Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz Bazsi84 #21 üzenetére

    Ha valaki pontosan szeretne mérni résztávot és folyamatosan valós tempót akar látni, akkor ahogy te is írod kell egy footpod az óra mellé. Nem feltétlen kell, hogy wattmérő legyen, de én is Strydot használok az órával. A watt részét csak érdekességéként nézem, amúgy pulzus és tempó alapon edzek, viszont pontosabb bármelyik GPS-nél és ha lépek három gyorsabbat, már azt a tempót mutatja, ami pl. 100/100 résztávoknál vagy emelkedőre sprinteknél nem hátrány, mert a GPS jó esetben a résztáv végére tér észhez. :P

    A csuklós pulzusmérés egyenletes tempójú futásnál hobbi futóknak teljesen korrekt. Nekem a Fenix 6X Pro csuklós pulzusa +/- 5 BPM-en belül van a futópad mellkaspántjához képest. Ugyanakkor szintén résztávozás vagy intenzívebb tempó váltások során az optikai pulzusmérés nem tudja megfelelően lekövetni a változást, de ez gyakorlatilag minden órára igaz.

    Hobbi futónak szerintem egy Forerunner 245 tökéletesen elég, esetleg a music változat és akkor telefont se kell magával vinnie zene hallgatáshoz, aki meg komolyabban fut/triatlonozik, az úgyis vesz mellkaspántot a 945 mellé.

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák