Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Kansas #34 üzenetére

    Az vitán felüli, hogy ha lehet, el kell kerülni a D-subot. De mint fentebb írtam is, kb. 5-7 éves Dell gépeken is két DP volt már. (A többi gyártó, pl. a HP, nem tudom hogy mit csinál. Szerintem a legtöbb nem brand gépben alsó hangon egy HDMI és egy DP van, analóg talán egyáltalán nincs - a gépben, amiről írok, egy mATX-es Asus alaplap van - B85 egy i5 4590-nel (HD 4600), tehát jó régi már), egy DP és egy HDMI csatlakozó van. Az szerintem a legtöbb embernek elég.

    A legtöbb helyen ahol dolgoztam, és brand gép volt, az vagy HP (fujj), vagy Dell volt. Volt, ahol csak egy monitor volt, máshol kettő is. Itthon és külföldön is. Nyilván jobb a kettő, meg a nagy(obb) méret ÉS felbontás, de nekem azért az esetek többségében - irodai munkára - az 1680×1050 fölötti felbontás 2 monitorral már elég volt. Egyiken az Outlook állandóan, esetleg időnként fölé egy Word vagy Excel, a másikban böngésző, vagy Word/Excel. Leginkább 22 vagy 23"-os monitorokon. Most két 24"-os, 1920×1200-as Dellt bámulok otthon (S-PVA és IPS), nekem megfelelnek. Gondolkoztam már a nagyobb méreten és felbontáson, de egyelőre hely se lenne rá, és így is talán 60-70 centiről ha nézem őket.

    Ha vennék úja(ka)t, és idővel fogok, akkor talán 27-28"-osakat vennék. Szerintem a 32" már brutál nagy, akárcsak a 4K felbontás. Persze lehet, hogy csak ki kellene próbálnom, akár skálázással a 4K-t (egy 55"-os 4K TV-re mondjuk rá van kötve egy SFF Dell, "HTPC-nek", és 200%-os skálázással a legtöbb program nem is néz ki rosszul). Mindenesetre a mostani 2×24"@"FHD"-vel is ellennék még évekig. Lehet, hogy csak amiatt, mert nem próbáltam még ettől jobbat, de egyelőre tényleg úgy érzem, hogy nekem ennyi is elég. Persze ettől még lehet, hogy a jobb-nagyobb még jobban tetszene. :)

    Amúgy használtam régebben monitort FHD-ben D-subbal, nem emlékszem semmi rendkívülire. Persze rég volt már, lehet hogy rosszul emlékszem, vagy pedig eleve rossz a szemem. ;] (És sajnos egyre rosszabb...)

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák