Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz kwzatz #249 üzenetére

    Szerintem nem nehéz megérteni, hogy 2 VGA gyártó belépő kategóriás kártyáját hasonlítod össze.A 2 éves kártyájuk belépő szinten továbbra is az RX 560.....
    Mint írtam feljebb hogy FPS-t hajszolunk és leszarjuk azt hogy a belépő kategóriában sok ember a fogyasztást , a hangot és a méretet is figyelembe veszi, míg a középkategóriában ez már inkább mellőzhető....
    Ez az AMD nél az RX 560@80 watt volt az Nvidiánál eddig az 1050 és a TI volt, most már az 1650 és majd a TI lesz. Ezt a két kártyát váltja.
    Az RX 570 azért harcol most már a belépő kategóriás termékükkel mert oda szorult le a középkategóriából. eddig a középkategóriába tartozott inkább mind árban mind teljesítményben, hisz az 1060 3 GB kártya szintjén van. 1660 ellen semelyik RX( de az 590 úgy ahogy) nem kompetens már ezért kerülnek ennyibe....

    Még egyszer leírom neked, hogy szerintem is drága ez a kártya akinek nem kellenek a belépő kategória feltételei, csak a pénz és az FPS miatt vesz belépő kártyát az egyértelműen vegye az 570 kártyát, Aki meg klasszikus belépőkategóriás, kis fogyasztású kártyát keres, ami halk vagy egy slotot foglal satöbbi, az vegye az Nvidia megoldását.Mindkettőnk meglátása lehet helyes éppen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #250 üzenetére

    "mindig kifelejted az apró tényt, h 10% gyorsaságért kb 80%-kal többet eszik"
    Nem felejtem ki, mert kb. 3-szor írtam le ezen az oldalon, ha alaposabban megnézed. Egyetlen előny a 75W, 75W ide vagy oda, stb.

    "ugyanakkor amd-nek jelenleg talán az rx570 az, ami olcsóbb és nagyobb tudású mint az nv riválisa, összes többinél max azonos szintet hoz, nagyobb fogyasztás mellett"
    Így van, de most erről beszélünk nem?

    b.: Én is erről beszélek, hogy ennyiért ez a teljesítmény ma, a versenytársat is figyelembe véve drága. Nem vitatom a fogyasztásbeli előnyét, nyilvánvaló.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz b. #251 üzenetére

    az eszébe sem jut, h pont nv miatt lett ennyi az ára, és az sem, h onnan már nincs lentebb, nv-nek csak annyit kellene tennie, h leviszi 40-re a 1650-et, megnézném ki venne rx 570-et:) de valszeg nem érdekli, másrészt lehet megcsesznék monopol helyzetre való törekedésért
    szedje csak össze magát az amd, és legyenek jó árak mint cpu fronton is, mindkét oldal vga árai viccesek már évek óta, egy jobb hűtésű 2060 árán lehet venni egy xbox one x-et, és a 2060-at önmagában max levélnehezéknek lehet használni
    én egyelőre ma vettem egy x box s-et 1tb-osat 75e-ért boltból, két játékkal ami érdekel is, lehet nem is veszek pc-t, ennyibe kerülne magában a legolcsóbb 1660...:) osztán' van egy bd lejátszóm is így, egy darabig biztos csak figyelgetem az árakat, megvázoma zen2-t meg a navit ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #253 üzenetére

    "az eszébe sem jut, h pont nv miatt lett ennyi az ára, és az sem"
    Ja, hogy is jutna, mikor gyakorlatilag 2 cég versenyez a piacon... :U

    "h leviszi 40-re a 1650-et, megnézném ki venne rx 570-et"
    Így van. De egy ideig még nem viszi, előbb "idiótaadóval" megspékelve árulja egy ideig a kiválasztottaknak, ahogy azt szokta. Egyébként tökéletesen kihasználják a márkanevet, nem tudom hibáztatni őket érte. Ilyen helyzetben mindig így kell a valódi aktuális értéke fölé lőni a termék árát.

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #254 üzenetére

    akkor mielőtt mantrázod mért annyira mega olcsó az rx570 - ami nem igaz egyébként -, jusson eszedbe mért
    és ne csak egy tulajdonságot emelj ki:
    ár/teljesítmény/fogyasztás, együtt mond érdemit, egy-egy kiemelve, vagy akár kettő közülük, az nem
    ha az rx 570 fogyasztása havi szinten csak 300ft többletet eredményez, akkor évi 3600ft-tal kerül többe mint vásárláskor, két év alatt kb ugyanott vagy mint a 1650-nel
    egyik oldal fanja sem vagyok, amd most le van maradva, egyedül árcsökkentésekkel tud a lovon maradni, ami eddig ment és nem tovább, a 1650-et meg aki népkártyának nevezte nagyon nem lőtt mellé, abban az árkategóriában van, ahol nagy számokat adnak el, kb 1050ti ára lesz és jóval nagyobb ereje, de fogyasztása nem nő, 1080p fhd-re kompromisszumokkal új címhez is elég, és biztos van játék aminél tud stabil 60fps-t is
    részemről ha igazi "népkártyáról" beszélünk, a 1660ti az, v a 1660 tuningolva, úgy láttam előbbi tuningban annyira nem jó, utóbbi majdnem beéri, de itt is csak a legolcsóbbakat nevezném "nép verziónak" ( :
    az nv pedig pénzügyi szempontból tökéletesen játszik, nem őt kell köpködni, hanem amd-nek drukkolni h legyen verseny

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • M107

    addikt

    :R

    Parázs vita :)

    De egyet ne felejtsetek el, ami a közel múltban történt :

    AMD töketlenkedett, és ún részben egyszereplőssé vált a piac az INTEL meg fogta és emelte emelte az árakat hisz úgy is megveszik és vették is mert a másik fronton nem volt csak FX 43 63 83 procik.
    Na ez a 1. gen és a 2. gen ZEN-nel változott meg.
    Persze az INTEL most is a legnagyobb és marad is, de így sem tud elég procit gyártani és itt a sebezhetőség és a Nm téma is.
    De még mindig ő az első, az AMD-nek ha így is halad akkor is pár év kell, hogy egyáltalán megszorítsa az INTEL-T

    UI:

    Nem vagyok egyik gyártó párti sem, a félreértések elkerülése végett.

    2015 nyarán indult valami és elkezdtek emelkedni az árak ami a mai napig tart bár most már olyan 45% mérséklődtek, de a gamer-pc-k amik tényleg azok és nem csak névben azok, felment az áruk és nem csak az alkatrészeknél...

