Hirdetés

2018. december 13., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Bossyy

Bossyy
(tag)

Mindig kevesebbet fogyasztanak az új procik (ezt halljuk), mindig takarékosabbak az elődeiknél, mégis már lassan 4000 es aksik kellenek minimum a telefonokba. Mi lenne ha még takarékosabbak sem lennének az új fejlesztések ? :-)
Amúgy szerintem jól tették, hogy maradtak a 8*5 elnevezésnél....világosak így a generáció váltások.

[ Szerkesztve ]

(#2) GhanBuri Ghan válasza Bossyy (#1) üzenetére

GhanBuri Ghan
(senior tag)

Öthüvelykes kijelzőn, 3D-s játékok nélkül használva kevesebbet is fogyasztana.

(#3) Béééla válasza Bossyy (#1) üzenetére

Béééla
(őstag)

A proci kevesebbet eszik, a kijelzők nőnek felbontásban és méretben végeláthatatlanul.

Bélabá

(#4) Bossyy válasza GhanBuri Ghan (#2) üzenetére

Bossyy
(tag)

Én például soha nem játszom semmilyen játékkal, főleg nem 3D-sel (nem is tapicskolom egész nap a kijelzőt) és mégis minden este töltőn végzi a telefonom. Ami napi 14-15 óra használat. Persze nem merül le estére, csak nem akarom a következő napot 35 százalékról indítani, hogy aztán nap közben kelljen töltögetni. És ez egy egy éves telefon, lehet kb. 400 töltés az aksiban, tehát nem lestrapált darab. Tavalyi csúcskészülék (S8), de semmilyen takarékosságról nem tudok beszámolni az elődeivel szemben, sőt. Csak arra szerettem volna kilyukadni, hogy véleményem szerint annyi előnye tud lenni egy egy új csúcs procinak, inkább azokat kellene promózni a gyártónak, nem a takarékosságot, ami teljesen megfoghatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#5) INGJOKE

INGJOKE
(őstag)

Frankó frankó csak így tovább... mehet a jövőévi csúcs xiaomikba...:D

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd

(#6) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Impozáns a hálózati része.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#7) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

A telefonjaim üzemideje kb mindig ugyanaz évek óta, nap végén megy töltőre mindenképp, van, hogy 20, van hogy 50%-kal. A teljesítmény viszont a sokszorosa mondjuk a Nokia 5800-nak, a kijelző, a funkciók, GUI, a teljes UX, stb más liga. Szóval valahogy csak jól játszanak a teljesítménnyel.
És hogy miért egy ~10 éves telohoz hasonlítom a mait? Mert ugyanarra használom, ugyanúgy.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#8) INGJOKE válasza moleculez (#7) üzenetére

INGJOKE
(őstag)

Én mondjuk rohadtul nem arra használom a mai telefonom, mint a 10 évvel ezelőtti... akkor leginkább telefonáltam és smseztem, nah ma ezeket használom a legkevésbé...:D

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd

(#9) szkaroly válasza Bossyy (#1) üzenetére

szkaroly
(tag)

A sima Mate 20 a tesztek szerint elég takarékosra sikerült. Kisebb képernyővel elvileg még jobb lehetne.

(#10) GhanBuri Ghan válasza Bossyy (#4) üzenetére

GhanBuri Ghan
(senior tag)

Samsung más kategória, nem Qualcomm van benne, illetve sokat szidják a bloatware-ek miatt (bár elvileg mára már visszafogták magukat)
És még beragadt vagy "jelentgető" app is leszívhatja az akksit. Én sokat vagyok a gép előtt, ezért a telefonon csak akkor van bepacsolva a wifi, mobilnet, bt és gps, ha használni is akarom, így simán megvan a 3-4 nap két töltés között.

(#11) juuzer

juuzer
(őstag)

Most nem akarok hülyeséget mondani, de nem az volt, hogy a Honor 10-ben is valami ultraszónikus ujjlenyomatolvasó volt eleve a kijelző alatti káván?

Vamos a la playa.

(#12) prolad válasza Bossyy (#1) üzenetére

prolad
(őstag)

Kevesebbet is fogyasztanak, 810-820-835 váltásnál érezhetően javult, 845 csak egy kicsit, de az ugye maradt 10nm. Itt megint jobb lesz ha nem tolják az órajeleket az égbe. 2 napot lazán elmennek egy teljesen átlagos (3/3500mah) akkuval is. Az más kérdés, hogy a gyártókbak is optimalizálni kéne a rendszert, illetve alkalmazásra kerültek egyéb energiafogyasztó megoldádok. Nagy felbontású és méretű kijelzők, AOD, ledek, hátlapi kijelző stb.

OP6

(#13) Fred23 válasza prolad (#12) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

845 a legtöbb esetben kicsit sem fogyaszt kevesebbet, mint a 835, csak a teljesítménye nőtt. Az energiahatékonyság növelése és a kevesebb fogyasztás lenne szerintem a legszebb meglepetés a SD855-től, és van is erre esély a 7nm miatt.

(#14) Maxxy10

Maxxy10
(fanatikus tag)

Melyik telefon erkezik leghamarabb a 855-tel?

(#15) menyasszony válasza Bossyy (#4) üzenetére

menyasszony
(tag)

Az s8 snapdragon procis? Mármint az európai piacos. Tudtommal nem úgyhogy nem értem az exynos proci hogy jön ide.

[ Szerkesztve ]

Huawei P10, Pubg mobile/Origin/: Fruzsinah

(#16) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Van egy sejtésem hogy kis hazánk nem kap 5G változatot, mert elvileg az exynos új chipsetje sem tudja.

(#17) madkiller

madkiller
(senior tag)

Én még eltudok képzelni jövőre egy olyan csavart, hogy s10 lite, s10 exynos, s10plus snapdragon régiótól függetlenül.

(#18) Dare2Live válasza Bossyy (#1) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Takarégosságban az 4A55+3A76+1A76 elrendezés miatt lehet lesz egy érzékelhetöbb előrelépés.
Meg persze mindenki oda rakja frekit ahova szeretné.

Amiben komoly előrelépés lesz az az app lauch performance. Ebbe snapi mindig is jó volt de lesz egy látványos ugrás.

Ez nekem elég fontos idegesít, hogy várni kell tárcsázóra, chrome megnyiljon.... lagot is rühellem.

[ Szerkesztve ]

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#19) aprokaroka87 válasza Dare2Live (#18) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Ez az app inditás gyorsulás ahogy nézem eléggé program függő.

Meg aztán nehogy forditva süljön el:)

(#20) Dare2Live válasza aprokaroka87 (#19) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

és? vmiben alig van difi vmiben meg igen komoly.

ebben snapi eddig is konkurencia elött járt. Egy sima tárcsázó megnyitás gyorsabb S7en mint S9en lol. (Hogy mégszebb legyen egy exynosos S7en is. Miközben S9ben van UFS, gyorsabb ram... és szintetikusban hasít is. Csak valós életben nem.)

szerk: Korábbi diak alapján sötétkék Kirin 980, szürke Apple A12.

[ Szerkesztve ]

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#21) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

(#22) Dare2Live

Dare2Live
(PH! nagyúr)

[link]

Első fogyasztás adatok.

(#23) Fred23 válasza Dare2Live (#22) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Pár napja olvastam máshol. :D

Ez a rész kiemelendő szerintem: All of this is well and good, although one big caveat came up: none of the screens were brightness calibrated. The Qualcomm representative said that the brightness of the devices was ‘eyeballed’ to be in the same region, however based on personal experience, that’s never a guarantee and they could be out by as much as 20-30%. The panels were also not from the same manufacturer, so there’s a question of panel efficiency as well.

Az általam olvasott cikkben megjegyezték azt is, hogy olyan 180-190 nitre lőtték be szemmel a kijelzőket, ami jobb, mintha mondjuk a duplájáról szólna a történet, mert kevesebbet lehet tévedni/trükközni a fogyasztással. Vagyis ha jó színben is akarták feltüntetni az újat, sokat biztosan nem csaltak a kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#24) menyasszony válasza Dare2Live (#20) üzenetére

menyasszony
(tag)

A kirin ennyivel lassabb a többinél app megnyitásban? Az durva azért.

Huawei P10, Pubg mobile/Origin/: Fruzsinah

(#25) Dare2Live válasza menyasszony (#24) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Nem többinél hanem az A12, meg az 855nél. Azért ez erősen az elit liga.

huaweinel amúgy sok tesztnél bejátszik, hogy ami saját memoban marad (még ha bloatware is) mást meg kivág. ld VLC esetét.

(#26) Dare2Live válasza Fred23 (#23) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

sztem itt semmi extrat nem kell mögé látni. A 7nm + A76ra váltás azonos teljesítmény mellett simán kihozza ezt.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.