Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-06-03 18:17:06

Mobilarena

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5101) cssaszi válasza modflow (#5091) üzenetére

cssaszi
(tag)

Igen!Igazából tök egyszerű,letöltöd a firmware findert,megkeresed benne a legfrissebb elérhető romot és a windowsban átállítod a dns-t.Elvileg utána már megtalálja a hisuite.

(#5102) modflow válasza cssaszi (#5101) üzenetére

modflow
(őstag)

De csak a FF és Hisuite kell hozzá ugye?
Nem kell VPN progi, ugye?

(#5103) modflow válasza cssaszi (#5101) üzenetére

modflow
(őstag)

Nem talál úgy se semmit. :(

(#5104) nrg_52 válasza cssaszi (#5101) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Meg de nem megy fel, legalabbis nekem nem ment fel.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5105) Bishi

Bishi
(tag)

368-as verzióval, nektek is csinál olyat a telefon, hogy újraindítás után visszaáll a Hívószámküldés szolgáltatóira, telefonon beállított után? Cégesem rejtett a szolgáltatónál, és mindig beállítom a számküldést, azt vettem észre restart után nem látják a számom a hívottak.

(#5106) gabor.vig válasza Bishi (#5105) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Igen, nálam is fennáll ez a hiba. Én átállítottam a szolgáltató oldalán.

(#5107) PrometheusX

PrometheusX
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy be lehet-e kapcsolni azt a funkciót az EMUI-ban, amivel a legördülő beállítások közül a felső sáv lesz csak elérhető (én úgy ismerem angolul hogy "quick settings bar"). Régen, még Android 7.0 alatt (Oreo frissítés előtt) volt lehetőségem arra, hogyha lehúztam a beállítások panelt, csak a felső sávban található beállítások voltak elérhetők (pl. WiFi, mobilnet, GPS, Bluetooth, Némítás, amit felül beállítottam). Viszont manapság erre nincs lehetőségem: ha lehúzom a panelt, az beteríti a fél képernyőt az összes nem elrejtett kapcsolóval/lehetőséggel; kivéve ha van értesítés, akkor csak a felső sáv jelenik meg + az értesítés. 368-as (C432) verzión vagyok jelenleg.

Nem tudjátok esetleg hogy erre van-e megoldás? Elnézést a kacifántos leírásért, csak nem tudtam jobban összefoglalni. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"Everything is just a matter of perspective.”

(#5108) qltsar válasza PrometheusX (#5107) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

(#5109) snakebait válasza PrometheusX (#5107) üzenetére

snakebait
(fanatikus tag)

Épp akartam írni, hogy nálam amióta az "eszemet tudom" mindig csak a legfelső kapcsolósáv látszik. És mostmár tudom miért. Mert nálam mindig van valamilyen értesítés. Most is 9 darab, és ezek mindég ott vannak.

Honor 9+Amazefit Pace

(#5110) gabor.vig válasza PrometheusX (#5107) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Ha lehúztad, pöcköld fel, és egy soros lesz a sáv.

(#5111) modflow válasza nrg_52 (#5104) üzenetére

modflow
(őstag)

Nekem sem.

(#5112) Tussky

Tussky
(tag)

A legutolsó frissítés óta USB-n hiába kötöm rá a gépre a telefont nem látom a "meghajtók" között. Bekapoltam az USB debuggingot is, de semmi. Több kábellel, több porton próbáltam, csak tölteni tudom a telefont, de másolni azt nem. Az USB drivert updateltem a gépen, az sem segített. Ötlete erre van valakinek ?

Build number: STF-L09 8.0.0.368(C432)

[ Szerkesztve ]

(#5113) han_lev

han_lev
(őstag)

Sziasztok!
A nejemnek megjelent egy "szürke kör" a kijelzőn. Lehet ide-oda tologatni, biztos valami gyorsfunkció, de nem kell, és nem tudom eltüntetni. :W
Tudja valaki, hogyan kell, mert már attúrtam a beállításokat, és nem találom. Azt sem tudom mia az, hogyan jött elő, azt meg, hogy hogyan szedjem le végképp...
:R :R :R

MI6 6/64

(#5114) Maligám

Maligám
(lelkes újonc)

Ez a navigációs dokk lesz. A legördülő ikonok között lehet kikapcsolni.

(#5115) gabor.vig válasza Tussky (#5112) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Vond vissza a beállításokban a HiSuite HDB jogosultságát, majd újra csatlakoztasd a telefont és engedélyezd.

(#5116) gabor.vig válasza qltsar (#5097) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Most még azt is kipróbáltam, hogy nem raktam vissza HiSuite-ról semmit, a probléma még mindig fennáll. Ezt vajon garanciális javítás keretében orvosolják?

(#5117) qltsar válasza gabor.vig (#5116) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Pontosan mi is a probléma? Hátha ez is valamelyik rendszerfrissítés óta működik így. Nem látod, ha csatlakozott egy eszköz, vagy annak a nevét a notibar-on?

Az a baj, hogy nekem ami ilyen, az bt hangszóró, meg smartwatch, de nekem sem ír ki ott semmit.

Bocsi, de most már belekavarodtam :DDD , hogy milyennek kellene lennie az általad elvártnak. Tudnál felrakni esetleg screenshotot, hogy most milyen, és mit szeretnél pontosan?

(#5118) gabor.vig

gabor.vig
(fanatikus tag)

Bocsánat, megpróbálok érthetőbb lenni. Eddig, ha BT eszközt csatlakoztatva, akkor az értesítősávban kiírta az eszköz nevét. Most nem írja ki, ettől függetlenül kapcsolat van. Viszont így telefonhívásra nem tudom használni az órát, mert amikor telefonálok, nem látja eszközként a telefon az órát.

[ Szerkesztve ]

(#5119) qltsar válasza gabor.vig (#5118) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Nalam sem irja ki a nevet. A telefonhivas alatt azt erted, hogy hivas ertesites kijelzes, vagy telefonalas konkretan az oraval?

Ha jol remlik ahhoz, hogy kihangosito / telefonkent kozvetitsen, egyszer be kell allitani a parositas utan, hogy engedelyezed neki ezt a funkciot, utana az elso hivasnal mar, ha elveszed a fuledtol latod, hogy automarikusan a BT-re kuldi tovabb, es van opciod, hogy ott atiranyitsd a telefon hangszorora vissza az audio-t.

(#5120) gabor.vig válasza qltsar (#5119) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Igen, konkrétan a telefonálásra gondoltam. Úgy tűnik, ez valami frissítés, mert páromnak sem jelenik meg az eszköz neve. Az az érdekes, hogy korábban nem kellett semmit beállítani, de akkor megnezem. Köszi!

(#5121) gabor.vig válasza qltsar (#5119) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Végre sikerült, én voltam a hülye mindvégig. Az órán kellett engedélyezni, hogy azt használja a hívásokra. Így már működik, és az értesítősávban is ott az eszköz neve. Arra viszont valószínűleg rosszul emlékeztem, hogy más eszköz neve is megjelenik, mert nem.

(#5122) PrometheusX válasza qltsar (#5108) üzenetére

PrometheusX
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget. Letöltöttem az Időképet, beállítottam a konstans értesítési sáv jelenlétét, így a workaround működik - a felső sávot látom csak, az időjárás előrejelzéssel.

Még egyszer köszönöm!

Üdv,
András.

"Everything is just a matter of perspective.”

(#5123) gabor.vig

gabor.vig
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Elég karcos már a fóliám. Milyet javasoltok helyette, vannak bőséggel tapasztalatok?

G.

(#5124) bedibazsa

bedibazsa
(fanatikus tag)

Pár napja írta az egyik kolléga itt, hogy OTA-n frissült a telefonja 371-re. Másnak jött már frissítés? Nekem semmi.

(#5125) modflow válasza bedibazsa (#5124) üzenetére

modflow
(őstag)

Dehogy jött...
És PC-n serk megy Hisuite-al se. :(

(#5126) svgyula válasza gabor.vig (#5123) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Én üvegfóliát raktam rá. Teljesen jó.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5127) zhorvath válasza bedibazsa (#5124) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Valahogy nagyon elakadtak a frissítések erre a telefonra.
Pedig lenne mit javítani.
A Firmware Finder már 375-ös verziót is mutat (persze nem approved), de ha jól emlékszem talán 371-es vagy 373-as már az.
Nekem nagy csalódás a Huawei hozzáállása.

(#5128) bedibazsa válasza zhorvath (#5127) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Igen, én is így gondolom. Bőven lenne mit reszelni a rendszeren, elég sok hülyeséget csinál. Amit nem értek, hogy az asszony Honor 8-asa is up-to-date-ebb, mint ez. Azon júliusi a biztonsági szint. Ahogy megjelent a H10, mintha elengedték volna a H9-et.

(#5129) qltsar válasza bedibazsa (#5128) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

De ezaz, hogy nem engedtek el, hiszen ottvannak a csomagok FF-en, csak globalisan a publikumnak nem pusholjak ki oket.

Erthetetlen szamomra is az egesz.

Bar javitast nem hinnem, hogy tartalmaznak, a biztonsagi patch viszont azert jol jon(ne).

[ Szerkesztve ]

(#5130) modflow válasza qltsar (#5129) üzenetére

modflow
(őstag)

Egyetértek.

Ezt jelezte valaki már a Huawei Magyarország felé?

(#5131) qltsar válasza modflow (#5130) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Ugye ezt csak poénból kérdezted :DDD?

A Honor 8-as rész, valóban érdekes, kollégámnak is ez van, általában frissebb secupatch-el fut a telefonja mint az enyém. Ráadásul még Nougat-tal megy a telefonja, pedig van Oreo arra is - mondjuk utóbbin, szerintem mindenki meglepődött, hogy a Huawei kiadta a készülékre, kb, mintha mi megkapnánk a P-t...hiszen Marshmallow-val jött ki a H8.

[ Szerkesztve ]

(#5132) modflow válasza qltsar (#5131) üzenetére

modflow
(őstag)

Miért?
Nem értem, ha egyszer nem működik a frissítés, akkor az nem hiba?

(#5133) Divinity válasza modflow (#5132) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Az FF nem hivatalos forrásnak számít.

.sign{ display: none; }

(#5134) qltsar válasza modflow (#5132) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Egyreszt nem hivatalos forras, masreszt nem foglalkoznanak vele nagy valoszinuseggel.

(#5135) modflow válasza Divinity (#5133) üzenetére

modflow
(őstag)

De most ki beszél a FF-ről. :F

Menj fel huawei oldalra ott a leírás, hogy mit tartalmaz a 375-ös frissítés.
Akkor miért nem jön OTA-n?
Vagy a 371, vagy 36x, vagy bármi??
Én erről beszélek.

(#5136) qltsar válasza modflow (#5135) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Tudnál erről egy linket küldeni? Huawei oldalán a telefont nem találtam, Honor oldalán meg nincs software download / info. Köszi!

(#5137) Divinity válasza modflow (#5135) üzenetére

Divinity
(senior tag)

A H9 fent sincs a Huawei oldalán :F

Egy linket megköszönnénk.

(#5138) modflow válasza qltsar (#5136) üzenetére

modflow
(őstag)

Én erre gondoltam:
[link]

(#5139) Divinity válasza modflow (#5138) üzenetére

Divinity
(senior tag)

És? Senki nem írja elő, hogy kötelesek minden eszközt up to date tartani secu szinten. Megvan a szeptemberi patch, ennyi.

(#5140) zhorvath válasza Divinity (#5139) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

A gond az, hogy nem csak a secu szinttel van baj, hanem rengeteg ismert hibája van ae EMUI 8-nak, amit nem javítanak.

(#5141) Divinity válasza zhorvath (#5140) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Jó de az most más kérdés. :D

(#5142) modflow válasza Divinity (#5137) üzenetére

modflow
(őstag)

Általánosságban pedig a honlapja:
Honor 9

(#5143) modflow

modflow
(őstag)

Na én írtam nekik, kíváncsi vagyok mi lesz a válasz. :)

(#5144) zhorvath válasza modflow (#5142) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Hasznos kis oldal. :)

(#5145) Divinity válasza modflow (#5142) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Na igen a Honor oldalán lehet hamarabb van fent mint a Huawe-én. :))
És mint látod nincs itt se jelezve frissítés :)

(#5146) nrg_52 válasza modflow (#5143) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Valami altalanos, semmitmondo, lerazos kamuduma. 😄

(#5147) modflow válasza nrg_52 (#5146) üzenetére

modflow
(őstag)

Válaszoltak, hogy nem tudják, de bekérték az IMEI-t és a build számot, hogy megtudják mondani a tutit.

(#5148) gabor.vig válasza modflow (#5147) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Élő chat-en is lehetne nekik írni.

(#5149) nrg_52 válasza modflow (#5147) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Kivancsian varom az eredmenyt. 😊

(#5150) barisssa

barisssa
(tag)

Sziasztok!

Sikerült ma berobbantani a kijelző széleit, (üvegfólia volt csak hát az ívelt rész..) jobb alsó és jobb felső sarkokat. :(
Az lenne a kérdés, ha kicseréltetem akkor ugrik a T-s gari?
Ha kicserélik akkor megmaradna az eredeti kék színű előlap, vagy ez is attól függ hogy gyárit vagy unángyártottat kérünk?

Köszi a válaszokat előre is!

- Honor 9 Blue -

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.