H​ird​et​és

2017. december 16., szombat

Gyorskeresés

(#1) Crob

Crob
(fanatikus tag)

nem is lenne baj, ha ràfeküdnének a kameràra, bàr ezt a soklencsésitést nem feltétlen érzem szükségesnek...de meglàtjuk, nem bànnàm ha odaverne bàrmilyen kiosztàsban, mert pont jövö tavasszal érik meg az elöfizum a cserére

(#2) atike

atike
(PH! nagyúr)

3 szenzor és így 40 megapixel...

Mit? Hogy? :F

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#3) dz1989 válasza atike (#2) üzenetére

dz1989
(fanatikus tag)

Szerintem 12 12 16

Légy bátor mint az oroszlán, de jámbor mint a dúká. 2006: Nokia N80 358x416p+2,1"=259ppi ! . Aprod.hu -> Megunt.hu . Siemens mobilokat megveszek.(főként ritkákat) Ha van eladó írj privátott.

(#4) szucsy89

szucsy89
(tag)

Már látom a P21 és társait, a 10-12 hátlapi kamerával...

[ Szerkesztve ]

(#5) borand

borand
(kvázi-tag)

pár év és az egész hátlap kamerából fog állni

(#6) atike válasza dz1989 (#3) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Attól még nem lesz 40 megapixeles az elkészült kép, hogy összeadjuk a szenzorok pixelméretét.... :U

(#7) roli543 válasza atike (#6) üzenetére

roli543
(senior tag)

:DD

Apple iPhone SE + iPad 2017

(#8) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

Tehat mar lassan 3 kameramodul lesz a telefonokba, de a Lumia 1020 kepminosege meg mindig varat magara Android fronton?

Samsung Note 8

(#9) HKorn

HKorn
(őstag)

Kezdődik a hülyeség, legalább leszoktak a megpixel hajhászásról, most a processzor magok után a kameramodulok számát növelik...

Dad by day Gamer by night - Xbox One S

(#10) sheratan válasza HKorn (#9) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Szerintem ez pont belefér a megapixel hajhászásba :D 40mpx...

https://www.instagram.com/kornenator/

(#11) HKorn válasza sheratan (#10) üzenetére

HKorn
(őstag)

Ja, burkolt megapixel hajhászás :DDD

Dad by day Gamer by night - Xbox One S

(#12) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

4 kamera a hatlapra jobb lenne, egyszerre csinal kepet, majd osszefuzi. :DDD Bar ertelme nincs, mert a reszletesseg sokat nem valtozna.

❤️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ▶️ Vasak: pici.tk/e

(#13) dz1989 válasza atike (#6) üzenetére

dz1989
(fanatikus tag)

Szerintem erre gondolnak. :D
Mert pici szenzorra 40Mp az abnormális dolog lenne.

[ Szerkesztve ]

Légy bátor mint az oroszlán, de jámbor mint a dúká. 2006: Nokia N80 358x416p+2,1"=259ppi ! . Aprod.hu -> Megunt.hu . Siemens mobilokat megveszek.(főként ritkákat) Ha van eladó írj privátott.

(#14) atike válasza dz1989 (#13) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Na ez az.

Ebből:
"Ennek alapján a Huawei következő csúcsmodellje, feltehetően a P11 három hátlapi szenzort integrál, amelyekkel így 40 megapixeles képeket készíthetünk" gőzöm sincs, hogy mire gondolnak... :)

(#15) dz1989 válasza Kasya (#8) üzenetére

dz1989
(fanatikus tag)

Panasonic cm1 ;)

(#16) Juhaszatti válasza atike (#14) üzenetére

Juhaszatti
(fanatikus tag)

Szerintem angolról "fordított", átvett cikk és nem sikerült rendesen kibogozni az eredeti szöveget, az okozott ilyen fura megfogalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#17) adlersson

adlersson
(lelkes újonc)

40MP... Lassan a Hasselbladok is mehetnek a kukába a full-frame-es gépek mellé. :D

ㄅㄨˋ ㄆㄚˋ ㄇㄢˋ , ㄐㄧㄡˋ ㄆㄚˋ ㄊㄧㄥˊ 。

(#18) bebuci válasza szucsy89 (#4) üzenetére

bebuci
(tag)

Olyan lesz a kinézete mint a vizipóknak :D

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#19) Landro

Landro
(lelkes újonc)

Ha nem 3, hanem 6 képet fűzünk össze, akkor meg 80MP-es képeink lesznek

(#20) k1ll3rIMi

k1ll3rIMi
(újonc)

Igaz nem telefonban, de már létezik a 16 kamerás fényképező
https://cdn0.vox-cdn.com/uploads/chorus_image/image/47358310/light-l16-camera-3299.0.0.jpg

(#21) Mill3r

Mill3r
(tag)

Felőlem lehet három kamera a következő P szériában...
Csak akkor arra figyeljenek, hogy úgy legyenek elosztva a hátlapon a kamera dudorok, hogy nem billegjen az asztalra letéve a telefon ;]

IDDQD IDKFA

(#22) dutrás válasza Kasya (#8) üzenetére

dutrás
(senior tag)

Szerintem ma már nem biztos hogy labdába rúgna. Az egy több éves modul ami azóta lemaradhatott a jelenlegi csúcstelefonokhoz képest.

