Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-06-03 18:17:06

Mobilarena

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5601) bontabela73

bontabela73
(kvázi-tag)

(#5602) qltsar válasza svgyula (#5600) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Detto.

(#5603) Becksman

Becksman
(őstag)

Nekem még semmi.

Honor 9 Sapphire Blue (Emui 8.0.-B362), Xiaomi Redmi 4x 32GB

(#5604) modflow

modflow
(őstag)

Azért az érdekes, hogy hogy beindult ez a frissítés dolog....

(#5605) kuk@c válasza modflow (#5604) üzenetére

kuk@c
(tag)

El ne kiabáld!

Android Pie jó lenne azért még rá... :)

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#5606) bedibazsa válasza kuk@c (#5605) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Szerintem majd nyáron, ha egyáltalán kapunk. :D Bár én semmi, de tényleg semmi különbséget nem vettem észre a Huawei-féle Pie és az Oreo között, amikor nyomkodtam az új Mate-eket. Persze attól várom, mert illene a 2 főverzió.

(#5607) qltsar válasza modflow (#5604) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Szamomra az az erdekes, hogy nincs FF-ben frissebb firmware, mint ami a telefonomon fut:DDD!

(#5608) kristof17

kristof17
(újonc)

Sziasztok!

Teljes képernyőt elfedő műanyag, és nem üvegfólia van-e bármerre? Ebayen egyet találtam, ahol azt írják a széleken van fél fél centi kihagyás, ami szerintem borzalmas. Egy másiknál nincsenek vélemények. (Nem értem miért van ilyen kevés találat, ennyire csak az üveg megy már?) Viszont nem adnék ki oly sokat érte, mert akkor tuti berendelnék egyet a kiemelt részben levő üvegfóliából. (Azért kérdezem, mert amit rendeltem ebayről üvegfólia, faszán illeszkedik, de nem lehet rajta olyan jól pötyögni stb. mert nem érzékel annyira jól miatta a kijelző) :( Régi tapasztalatok szerint viszont ezzel nem volt gond műanyagfólia esetén.

(#5609) akibor000 válasza adabra (#5598) üzenetére

akibor000
(tag)

tegnap meg ma jol müködik... de néha olyan lassu a gép...
lehet tényleg nem tudom meguszni a factory resetet.

(#5610) qltsar válasza akibor000 (#5609) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Biztos nem valami program zavar be? En ezen a rendszeremen soha nem csinaltam FR-t, beleertve Nougatrol Oreora valtasnal sem. Minden 'tokeletesen' mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#5611) akibor000 válasza qltsar (#5610) üzenetére

akibor000
(tag)

nemtudom sajnos,nem értek hozzá annyira.

(#5612) qltsar válasza akibor000 (#5611) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Amint leirtam, azota nalam is elkezdett egyketszer akadozni, hangouts, messenger, ph app...

Kellett nekem elszolni magam...:(.

(#5613) MeSKA válasza DaDa (#5570) üzenetére

MeSKA
(fanatikus tag)

Köszi a leírást! Kamera összehasonlítást tudsz esetleg írni? Gondolom jobb a Samu, de mennyivel. Sötétben, nappal stb...

(#5614) Mennali válasza akibor000 (#5611) üzenetére

Mennali
(fanatikus tag)

Nem válasz akart lenni!
Komolyan kérdezem, miért ragaszkodik mindenki a legutolsó biztonsági frissítéshez, miért az kell? Akkor amit most használunk nem biztonságos? Kijön egy újabb, akkor amit eddig használtunk nem biztonságos? Ezek szerint sose használunk biztoságosat? Vagy max egy hónapig? Telepítek egyett a következő hónapban már nem biztonságos? Na ne, szerintem ez egy 22-es csapdája

[ Szerkesztve ]

(#5615) qltsar válasza Mennali (#5614) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Ok. Miert ne telepitsem? Hiszen csak biztonsagi frissitest tartalmaz...:)?

(#5616) DaDa válasza MeSKA (#5613) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Sajnos a honor mar FR-el várja a sorsát és a kamerát elfelejtettem összehasonlítani. Nekem a kamera az utolsó szempont egy telefonba. Amire az van arra szerintem mindegyik jó. Van egy komolyabb kompakt gépem miután a tükörrefistől megváltam és ha fotózni kell azt viszem. A zoom-ot egy telefon sem adja vissza.

Azonban amiket eddig probakent fotóztam a Samuval az szinte tökéletes. (nekem) az f1.5 - 2.4 azért tágabb lehetőséget enged. Bár nekem a H9 kamerája is megfelelt a párom S8-a is már minimálisan de jobb képeket csinált.

Videóról meg ne is beszéljünk. Úgy rémlik egy videót sem rögzítettem h9-el
De S9 super lassítása nagyon jó. És próbának készítettem alap videót is amibe nem tudnék bele kötni. De a samum videója köztudottan etalon.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5617) Mennali válasza qltsar (#5615) üzenetére

Mennali
(fanatikus tag)

Nem érted. Továbbra is az a kérdésem amit leírtam, biztonsági frissítés csak egy hónapig érvényes, utána már nem biztonságos? Közben meg tolják andridra nincs vírus pl.

(#5618) Bailey válasza Mennali (#5617) üzenetére

Bailey
(senior tag)

Folyamatosan fedezik fel a biztonsági réseket az Androidban (mellesleg az iOS-ben is). Ezekre adják ki havonta a biztonsági frissítéseket az android esetében. A 2018 szeptemberi biztonsági csomag nem véd meg egy 2018 októberben felfedezett sebezhetőségtől, de a novemberi valószínűleg már igen. Ez egyébként igaz a Windows-ra is, sőt például még a routerekre is, azokra ugyanígy szoktak kiadni szoftverfrissítést, hogy a felfedezett biztonsági réseket befoltozzák.

[ Szerkesztve ]

(#5619) Sanki válasza Mennali (#5617) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Vannak olyan biztonsági rések, amiket csak ezekkel a frissítésekkel kaphatsz meg.
Attól, hogy az adott hónapban jött a frissítés, akkor addig bezárólag védett a telefonod.

Viszont az az utáni feltárt hibák vagy rések miatt "veszélyeztetett" a telefonod.
Valaki semmit nem frissít, főleg, ha stabil a rendszer, valaki meg folyamatosan a legújabbat akarja.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#5620) Mennali válasza Bailey (#5618) üzenetére

Mennali
(fanatikus tag)

De most komolyan, akkor elvileg sosincs biztonságos eszközöm mert hónaprol hónapra derülnek ki biztonsági rések! A hackerek előbb tudnak róla minthogy bezárnák a kapukat!

(#5621) Bailey válasza Mennali (#5620) üzenetére

Bailey
(senior tag)

Pontosan, a hackerek sosem pihennek, így a Google fejlesztői sem pihenhetnek. És ez egyre rosszabb lesz, ahogy egyre több minden zajlik az interneten.

(#5622) Mennali válasza Bailey (#5621) üzenetére

Mennali
(fanatikus tag)

Jaj, Folyamatos biztonsági frissítése mellett se lesz biztonságos a mobilod! Érted? Ez csak placebo :)

[ Szerkesztve ]

