Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabba74

    csendes tag

    Sziasztok!Kedd este kezdtem el használni a Vodafone Hsdpa szolgáltatását,tapasztalataim a következők:először is szögezzük le,hogy a voda weboldalán található lefedettségi térkép alapján én a beltéri és a kültéri lefedettség határán lakom(bár a 3.emeleten)így olvassátok a következőket.Telepítés:sp2-re probléma nélkül,bár egy újraind. nem árt.Sp1-re viszont nem sikerült,pedig kétféle verziószámúval is próbáltam.Maga a vodás szoftver feltelepült,de új profil létrehozásakor nem jelent meg az usb-s modem a választható modemek között,hiába frissitettem az észlelést.Kapcsolódás:néhány alkalommal a szoftver nem tudott kapcsolatot teremteni a modemmel de a következő próbánál már ment.A kapcsolódás ideje 2-20 másodperc között volt.Sebesség:nálam itt kezdődtek a problémák,speedtest.net eredmények általában 700-1000kbit le,200-250 fel ping 140-160 a budapesti szerverrel,a frankfurtival kb. ugyanez de 160-180 pinggel,érdekes módon az angol szerverekkel kb.ugyanolyan volt,mint a budapestivel,sőt nemritkán jobb!Egyedül a T-mobil weboldaláról sikerült eddig igazán gyorsan letölteni,a 14 megás pdf lejött 1 perc 10 másodperc alatt!Nézzünk néhány játékszervert Battlefield2 magyar szerverről általában 30 másodperc múlva dobott a magas ping miatt,és így jártam a németekkel is.Silent Hunter III-nál nem történt ledobás kb.másfél óra játék alatt sem.Próbáltam windóz alól is pingelni Bf2 szervereket,a magyaroknál néha 70-90-es ping volt,de rögtön utánna próbálva 150,de nemritkán 300 fölött!Németeknél 150 alá nem ment,de szintén gyakran leromlott,volt hogy pingelés közben,pl.az első 150,a második 400 fölött,a harmadik meg 160.Ez nálam azt jelenti,hogy modern fps-re alkalmatlan a kapcsolat mert itt,ahol használom nagyon instabil a késleltetés.Lehet hogy 200 méterre innen már hasítana,bár usb-s hosszabítóval kiakasztottam az ablakba a modemet,és kettő bázisállomásra is közvetlen rálátásom van,de úgylátszik egyik sem vodás :W pedig a térerő a maximumon van többféle készülékkel is!A westendben a vodás üzletben próbáltam ki ugyanezt a modemet,ott 2500kbit le 350 fel 150-es pinggel spedtest.net magyar szerverre,tehát megfelelő helyen azért egész jól hasít,csak én lakom rossz helyen :) Böngészésre és netes videók nézegetésére tökéletes volt,semmilyen akadással nem találkoztam.Szóval marad 3G-s net mobillal.Holnap viszem vissza az üzletbe a modemet,ha nem felejtem el írok,hogy mi volt.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák