Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-06-03 18:17:06

Mobilarena

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5501) DaDa

DaDa
(senior tag)

A fene enné meg ezt a telefont. Mivel több mint egy éves így az újdonság varázsa miatt nézegettem, hogy mire is cserélném le. És nem találtam olyat, ami jobb lenne. (keret 130e). Az előlapi, pontos ujjlenyomat olvasó és az átlagos SOT alap lett volna. Sebesség meg kamera nem érdekel mert ez is röccenés mentes. Mondjuk egy picit nagyobb kijelző, kisebb káva jó lett volna. De hát vagy nagyon drága vagy nincs ilyen. A fene enné meg. 😀

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5502) nrg_52 válasza DaDa (#5501) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Inkabb orulj neki, hogy nem kell lecserelni.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5503) kuk@c válasza DaDa (#5501) üzenetére

kuk@c
(tag)

Én erre simán lecserélném ha arról lenne szó... :)

Honor 10 + gift

Bár sokat nem olvastam róla, de rossz nem lehet. :)

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#5504) rjg válasza DaDa (#5501) üzenetére

rjg
(őstag)

Hasonló szempontok alapján nálam kb fél éve a Honor View 10 nyert, a Honor 9 pedig a feleségemnél maradt. ;-)

MacBook Pro 13 TB 2017 - Honor View 10

(#5505) bedibazsa válasza kuk@c (#5503) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Szegény telefon nagyon ronda. :D Szerintem a H9 szebb.

(#5506) chros

chros
(őstag)

En is nezegettem az ujakat, de a root-ot mar el lehet felejteni rajtuk ...

(#5507) zsinnyegtet válasza DaDa (#5501) üzenetére

zsinnyegtet
(fanatikus tag)

Bár én még csak kb. fél éve használom a H9-et de pont a héten néztem jobban körül, hogy ha esetleg black friday vagy egyéb karácsonyi akcióban belebotlanék valamibe akkor mi lenne az...annak ellenére, hogy az én igényeimet szinte teljes mértékben kielégíti. Szerencsére a munkahelyemen lehetőségem van aktuális android illetve iOS modelleket nyomkodni, kézbe venni mivel van pár szintén tech "függő" kollégám. :D
Fogtam a kezemben Xiaomi Mi8-at mert az öcsém arra tekeredett rá a H9 után...nem szeretnék MIUI-t...semennyire sem.
Fogtam kézben Xiaomi Mi A2-őt...vagyis csak próbáltam 1 kézzel használni de nem nagyon ment pedig 198 cm vagyok. Viszont az android one nekem tetszett.
Fogtam kézben S9-et...ennyi pénzt egyenlőre nem adok telefonért pedig a samu amoled cucca nekem még mindíg nagyon tetszik.
Fogtam kézben Iphone XS-t...valószinűleg a sok év iOS miatt fogott el újra az érzés, hogy KELL...most, hogy már van eSIM a dual dolog sem lehet akadály...de az ára :(
Konklúzió...nagyon tetszene valami android one cucc kezelhető méretben de egyenlőre maradok a H9-el és inkább elköltöm a 2 gyerkőcre a pénzt...de az ördög nem alszik. :D ;]

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#5508) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Nalatok nem tunik el a messenger az alkalmazasvaltorol egy bizonyos ido utan? Nem ertem egyszeruen, de egyszer mar vegig kellett jatszanom a teljes adatok torleset az alkalmazasban. 368-on nem csinalt ilyet, de persze lehet, hogy az alkalmazas orul meg.

Most pl fut a hatterben, de nincs az alkalmazasvalton :F

[ Szerkesztve ]

(#5509) bedibazsa válasza qltsar (#5508) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Nekem nincs ilyen problémám szerencsére. Szimplán lefagy a telefon, ha a számológépet akarom használni, majd újrarajzolja az UI-t, mint anno az 1-2 GB RAM-os telók. Mondtam már máskor is, most is: soha többé Huawei/Honor. Egy év múlva jár le a hűségem, majd előtte 3 hónappal cserélek, de bajban leszek, olyan drágák ezek a sz@rok. :D

[ Szerkesztve ]

(#5510) DaDa válasza zsinnyegtet (#5507) üzenetére

DaDa
(senior tag)

ájfónt leszámitva hasonlóan gondolkodunk. 😀 Párom Samu s8-a is tetszik de a hátsó ujjlenyomat nagyon rossz, én meg azt imádom a H9ben. S9 meg valóban több mint amit telefonért adnék. A one-okat nem ismerem (személyesen) de most már utánuk olvasok.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5511) svgyula válasza bedibazsa (#5509) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Ez érdekes! DE biztosan nem a telefon hanem az apk hibája! A számológép alkalmazását kellene újrakni. Ezt pl a hisunyi-val pc-n keresztül is eltávolíthatod és utána újratelepíted. Ilyen bármelyik telefonnál előfordul. Nekem volt több gyártótól több verzió de ez a legstabilabb. A környezetemben van több szifon is de azok egyike sem bír elszakadni a fali konnektortól.......... A samukról pedig hááát amit adnak és amennyibe kerül........ Persze ki lehet fogni gagyi C, D, brand-ból is "occón" jót de az mindig kockajáték.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5512) bedibazsa válasza svgyula (#5511) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Na jó, ez igaz. Így, hogy lehiggadtam és végiggondoltam, én is úgy gondolom, hogy eddig még így is ez a legstabilabb telefonom. Az iPhone-ommal rendszeresen szoftveres és hardveres bajok voltak. A Samsung tetszik, de még mindig egy laggtenger nekem.

[ Szerkesztve ]

(#5513) nrg_52 válasza qltsar (#5482) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Ne hozd, most kikeszit a firstphone. Elozetes erdeklodesemre azt mondtak van alkatresz. Kedden leadtam. Ma kivancsisagbol bementem erdeklodni wtf. Hat azt se tudtak mi ujsag hany ora, de valoszinuleg felkuldtek pestre. Azt mondja a srac kaptam sms-t? Mondom nem. Akkor nincs kesz. Mondom ezt tok egyedul is kitalaltam.Hat pestre en is fel tudtam volna kuldeni, mit ne mondjak. Kivancsi leszek mi lesz a vege... Legutobb reggel bevittem, delutan hivtak, hogy kesz, most meg benaznak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5514) qltsar válasza nrg_52 (#5513) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Uhhh basszus, reszvetem:(. Remeljuk kapsz egy cserejegyet, mondjuk H9 mar nincs is a piacon szerintem :S...

En megkernem oket, ha nem ok csinaljak meg akkor adjak vissza. Inkabb rendelek alirol kijelzot / lapot es belerakom ahelyett, hogy treemikszhez felmenjen.

[ Szerkesztve ]

(#5515) nrg_52 válasza qltsar (#5514) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Nem tudom eldonteni, hogy orulnek neki vagy sem, szeretem a 9-et. Viszont ha tenyleg csereutalvany lesz, aklor lehet, hogy kiprobalok egy mi8-at. Vagy marad a honor 10. Nincs mit tenni mar elkuldtek. Kivarom.

[ Szerkesztve ]

(#5516) istibond

istibond
(tag)

Sziasztok! A telekomtol beszereztunk a csaladba egy ilyen telefont.
Egy problemank van hogy a gmail alkalmazas ertesitesei nem jonnek meg ha hosszabb ideig(kb 10 perc) nem nyulok a telefonhoz.
Mar mindent neztem a beallitasokban,engedelyezve van az ertesites,szinkronizacio,az alkalmazas lakat alatt van hogy ne zarja be..
Valami tipp hogyan lehetne megoldani ezt a problemat?
Koszonom

(#5517) G_N

G_N
(újonc)

Láttátok már, hogy mobilnetnél lehet fordulónapot állítani végre?

"Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

(#5518) bedibazsa válasza G_N (#5517) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Igen, azt hiszem, tavasszal valamikor jött be, ami egy hasznos funkció.

#5516: Nálam csak 7.0 Android alatt csinálta ezt, de akkor beraktam védett alkalmazások közé, így nem lőtte ki a háttérből. Most kerestem, 8.0 alatt nincs ilyen funkció, de szerencsére nekem nem is csinált Oreo alatt ilyet a Gmail.