    Személyes :

    Dolgozom becsületesen gyerekeket nevelek, és egyre kevesebb jut a hobbimra ami a PC- volt és pénz is .

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #255 üzenetére

    "ha az rx 570 fogyasztása havi szinten csak 300ft többletet eredményez, akkor évi 3600ft-tal kerül többe mint vásárláskor, két év alatt kb ugyanott vagy mint a 1650-nel"
    Ha már ezt számolod, akkor számold azt is, hogy azt a 7-8000 Ft-ot (vagy több), ami megmarad az RX570 vásárlásakor, hányszor tudod megforgatni 2 év alatt. Számold ki, hogy a befektetéseidből 8000 Ft mennyi pénzt termelt abban az évben. :D

    De ha már elkezdted, akkor elmondom neked, hogy valószínűleg még ennyi különbség sincs egy 75W-os és egy 150W-os kártya között, amennyit írtál, ugyanis elég ritka, hogy valaki 4+ órában 100%-on pörgesse minden nap a játékokat. Az én kártyám a nap nagy részében szinte használva sincs, munka, internetezés, zenehallgatás, sorozat/film, egyikhez sem kell gyakorlatilag, játék meg 1-2 óra talán egy nap, sokszor az sem olyan game-mel, ami 100%-on pörgeti a kártyát. De ha napi 4 órát feltételezel 100%-on pörgetve, az napi 4x75W plusz, 300Wh=0,3Kwh. Minden nap így megy egy évben, 0,3Kwh*365=109Kwh
    Ez van valahol 3500-4000 Ft között. A valóság nálam és a legtöbb embernél valahol talán 1000-1500 Ft környéke lehet egy évre, kemény összeg.
    Persze ha egész nap játszol, akkor igen, jóval nagyobb is lehet a különbség.

    "nem őt kell köpködni"
    Nem köpködöm őket, ez a kártya szimplán nem éri ennyiért meg, ennyi, semmi több. Azt meg írtam én is fentebb, hogy logikus, hogy túlárazza a cuccait, veszik így is.

    [ Szerkesztve ]

  • M107

    addikt

    :R

    [gtx-1650-teszt]

    Bár én mindig fenntartásokkal kezelem az oldalt, de ezek szerint siralmas lesz a kis 1650.

    UI:

    Főleg az induló ár az NO1.
    Amit most vennék az RTX 2060 sajnos abból is le kéne venni, mármint az árából egy 25.000 Ft úgy talán versenyképesebb lehetne.
    De hát már 2015 nyarától túlárazottak a VGA kártyák, mint tudjuk.....

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • kwzatz

    őstag

    válasz M107 #258 üzenetére

    Hihetetlen, hogy ebben a cikkben is az RX570-hez hasonlítják és hozzák ki vesztesként, túlárazottként, akárcsak a másik 40 hasonló tesztben. Ja, nem. :D

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #257 üzenetére

    "Ha már ezt számolod, akkor számold azt is, hogy azt a 7-8000 Ft-ot (vagy több), ami megmarad az RX570 vásárlásakor, hányszor tudod megforgatni 2 év alatt. Számold ki, hogy a befektetéseidből 8000 Ft mennyi pénzt termelt abban az évben. "
    hihi ( : akkor már azt is számolhatom, mennyi buktát tudna az a 8k előidézni:)
    idle is valamennyivel többet esznek egyébként az rx kártyák, szóval ugyanannyi játékot feltételezve havi 2-300ft többlet a villanyszámlán az teljesen reális
    nyilván erősen annak függvénye is, ki mennyit játszik, ahogy mondod lehet az akár sokkal több is, de ha felezzük a 3600ft-ot, 1800 lesz/év, duplázásnál viszont már 7600ft, majdnem ott is a két kártya ára közti különbség

    szumma szummárum, maga módján mindkét széria jó vétel - pontosabban egyik sem jó vétel, értelmes világban az rx570 tudása lenne max 30e 1650 fogyasztásával, de ez van -, a 1650-ért max 50k-t adnék, egy ft-tal sem többet, az biztos

    ipon tesztet olvastam, ez alapján sztem nv pont lesz@rja a desktop vonalat ezzel a kártyával, notebookban viszont ütős lesz, és az a vicces, h felépítésben a mobil verzió erősebb is, no ilyen talán még nem volt, és biza' a notebook eladások már valószínűleg sokkal nagyobb volument képeznek mint a desktop vonal

    M107
    a 1660ti sztem jó ár/értékben, a 1660 is, előbbiből beugró 90k, utóbbiból 75, a sima 1660 tuninggal nagyjából be is éri a ti-t, a ti-t pedig olyan mértékben nem lehet tuningolni - azok alapján amiket eddig láttam -, 2060 beugró ára is nagyjából rendben, 110k környéke, persze alapmodellnél, többi nekem egy rossz vicc kategória, 4k/60fps-hez valszeg 3-400k-s gép kellene - nem számoltam utána pontosan -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #260 üzenetére

    "idle is valamennyivel többet esznek egyébként az rx kártyák, szóval ugyanannyi játékot feltételezve havi 2-300ft többlet a villanyszámlán az teljesen reális"
    Továbbra is el kell, hogy keserítselek, de nem. Az 1650-nek 4W az 570-nek 8W, ez 4W különbség, napi 8 órában 32Wh. 365*32Wh=11680Wh=11,68Kwh. 350-400 Ft egy évben. Nem egy hónapban, egy évben. Ahogy írtam korábban: Ha napi 4+ órában 100%-on pörgetve játszol, akkor kezdesz különbséget érezni, másképp gyakorlatilag semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #261 üzenetére

    a matek ott hibádzik, h ez modellenként eltérő lehet, uo. konfignál akármilyen tesztet nézek, az rx kártyák soha nem 4w-tal esznek többet idle, 8-10w-tal jellemzően, ugyanakkor load is vannak eltérések, nv kártyáknál is
    ez az egyik, másik h egészen biztos, h még akár gyártón belül is vannak a különböző modelleknél különbségek
    egyébként nyilván ez elhanyagolható, nem keserítettél el:) de jelen van
    sokkal fontosabb lehet egy jó hatásfokú táp, amit nyilván letojik a legtöbb olyan user, aki nem érdekel a gép fogyasztása felkiáltással vesz bármilyen komponenst a gépbe
    aki egyben letöltő gépnek és media playernek is használja a gépet, ott már azért az idle fogyasztás is tud némi aprót kicsalni a pénztárcából éves szinten
    notebookom pl kb 24/7-ben megy, de mehet is, az egész net alatt 15-20w konnektorból, letöltésnél kikapcsolt kijelzővel talán 10

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #262 üzenetére

    Két tesztet néztem, mindkettőben 4, illetve 8W-ot írtak idle a két kártyára.
    De ha 8-10W, akkor felugrik az éves összeg 8-900 Ft-ra. Továbbra is kemény összeg. :D A matek nem hibádzik, mert csak az összegyűjtött adatokból lehet számolni, lehet ennél kicsivel kevesebb, illetve több is, de sajnos nem áll rendelkezésre adat 100 különböző kártyapáros fogyasztásáról különböző terheléseknél, hogy közelebb legyek az abszolút igazsághoz, így csak ebből tudtam számolni. Még mindig jobb, mint random felböffenteni egy összeget, amit úgy érzek valamiért a szívem mélyén, hogy az úgy van. :U

    "sokkal fontosabb lehet egy jó hatásfokú táp, amit nyilván letojik a legtöbb olyan user, aki nem érdekel a gép fogyasztása felkiáltással vesz bármilyen komponenst a gépbe"
    Engem érdekel a gép fogyasztása, csak ezt a különbséget már elhanyagolhatónak érzem, valószínűleg azért, mert totálisan az is, főleg az én felhasználásom függvényében. Ettől függetlenül egy moduláris FSP Hyper 500 van a gépemben, ami azért elég megbízható szerintem. :) De ez meg megint egy teljesen más kérdéskör már.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #263 üzenetére

    nem random "beböffentés" volt, brit tudósok is megállapították ( :
    nézd, parttalan vita
    az tény, h számottevően többet fogyaszt az rx - %-osan mindenképp - , innentől felhasználás függvénye, h napi/havi/éves szinten mennyit dob a villanyszámlán a többlet fogyasztása
    és az egy nyitott kérdés, h adott modellnél ez h alakul pontosan
    remélem így már elfogadható

    a táp megbízhatósága és hatásfoka nem feltétlen van összefüggésben, ott van pl a jó öreg pnf - ha már fsp -, bitang táp, de hatásfokban hurka
    hyper s-et találtam fps oldalán, semmi extra, 80+ táp
    megint másik dolog a méretezés, régi tápok zöme középterhelésnél hozta a legjobb hatásfokot, sokkal alatta és felette mrá számottevően csökkent ez az érték, mai értelmes tápoknál már nem ennyire drasztikus a helyzet, elég tág határok között hozza az előírt értéket, de biza' itt is simán lehet sok-sok w-ot veszteni, és a legtöbb embernek mint tapasztaltam, lövése nincs a hatásfok szóról, sajnos, még itt ph-n sem
    nemrég bezsákoltam egy be quiet! 400w-os 80+ silver tápot, no nálam az a minimum szint, ami tápból bejöhet - "apróért" volt ráadásul boltból -, eredetileg goldot akartam, de árban az duplája lett volna - aztán ha lesz pc lehet veszek is majd goldot -

    az egész mondanivalómnak annyi lényege lenne, h ne csak az árat meg teljesítményt tessenek nézni, fogyasztási adatok nélkül nem lesz komplex a dolog, azt meg mindenki eldöntheti mit enged be a lakásába és mit nem, de jellemzően hosszútávon a vételkori drágább alkatrész - vga/cpu/hűtő/mosógép/klíma/kb bármi -, hosszú távon lehet olcsóbb is, mint a vételkori olcsóbb alkatrész, ha kizárólag csak az árat nézzük és nem érdekel a mencsükmegaföldet' történet, akkor is érdemes vásárlás előtt minimum számolgatni

    ha ősszel összedobom a pc-t - addig már nem hiszem :) -, akkor mindenképp fogok fogyasztási teszteket csinálni rx570-nel, azt már eldöntöttem, az nv riválisa meg majd kiderül
    és mindenképp tesztelek gyári beállítással és alulfeszeléssel, mennyit számíthat egy kis finomhangolás
    ha nagyon elgurul a gyóccer', akár w7 pro-n és 10-en is
    és ha még jobban elgurul, akkor különböző hatásfokú tápkkal is ( : pnf, apn - az is egy népszerű és tabil fsp, jobb hatásfokkal -
    a webshopok meg majd elküldenek a kanyámba', h visszaviszek egy marék alkatrészt :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Televan74

    nagyúr

    Első fecskék az iPon kínálatában.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #264 üzenetére

    "hyper s-et találtam fps oldalán, semmi extra, 80+ táp"
    Az enyém FSP Hyper M 500W és 85+. Soha nem mélyedtem bele, kifejezetten ajánlott táp volt itt PH-n, amikor vettem, megint olyan dolog, hogy ilyen felhasználásnál nem gondolom, hogy lehet számottevő a különbség.

    "az egész mondanivalómnak annyi lényege lenne, h ne csak az árat meg teljesítményt tessenek nézni, fogyasztási adatok nélkül nem lesz komplex a dolog, "
    Ez érthető, nem véletlenül számolgatunk 10 hsz óta fogyasztást. :D Ezek a különbségek szerintem a kutyafüle kategóriába tartoznak egyéb háztartási berendezésekhez viszonyítva. Mással (pl. villanytűzhely) ezt az éves eltérést simán összehozhatod néhány hét alatt is.
    Szóval ha nincs valamilyen limitáció, ami miatt a 75W-os kártyára kényszerülsz, akkor a fogyasztásbeli előny egyszerűen nem éri meg a jelenlegi ár/teljesítmény különbséget az 1650 esetében az 570-hez viszonyítva. Így már remélem, hogy ebben kiegyezhetünk. Kb. száz különböző oldal hozta le ugyanezt a tesztjeiben, valószínűleg nem ok nélkül. :D

  • M107

    addikt

    válasz Televan74 #265 üzenetére

    :R

    Ennyiért hülye aki meg veszi :)

    Főleg a 73000 Ft ár Asus + 3 év, de ennyiért vadi új RX 580 veszek szintén 3 évvel és 8GB ram-mal, igaz kevés játék tölti meg a 8 GB főleg Full Hd-ban ahová való a kártya.

    UI:

    S jóval gyorsabb is mint a kis GTX 1650......
    Nem is értem ezt az árazást, mondom 2015 nyarán felborult valami, árilag ami manapság sem tudott visszarendeződni.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • b.

    félisten

    válasz M107 #267 üzenetére

    Ugyan itt az Asus strix Rx 580 131 K... [link] illő akkor abból is azt nézni hozzá ha már az egyikből is azt nézed.
    Mindenki érti hogy első napos áron jelenleg sok. Reméljük 2 hónap múlva 45 K vagy alatt is lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • M107

    addikt

    válasz b. #268 üzenetére

    :R

    Kattints rá az 5 év garia :

    88 190 Ft hoz ki kiérti ezt :)

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • b.

    félisten

    válasz M107 #269 üzenetére

    Az egyik bányaszeszonból megmaradt/ visszavett/ gariztatott példány
    RX kártyák most jó vételek.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • pengwin

    addikt

    válasz Televan74 #265 üzenetére

    58-73 ezer HUF... tuti vétel! :C

    (#270) b.
    A 131 ezres biztos, hogy beragadt készlet, az olcsóbbik, 5 év garanciás meg gyanús, hogy elírás: az ASUS tudtommal 3 év garanciát vállal a garfikus kártyáira (kivéve a csákány edisünök).

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Televan74

    nagyúr

    válasz pengwin #271 üzenetére

    40.000 Ft körül lenne a reális. :)

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #266 üzenetére

    ajánlott, de "semmi extra"
    gyakorlatilag mindegy mire használod a gépet, a táp jó hatásfoka csak előny lesz

    tesztoldalaknak igaza van, de én azt is beleszámolom, h sok kicsi sokra megy, nem a villanyszámlán:) illetve tűzhelyet v bármit idevenni felesleges, amit kell használunk, nálam az nem mindegy, milyen hatékonyságú az adott rendszer - pl villanytűzhelyből is van szemétbe való, és vannak értelmes fogyasztásúak -
    jelenlegi nyitóár az persze vicc, nézzük meg egy hónap múlva, többi kártya ára is akkor állt be, ha most azonnal kellene venni vga-t 1650-et azt lepasszolnám
    ami viszont érdekes amd vonalon, több monitornál felcsapja a ram órajelet maxra, és az bizony zabál, ez anno is probléma volt, azt hittem 8-10 év után ez már nem gond, de nemrég szóba került egyik topikban, még mindig gond, ezek azok a dolgok, amiket nem értem mért nem tudnak megoldani

    M107
    75e-ért már ott a gw 1660, az meg 580-nál már gyorsabb is valamivel - és még mindig jóval kevesebbet eszik ( : -, ha már rx, azokból a 4gb verziók érik meg ha csak ár/teljesítményt nézünk

    szerk: 41,5e ft-ért pl a zafír 470 itx pulse korrekt - de ez is érdekes, csak alzánál annyi, konzolokszervizénél +2e ft, laptopszalonnál 56e, de van ahol majdnem 70 :) -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • pengwin

    addikt

    válasz Chaser #273 üzenetére

    nálam az nem mindegy, milyen hatékonyságú az adott rendszer - pl villanytűzhelyből is van szemétbe való, és vannak értelmes fogyasztásúak

    Ebben nagyon igazad van, de emellett nagyon sokat számít maga a technolgia is, nem csak a kW-okat kell nézni.
    Nálunk pl. a mostani indukciós főzőlapunkkal és modern elektromos sütőnkkel a töredékére esett vissza az elpazarolt energia. Pedig a főzőlap teljesítménye nagyobb, mint ami eddig volt, de lényegesen hatékonyabb az indukció miatt. -20-30kW egy 100kW körüli havi számlán Pedig a PC-m, mosógépünk (a többi nagy fogyasztónk) ugyanannyit megy magas terhelésen, mint eddig.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Chaser

    titán

    válasz pengwin #274 üzenetére

    pontosan ezt mondtam, a vga témánál is....:) adott pl rx 580 és 1660, utóbbi erősebb, és kevesebbet fogyaszt
    a 1650-nél a "rivális" 570 erősebb kb 20%-kal, de gyakorlatilag dupla akkora fogyasztással, technikailag már elavultak az rx-ek
    tűzhelynél is pont ahogy mondod - feltételezve nyilván, h ugyanúgy használjuk ahogy a helyzet megkívánja - egy indukciós működtetése és így környezeti terhelése is jóval kedvezőbb mint egy hagyományos kerámiásnak, bár van attól sokkal rosszabb is, annak a nevét nem tudom - szép fekete fém lapos megoldás -
    és a tegnap leírt miatt használom nyugodt szívvel a klímát, mert gyakorlatilag egy zabásabb vga energiája elég ahhoz egy jó klímának, h lehűtse az adott helyiséget, akár kisebb lakást is - és nálam ez nem úrihobbi, gyakorlatilag nevezhetem eü-i problémának, olyan mértékben izzadok a kánikulában -

    egyébként nagyon érdekes az rx téma, ahogy látom nem lehet csak pontos modellekről beszélni tényleg, ahány teszt kb annyi fogyasztási adatot látok ( :
    itt van pl a zafír 570 itx pulse 4gb és szintén zafír 580 nitro+ 8gb, utóbbi erősebb és kevesebbet eszik ezen teszt szerint - kezdem azt hinni, h reális, többen is mondták h a nitro+ kártyák fogyasztása értelmes, no de felmerül a kérdés, ezeknél a modelleknél mért jobb? és akár gyártón belül másik verziónál mért rosszabb?
    most sajnálom h nincs pc-m, tesztelnék egy szép nagyot:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #273 üzenetére

    "a táp jó hatásfoka csak előny lesz"
    Más kérdés, hogy az az előny elhanyagolható, ezért engem speciel a legkevésbé sem érdekel.

    "tűzhelyet v bármit idevenni felesleges"
    Gyakorlatilag egy hsz-szel előtte példálóztál hasonlóval. Azért írtam, mert ott már sokkal jobban számít, hogy energiatakarékosabbat vegyél, mivel akkora különbséget jelenthet néhány hét alatt, mint a 75W és 150W-os kártya közötti különbség egy évben. Jó dolog a hatásfokkal, fogyasztással foglalkozni, csak érdemes észrevenni, hogy mikor mentünk át fingreszelésbe.

    De fárasztó már. Az emberek nagyobb részét kb. totálisan nem érdekli egy ekkora különbség, ezt is említik egyébként kb. az összes teszt során, és én is ebbe a nagyobb részbe tartozom. Ha valakit érdekel, lelke rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #276 üzenetére

    ha egy konfig 100w nettót kér terhelve , az 80%-os hatásfokú táppal konnektorból 125w
    85% hatásfoknál 117,65w - bronz -
    88%-os hatásfoknál 113,63w - ezüst -
    90%-os hatásfoknál 111,11w - arany -
    és van olyan táp, ami a 80%-ot sem éri el, minél nagyobb étvágyú a konfig, annál nagyobb különbségek jönnek ki "pazarlásban", itt is a sok kicsi összeadódik

    ha van egy család aki egy pc-t használ, két gyerkőc meg apuka, és megy a gép load 8-10 órát/nap, akkor már egy ilyen gtx1650 vs rx570 történetnél is lesz azért látszatja, gagyi táppal meg főleg, nem fingreszelés, attól függ pontosan mennyit és mire használják az adott gépet, ha napi átlag 1 óra, elhanyagolható valóban

    villanytűzhelynél nekem nem volt egyértelmű h másik vásárlására gondolsz - azt hittem arra gondolsz, kevesebbet kell használni és akkor megvan a nagy spórolás, ami igaz is, de akkor nem mindig lesz ebéd az asztalon főtt étel formájában ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • pengwin

    addikt

    válasz Chaser #275 üzenetére

    A hagyományos vasmagos főzőlapra gondolsz. Rettentő pazarlóan bánik az energiával: a 29nm-es panelt lazán harminc fokra fűtötte egy főzésnél.
    Én úgy vagyok vele, hogy úgy egybevéve próbálok takarékos lenni. A PC-met kicsit a luxus kategóriának tekintem, de ez az egyetlen, amit luxusként megengedek magamnak. Lehet olyan ez nekem, mint neked a klíma.
    Nagy álmom, hogy egyszer nyerek lottó ötöst, vagy kapok egy jobban fizető állást, és akkor lesz pénzem egy passzív házra, hőszivattyúval, napelemmel, okos, de offline vezérlőrendszerrel és körülötte nagy kerttel, sok fával. Na ott annyit lehetne klímázni és PC-n játszani, amennyit nem szégyellek... :D

    egyébként nagyon érdekes az rx téma, ahogy látom nem lehet csak pontos modellekről beszélni tényleg, ahány teszt kb annyi fogyasztási adatot látok

    Hja, mert pl. az AMD-exkluzív márkák (legjobb példa a Sapphire) elég jól finomhangolják a VGA-ikat: vagy fogyasztásra, vagy teljesítményre, vagy hőmérsékletre, vagy zajra, vagy valami egyensúlyi állapotra optimalizálva.
    És akkor ott van az is, hogy pl az RX 570/580-ak ugyanabból a lapkából készülnek. Ha pedig elég gondosan válogatják a chipeket, akkor simán lehet, hogy a teljes értékű, magasabb órajelet futó példányok sokkal kedvezőbb beállításokkal tudnak RX 580-ak lenni. A reszeléket meg kb. bármilyen szükséges feszültséggel eladják 570-nek, 570D-nek, vagy az új 560-nak.

    Üdv, pengwin

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #277 üzenetére

    Az FSP Hyper 500M-hoz képest (85%) írtam, én erről beszéltem. Nem arról, hogy egy gagyi táphoz képest mennyivel jobb egy ezüst vagy egy gold. Ha érdemben jobbat akartam volna akkor, amikor a teljes konfigot vettem, az minimum plusz egy 5000-es lett volna, hogy aztán majd néhány éven belül megtérüljön. Ugyanaz, mint a kártyák esete gyakorlatilag.
    Én is úgy tartom, hogy aki olcsót vesz, az kétszer fizet. Viszont van egy pont, amikor a drágább nem jelent annyival jobb minőséget (vagy ebben az esetben energiatakarékosságot), ami feltétlenül megéri a plusz költséget a vásárláskor. Szinte mindig valahol a középkategóriában, illetve annak is valahol a tetején érdemes nézelődni néhány kivételtől eltekintve, ha az optimálisat vagy ahhoz közelit keresi az ember.

    Egyébként csak hogy csavarjak egyet a dolgon: Ha az 570-et választja valaki, akkor jelenleg a különbségből vehet egy sokkal jobb tápegységet. :D

  • M107

    addikt

    válasz Chaser #273 üzenetére

    :R

    " zafír 470 itx "

    Ha u.a az van mint az ITX RX 570 esetében akkor csökkentve van a memória MHZ.
    7000 helyett 6000 MHZ az ITX változat esetében.

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • Chaser

    titán

    válasz pengwin #278 üzenetére

    az lesz az, "gyönyörű" jószág:)
    nem tudom mit csinál a zafír, de valamit jól, illetve csinálhatná jobban is, az azért csúnya, ha saját kiadású rx570-ük többet eszik mint az 580, a linkelt videón 7000-en megy a pulse itx, gondolom ideális esetben pár pöcc feltolni, gyárilag a kis méret/hűtés miatt vehetik vissza, bár 256 bittel nem a memória lesz sztem a szűák keresztmetszet
    nálam továbbra sem luxus a klíma, hanem sajnos már létszükséglet, már ma is szakadt rólam a víz kinn, add hozzá a nyári még +10 fokot, tartósan, el tudod képzelni ( : napi több liter víz és ásvány elillan belőlem, aludni nem tudok, enni sem, kénytelen vagyok használni ha tehetem, ellenben -10-15 fokban én a többséggel ellentétben nagyon jól elvagyok:) már kb egy hónapja rövid nadrágban járok, kabát is már rég pihen, nekem a legidálisabb 17-20 fok közötti tartomány, akkor a világot is kettérúgom ( : de kánikulában használhatatlan vagyok

    kwzatz
    nem a tiédre mondtam, általánosságban, mert ugye a kis tétel elhanyagolható, de - közhely - sok kicsi sokra megy, részemről nem a villanyszámlán spórolok ezekkel, hanem ennyivel is kevesebbel terhelem a sárgolyót - nomád nem vagyok, ami kell használom, de lehetőségeimhez képest próbálom hatékony rendszerekkel megoldani ami kell, ugyanakkor így spórolok a villanyszámlán is nyilván, win-win ( :
    túlzásokba nyilván nem esek, egy paltinum hatásfokú tápnak már nagyon csúnya ára van, eleve szabályozni kellene, h 80+ bronznál rosszabb hatásfokú táp ne kerülhessen forgalomba, meg ilyen apróságok, azért 25-30e-t én sem szívesen adok ki egy tápért, főleg ha load max 200w-os konfighoz kell

    M107
    a linkelt videón 7000-en megy a pulse itx, gondolom ideális esetben pár pöcc feltolni, gyárilag a kis méret/hűtés miatt vehetik vissza, bár 256 bittel nem a memória lesz sztem a szűk keresztmetszet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Prof

    addikt

    válasz M107 #256 üzenetére

    Ja annyira tökéletlenekedett, hogy a nagyságrendekkel nagyobb cégekkel mint az Intel , NVidia nem tud versenyezni minden fronton, így maradt az egyedi termékeknél (Google Stadia, konzolok) és a CPU-knál.

    Az NVidia RTX "újítása" jól mutatja hogy nincsenek GPU fronton veszélyeztetve. Valamint, hogy míg az AMD kitalál valami tényleg értelmeset és újat addig jegelve van a GPU piac ahogy a CPU piac is volt hosszú lvekig Intel mutyis szerződések okán.

  • Chaser

    titán

    eltűnt a 41e körüli pulse itx a boltokból, már 50-hez van közelebb, de annyiért ott a nitro+, következő kategória meg már 60e közeli, érdekes áralakulások vannak, kíváncsi vagyok 3-4 hét múlva hol lesz az olcsóbb 1650-ek ára, 75w-ot nem nagy kunszt lehűteni, kis túlzással legbénább is jó lesz, 120-150w-ot már nehezebb

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • kwzatz

    őstag

    válasz Chaser #283 üzenetére

    Már az 570 sem éri meg annyira, mint 1-2 hónapja, amikor 2 új játékot (és gyakorlatilag az idei legjobbakat: RE2, DMC5) kaptál mellé kb. 30.000 Ft értékben. Sajnos jó sokáig kell majd várni ahhoz, hogy hasonlóan jó ajánlat üsse fel a fejét.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz kwzatz #284 üzenetére

    41-2e-ért az itx pulse még azt mondom jó volt, nitro+ 50-ért ha tényleg jóval kevesebbet eszik még soso, de már most is van 56-7e-ért több modell 1650, lesz az olcsóbb is, eddigi gtx árak esését nézve 45-50e közt reális a beugró modellek ára, már most se mondanám olyan felemelőnek a 10%-os árkedvezményt, 20%-os teljesítmény többbletet, 50-100% + fogyasztásért cserébe az 570 javára, mindent összegezve max ekvivalens a két kártya - az itx pulsenál azért sokkal kedvezőbb volt az ár -
    most h megvettem nemrég a boxot, arra rájöttem fps nyilván nem menne ( : de fene tudja, idővel lehet ráállnék, tegnap vettem 3 havi játék hozzáférést sok jó címmel 300 kemény ft-ért, ha így haladunk tényleg nagyon bepirítanak pc gamenek a konzolok, következő gen mind box és sony terén elég ütős lesz ahogy olvastam, az x-es box már most is elég ütős, és még mindig jóval olcsóbb mint hasonló tudású gammmer' pc, ezt a kategóriát le kellene vinni 30-35e ft-os szintre, de úgy látom se az nv se az amd nem tervezi

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • pengwin

    addikt

    válasz Chaser #283 üzenetére

    Szóval érdekes módon a kereskedők az alacsony árú AMD kártyákat árazzák felfelé a GTX 1650 szintjére, nem pedig fordítva... sokkoló. :P

    Üdv, pengwin

  • Chaser

    titán

    válasz pengwin #286 üzenetére

    az a pulse sztem kifogyott, ez meg új szállítmány ahol van még, csak pénzt adni nincs értelme érte, ha a nitro 1-2e-rel drágább

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • M107

    addikt

    :R

    ITX Pulse is eltűnt , még jó hogy beszereztem egy jó hónappal ezelőtt, mondjuk azóta sem nagyon játszottam, max még egy kis W New Oldert, max 2- órát....

    Sok a munka, kevés az idő, így minek is lenne nagy gépem brutál vid kártyával, hiába nem vagyok már gyerek időmet be kell osztani ........

    Ma ha lesz pár órácskám, de szerintem Days Gone-t játszok, max éjjel egy fél órácska de az meg kevés.......

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • Chaser

    titán

    válasz M107 #288 üzenetére

    pontosabban van, csak nitro+ árában, ezt mondtam tegnap, így már nem olyan fényes a helyzet, egy zafír van még 47e-től, meg egy msi, utána már csak 55e-től felfelé látok 570-et

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • pengwin

    addikt

    válasz Chaser #289 üzenetére

    Ennyiért már van 8GB-os PowerColor is.
    Tudom, kell az RX570-re a +4GB VRAM, mint traktorra a spoiler, de akkor is többet kaphatsz a pénzedért, ami nem rossz.

    De 2 ventis Pulse is kapható kicsit olcsóbban (1-3e HUF).

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Chaser

    titán

    válasz pengwin #290 üzenetére

    és tényleg, nem tudom mennyit dob rajta a + 4gb vram, és alulfeszeléssel elérhető-e nitro+ szint fogyasztása, de erre csak 2 év gar van, zafírra 3, 8 gigás zafír 56-tól indul, iponnál lenne olcsóbb de ott nincs készleten
    mindenesetre részemről akár 570, akár 1650, 50e a limit amit adnék értük, afölött 1660 75e-ért - ami most épp nincs szintén ( : 80-ért viszont sok modell közül lehet választani -
    amúgy nem tudom mi van, ennyit romlott volna a ft?
    mondjuk alzánál 1060 6gb msi armor 68e ft, mindent összegezve jelenlegi akutális áárakat nézve azt venném 75eft-os kategóriáig, 580 szint, de jóval kevesebb fogyasztás, ennek a modellnek a hűtése is elfogadható, 8gb-os rx580 sincs olcsóbban max 2-3e ft-tal

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • pengwin

    addikt

    válasz Chaser #291 üzenetére

    Én Pascalt már nem vennék.
    Elég nyilvánvaló, hogy a Turingnak mennyivel jobban fekszenek az újabb játékok, miközben a régiekkel sincs gondja.
    1060 6GB szerintem annyiért nem éri meg, akkor már sokkal inkább az 1660 80-ért.

    Egyébként ahogy mész felfelé teljesítményszinteken, úgy lesz egyre validabb érv az AMD kártyák fogyasztása. +45-50W nem nagy cucc, +100-120W már inkább.

    Üdv, pengwin

  • Chaser

    titán

    válasz pengwin #292 üzenetére

    feldobnék egy érmét ( : ha vennék megvárnám újra a 75k-s 1660-at, annyit simán megér a gw oc
    az a vicc, h alsóbb kategóriában is nagy a fogyasztás különbség, 1050ti/1650 rx570 75w, rx 580 vs 1060/1660/1660ti 80w difi, 580-at sztem semmilyen szempontból nem éri meg venni már, 1060 ennyiért elgondolkodtató, de egyértelmű h 1660-tól kezdődik az igazi élet, tuninggal jó eséllyel beérik a ti-t, ti meg nem annyira tuningolható
    no de mindegy, egyáltalán nem sürgős, addig hátha találok értelmes teszteket különböző rx fogyasztásokról, 570 4gb nitro 50-ért még elgondolkoztató, a z legviccesebb nem is lehet csak modellt mondani, pontos típus kell, 1650-ekből is vannak zabálósabbak, akkor pont az értelmét veszti el, nem fér bele 75w-ba, eszik 100w-ot, de még mindig gyorsabb nála az 570, és a nitro+ verziónak valahol 100-120w között kell lennie

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • M107

    addikt

    válasz pengwin #290 üzenetére

    :R

    De ez már, nem olyan mint pl anno 4 GB GDDR 3 -as jobb mint a 2-es :)
    itt már azért jó ha van +4 GB több grafikai elem fér bele nem kell sűrűn cserélgetni a memóriában lévő dolgokat.

    De minek egy 16 GB optimálisan kihasználó gépbe 32-64 GB semmi + de feltölt mindent a memóriába és amíg ki nem kapcsolod ott lesz, persze nem éri meg, csak akinek +++++ pénze van, de az inkább adja nekem :)

    A központi memória u.is gyors ha van elég.....
    Itt van most veszel most jó áron 16 GB DDR4 mindegy milyet most, MHZ is mindegy CL is.
    Használod de teszel bele még 16 GB szárnyalni fog és az SSD-HDD stb dolgokat kíméled. Mert van elég gyors és elég nagy helyed memória szinten.

    Ezért jó ha már most 8 GB helyett 16 GB veszel nem is drága..... és kifizetődik.

    De pl a 1650-re 4 GB-nál több felejtős mert itt GPU limit lenne így is úgy is.

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • pengwin

    addikt

    válasz M107 #294 üzenetére

    Én is szeretem a sok (V)RAM-ot, csak tudom mik a realitások: volt Nitro+ RX 480 8GB-os kártyám, de a mostani GTX 970 3,5GB-ja is ugyanazt a játékélményt tudja nekem nyújtani.

    Elvileg nem rossz az a PowerColor, én lehet még 2 év garanciával is bevállalnám, mert elég meredek mértékben mennek felfelé a VRAM igények: teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy még egy ilyen erősségű kártyán is lehet kisimító hatása a 8GB-nak. Ha nem is most azonnal, de egy-két éven belül simán.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • M107

    addikt

    válasz pengwin #295 üzenetére

    :R

    Azért a 970 GTX nem egy rossz kártya ma sem pedig, már elég idős (2014 sept 19) és még helyt áll
    Nekem most RX 570 ITX Saphire (2017 apr 18) kártyám van 2019.03.26 óta (3 év gari) hobbi játékos vagyok nekem elég, viszont ez az új 1650 sem az ára miatt sem a teljesítménye miatt nem lesz olyan nép kártya mint a 750 TI vagy a 1050 TI.

    UI:

    Nekem mindegy hogy Vidia vagy MD arra a célra amire nekem kell, akkor mit tudok jó és olcsón beszerezni.
    Amúgy egy használt RX480 lett volna helyette itt vidéken még aznap házhoz jött volna...., 35000 Ft de gari nélkül amikor meg láttam az itx 570 43000 Ft 3 év gari-val. akkor inkább mondom ez legyen. pedig a RX480-as olyan 15 Fps többet hozna, de mivel nem erőgépem van, és az sem játékra nekem mindegy jó tudom a bolondnak mindegy. :D

    Bár sokaknak nincs élet Full HD és 60 FPS alatt :DDD :DDD :DDD :DDD
    Én meg vagyok 1920*1080 és 35-52 FPS átlagában még az új Metro-val is Mediumban.....
    880K, 16GB DDR3, ITX 570, ITX gép az egész CM130 elite házban.
    Annyival nem szebb, meg időm sincs játszani így most minek álljon benne a pénz akkor meg felesleges.....
    Konzol is van, de azzal is alig még ami érdekel azzal is ritkán játszok, van olyan játékom amirő celofán sincs levéve csak megvettem anno.
    A Days Gone is megvan, de max 1 órát toltam bele érdekel csak idő az a fránya idő nincs rá.

    Mikor egy Shadow Tomb Raider is ott áll celofánba, mert mindig akarom de soha nem jutok el odáig.
    Red Dead 2 is max 4 órám van benne amióta megjelent azóta meg semmi de a kisebbek sem mennek, nincs idő hiába ......

    Lehetne RTX 2080 TI Vga-m is , meg 9700 Intel, 32 GB ram , de erre a kevés időre felesleges, annyira jó játék meg nincs, vagy már én vagyok öreg :DDD :DDD :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • pengwin

    addikt

    válasz M107 #296 üzenetére

    Athlon X4 880K-hoz már szerintem az RX570 is sok tud lenni, nem mindig hajcsa ki.
    Bár ez is játékfüggő.
    Pl. én stratégiázok, CPU és RAM limitem gyakrabban van, mint GPU.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Chaser

    titán

    válasz pengwin #297 üzenetére

    az sztem még 1050ti-ben is hagyhat tartalékot, hiába 4 mag ha nagyon gyenge az ipc
    most h lett egy konzol, azért látom, h ha akarnak tudnak varázsolni, forza4 nagyon korrekt, az új tr is, persze biztos nem olyan szépek mint pc-n, de fene tudja, mindenesetre tényleg fejlődött a konzolos világ, nincs kihajcsa-nemhajcsa', nincs driver, nincs wines baromkodás, 3 hónapra vettem 300ft-ért 100+ játékhoz hozzáférést ...lol ( :
    de azért veszek pc-t is..szeretem ha fáj ( : kicsit ellenkezőleg vagyok vele, mint m107, időm lenne, de nagyon kevés játék ad annyit, h 5 percnél tovább lekössön - szerencsére:) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • M107

    addikt

    válasz pengwin #297 üzenetére

    :R

    Tudom hogy öreg a kis CPU, de mikor egy 880k egy CM seidon 12V meg egy itx lapot anno 1 éve 30000 Ft kaptam egy havertól bőven garis-tól ami kb szerintem idén júniusba jár le a Cpu meg a lap-ról a hűtésen meg még 1 év van ha jól tudom.
    Akkor azt mondtam, hogy arra amire nekem kell jó vétel volt.
    Most a lap 12000 Ft a cpu 19500 Ft és a vízhűtés is újonnan 13000 Ft, hát akkor nem megérte.
    A HDD, SSD, 16 GB ram, USB 1 TB HDD, BD-RW megvolt.
    03.26 jött hozzá a RX 570 ITX Sapphire, előtte egy R9 270 volt.

