaomi redmi note 6 volt a kiszemelt. Elég részletes elképzelésem szokott lenni arról, hogy mi az, amit szeretnék. Talán van is némi rutinom a választásban, ezt a szobában elhelyezett eddig telefonjaim dobozai bizonyítják, amiket emlékként őrzök. Mit jelent számodra a Honor márka? Modernség, sajátosság, megbízhatóság. Mivel informatikai múlttal (majd később filozófiai tanulmányokat folytatva) rendelkezem, telefonokkal kapcsolatban mindig is a „pda-feeling” érzést kerestem. Azt, hogy úgy érezzem: egy komplett számítógép van a kezemben. Nekem évről évre egyre könnyebb (és ezzel egyidejűleg nehezebb, hiszen gyarapodnak a lehetséges befutók) választani, szimpatikus az egyre nagyobb kijelzős telefonok időszaka (noha sokaknak pont ez nem tetszik). A széles képarányú telefonok, amikben kellően erős hardverrel társulnak, számomra fontos egységet alkotnak. Az új fejlesztésű Kirin 710-el kapcsolatban bizakodó voltam, ezen cpu által nyújtott nagyobb teljesítményre nincs szükségem. A minőségibb kijelző, a megjelenés, a színes, elegáns, fiatalos hátlap miatt, és mert tudva azt, hogy az emui professzionális munka, ezek alapján választottam a 8X-et. Szeretem az emui-t, a testreszabhatóságát, a szabadságot, hogy én alakíthatok ki mindent, hogy mindig, minden helyzetben úgy működik ahogy azt megszoktam. Végül a modernség: számomra egy Honor 8X egyértelműen 2019-es, modern telefon, amit nem kell tok mögé bújtatnom.

    Angliában még nem jártam. Noha én is nagyon szívesen szeretném látni Londont, elsősorban az érdekel, hogy a Honor, mint ambiciózus márka, milyen jellegű eventen mutatja be az egyik (ha nem a legfontosabb) legfontosabb modelljét. Mit csinálnál ha téged vinne ki a Honor Londonba? Egyrészt, szeretném megélni annak a néhány napnak minden pillanatát. Egy ilyen jellegű utazás már önmagában is élvezet, ezen felül szívesen beszélgetnék más országból jövő rajongókkal, hiszen érdekel, hogy mit gondolnak. Szeretek hosszan hallgatni másokat, noha örülök annak is, ha hosszabban elmondhatom a véleményem, hiszen most is azt teszem. Az event már csak azért is érdekel, mert amennyiben live stream-re van lehetőség, interneten szoktam követni a gyártók bemutatóit, viszont élőben még nem volt ilyenben részem.

    Roppantul érdekelnek a technológiai újdonságok, így bizonyára nagyon sok képet készítenék az új Honor telefonnal London városában. Egyébként mostanában sokat játszom a world war heroes nevű, online multiplayer játékkal, és bár 8X-en 6,5 colon nagy az élmény, szívesen kipróbálnám a legújabb Kirin cpu-n is, hogy high/ultra beállításokkal milyen eredményre képes. Az eventen szívesen beszélgetnék a Honor képviseletével, az előző játékban összegyűlt kérdéseim egy részét bizonyára feltenném, érdeklődöm a gyártó jövőbeli terveiről.

    Nagyon szeretek fotózni. Egy kép elkészítése kifejez a kamera mögött lévő személyről valamit, amit ő tart fontosnak, ő látott meg. Ez a három napos kaland bizonyára nagyon sok kép elkészítését jelentené számomra, így a Kiknek és hogyan mesélnél erről az utazásról? kérdésre egyrészt nálam a képek beszédesek lennének, akár úgy is, hogy ezekből a képekből egy néhány perces rövid filmet készítek. A baráti társaságom hasonlóan hozzám érdeklődve követik a telekommunikáció világát, heti rendszerességgel beszélgetünk a legújabb telefonokról, hírekről. Szeretjük érteni a folyamatokat, így bizonyára sok mindent meg tudnék osztani velük a londoni eventről. Természetesen örömmel írnék egy hosszabb bejegyzést a blogomba erről a három napról, a közösségi média felületre posztolás számomra is evidens.
    Nagyon nagy élmény lenne az egész, és már most jól érzem magam, hogy ezt így leírhattam, a végén még sikerül : )

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    válasz ThorsHUN #27 üzenetére

    köszönöm

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

  • D@niel

    addikt

    válasz GuruZone #29 üzenetére

    :K

    tudnék szivárogtatni, de nemsokára úgyis kezdődik

    [ Szerkesztve ]

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Új hozzászólás Aktív témák