Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcedli

    tag

    válasz e=mc² #4 üzenetére

    1. nem valós időben mutatja a többiek...

    Ennek egyszerű adatvédelmi okai vannak, senkit ne lehessen akarata ellenére beazonosítani, ez nem fog változni a jövőben sem.

    2. az új térképszerkesztő szinte kezelhetetlen

    Jómagam az idei évben mintegy 50.000 módosítást eszközöltem az új szerkesztővel a térképen, tehát kezelhető. Azonban az utóbbi időben valóban sokszor volt szolgáltatás-akadozás, néha valóban belassul és használhatatlanná válik, azonban nem ez az általános tendencia.
    Amennyiben ez bárkit kifejezetten bosszant, bármikor jelezheti, hogy melyik területet csináljuk meg, vagy mit javítsunk, ezek általában még a jelzés napján megtörténnek (amennyiben nem azt kéri valaki, hogy "Héj, dobjátok már össze B-A-Z megyét! :) ).

    3. A GPS nem mindig ott mutat, ahol vagyok...

    Ez nem a waze hibája, hanem a készüléké. Vagy a használt ROM, vagy maga a hardver okozza a jelenséget, sajnos együtt kell élnünk azzal a ténnyel, hogy készülékeink gyorsabban avulnak el, mint a régebbi időkben, egyidejűleg az alkalmazások fejlesztése gőzerővel zajlik, ezáltal egyre erőforrás-igényesebbé válnak. A fentiek megjelenhetnek akár úgy is, hogy ugyanazon a készüléken két navigációs szoftver eltérően fut (jól-rosszul jelzi a pozit), ilyenkor a rosszabbik az, amely erőforrás-igényesebb...általában újabb kiadású is.

    4. A trafipaxok kezelése vicc kategória

    Itt nem értem, mire célzol. Ha esetleg arra, hogy nincs ott, vagy nem pont ott van, ahol jelzi a térkép, annak több oka lehet:
    -a rendőrség által megadott mérési helyszínek nem pontosak, ilyenkor a program oda teszi az ikont, ahol az adott szakaszon leggyakrabban szoktak állni
    -a rendőrök már odébb álltak, máshol mérnek
    Természetesen vannak hibák késések a fentiek miatt, de az esetek túlnyomó többségében valóban ott vannak, azon a szakaszon, ahol jelzi a program. De még ha csak 20%-ban lenne pontos, akkor is jóval több információt nyújt, mint a semmi ;)

    5. Jó lesz ez, csak gondolom pénz kellene...

    A microsoft már beszállt (innen a bing támogatás is). Szerintem nem pénzkérdés, hanem kellő számú érdeklődő ember kell a fejlődéshez. Nyilván a waze központi fejlesztésében nem a magyarországi vélemény a mérvadó. Viszont a meglévő szoftveres keretek között igenis sokkal jobbá lehet tenni a rendszert, csak elegendő számú ember kell hozzá, aki foglalkozik a térképpel, valamint sok felhasználó, akiknek csak annyi a dolga, hogy használja.

    Lényeg:

    -ha valakinek problémája akad a térképpel, az szóljon, és megoldjuk
    - minél többen használják, annál pontosabb és értékesebb az a szolgáltatás, amit a Waze nyújt vezetés közben

    Szép napot!

    #csakawaze

Új hozzászólás Aktív témák