(#23) Dr. 444Hertz válasza atike (#6) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Az viszont simán lehet, hogy egy algoritmus a pont úgy rakja össze a képeket, hogy a pixelek ne essenek egybe...
Majd meglátjuk, mi lesz.

Kasya: én is csak azt tudom mondani, hogy CM1.
Az ott van azon a szinten, ha nem is felette.
Viszont a 6-7mm-es telefonok korában ne várjunk Lumia 1020 minőséget...
Ezért kísérleteznek több szenzorral.

Aryon Note8 tulaj lett... Két hónapig xD

(#24) dz1989

dz1989
(fanatikus tag)

Na Én ezért nem adogatom el az ilyen érdekessségeket.
A 1020-asom még mindig megvan meg a 808.

(#25) dz1989 válasza Kasya (#8) üzenetére

dz1989
(fanatikus tag)

Bár még mondanám a Galaxy K Zoom-t. Van Barátom akainek az van és nem rossz. Nem 1020 vagy 808 Vagy CM1 De kiemelkedő.

Amúgy a Note 8 kamerájából is kihozták a maximumot arányaiban. A Manuális beállításokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#26) Kasya válasza dz1989 (#15) üzenetére

Kasya
(PH! nagyúr)

Valoban, csak nagyon szuk piacon volt elerheto (ha a rendszert magat nem is nezzuk, ami mar megjeleneskor sem volt friss). Arra vevo lettem volna, de amilyen aron ebay-en ment...

(#25) dz1989: Igen, de inkabb arra probaltam ramutatni, hogy a Nokia milyen "kis" kameramodullal megoldotta a dolgot.
A Samsung megoldasa amennyire nem tetszett 4 evvel ezelott, mara mar az egyik kedvencem a csucskategoriaban.

(#23) Dr. 444Hertz: Nem is vagyok ellene, kiserletezzenek, de nem latok kulonosebb lenyegi elorelepest. Van csak en varok tul sokat :D
Ja, ez a 6-7mm mar a Nokia N8 megjeleneskor is vesszoparipa volt, sajnos. Persze ez olyan panasz, mint masoknak a kepernyo arany...valakinek tetszik, valakinek nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 8

(#27) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Én kíváncsi vagyok mit hoznak ki a dologból. Anno sokan röhögtek , amikor bejelentették a 808-at, és közölték, hogy tud 41megapixelt.

(#28) dz1989 válasza Kasya (#26) üzenetére

dz1989
(fanatikus tag)

Hát azér nem teljesen az N8 esetében. Az N8 13mm vastag a Note 8 8.6mm :)

N8-nak 0,53col a kamera szenzór átmérője
Note 8 0,27 col

[ Szerkesztve ]

(#29) moleculez válasza Kasya (#8) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Ez mindig eszembe jut, amikor látom vért izzadni a gyártókat, be is szereztem egyet, amíg lehetett.

"Durva h a föld már 2017 éves" Insta: @abusalempictures

(#30) moma

moma
(őstag)

iphone-ban meg majd 4 lesz. a négy sarokban és akkor majd legalább végre nem billeg az asztalon.

we all deserve a bit of luck.

(#31) FerencHerceg

FerencHerceg
(lelkes újonc)

nekem is rögtön az 1020 jutott eszembe. főleg hogy huawei-ék mostanában nincsenek a helyzet magaslatán szerintem. a P9 óta egyik telójuk kamerájától sem dobtam hátast, rendre gyengébbnek tűnnek a konkurenciánál. inkább csak egy jót tennétek bele srácok... ez így egyáltalán nem bizalomgerjesztő nekem.

(#32) Victoryus94 válasza borand (#5) üzenetére

Victoryus94
(őstag)

Csak találd meg közöttük az ujjlenyomat-olvasót.

(#33) Mr.Silkó

Mr.Silkó
(PH! addikt)

Na ez érdekes lesz legalább. :K

(#34) Dr. 444Hertz válasza dz1989 (#28) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Én azért elfogadnék egy mai hardverrel-szoftverrel megáldott, 10-14mm-es telefont ~1"-es szenzorral.
A vastagság számítana a legkevésbé.

(#35) dz1989 válasza Dr. 444Hertz (#34) üzenetére

dz1989
(fanatikus tag)

Ennyi. Nálam semm tényező. :)

(#36) atike válasza Ricardo (#27) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Azért ott a szenzorméret is megvolt a megapixelhez...

(#37) Ricardo válasza atike (#36) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Így van. Arra akartam célozni, hogy ott is elég furcsán néztek eleinte, a PV megoldás eleinte sokaknak elég érthetetlen volt (sokaknak később is), elég nehéz volt elmagyarázni a lényegét, hogy nem a plakát méretű kép a lényeg az egészben. Aztán a teljesítménye meggyőzött mindenkit.

Ezért írtam, hogy én kíváncsian várom. Nem tudom hogy oldják meg ezt a 3 szenzoros rendszert, de még az is lehet hogy valami olyan jön össze belőle, amitől leesik az állunk.

Anno a 808 esetében "mindenki" a megapixel növelést látta csak, most "mindenki" a kamera szenzorok számának növelését.

Majd meglátjuk, hogy milyen lesz. Én örülnék , ha valami történne végre a mobil kamerák terén. Kicsit lelassult a fejlődés. Jót lenne, ha valami kicsit felpörgetné a fejlődést.

(#38) Vikthor

Vikthor
(PH! kedvence)

Egy kamera elég lenne bőven HA végre megütné a PV 808 szintet... És xenon vaku az rakétatudomány?

~ B & B | Suomi Finland Perkele ~

(#39) k0c2k4 válasza Vikthor (#38) üzenetére

k0c2k4
(tag)

Szerintem azt a szintet mar 1-2 eve megutottek a telefonok. Visszanezve a kepeket/videokat meg a 2 eves G4 is szebb kepeket/videokat keszit mint a PV 808...
DXOMark-on is "csak" 61 pontja van a PV 808-nak [link]

[ Szerkesztve ]

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#40) sheratan válasza Dr. 444Hertz (#34) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mondjuk nekem aztán nem kellene másfél centi vastag telefon, az biztos :N

(#41) Vikthor válasza k0c2k4 (#39) üzenetére

Vikthor
(PH! kedvence)

Nem úgy látom a dolgokat...

Példa 1

Példa 2

~ B & B | Suomi Finland Perkele ~

(#42) k0c2k4 válasza Vikthor (#41) üzenetére

k0c2k4
(tag)

[link]

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#43) atis78

atis78
(kvázi-tag)

Beindul a marketinges amokfutas... Teleszorhatjak akar 20 kameramodullal is a hatlapot akkor se lesz kepes meg egy 1 inches fenykepezogep kepminoseget sem hozni. Hogy a 4/3ot, APS-C-t vagy Full framet ne is emlitsem.
Olyan ez mint az autokban az automata valtok fokozatainak szama. Ott is megy az eszetleg egymasra licitalas kulonosebb ertelem nelkul...

(#44) Dr. 444Hertz válasza sheratan (#40) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Nyilván ez már ízlés és igény kérdése.
Én is jobban szeretem a vékony telefonokat, de ha a vastagság jobb képeket tud eredményezni, hajlandó vagyok kompromisszumot kötni. :)

(#45) Victoryus94 válasza atis78 (#43) üzenetére

Victoryus94
(őstag)

Ez azért nem teljesen igaz.
Több szenzorból normális algoritmussal nagyon jó képet lehet kihozni megfelelő körülmények között.
De rosszabb fényviszonyoknál is előnyben lenne az egylencsés mobilokkal szemben.
Fullframe szenzor sem a méret, sem az ár miatt nem kivitelezhető. Hacsak nem egy MILC-be építenek egy okosmobilt, de a Samsung ilyen próbálkozásai is elbuktak.

[ Szerkesztve ]

(#46) Dr. 444Hertz válasza atis78 (#43) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Zárójelben:
a sok szenzor hatékony felhasználása durva minőséget is tud eredményezni.
Igaz, hogy még csak koncepció,
de a technológia él:
16 lencsés kamera

(#47) atis78 válasza Victoryus94 (#45) üzenetére

atis78
(kvázi-tag)

Nyilvanvaloan egy lencses mobilnal kepes lehet tobbet nyujtani.
Sokan viszont ezektol a sokszenzoros sok megapixeles szoftveres mokolastol azt gondoljak/remelik hogy komoly fenykepezogepek es optikak is kivalthatok veluk.
En viszont ebben nem hiszek. Ha valaki akar hobbi szinten pcit is komolyan gondolja a fotozast az nagyon gyorsan bele fog szaladni a limitekbe legyen akarhany camaramodul is elerheto...

[ Szerkesztve ]

(#48) sheratan válasza Dr. 444Hertz (#44) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Én is, ezért vettem külön fényképezőt :K Az a kompromisszum, hogy egy plusz eszköz, nagyobb, drágább, nehezebb, és cserébe annyival jobb képeket lő, hogy nem is gondoltam át kétszer :)

(#49) blagolf

blagolf
(senior tag)

Már a 2 kamera is parasztvakítás, miért kellene 3? Ezeknek már teljesen elgurult... :(

Üdv, Zoli

(#50) atis78 válasza Dr. 444Hertz (#46) üzenetére

atis78
(kvázi-tag)

Errol meg nem hallottam. Azert az eddig elerheto tesztekben kepminosegben nem brillirozik annyira.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.