Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-06-03 18:17:06

Mobilarena

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5401) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

B376:

(#5402) svgyula válasza qltsar (#5401) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Épp tegnap olvastam a Mate20 pro kapcsán a GPU kapcsolgatási lehetőségről. Mivel az előző Kirineknél még nem volt megoldott a többfokozatú GPU használat lehet erre találtak valami megoldást. Mert ugye a sima használat alatt feleslegesen van kihajtva a GPU. A GPU teljesítménynek csak a játékoknál van igazán jelentősége. Na meg az aksit is szívja rendesen. Remélhetőleg mérhető lesz az üzemidő különbség.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5403) Divinity válasza svgyula (#5402) üzenetére

Divinity
(senior tag)

" A GPU teljesítménynek csak a játékoknál van igazán jelentősége "

Ja, a GUI kirajzolása kit érdekel. ;]

.sign{ display: none; }

(#5404) DaDa válasza szotyika4 (#5390) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Lenne még egy kérdésem, letöltöttem a 372-t de ebben is több file van. Egy dload mappában van az update_sd.zip és a 2 STF-L09_hw_eu. Te csak simán a fő dload mappát tetted SD gyökerébe? A második L09-es file-t fel sem tetted?

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5405) szotyika4 válasza DaDa (#5404) üzenetére

szotyika4
(újonc)

Úgy ahogy van az egész Dload mappát másold fel. Van benne egy update.zip és 2 mappa. Mind kell.

(#5406) DaDa válasza szotyika4 (#5405) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Rendben, köszönöm és csak egyszer futtattad a 3 gombos telepítést? Bocsi a sok kérdésért de nem szeretném téglázni, frissítettem már sok telefont de Honort most fogok így először.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5407) szotyika4 válasza DaDa (#5406) üzenetére

szotyika4
(újonc)

Igen, csak egyszer. Szépen végigmegy a telepítés kb 10 perc alatt. Aztán ujraindít és lehet belakni újra. Biztonsági menést készíts az adataidról és a belső tárhelyről, mert minden törlődik.

(#5408) svgyula válasza Divinity (#5403) üzenetére

svgyula
(őstag)

Pontosan ahogy írod! Azt egy ennél jóval gyengébb GPU is simán megoldja! :K A Honor 6 GPU-ja lényegesen gyengébb volt és az is FHD kijelzős tehát ne magyarázd meg, hogy a GUI-hez erőgép kell, mert nem! Ha lenne egy 4K-kijelző akkor talán de annak ekkora méretben csak epénisz hatása van. Gondolom azért rendesen tesztelték a működést több frekvencia tartományon belül is, mielőtt elkezdtek a GPU skálázáson gondolkodni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5409) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Valaki használ two-step authentication-t gmail (Google)-hez? Akárhogy nyomok rá a security prompton a yes-re nem jelentkezik be egyik szolgáltatásba se. Nem tudom, hogy a frissítés előtt is ilyen volt e sajnos, vagy pont az az okozója.

(#5410) nonsen5e válasza qltsar (#5409) üzenetére

nonsen5e
(PH! kedvence)

Használok, megy, de mondjuk az nem sokat jelent itt a többségnek. :D

「今が最高」

(#5411) Sanki válasza qltsar (#5409) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Honor 8-on használom és működik. :K

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#5412) DaDa válasza szotyika4 (#5407) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Köszönöm Neked is és qlstar-nak is a segítséget. Fölment minden gond nélkül a 372 majd egyből meg is találta a 374et.
:C :N

(#5413) qltsar válasza nonsen5e (#5410) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Köszi :DDD! Tehát vagy te RR-el, és Sanki H8-al :DD .

A lentihez hozzáadnám, hogy B374-el, mókolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5414) MeSKA

MeSKA
(fanatikus tag)

Nektek volt olyan, hogy e-mail írás közben meg kellett nézned valamit, átugrottál a Chrome-ba és mire visszamentél eltünt a már félig megírt mail? Nincs a piszkozatokba se, eltűnt mintha nem is írtam volna semmit. Gyári mail app (Hotmail beállítva), 374 szoftver. Nem tudok rájönni mitől... :/

[ Szerkesztve ]

(#5415) gabor.vig válasza MeSKA (#5414) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Most, hogy mondod, mintha nekem is lett volna ilyen régebben.

(#5416) plck

plck
(tag)

Srácok most a cache-t hogy kell törölni?Mert nekem Recovery menüben factory resetet akar csinálni asszem.

(#5417) Becksman

Becksman
(őstag)

B372 tenném fel b368ra de nem sikerul... Dload mappt masoltam a fo mappaba. Nem sd kartyara hanem belso memóriaba az a gond?

Honor 9 Sapphire Blue (Emui 8.0.-B362), Xiaomi Redmi 4x 32GB

(#5418) DaDa válasza Becksman (#5417) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Szerintem ezt nem lehet onnan mivel formazza a teljes belső tárat tudtommal, mivel ez service rom, így magát is törölné ami fekete lyukat eredményezne. De talán a többiek jobban tudják. Otg kábel és egy pendrivval talán menne.

[ Szerkesztve ]

(#5419) bedibazsa válasza Becksman (#5417) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

OTA-n nem jön nálad?

(#5420) Becksman válasza bedibazsa (#5419) üzenetére

Becksman
(őstag)

Nem jött, de sikerült b372 feltenni és már b374 vagyok

[ Szerkesztve ]

(#5421) DaDa válasza Becksman (#5420) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Belső memóriáról sikerült végül?

(#5422) Becksman válasza DaDa (#5421) üzenetére

Becksman
(őstag)

Sd kártya kellesz hozzá.

(#5423) siofok

siofok
(PH! addikt)

Sziasztok!
Egyszer egy téma megváltoztatta a fontokat,azóta az ékezetes betűket vastagabban jeleníti.kérdésem,hogy tudnám visszaállítani az eredeti betűtípust?

LG G4

(#5424) bedibazsa válasza Becksman (#5422) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Offba rakom: borsodi vagy? :D imádom a "kellesz" kifejezést és amikor arra járok, mindig ott használják így

(#5425) plck válasza plck (#5416) üzenetére

plck
(tag)

Úgy értem wipe cache-t hogy kell csinálni? valaki pls.

(#5426) Sanki válasza plck (#5425) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Összefoglaló? :)
Indítási módok

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#5427) TigerDzsó

TigerDzsó
(lelkes újonc)

Tegnap sikerült először leejtenem a telefont kb. 1 méter magasról a betonra.
Jelentem, hogy a kijelzővédő üveg jól vizsgázott, egy karc nélkül megúszta a telefon. :C

Más:
Most jött nekem a 375-ös frissítés. (Tavaly decemberi vásárlású német MediaMarkt-os telefon.)

(#5428) qltsar válasza TigerDzsó (#5427) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Az a vicc, hogy FF-ben mar nekem is approved:DDD...hat mi tortenik itt omolyan :Y.

(#5429) nrg_52 válasza siofok (#5423) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Tweaker for huawei, play aruhaz. Tudod vele engedelyezni a betutipus valtast.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5430) siofok válasza nrg_52 (#5429) üzenetére

siofok
(PH! addikt)

Köszönöm,sikerült!

LG G4

(#5431) adabra

adabra
(senior tag)

A gyermekem beállított egy biztonsági kódot a képernyő feloldáshoz.

Olyan jól sikerült, hogy ő sem emlékszik rá. :W (Alapvetőn ujjlenyomattal oldja fel mindig, de most lemerülés miatt újraindult a telefon, és ilyenkor meg kell adni a kódot).

Mit lehet tenni? A Google készülék kereső funkciója mutatja a helyszínt, zárolni, törölni nem hajlandó.

(#5432) zhorvath válasza adabra (#5431) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Android 5.0-tól a Google fiókon keresztül nem lehet feloldani.

Két lehetőséget láttam:

1, Recovery-> Factory reset (buksz mindent a telefonon)

2, dr. fone nevű programot ajánlják (adatvesztés nélkül, de fizetős)

(#5433) chros válasza qltsar (#5428) üzenetére

chros
(őstag)

A frissitesekkel csak ovatosan azoknak akik esetleg downgradelni akarnak: XDA-n vannak reportok a b376-rol, hogy mar nem lehet lefele menni.

(#5434) qltsar válasza chros (#5433) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

B368-bol van service ROM, annak fel kell mennie, utana meg akar Nougatra is lehet menni. Bar amugy egy Nougatos service ROMmal szerintem ki is hagyhato a 368.

Amugy en FF-en csak nezegetem a frissiteseket, amint ugrik az NFC-s fizetes lehetosege, megyek at RR-re, addig viszont nem mokolok kiadatlan gyari ROMokkal.