(#5623) jim bcs válasza Mennali (#5620) üzenetére

jim bcs
(ÁRMESTER)
LOGOUT blog

De, csak ilyenekkel, felénk a szoftver fejlesztőknek csak ilyen régi nyomógombos telefonjuk van, azt mondják ezeket nem törik fel a hekik mert nem érdekli őket. Azt mondják okostelefont pár másodperc feltörni, nem tétel nekik. Van ahol ki van adva, hogy a melóhelyen csak ostoba telefonokat lehet használni, pont ezért.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#5624) nrg_52 válasza jim bcs (#5623) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Akkor azert van sok melohelyen szifon, mert az ostoba telefon. :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5625) svgyula válasza Mennali (#5622) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Kicsit értetlennek tűnsz! A frissítések nem csak a biztonsági réseket tömik be hanem az időközben felszínre kerülő ROM hibákat is javítják. Nekem pl benne volt a felejtős hívószám küldési beállítás. Minden újraindításkor visszaállt az alapra. Ezt is kijavították. Másnak egy-egy apk-val vannak gondjai. Nekem a "biztonsági" rések mellet ez is megoldódott. Szerinted a hackerek mikor kezdik el tesztelni az új rendszert? Nos amikor kijön a tesz példány! De ugyanezt teszik a fizetett hackerek a kuglinál is. De neked semmi okod az aggodalomra. :N Ha belekerülsz a képbe akkor telefonnal együtt a kezedet is elviszik és nem számít, hogy a legfrissebb rendszer van-e a telefonodon. :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5626) gabor.vig

gabor.vig
(fanatikus tag)

Levettem ma a tokot egy kis időre. Nem leejtettem a telefont? De... :W

(#5627) goop válasza gabor.vig (#5626) üzenetére

goop
(őstag)

Detto ugyanígy voltam anno a honor 8 al. Egyszer vettem le a tokot róla 10 percre, és lemászott a vízszintes asztalról. Kijelző persze rögtön rotty... Előtte még csak le se ejtettem sosem.

(#5628) bedibazsa válasza gabor.vig (#5626) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Össze is tört?

(#5629) membrandj

membrandj
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Vásároltam egy drónt( JJPRO JJRC X5) és az alapértelmezett wifi csatornája a 36-os. Amint átkapcsolom az erősebb, nem európai régióra szánt csatornára( 149), már nem látja a telefonom a wifi-jét. ( Honor 9).
Iphone 7-el tesztelve döcögősen, de sikerül rácsatlakozni.

Ötletek,hogy mit kellene csinálni?
Köszönöm előre is!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#5630) qltsar válasza membrandj (#5629) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Ha jol ertelmezem hotspotolsz. Menj bele a beallitasokba, hotspot, configure hotspot, show advanced settings. Itt van ket opcio, probald meg a 2.4 l 5 GHz kozti valtast, esetleg a channelt atvaltani auto-rol, vagy, ha nem azon volt, akkor autora. Lehetseges meg az is, hogy a titkositas zavar be, vedd le a legegyszerubbre, de ugy is kiprobalhatod, hogy kikapcsolod, de azert azt nem ajanlanam, hogy titkositas nelkul kividd.

(#5631) membrandj válasza qltsar (#5630) üzenetére

membrandj
(PH! nagyúr)

Lehet furán fogalmaztam, elnézést. Szó sincs hotspotrol. Maga a drón szórja a wifit és azon belül van ez a 2 beállítási lehetőség (36 és 149). Ha a 36-os csatornán van,akkor látom a wifijét, rá tudok csatlakozni. Ha a 149-en, akkor nem is látom, manuálisan hozzáadva se csatlakozik.

(#5632) gabor.vig válasza bedibazsa (#5628) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Szerencsére nem. Csak a készülékház sarkán lejött a zománc. Megúsztam olcsón.

(#5633) Mennali válasza gabor.vig (#5632) üzenetére

Mennali
(fanatikus tag)

Én vettem valakmiko nyáron szerdán vettem a telefont, pénteken mikor hazaértem telefon betonon landolt betört egyik sarka, érintő működik nem gondoltam, hogy ha kicserélem a az kijelzőz érintőpt akkor jobb lenne atökre jol elvagyok vele igy is

(#5634) qltsar válasza membrandj (#5631) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Oh, ok.

A 36-os csatornan szabda csak tudnod csatlakozni. 149 Europaban tiltva van, ezek szerint a Samudon nem, de a Honor ennek megfeleloen mukodik. Semmi kulonbsegnek nem szabadna lennie mukodes kozben, hiszen csak egyszeruen a frekvenciatartomany a kulonbozo, de mindegyik 5GHz felett van.

