Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz Y72 #11 üzenetére

    Ez azért ebben a formában nem teljesen igaz. Valóban, mint sok más, magát prémiumként definiáló gyártónál van egy erős márka felár, de ilyen tudású órákat nem igazán kívül másik gyártó.

    Arról nem is beszélve, hogy a garanciális és azon túli support is elég korrekt (legalabbis Magyarországon biztos). Nekem pl. Fenix 6X Pro Sapphire fél év után gyanúsan gyorsan merült, ezért itt a vírushelyzet közepén felvettem a kapcsolatot a Navi-Gate Kft-vel, hogy mit tehetnénk. Mondták hogy most nincs személyes ügyintézés, ezért futárral tudom eljuttatni hozzájuk az órát. Hétfőn fel is adtam, amit kedden megkaptak, szerdán reggel hívtak hogy bevizsgálták, valóban hibás, küldik az újat... és csütörtökön hozta a futár a vadi új órát.

    Nincs javítgatás, nincs 30 nap tökölés, stb... ha az órának bármi szoftveresen nem orvosolható hibája van, azonnali csere. És ha már 200-300eFt-ért veszel kütyüt, akkor talán az sem elhanyagolható, hogy garancia időn túl fix díjért (általában 40-60eFt modelltől függően) szintén cserélik az órát. Tehát ha 2,5 évesen beoffol a 300eFt-os órád, akkor nem a kukában landol, hanem 50eFt-ért cserélik.

    A cikk ugyan a 945-ösről szól, nekem csak Fenixeim voltak (Fenix 3 HR Sapphire, Fenix 5 Plus Sapphire, Fenix 6X Pro Sapphire), de a FR945 lényegében ezeknek a triatlonos változata, szóval kb. ugyanaz. Mindegyikkel maximálisan elégedett voltam és nem veszítettek sokat az értékükből, amikor eladtam őket. F3HR-ről azért váltottam F5 Plusra, hogy legyen offline zene (mp3, spotify) és bankkártyás fizetés, meg teljes térkép. Innen meg azért váltottam F6XPS -re, hogy meglegyen a F3HR üzemideje, így most heti 10-12 óra edzés mellett vasárnaponként úgy rakom fel az órát töltőre, hogy 25-30%-on van és gyakorlatilag minden funkcióját használom a pulseOX kivételével.

    Szerintem a Garmin órák is egyéni megítélés alá esnek... aki nem használja ki annak egy nevetségesen túlárazott eszköz és pénzkidobás, de aki kihasználja a funkcióit, az örömét leli majd benne. Én még egyszer se kaptam magam azon futóversenyen, hogy a többi futó karját nézzem, hogy ki milyen órában fut, úgyhogy nem hiszem hogy ez az általad említett Apple módjára státusz szimbólumként működhetne, főleg hogy az utca emberének meg pont semmit se mond hogy ki milyen órát visel.

    Akinek megéri 500k-ért iPhonet venni az azt vesz, aki meg sportkütyüre akar költeni 100-200-300eFt-ot, az meg azt. :K

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák