Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-06-03 18:17:06

Mobilarena

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5151) Divinity válasza barisssa (#5150) üzenetére

Divinity
(senior tag)

A hivatalos szervízben csináltatod akkor megmarad minden, bár úgy a drágább.
Ha sufni helyen csináltatod akkor a gari 99%, hogy ugrik és a kijelző minőségére is lehetnek panaszok.

.sign{ display: none; }

(#5152) barisssa válasza Divinity (#5151) üzenetére

barisssa
(tag)

Gondolom akkor ott akár 50-60e is lehet. Nem találtam semmit hogy mennyi lehet a hivatalos szervizben. :F :F

- Honor 9 Blue -

(#5153) modflow válasza nrg_52 (#5149) üzenetére

modflow
(őstag)

Na megjött a válasz:

Köszönöm szépen a kért adatokat! Ezek alapján készülékét nem magyar piacra szánták, így nem tudok Önnek releváns információval szolgálni a frissítéseket illetően. Megértését köszönöm.
Javaslom, hogy bizonyos időközönként ellenőrizze a HiCare alkalmazást.....

Hogy mi? Itt vettem Magyarországon. Nem értem....

(#5154) Divinity válasza modflow (#5153) üzenetére

Divinity
(senior tag)

GSM boltból vetted? Akkor előfordulhat ilyen.

(#5155) modflow válasza Divinity (#5154) üzenetére

modflow
(őstag)

Innen vettem:

https://smartshop.hu

(#5156) nrg_52 válasza modflow (#5155) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Ok valoszinuleg nem hivatalos huvely viszonteladok, igy lehetseges.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5157) bedibazsa válasza modflow (#5153) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Tök mindegy, az enyém Telekomos és itt sincs frissítés. :D

(#5158) Divinity válasza bedibazsa (#5157) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Mondjuk annyiban nem mindegy, hogy így hivatalos garija sincs ha jól tudom.

(#5159) qltsar válasza modflow (#5155) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Ez egy sufnigsm bolt, nem hivatalos garanciával. Szépek a vélemények is :DDD: [link]

Ettől függetlenül lehet, hogy jobban jársz a szervizükkel, ha valami baja lesz a készülékednek, mint akinek hivatalos garanciája van :).

@barisssa: Budapesten, vagy "vidéken" szervizeltetnéd? Ha vidéken, akkor érdemes szerintem egy ajánlatot kérni a FirstPhonetól.

P10-re láttam árakat, ott 75.000 körül van a csere munkadíjjal (jesszus :F ).

[ Szerkesztve ]

(#5160) barisssa válasza qltsar (#5159) üzenetére

barisssa
(tag)

Budapesten, már írtam a József krt-i üzletbe, remélem kapok használható választ.
Lehet hülye kérdés, de gyébként nem lehetne csak az üveget cseréltetni? :F (Elvileg kompletten kapják, ami lcd+érintő+üveg)

A 75ropi az elég húzós, annyit már lassan nem ér a teló.. :(

- Honor 9 Blue -

(#5161) zhorvath válasza barisssa (#5150) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Készülék biztosítás? Nálam a T automatikusan beállította.

(#5162) svgyula válasza barisssa (#5160) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Én biztosan nem cseréltetném 75eft-ér! Most vetten 82+áfa tehát az az ár enyhén túlzás!
Van kijelző szín szerint szerintem korrekt ár! A csere pedig nem egy "ördögtől" való okosság! Le kell melegíteni a kétoldalas ragasztót levenni a csatlakozót tisztítás, be a csatlakozót és belepréselni a helyére az újat elméletileg van rajta ragasztó is. Tehát ahol cserélnek kijelzőt ott mindenhol megtudják csinálni! DE mindenhol az alkatrészen szakítanak nagyot! Ezt meghozzák 15eft és tovább adják 30eft-ért....... Ha esetleg siófok környékén vagy elérhető távolságra laksz keress meg privában.
Még valami az üveg és a többi réteg már régen nincs külön! Az egészet egyben kell cserélni!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5163) Divinity válasza barisssa (#5160) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Ha jól emlékszem 45-ért cserélték munkatársamnak a FirstPhone-ba, hivatalosan, maradt a gari is rajta nekj

[ Szerkesztve ]

(#5164) Divinity válasza Divinity (#5046) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Na helyzet jelentés!

Ma kaptuk vissza a drágát. Előlapot, hátlapot, akkut és alaplapot is cseréltek benne (TMX). Kicsit több mint két hét volt a procedúra.
B183 -al kaptuk vissza majd szépen OTA-n felszaladt B368-ig.

Remélhetőleg több baja nem lesz.