Ennel tobbel sajna nem tudok segiteni.

(#5635) membrandj válasza qltsar (#5634) üzenetére

membrandj
(PH! nagyúr)

Erősebb a jel jóval a 149-en. Köszönöm azért.

(#5636) Albi001

Albi001
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Még nagyjából egy fél, háromnegyed éve frissítettem a telefonomat a 8.0.0.365-ös verzióra Firmware Finderrel. Utólag látom, hogy hiba volt. Sajnos már nem működik a proxy-s módszerrel az ff, a telefon meg azóta nem talál maga frissítést, holot olvasom, hogy másnak már a .377-es is megjött. Tudnátok segíteni, hogyan lehetne újra működésre bírni a telefon saját frissítőjét?

(#5637) modflow válasza Albi001 (#5636) üzenetére

modflow
(őstag)

Hú, itt fentebb keress vissza, le van írva, én is úgy csináltam.
Vissza kell tenni egy régi szerviz rom-ot.

(#5638) svgyula válasza Albi001 (#5636) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Innen indulj el: #5365

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5639) bodicsaba

bodicsaba
(lelkes újonc)

FF-en látható a 378-as decemberi Google biztonsági frissítéssel.

(#5640) Albi001 válasza svgyula (#5638) üzenetére

Albi001
(kvázi-tag)

Köszönöm, sikerült. Örök hála!

(#5641) plck

plck
(tag)

Sziasztok.

Van valakinek ötlete, hogy mi váltja ki azt a jelenséget, hogy az egyik kontaktnál kicsi a profilkép, míg a másiknál nagy? A névjegyekhez történő képcsatoláshoz a Sync.ME nevű appot használom, ami facebookról tölti le a profilképeket.

Köszi előre is.

(#5642) modflow válasza bodicsaba (#5639) üzenetére

modflow
(őstag)

Not approved. :)
Nem mintha bármi lejönne onnan. :)

(#5643) Divinity válasza plck (#5641) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Az adott kép mérete szokta ezt befolyásolni.

tipp volt csak

.sign{ display: none; }

(#5644) kristof17

kristof17
(újonc)

Sziasztok. Mit tudtok, elvileg mindenkihez meg kellett volna már érkeznie a 277es frissítésnek? 268on vagyok, és még semmit nem talál a saját automatikus kereső/frissítő. Pedig nagyon várom, hogy megjavuljon a hívószám kijelzés beállítás visszaállása alapértelmezettre minden újraindulásnál. 😣

[ Szerkesztve ]

(#5645) bedibazsa válasza kristof17 (#5644) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Akkor ott valami nagyon beragadhatott, mert már sokunk 377-en van.

(#5646) svgyula válasza kristof17 (#5644) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Olvass egy kicsit feljebb! Ott van leírva, hogy mit kellene csinálni.Ha az mind megvan akkor a rendszerfrissítővel a teljes csomagot kell letölteni!(377) fog lejönni :K

(#5647) kristof17 válasza svgyula (#5646) üzenetére

kristof17
(újonc)

Olvasom, amit írtatok. Ez igen bonyolultnak hangzik így laikusként. Elég hozzá egy király win 10, és egy kábel, amin átviszem a letöltött dolgokat, ahogy írtátok?
Illetve miért van az, ez nem volt tiszta, hogy nem találja meg az októberben vásárolt teló a frissítést?

(#5648) kristof17

kristof17
(újonc)

Közben a nyavajgásomat meghallotta a rendszer, és megtalálta a frissítést maga. Köszi azért!

(#5649) Albi001

Albi001
(kvázi-tag)

Van infó arról, hogy kijön-e a Pite a Honor 9-re?

(#5650) bedibazsa válasza Albi001 (#5649) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Elvileg kijön 2019 Q1-ben, ezt írja sok oldal. A gyakorlatban nem hiszem, max Kínában.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.