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • Chaser

    titán

    válasz M107 #299 üzenetére

    persze úgy korrekt, ettől még az ipc értéke sajnos nem lesz több:)
    cpu terén azért könnebb a helyzet, 6 magos 2600/9400f 50-53e, azokat azért 2070-ig vígan raknám vga mellé, kár h az már majdnem 3x annyiba kerül ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • M107

    addikt

    válasz Chaser #300 üzenetére

    :R

    Újat akartam, de ez jött és ez akkor nekem hirtelen jó árban volt :D

    De nekem csak egy gondolat lenne :) és már mennék és vennék Ryzen 5 2600 és 16GB DDR4, de ahhoz megint új ITX lap és AIO Víz hűtő... de utána már megint legalább egy 1070 szerűség kéne.....

    Majd szépen lassan, ha időm sincs játszani mert sok a munka akkor meg minek sietni teszem fel a kérdést.....

    Days Gone is ott csücsül a konzolom, de időm az max lesz ma 1 óra utána 4-5 napig max 20-20 perc.
    És minden DG végiggame yotb egyre inkább iritál mert én nem játszatok vele, az asszony is mondja elvittél volna vacsizni mint hogy ki dobtad rá így a pénzt, hogy nem is játszol..........

    Mondom idő asszony idő nincs..........

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • M107

    addikt

    válasz M107 #301 üzenetére

    :R

    utóirat aki azt hitte hogy idáig kamuztam, gyorsba lőttem egy s..r ... képet így munkába indulás előtt, nincs rend + stb stb de a lényeg látszik, csak az idő hiány nem.....

    Elnézést a nem tökéletes képért...., de most siettek....

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • Chaser

    titán

    válasz M107 #301 üzenetére

    az emberek sokat dolgoznak, hogy megvegyék a drága lakást, a drága tv-t, a drága sok mindent, és végül mindenük van, csak idejük nincs kihasználni semmmit ((( :
    részemről én ezt kicsit próbálom egyensúlyban tartani, nem hajtom annyira már a pénzt, cserébe van időm élni, 10 fogorvos közül 9 ezt ajánlja :d
    én is megvehetném a 2600-ot, v 9900k-t, 2080-at, de van egy határ nálam, ezek most hobbi, azokra nem pocsékolok ennyit, inkább elnyaralom az árukat, annak is sokkal több értelme van - számomra -, ellenben jó ár/értékű és használható dolgokra nem sajnálom a pénzt
    xbox pl jól jött, 2 év gar, még sokáig 50-ért el tudom adni, 75e volt, 3 hónapra most van annyi játék h már meguntuk, 300ft volt, ha mázlim van egyik géphez adott játékot még el tudom adni 6-7-8e-ért, annyival is olcsóbb lett a gép - vagy fedezi egyx jó töltő meg akku pakk árát a kontrollerhez -
    géphez eddig megvan 2x8gb 3000-es gskill meg egy 400-as bequiet táp, 500-as ssd, többi meg majd ha van kihagyhatatlan ajánlat

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz M107 #294 üzenetére

    "Itt van most veszel most jó áron 16 GB DDR4 mindegy milyet most, MHZ is mindegy CL is."

    A-a. Főleg nem mindegy, ha Ryzened van. Oda kell a minimum 3000 MHz, különben baromira visszafogja a gépet. Dual channel miatt is jöhet pár plusz fps, így single modult sem igazán érdemes vásárolni.

    #302: Hú, ez nagyon zsúfoltnak és kényelmetlennek tűnik (alapból halál, ha nincs egy szintben a billentyűzet és az egér + ilyen magasan van a monitor). VGA-k meg memóriák helyett inkább egy épkázláb asztal kellene első körben. : >

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • M107

    addikt

    válasz Synthwave #304 üzenetére

    :R

    Alap dolgokra felesleges oda elég a 2400 MHz csak legyen belőle 16-32 GB, persze a magasabb órajel meg a dual chaneel több fps hoz ez tény.
    De a mennyiségben ha megvan az ajánlott vagy még több, akkor nem készteted túlmunkára a többi komponeneseidet.
    +

    Ha 2400 MHZ 32 GB játszol 16GB helyett akkor is közel azonos fps lesz mintha 3000 vagy a feletti ramokkal tolnád, olyan max 10-12% lehet a difi de ha már van 60 Fps stabilan és nem ugrál + stb stb akkor most lesz a 3000 MHz ramokkal 75-82 Fps stabilan.
    Max ennyi.

    Elnézést, sokat dolgozó és a családját nem sok pénzből eltartó, de egyszerű emberként csak ennyire futja.
    Tudom nagyobb rend lehetne, de kérlek ha van felesleges pénzed kérlek utalj :) :DDD
    Jó szívvel fogadom.
    Elnézést ha nekem csak ennyire telik :)

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • Chaser

    titán

    válasz M107 #305 üzenetére

    rossz nyomon jársz, zen arról szól, h legyen jó ram mellette, sokra mégy nagy mennyiséggel ha lassú, és nem kell semminek annyi éppen
    ráadásul mennek le az árak, 3000-es ram alig drágább mint a 2400-es, nincs értelme vele foglalkozni
    nemrég vettem boltból 2x8gb 3000-es gskillt 26e pár száz ft-ért, csak h legyen itthon ha kellene és elszállnának az árak, ha esetleg nagyon-nagyon leesnek, akkor veszek 2x16gb-ot, 2x8-at meg eladom ha felmennek ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz M107 #305 üzenetére

    FIllérekből össze lehet rakni egy épkázláb asztalt, csak egy lapszabászat és pár IKEA láb kell hozzá. :))

    RAM: Továbbra is a-a. Számít az az órajel, főleg Ryzennél (az időzítés meg az Intelnél fontosabb). Nézz utána kicsit jobban a dolognak, ha nekem nem hiszel. : >

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák