Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz [CS]Blade2 #24 üzenetére

    Nem vagyok nagyon képben az ilyenekkel, sőőt..
    De ha észre vesszük, minden egyre jobban drágul, és valószínűleg ennek is köszönhető.
    10 éve nem 120ft volt a $, de a termékek ára azóta hatványozottan nő. mégha az árfolyam azóta nem is.
    Mennyi lehet? 200-ról 320-ra mehetett fel?
    A ram, a vga, a proci árak nem 50%-al emelkedtek. minden évben sokkal többe kerülnek az új termékek viszonyítva a 10 évvel ezelőtti $ / termék árfolyamhoz. És akkor még a "cunamiról" meg egy áramszünetről nem is beszélünk, ami néha csak kacsa lehet, de valamire mindig kell fogni az áremelést.
    Minden évben elhanzanak azok a dolgok, mivel már xy dolog sorozatgyártásban már kevesebb hiba kihozatallal jön, olcsóbbak lehetnek, de nem hogy olcsóbbak lesznek, hanem drágábbak mert mindig van benne valami "új" dolog, ami miatt igencsak megkérik az árát.
    Amit annak idején lehetett venni vinyót, közel 10 év után is ugyan olyan áron adják, holott már csukott szemmel raknak össze mindent, mert már olyan kihozatali aránnyal dolgoznak meg mennyiségben hogy abban már hiba nem lehet, csak fennt tartják az árakat, és ebbe szerintem belefér az általad említett keretbe, amibe belekerülne az egész dolog.
    De ha kicsit jobban belegondol az ember, nem 1 napra terveznek, nem egy eszközre illetve termékre.
    Van egy olyan érzésem, azt a pénzt már rég bőven össze szedték amibe az átállás kerülne, és csak nyomni kéne a dolgot, ami ugyancsak évekig fosná a pénzt nekik, "extra" haszonnal, mert ez úúúúúj!!
    Lehet én nem vagyok jártas a dologban, de nekem valahogy így jön le a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák