Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz TheProb #10 üzenetére

    Azért a világ megváltozott, ehhez a VMware alkalmazkodott a legjobban a Hypervisor piacon szerintem, vége van azoknak az időknek, amikor évente egy két alkalommal patchelünk, mert elég volt az.
    Szerintem:
    Ma már azért illik évente 4 - 5 alkalommal patchelni, és odafigyelni a frissítésekre. Azért 5 - 6 évvel ezelőtt még nem hallottam olyat, hogy ennyi támadás ér egy vállalatot, mint manapság bármelyikről is legyen szó.
    Nem a C7000 korában érünk, amikor feltette az ember a megfelelő buildeket, és akár évekig elketyegett az ESXi farm.

    Ma már a hardvergyártó is megköveteli az évente kétszer is a kötelező hardver frissítést, amihez persze azonnal fel is kell tenni a megfelelő Customized ISO-ket is. Mert különben könnyen fejre áll az egész PSOD-l.

    Akkor olyat emlegetni, hogy nem annyira stabil valami, amikor gyakorlatilag havonta kellene frissíteni a rendszert, és tele van olyan fejlesztésekkel a rendszer ami igencsak megelőzte a korát.

    A hardeningekről ne is beszéljünk, ami ma már alapkövetelmény 4 - 5 éve ez nem volt azért ennyire éles.

    A Hyper-V a 2012R2 óta semmit nem változott, annál a VMware fényévekre van. Minden szempontból.

    Azért amit a VMware fenntart akár a hardver comptibility guide, vagy security guide, security advisory, vagy épp a vrops.

    Aztán a new world-l ne is beszéljünk, ott a tanzu, a vcloud, a director a carbon black, NSX, VSAN, arról ne is beszéljünk, hogy csak a DRS-en mennyit fejlesztettek a 7.0-ba, vagy csak az alap vSphere-ben. Megjelenik a VCSA ami azért elég jóra sikerült 6.7 felett.
    A SCOM egy kezelhetetlen valami, a vrops-hoz képest.

    Akkora fejlődésen ment keresztül a VMware 10 év alatt, amit azért illik tisztelni.

    Ennyi fejlesztésnél, arra panaszkodni, hogy de már nem annyira stabil mint akár az 5 vagy az 5.5 volt.

    Értem, de a világ megváltozott, a security szempontok megváltoztak a világ elmegy a cloud felé, aminek az alapját ha pl privat cloud kell saját infrán, nem tudok a VMware-nél jobb és stabilabb terméket amiből ezt meg lehetne építeni jelen pillanatban.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák