Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    Érdekes - s talán ezért nem jár el- és letiltás - a hír írójának kategorizálása: Az Asus Zenfone 8, a Zenfone 9, a két Sony-testvér, a 10 III és 10 IV is kisebb, de ezek szerint a Samsung - különböző hercehurcák miatt - idén, január 7-én megjelent S21 FE készüléke is kompakt. Új idők! Alig néhány éve még az S10e is csak kis jóindulattal volt kompakt, a kategória ugyanis a kb. 125 mm-től a max. 140 mm-es méretig határolódott - használtam is, olvastam is eleget a Zenfone 8-ról, egy kommentelő írta helyesen: nem kompakt, csak kisebb, mint a brutális méretű divat-telefonok. (A Sony máig gyárt japán belpiacra 140 mm-es telefont, 5000-es akkuval.) Ha nem is mm-pontossággal, de valahol mégis meg kellene állapodni, mit nevezünk kompakt telefonnak - még akkor is, ha végül egy, vagy egyetlen ekkora méretű telefont sem gyártanak, noha az, aki olvas külhoni szakirodalmat, tudja, hogy nem egy kisebbség halkuló hangja, hanem igenis komoly igény lenne egy erős, igényes, de kis méretű telefonra - elég ehhez elolvasni pl. a GSMArena kommentjeit. Nálunk méregdrága, de másutt pl. komoly slágertelefon a Zenfone 9.

Új hozzászólás Aktív témák