Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Demo07

    aktív tag

    válasz NightGT #5 üzenetére

    /CM masterliquid 240/

    Nem rég óta van meg de, sokáig már nem is lesz...
    Ha a zajokra allergiás vagy mint én akkor messziről kerüld el, de nagyon!

    Be Quiet DB900Pro rev2 hangszigetelt házból is kihallatszik amint már kicsit emel a venti fordulaton, szörnyen zavaró motor hangja van a gyári ventiknek, és a levegőszállításuk is inkább alsó kategória :(

    Maga a pumpa ami benne van sem a legerősebb darab, van némi hangja(ha fent az oldal panel már nem hallani).
    Több hónapja, hogy megvan, de még mindig bugyborékol, nagyon idegesítő, lehet kifogtam egy rosszul feltöltött darabot... de ennyi idő után nem kéne, mert már vagy 10X át volt mozgatva hogy ne a pumpába legyen a levegőbuborék.

    De hogy számok is legyenek... 8700K alap órajeleken, semmi nem fut 36-39 fok, netezés közben már elmegy 46-48 fokig is... játék alatt 78-81 fok, de akkor már bántóan hangosak a ventik motorhangja(1000 rpm felett), nem a szélzaj....

    Oc-t is csak finoman próbáltam vele mert nagyon gyenge a cucc...teszt erejéig jó volt, mert megőrülök a ventik hangjától
    FIX 4,77Ghz/1,29V esetén már terheletlenül is 43-46 fok között ugrál, prime alatt 89 fokig megy el...
    FIX 4,83Ghz/1,31V-nál meg már inkább vízforralónak jó, mert egy prime alatt 93 fokig elmegy :(

    A cpu blokk és radi között cső is picit rövid (30cm) ha 3-5cm-vel hoszabb lenne sokkal jobban el lehetne vezetni, így aztán nagyobb házba kizárólag csak felülre lehet tenni, előre nagyon rövid lenne a cső és feszülne...

    Ha mindenáron AIO-t akarsz akkor inkább valami nagyobb 280 vagy inkább 360as radisba gondolkoz(NZXT,Thermaltake), az már tud valamivel jobb hatásfokot, és jobban elvezetni a cpu hőjét!
    Bár az már majdnem olyan áron van mint egy normális kezdő épített víz szett, és akkor inkább már azt választanám!
    Ha másban is felmerülne miért van még a gépembe?! Alaplaphoz járt, ideiglenes megtette,épített vízhűtésre váltok, azt a pár napot még kibírom vele,valahogy

    [ Szerkesztve ]

    ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

Új hozzászólás Aktív témák