Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz danielrevesz #4 üzenetére

    Változó... de az előző évi csúcs erejét sosem éri el (nem is nagyon lenne értelme). Persze ettől még nagyon erős SoC-k... és ha egy csúcsmodell ára 400k mostanában, akkor a 200-250k már nem is tűnik soknak egy ilyennel szereltért (persze de, nagyon is sok az, de nyilván többen is így gondolkodnak az iparban).

  • doooo

    veterán

    válasz Graphics #19 üzenetére

    Miért ne menne gördülékenyen? Jól is nézne ki, hogy az egyetlen húzóereje is szertefoszlott volna ennyi idő alatt...

    Minden más meg középkategória, ahol sok telefonról elmondható, hogy nem pattan el a hátulja, hogy (relatíve) jó képeket készít, meg, hogy 2 napig elmegy egy töltéssel. Semmi sem változott a megjelenése óta, amit akkor mondtak róla, ugyanaz érvényes most is. Annyi változott, hogy azóta több gyártó próbálkozik ilyen termékekkel. De annyira ne sikeresek mint elsőre gondolták.

  • doooo

    veterán

    válasz Graphics #21 üzenetére

    Nem tudsz műanyag vagy fém (mert hát az sem törik, ne legyünk igazságtalanok) hátlapú telefonokat? Pedig van pár...

    Például a Samsung szinte összes nem-csúcskategóriás darabja mostanában... de mivel kikötés a teljesítmény is, akkor maradjon belőlük az A90 5G, az S10 Lite, meg A Note10 Lite vagy a mostanában piacra kerülő A71 5G. Akkor ott vannak még a Xiaomi Black Shark-jai, meg a Razer Phone 2 (nem tudom mennyire elérhetőek errefelé), a Honor Play, vagy a Poco idejéből a kompakt Xperia XZ2, meg az Asus Zenfone 5z... Ezeken kívük vannak még Ázsiában elérhető Oppo, meg Vivo, meg ZTE modellek is, amik megfelelnek a két kritériumnak, meg persze biztosan ki is hagytam párat a nálunk elérhetőkből is. Szóval akadnak azért.

    Mindazonáltal nem tudom miért kellene dobálni a mobilokat... meg azt sem, hogy régen miért ment a rinyálás a műanyag Samsungok, meg LG-k miatt, ha ennyire jó az ilyesmi? Még szerencse, hogy kitalálták a tokokat amúgy. ;)

  • doooo

    veterán

    válasz Graphics #23 üzenetére

    Mi köze a ropinak meg a karcolódónak egymáshoz? Azt hiszed a Poco nem karcolódik, azt hiszed ami karcolódik az törik is? A polikarbonát ugyanolyan műanyag, mint a többi, mobilokban pedig nem szokás másmilyent használni egyébként sem; ugyanolyan, mint ami az S3/S4/S5 hátlapján volt, ugyanolyan, amilyen az említett Xperia hátlapján is van. Hiába írod le így többször is más néven, nem lesz jobb. Nem kevlár ez, nem valami elpusztíthatatlan cucc, egyszerű plasztik. A fém pedig továbbra sem törik (a glasstic meg pláne nem), vagyis ha azt írod, hogy ne törjön/repedjen, meg gyors legyen, akkor azzal egy gyors SoC-s, fém (glasstic) mobilt is beleértesz. Ha tetszik, ha nem.
    Mellesleg még mindig egy elavult, felső-középkategóriás mobilról beszélünk, aminek azóta sem volt utódja, és aminek a világmegváltóan egyedi polikarbonát hátlapját a Xiaomi hagyta el a leghamarabb. Ennyit a Pocoról, meg ennyit a különlegesen, mondatról mondatra fluktuáló "elvárásaidról". Most is azt írtad, hogy nincs polikarbonátos mobil piacon (ezt a piacon dolgot is elfelejtetted az előbb, de nem baj, még kitérek rá). Ez egyértelműen hamis állítás, de ha ezt leírom, akkor rögtön jönne a pontosítás, hogy "elég erős hardverrel nincs"... Szóval tényleg kár válaszolni ezekre, mert a végén olyanokat is írsz már, amik a Poco-ra sem igazak. Mindenesetre ha jelenleg nincs is ilyen erős, és ilyen, szigorúan ilyen, és nem másféle, nem-ropi, polikarbonát mobil, akkor a lényeg, hogy az elmúlt 2 év során volt (ha más nem, hát az XZ2 Compact), és ami a legjobb, hogy már egy sincs gyártásban/piacon, a Poco-t is beleértve. Tehát azt sem mondhatja senki sem, hogy ez egy alternatíva bármilyen jelenlegi mobilra nézve is. Vagyis akkor mi volt a lényege a kirohanásodnak? Nosztalgia? Én is sírhatok, hogy S5/Note 4 óta nincs valódi csúcskategóriás (!), polikarbonát (!) mobil, mégsem fog sokat érni.

  • doooo

    veterán

    válasz Graphics #25 üzenetére

    "Melyiknek nem törik szét a hátlapja és kínál ilyen teljesítményt legalább.?"

    Erre az egyre válaszoltam. Többet is kaptál, mint eleget.
    Az, hogy neked mi a személyes preferenciád még ezen a két szemponton kívül, hogyan akarod szűkíteni a "keresést", az már másik téma. És ha utólag kérdezel rá ezekre, nem mehetek vissza az időben, hogy pontosítsam a korábbi válaszomat. Ilyet senkitől nem várhatsz el.
    Legközelebb bővítsd ki a kérdéseidet, ha időben akarsz megfelelő választ. ;) Az se zavar, ha barokkos körmondat lesz a vége, csak ne legyen olyan, hogy az egyre szaporodó kérdésekre regényeket kelljen írni, hogy aztán olvasás, és ne adj' isten, értelmezés nélkül legyints egyet, és kezd elölről az egészet. Ráérek, de nem akarok a levegőbe beszélni (annyi a pozitívum legalább, hogy ha te nem is vagy hajlandó ránézni, legalább mások kaptak egy kis összefoglalót most, hogy milyen nem-széttörő, gyors mobilokat vehetnek, ha véletlenül másnak is ilyen, fent idézett kérdéssel megegyező elvárásai vannak).

  • doooo

    veterán

    válasz Graphics #28 üzenetére

    Én se tennék nagyobb összeget arra, hogy bármelyik hamarabb összetörne mint egy Poco. Legalább mindketten spórolunk.

    "felírtam minden készüléket"

    Helyes, Poco után kellenek is majd az opciók.

Új hozzászólás Aktív témák