(#5435) DaDa válasza qltsar (#5434) üzenetére

DaDa
(senior tag)

az NFC fizetés miért szűnne meg? Volt valamai előzmény erről? Lemaradtam egy újabb törvényről?

(#5436) chros válasza qltsar (#5434) üzenetére

chros
(őstag)

En pedig soha (!) nem tervezek valtani b368-rol :D

(#5437) qltsar válasza DaDa (#5435) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Termeszetesen nem torvenyrol van szo. Viszont root / custom ROM-mal valoszinu, hogy nem fog menni a fizetes ill. a banki alkalmazasok.

@Chros: Miert nem?

[ Szerkesztve ]

(#5438) DaDa válasza qltsar (#5437) üzenetére

DaDa
(senior tag)

igen, így már megnyugodtam. Köszönöm

(#5439) Divinity válasza qltsar (#5437) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Én OP6-on vígan használom a Simple-t, rootolva persze.

(#5440) chros válasza qltsar (#5437) üzenetére

chros
(őstag)

Macera a frissites (root/kernel/stb), es ez muxik jol, ennel jobb nem lesz sose :)

(#5441) hjoci1980 válasza chros (#5440) üzenetére

hjoci1980
(senior tag)

Nekem jobb lett 374en. Akksi idő és a widget frissülés is megjavult.

(#5442) nonsen5e válasza qltsar (#5437) üzenetére

nonsen5e
(PH! kedvence)

Nem fognak?

Sosem próbáltam ilyesmit, de a root is el van rejtve, illetve a SafetyNet-en is átmegyek, szóval elméletileg működnie kéne ezeknek.

「今が最高」

(#5443) adabra válasza zhorvath (#5432) üzenetére

adabra
(senior tag)

Köszönöm, időközben eszébe jutott a kód. Persze előtte már "ráküldtem" az adatok törlését google-ról. De csak akkor törölte, amikor sikerült feloldania. .

Érdekes (sz@r) megoldás, mert ezek szerint csak recovery-ből lehet tenni valamit elfelejtett kód esetén. Ott is csak elbúcsúzni az el nem mentett dolgoktól, és gyári visszaállítást kérni...

(#5444) svgyula válasza adabra (#5443) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Ugye tisztában vagy azzal, hogy ha a "telefonvédelem" simán átléphető lenne akkor az nem védelem!
Gondolkozz egy céges telefonon igen sok olyan információ lehet amihez ha illetéktelen személy fér hozzá az akár milliós kárt is okozhat! De elég ha a saját számládat nullázza a banki hozzáféréseddel! Ez így azért már nem "(sz@ar)" megoldás. A védelem még így sem teljesen van rendben mert egy ROM cserével a telefon bárki részére újra használható elvesztés, lopás, esetén. Az IMEI szám tiltása pedig csak egy 'placebó" mert csak annál a szolgáltatónál lehet tiltani ahol az előfizetés van ott is csak korlátozott ideig pénzért. De ugye ez egy független telefonnál................
Egyáltalán miért használ jelszavas védelmet az aki nem tudja megjegyezni a jelszót? Mert ugye erre szokta mondani egy ismerősöm "akinek nincs esze legyen notesze".

(#5445) bedibazsa válasza svgyula (#5444) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

+1

(#5446) chros

chros
(őstag)

Uj es valszeg az utolso verzio a ProtoKernel-bol, akit erdekel: [link]
Csak b368/369-re ajanlott!

(#5447) Divinity

Divinity
(senior tag)

Huawei expands device list for the Android 9 Pie beta program

The list includes the Mate 9, Mate 9 Porsche Design, Mate 9 Pro, P10, P10 Plus, Nova 3, Nova 2S, Note 10, Honor V9, Honor 9, MediaPad M5 8.4, MediaPad M5 10.8, and MediaPad M5 Pro 10.8.

(#5448) bedibazsa válasza Divinity (#5447) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Ha ez is Kína only, akkor semmit nem ér. Én nem bízom ebben, hogy megkapjuk. Láttunk már pár régi flagshipjüket 1 főverzió után megragadni.

(#5449) Divinity válasza bedibazsa (#5448) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Minden beta tesztjük kína only elsőnek. Innen azért már kevesebb az esély a bentragadásnak, na meg már előrébb lesznek az OpenKirin-es fejlesztők ha ráteszik a kezüket a Beta SI-re.

(#5450) modflow válasza Divinity (#5447) üzenetére

modflow
(őstag)

Akkor ezek szerint lesz Android 9 a Honor 9-re?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.