(#5165) bedibazsa válasza Divinity (#5164) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Kiderült, mi volt a baja? Alaplaphiba?

(#5166) Divinity válasza bedibazsa (#5165) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Nem írták le.:(
Alaplapot és akkut is cseréltek szóval bármi lehetett.

(#5167) akibor000 válasza barisssa (#5160) üzenetére

akibor000
(tag)

bizony nem...föleg h most emagon 90.000ft egy uj p10.

(#5168) svgyula válasza akibor000 (#5167) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Kicsit alulértékelted :) Két típus van 100eft-ért a többi még mindig 138eft.
A Lite verziókat meg nem lehet hasonlítani mert teljesen más a SOC és minőség.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5169) barisssa válasza zhorvath (#5161) üzenetére

barisssa
(tag)

Volt biztosításom egészen márciusig, tavaly augusztusban vettem a telót! :(

@svgyula: Igen gondoltam rá, viszont ezekkel az a baj szerintem hogy az a kék szín már nem olyan lesz amilyen az eredeti volt (bár a leírás kicsit pontatlan a panelról..) illetve kérdés, hogy olyan minőségű e az IPS panel, és az érintő mennyire pontos. (Én is vettem már aliról komplett kijelzőt, nagyjából ennyiért és nem volt olyan minőségű sajnos :( )

@Divinity: Az is szép ár, én annyira szeretem ezt a telót hogy nem gondolkodom cserén, sokáig akarom még használni, mert nekem a notch az kizáró ok!

[ Szerkesztve ]

- Honor 9 Blue -

(#5170) Divinity válasza barisssa (#5169) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Egyébként ha már notch.Én is így voltam vele, főleg mert volt "szerencsém" egy iX-hez kipróbálásra. Szörnyű volt, utáltam. Aztán a múltkoriban szereztem egy OnePlus 6-ot az akkori daily driverem, az 5T mellé. Mondom kipróbálom max eladom, nem bukok rajta olyan árban volt.
Hát kb 2 hét alatt úgy döntöttem, hogy egyáltalán nem érdekel a notch rajta, annyira jól megvan csinálva minden, hogy semmi hátrányát nem tapasztaltam és sok esetben fel sem tűnik, hogy ott van. :)
Szerintem ha van olyan készülék ami szóba jöhet csak a notch zavar akkor ha teheted próbáld ki, hátha megváltozik a véleményed. :)

(#5171) bedibazsa válasza Divinity (#5170) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

iX-en kívül amúgy is mindenhol ki lehet kapcsolni, így már abszolút nem zavaró.

(#5172) barisssa válasza Divinity (#5170) üzenetére

barisssa
(tag)

Igaz hogy van az a eltüntethető funkciója ami javít a helyzeten, de csak OLED-nél.
Elképzelhetőnek tartom a megszokást, huzamosabb ideig még én sem használtam csak néhány percre, viszont nekem nagyok a mai telefonok kijelzője, nagyon kell tornázni. Ha akkora lenne a telefon mérete mint a honor 9 kijelzője, az a 5,15" vagy max 5,5" lenne, akkor már lazán bevállalnám! :) De ez sajnos nem fog megvalósulni.

- Honor 9 Blue -

(#5173) akibor000 válasza svgyula (#5168) üzenetére

akibor000
(tag)

leveleztem velük...
elvileg a nem népszerü szineket akciózták. a fekete 138.000ft.
de nem tud kevesebbet az akcios sem.

(#5174) svgyula válasza akibor000 (#5173) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Ha megnézed a garancia részt akkor van különbség mert ugyanannyiba kerül az akciós is ha kéred a teljes garanciát :D

(#5181) akibor000 válasza svgyula (#5174) üzenetére

akibor000
(tag)

megnéztem...
az akciosra is 24hó gyári garit ír...
ezt is leleveleztem velük.
totál gyári magyar 2év gari.

(#5182) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Valaki ha jól rémlik B365 vagy B367-en maradt, miután FF-el frissített. Ezzel a service repair firmwarrel prbóálkozott? [link] Elvileg B368-ra visszaállítja a készüléket.

Amúgy aki nagyon a legújabb approve-d ROM-ot szeretné felrakni, van egy állítólag biztos megoldás...rollbackelni kell B183-ra, és utána kiválasztani a legfrissebb Approved Oreo-s ROM-ot, utána engedni fogja felrakni.

Utána meg, ha megint frissíteni akarsz, akkor mivel B371-től megszűnik a rollback Nougatra, ezért, a fentebb linkelt repair firmwarrel vissza kell rakni B368-ra, majd rollbackelni B183-ra, utána mehet fel a legfrissebb approved :).

Tiszta user friendly bootloader unlock nélkül egy gyár ROM-ot telepítgetni, úgy, hogy mindig wipe-olódik a teljes tárhely :DDD :C .

Vagy, bl unlock, twrp, huru, és kész, mehetnek az update-ek.

[ Szerkesztve ]

(#5183) Divinity válasza akibor000 (#5181) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Az eMAG szlovák garit adott mindig, biztos magyar garival adják?

(#5184) modflow válasza qltsar (#5182) üzenetére

modflow
(őstag)

Én is pont tegnsp olvastam ezt az xgd fórumon.

(#5185) akibor000 válasza Divinity (#5183) üzenetére

akibor000
(tag)

azt irták,hogy hivatalos magyar gyári garancia 24honap

(#5186) szotyika4 válasza qltsar (#5182) üzenetére

szotyika4
(újonc)

Én frissítettem B368 ról B372-re service rommal, és minden rendben müködik. Annyi hogy az adatokat és a belső tárhelyet formázta. A telefon bootloadere nincs feloldva.

[ Szerkesztve ]

(#5187) bedibazsa válasza qltsar (#5182) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Akkor még ma visszatérek a Nougatra és maradok is ott, ha az uccsó, ami támogatja a rollbacket, az a 368. :D

(#5188) qltsar válasza bedibazsa (#5187) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Jó, de B368-ra vissza tudsz menni a linkelt ROM-mal, elvileg bárhonnét, onnét meg megy a rollback.

(#5189) modflow

modflow
(őstag)

Én is megcsináltam a folyamatot, hát elég hosszadalmas és most 372-m van.

Azt írták, 365 nem hivatalos, azért nem frissült sose. Kíváncsi vagyok, vajon a 372 fog-e.

(#5190) qltsar válasza modflow (#5189) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Valakinek 372-vel nem ment a GSM hálózat :DDD...valakinek igen, és vissza is vonták FF-ről is, azaz a Huawei szervereken már nem elérhető az a verzió.

Amúgy arra gondoltam, hogy lehet, hogy a Huawei-nek nincs elég tesztelője, ez a fajta workaround meg kb. a szűrése annak, hogy valaki teszteljen...meg amúgy is ez ingyen van :DDD.

Szépen felrakja az a pár száz ember világszerte :DDD...majd a Huawei begyűjti szépen a logokat az eszközökről :)...

[ Szerkesztve ]

(#5191) szotyika4 válasza qltsar (#5190) üzenetére

szotyika4
(újonc)

Nem vonták vissza a 372-t, még mindig ott van és Approved imei alapján is nálam.

(#5192) qltsar válasza szotyika4 (#5191) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Több verzió szokott lenni bizonyos buildekből, ha jól rémlik a jobb alsó sarokban van feltüntetve egy 5? jegyű szám, pl. 20815.

(#5193) szotyika4 válasza qltsar (#5192) üzenetére

szotyika4
(újonc)

Igen, az lehet hogy volt egy másik verzió is amit töröltek. A 372-es service rom amit telepítettem az később került fel mint ahogy az ff mutatta, de nincsen semmi gond vele Telekom hálózaton eddig.

(#5194) modflow

modflow
(őstag)

A bal felső sarokból hogyan lehet eltűntetni a szolgaltató nevét?

(#5195) qltsar válasza modflow (#5194) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Settings -> Notifications & status bar -> Display carrier name (A lockscreenen ottmarad).

(#5196) modflow válasza qltsar (#5195) üzenetére

modflow
(őstag)

Thanks!

[ Szerkesztve ]

(#5197) rob2174

rob2174
(kvázi-tag)

Luxury Mirror View Smart Case for Huawei Pro Cover Case Conque
http://s.aliexpress.com/rAbEZfUB?fromSns=Copy to Clipboard
Ez a tok jó lehet a honor9hez?

[ Szerkesztve ]

(#5198) svgyula válasza rob2174 (#5197) üzenetére

svgyula
(őstag)

Találtál olyat amin az volt, hogy HONOR 9? Én nem! Pár hete leírtam: (#5037) svgyula

(#5199) rob2174 válasza svgyula (#5198) üzenetére

rob2174
(kvázi-tag)

Szia! Igen amit linkeltem ott az utolsó választás a Honor 9.
De valóban erősen keresni kell a h9et,honor. 9lite a legtöbb eladónál, illetve honor 9A volt még, Azt nem tudom mi lehet a Honor 9A...😁 Olvastam az írásod, de nem szeretnék tokot hackelni, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5200) akibor000 válasza rob2174 (#5197) üzenetére

akibor000
(tag)

betennéd ezt ugy h rá lehessen kattintani? köszi

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.