[ Szerkesztve ]

(#5519) svgyula válasza istibond (#5516) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Keresd meg a wifi és egyéb hálózatok beállítást nézd meg mi van beállítva az alvó módra? Lehet, hogy ki van kapcsolva alvó módban a hálózat.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5520) istibond válasza svgyula (#5519) üzenetére

istibond
(tag)

Nincs kikapcsolva, mar mindent at bogarasztam,tegnap este csinaltam egy FR t is, de most se jonnek meg az ertesitesek idoben.
Pl a vibernel ha jon uzenet valamikor fel perc vagy 1 perc kesessel szol a telefon, valamikor rogton mikor milyen kedve van vagy nem jelez egyaltalan...
A gmail pedig ha hosszab ideig kb 10 percig nem nyulok a telohoz nem jon ertesites az emailekrol.
Nagyon hektikus hol jelez a telo hol nem .... pl messengernel is azt tapasztalom mint a vibernel, probakep felraktam tegnap azt is....
Nem tom mi lehet a gond..

(#5521) istibond

istibond
(tag)

Annyival meg kiegeszitenem hogy ahogy bekapcsolom a kijelzot rogton megjelenik az ertesites a zarkepernyon.
Bocsi a duplaert.

(#5522) zhorvath válasza istibond (#5521) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Gondolom ez is az akkukezeléssel függ össze.
Menj be a beállításokon belül az akkumulátor beállításaihoz!
Ott keresd meg az Indítást és a Gmailt tedd át kézi kezelésre!
Azon belül engedélyezd mind a három opciót és szerintem működni fog.

(#5523) istibond válasza zhorvath (#5522) üzenetére

istibond
(tag)

Oke koszi a tippet tesztelem es meglatjuk , remelem megoldja a problemat.

(#5524) istibond válasza istibond (#5523) üzenetére

istibond
(tag)

Ugyanaz meg mindig viber ertesitesek kesnek kb fel percet de valamikor tobb kevesebb mikor hogy gondolja...
A gmail sem jo ugyanugy az egyaltalan nem jon meg hosszabb ido utan..persze amint felelesztem a kijelzot mar jelez. Mindegy feladom ..

[ Szerkesztve ]

(#5525) nrg_52

nrg_52
(őstag)

Na igy egy het utan elkeszult a telom, holnap megyek erte. Ezek szerint megjavitottak. Kivancsi leszek...😀 Remelem legalabb a keretet is kicsereltek, mint a multkor.

(#5526) martonz

martonz
(újonc)

Sikerült már valakinek működésre bírni a Windows 10 1809-es Your Phone alkalmazást?
Nálam csak folyamatos "Refreshing" van, de nem jelenik meg se egy kép, se egy sms.
Verziók: PC 1.0.12964.0, Android 3.3.4_51620
Már mindent próbáltam, de sehogy se akarja a tutit. :-/

- R Country Ambassador -

(#5527) svgyula válasza martonz (#5526) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Egyszer megnéztem de nem látott semmilyen telefon amikor rádugtam így ezt a windows-os "ötletet" :N elvetettem.
Miért nem a hisuite-ot használod? Az működik rendesen a win áruházas alkalmazásai hááát na. Ha rádugod a telót egyből indul még azt is mutatja, hogy mit kell csinálnod a telóval a sikeres kapcsolathoz.

(#5528) martonz válasza svgyula (#5527) üzenetére

martonz
(újonc)

Miért? Mert szeretek veszélyesen élni és kipróbálni Microsoft programokat ;-)
Ettől függetlenül továbbra is kíváncsi vagyok, hogy másnak működik-e H9-cel.

- R Country Ambassador -

(#5529) DaDa válasza martonz (#5528) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Én is próbáltam de szintén csak pörgött a win frissítés. 😀 Hagytam a fenébe.

(#5530) nrg_52

nrg_52
(őstag)

Megjott a telo szervizbol, nem jart pesten vegul. Tokeletes az eredmeny. Uj elolap, hatlap, keret, akksi. Szinte uj megint a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#5531) kásás válasza martonz (#5528) üzenetére

kásás
(kvázi-tag)

Nekem működik. Fényképekből az utolsó 25-öt jeleníti meg. :) Ha csak nem sms írásra/olvasásra akarod használni kb semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#5532) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Csak egy érdekesség: nem is tudtam, hogy megoldották az új Kirin-ek nyitását. FunkyHuawei támogat minden Kirin modellt, egy csekélyke összegért cserébe: ~16k HUF (55$) :))!

(#5533) Toto00

Toto00
(tag)

sziasztok! 368as romon vagyok és nem ajánlja fel a frissítést. ff-el nem telepítettem még ezért várom h hivatalosan jöjjön. mi lehet az oka h nem ajánlja fel?

(#5534) Toto00

Toto00
(tag)

Viszont ha rámegyek a rendszerfrissítés menüben h a "legfrissebb teljes csomag letöltése" ott felajánla a 375-t, de a "frissítések keresése" gombra kattintva azt írha, h nincs frissítés.....

(#5535) nrg_52 válasza Toto00 (#5534) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Es a teljes csomag nem jo?

(#5536) Toto00 válasza nrg_52 (#5535) üzenetére

Toto00
(tag)

nekem jo, csak furcsa h nem ajánla fel a frissítést csak ezzel a módszerrel

(#5537) nrg_52 válasza Toto00 (#5536) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Nekem is csak igy jott fel a 374, azota nem is jott mas.

(#5538) chros válasza qltsar (#5532) üzenetére

chros
(őstag)

No, ez jo hir, bar az ara kisse borsos.
A problema az, hogy Huvely mentalitasa felcs*szte a hackelok tobbseget, igy lehet, hogy mar nem lesz komoly fejlesztes. Majd a jovo eldonti.

[ Szerkesztve ]

(#5540) DaDa

DaDa
(senior tag)

Lehet, hogy elcsábulok ma egy S9 felé. Most 169ert egész jó ár. Megy a dilemma. Szeretem ezt a telót de az újdonság varázsa is erős. Nehéz az élet :DDD

(#5541) bedibazsa válasza DaDa (#5540) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Én is ezen agyalok, pont az S9 indította el bennem a hangyát. Tetszik a formája, király a kijelző, de félek, hogy 2 kártyával nagyon gyenge lenne az üzemidő.

(#5542) DaDa válasza bedibazsa (#5541) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Igen pont ez ami aggaszt. Párom S8 át nyomkodtam, hogy még is milyen. 20 perc alatt 15%ot merült és az S9 rosszabb üzemidőben mint az S8. A H9 mindig hozza a minimum 4 óra SOT-ot. Még alszom rá egyet de valószínű marad az H9.

(#5543) bedibazsa válasza DaDa (#5542) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Tegnap ismerős S9-ét kipróbáltam, gyorsabb, mint a H9, meg nem annyira fluid, és igen, merült, mint a búvár. Marad a Honor, még az egy év gari alatt kicserélhetik egyéb részeit és akkor lesz egy kvázi új telefonom. Egy év múlva meg majd valami aktuális csúcs jöhet. Csak bajban leszek, mit vegyek a számlás csomagomhoz. :D A H9 67 ezer forint volt, ennyiért nem hiszem, hogy újra lesz deal.

(#5544) gabor.vig

gabor.vig
(fanatikus tag)

Milyen tapasztalatok vannak a kijelző karcállósságát illetően? Így egy év után már levenném a fóliát. Ne tegyem?

(#5545) Fordos Laci válasza gabor.vig (#5544) üzenetére

Fordos Laci
(újonc)

Szia !
Nemsokára egy éve használom a H9-et . Nem volt rajta fólia . A kijelzöje karcmentes ! Arra figyeltem hogy a zsebemben a telefon mellett ne legyen kulcs vagy ami karcolni tudja a kijelzöt .

(#5546) DaDa válasza bedibazsa (#5543) üzenetére

DaDa
(senior tag)

csak megvettem az S9et. Ha valakit érdekel írok majd egy összehasonlító írást pár nap múlva.

(#5547) bedibazsa válasza DaDa (#5546) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Engem érdekelne, nagyon is. Szerintem nyugodtan jöhet itt offba is, lehet, hogy sokunkat érdekelne, hogy megéri-e a kb. 100 ezer forintos többletet.

#5545 - Én 11 hónap után végre találtam olyan üvegfóliát, ami tökéletesen illeszkedik, nem jön fel. A majd' egy év alatt hajszálkarcok sajnos keletkeztek, egész sok, de nem zavaró egyáltalán. Sosem volt a telón kívül más a zsebemben.

[ Szerkesztve ]

(#5548) DaDa válasza bedibazsa (#5547) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Rendben, pár nap múlva írok egy összehasonlító írást.😊

(#5549) gabor.vig válasza Fordos Laci (#5545) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Köszönöm szépen a válaszod!

(#5550) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Ez igen...:DDD! link

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.