Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Van egy ismerősöm, aki majd egy évet volt japánban. Sokat beszélgettünk vele arról, hogy itt nálunk, Magyarországon mit csinálnak rosszul. Arra a következtetésre jutottunk, hogy sajnos (és itt most kiba' szégyellje magát az a sok szakember, aki ebben érintett) sehol, semmilyen szakirányú életmód tanácsokat, tájékoztatót nem kapnak az emberek. Hogy a gyógyítgatások, a gyógyszer gyárak támogatása helyett a megelőzésre kellene a hangsúlyt fektetni. Japánban (sajnos a ledobott atombombák következményei miatt is) rengeteg daganatos volt. Annyira, hogy vezették a blacklistet sajnos. Viszont ma ennek ellenére olyan sikeresek, (egy rakás más téren is az egészségügynek) hogy szó szerint töredéke a jelenlegi szám az akkorinak. És ebben a legnagyobb hangsúly a megelőzésben van, a tudatos tájékoztatásban. Hogy mire gondolok?

    Hát kb arra, amivel növelhetnénk az átlagéletkorunkat, a nyugdíjban eltöltött és megérdemelt, EGÉSZSÉGESEN megért évtizedeket. Tudom, hogy néhányan elkezdenek szajkó módjára ismételgetni szlogeneket,meg hogy a csapból is az folyik, hogy ne dohányozzunk, ne igyunk, mozogjunk, ésszel együnk. Eddig ok. És? Ennyi?
    Ennyi lenne a hosszú élet titka? Á dehogy. Ez kevés hozzá, de nagyon.
    Nem mondják el, hogy ha sokáig akarsz élni, ne menj benzinkutasnak, de dolgozz állattartó telepeken, takarmánykutató intézetekben még asszisztensnek sem, soha ne vállalj vegyszerezést még sofőr beosztásban sem. És ez akkor még csak jóformán talán egy két fajta ráktól fog megvédeni.
    Nem kapunk teljes körű tájékoztatást sehol! És ez engem rettentően bosszant. Igen, azért, mert ha valaki, akár csak az a szemétláda (sajnálom, nem tudok mást mondani) üzemorvos, aki időszakos orvosi vizsgálatoknak veti alá a dolgozókat időben szól, akkor most én sem lennék talán ennyire magam alatt. Mert ha lett volna az ereiben normális emberhez méltó vér, akkor elmondhatta volna (hisz ő tudta, tanulta, hogy ezek a munkahelyek milyen halálos betegségeket okozhatnak, hiszen ezeket a tüneteket kellett vizsgálnia) hogy ez halálos és eddig hányan haltak meg kínok közt, emberi méltóságukban porig alázva. Én 37 éves vagyok. A korosztályomból (+-2-3 éves intervallumot nézve) 4 embert ismertem, aki vegyszerezett a földeken. Egyik sem érte meg a 40-et.
    Sorolhatnám, de nem ez a célom. A célom az, hogy végre ma, Magyarországon ne a pénz domináljon egy munkahely betöltésekor elvégzett orvosi vizsgálaton, hanem igenis az orvos mondja el a teljes következményét a betöltendő állásnak. Nem ragozom. Akit érdekel, akár privátban is megkereshet. Eléggé beleástam magam az elmúlt években az amolyan szemlehunyásos dolgokba.

    A jó tanácsok: vegyszert kerüljük, akármi az (már a domestos is egy rettentő erős méreg)
    Ha elkerülhetetlen, akkor a legfullosabb védőfelszerelésben végezzük el a munkát. Ha magunknak csináljuk, ne sajnáljuk rá a pénzt, ha másnak, akkor győződjünk meg annak minőségéről. 100%-ban tartsuk be a biztonsági előírásokat, olvassuk el a kötelezően feltüntetett leírást, ha ilyen nincs hozzá ne nyúljunk és ne engedjük, hogy bárki hozzányúljon.
    De tényleg nem akarok offolni. Rettentő sok dolog van, amire ha nem vigyázunk, akár egy katalizátora lehet egy olyan betegségnek, ami megölhet minket. Tájékozódjunk, hogy milyen ingyenes és nem ingyenes teljes körű, vagy részleges vizsgálatokhoz van jogunk (mert ezt sem mondják el sehol!) és évente egyszer végeztessük is el ezeket a vizsgálatokat. Csak megemlítem, hogy egy mellkas CT lehet, hogy nem olcsó, de a tüdőszűrés szart sem ér. Így aki abban a hitben van, hogy évente egyszer elmegy tüdőszűrése és ezáltal megtett mindent, ki kell, hogy ábrándítsam, az - mint említettem - szart sem ér. Ha ott kimutatnak valamit, ami gáz, akkor nekünk már rég annyi. Aki esetleg itt pánikkeltéssel gyanúsítgatna, annak mindenképpen ajánlom, hogy előbb ellenőrizze le, hogy mit írtam itt le. Nem ez volt a célom, csupán szeretném, ha kinyílnának a szemek. És igen, a cigi valóban rossz. Én 22 év után raktam le, végleg. Ennek majd 7 hónapja és soha többet nem akarok rágyújtani. Nem akarok úgy megdögleni, hogy megfulladok. Aki esetleg már kellően bexart, de még nem tud dönteni, hezitál, az nyugodtan menjen el egy hematológiára, járjon nyitott szemekkel, és rá fog jönni, hogy nem akar majd így meghalni. Szörnyű. Nagyon. Elmondani nem lehet, mennyire. Hogy ez mekkora fájdalom. Nem, nem csak fizikai. Lelki. Lelkileg meghalni, mielőtt meghal a test. Amikor már te is feladod. Amikor már tudod, hogy nincs visszaút, amikor már tudod, hogy vége. Sajnos, sok ilyen ismerősöm van, volt és még minden bizonnyal lesz is. Vannak, akik már 15 évvel a kór megállapítása óta is élnek. És vannak, akik 4 nap alatt elmentek attól számítva, amikor megállapították náluk a bajt. De hagyjuk. Oldalakat tudnék írni erről. Lehet, hogy sokakat fel is háborított az írásom. Tőlük elnézést kérek, nem ez volt a célom.
    Elnézést kérek, ha sokat és esetleg helytelenül írtam. Vigyázzatok magatokra, mert a baj hamarabb megvan. Megelőzni könnyebb, mint helyrehozni.
    peace:

    :R :R :R

    Üdv:
    Geller

Új hozzászólás Aktív témák