Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz UnknownNoob #29 üzenetére

    Kötekedés ON:
    1. Azért a Flex 5 1.5kg vs 1.18 nem 200gr a különbség...
    2. Vannak más tényezők is, pl. a 60% sRGB panel vs 140% (itt ugye a 100% Adobe/DCI P3 a lényegesebb, de a számok alapján így egyszerűbb az összehasonlítás) eléggé vízálasztó.
    Keress a Lenovonál 100% sRGB kijelzőt... én is ezt csinálom jó ideje. Az elején volt Ideapadokhoz is de hamar rájöttek, hogy olcsón viszik így is mint a cukrot. Most Yoga Slim 7-ben kapsz ilyen kijelzőt, az 16GB rammal 1000 EUR, esetleg 900 körül kisebb cpu-val.

    És akkor még mindig nem 16"-on járunk...

    Kicsit általánosítva akik az áron ki vannak akadva: Én is sokallom de nem látom a noti piacon, hogy akkora olcsóság lenne máshol vagy más gyártóknál.
    Félreértés ne essék, szerintem is túlkarcsúsították. Ha 16"-hoz feltolják 1.4-1.5kg-ig akkor sokkal jobb/erősebb gép lehetne (meg nyilván Ryzennel).
    De ha már az extra kis súly volt fókuszban akkor:
    1. Az ilyen prémium árakon szokott menni, 1.3kg alatti és hasonlóan jó notik nem mennek sokkal olcsóbban sehol. (400-tól felfelé) És azok általában kisebbek valamint ugyanúgy barátjuk a throttling mint minden ilyen kis súlyú cuccnak.
    2. Vagy megfordítva: ami érvként felmerült, hogy ennyiért "normális" notit is lehet kapni: az nem ez a kategória. A másik oldalon lehetne villantani pl. egy Latitude 5510-et, friss céges beszerzés. Oké, nyilván ez nem "consumer", de látta vki a minőségét? Valószínűleg elbújhat az LG mellett már ez is sajnos. Throttling ugyanúgy van pedig egy is "lassú" Intel, és 16/512 kiépítésben laza 600k éppen az ára. Ugyanez volt 3-4 éve 300-350k. Egyedül a support éri meg ebben a csomagban.

    Úgyhogy annyira elborultnak nem látom a helyzetet akkor sem ha nekem sem szimpi ez a túltolt felállás. Vagy csak én nem látom a lehetőségeket hasonlóan minőségi, kicsit nehezebb notikra 2-300k között. :F

Új hozzászólás Aktív témák