Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz odani #3 üzenetére

    Leszámítva a pulzusmérést :U Nem is Neked akartam válaszolni, csak pont láttam az amazfitet, amit nem lehet egy lapon említeni a Garminnal.

    Szóval akinek számít a pontos pulzusmérés, az vegyen Garmint, amiben már az Elevate szenzor van, mint például a fenti cikkben is. Polar H10-től minimálisan marad el.

    Volt Amazfitem (BioTracker 2-es!) meg csomó másik okos karkötőm, szóval tudom miről beszélek :)
    Nem is a nyugalmi pulzussal van gond, mert azt relatíve egyszerű eltalálni. Ott véreztek el, amikor hirtelen változott a pulzusom. Kb. 1-2 percig nem mutatnak változást. A Garmin meg 2-3 másodperc után már mutatja a pontos értéket.

    MÁS: a cikkből kimaradt egy fontos dolog: Body Battery-t is mutat az alkalmazás, ami ijesztően pontos értékeket produkál. Ezt érdemes elolvasni.

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz #53876480 #5 üzenetére

    Nem jó. Hasonló dilemmában voltam és vettem egy kompromisszumos Venu Sq-t. Ha zene is kell, akkor van Music változat is belőle, ami egy 10-essel több, de most néztem, hogy van, ahol olcsóbb is :D

    Viszont nincs transzflektív kijelző, de az üzemidő ott is 2 hét minimum.
    A kijelző IPS és nem amoled, de volt amoledes is és nem veszem észre a különbséget: nagyon *szép* feketéi vannak, amit max korom sötétben szúrsz ki, hogy nem teljesen fekete. Nyilván IPS és IPS panel között is óriási különbségek vannak.

    Ja a másik kompromisszum, hogy négyzetes, de mondjuk én pont olyat kerestem, ami okosórára hasonlít és nem rendes órára.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz #53876480 #8 üzenetére

    Nem kell kikapcsolni a futást, nem erőlteti. Van Garmin edző, ami segít futásos edzést összeállítani és tolja az edzést az órára. De azt be kell kapcsolni, tehát ha nem akarsz vele foglalkozni, akkor ott se lesz.

    decoati vesd össze, le fog esni az állad. Más is megtette:

    BodyBattery-nél nem értem a fejtegetésed. Logikázhatsz mögötte, de egyszerűen jól működik. Vagy nem hiszed? Az már a te dolgod, de ha tényleg érdekel, próbáld ki 1 hónapig és utána mondj véleményt.
    Hármas vagy Négyes Elevate? Ez nem tudom mi, de anno széttúrtam a garmin fórumokat, de nem találtam semmi ilyesmit. Vagy az, vagy nem az. Meg is magyarázza, hogy mindegyik miért kb. ugyanolyan pontos (mármint ami Elevate-s).

    SZAMigabi olvasd el az összevetésem, mert több dologra is kitérek a használat során.
    Én imádom. Garmin ökoszisztémát is imádom (csak a gugli által megszerzett !!havidíjas!! FitBit-nek van még webes felülete, de semelyik másik gyártónak nincs).
    Például egy kattintással meg tudok osztani egy futást: itt a tegnapim.
    Garmin edző használható rajta, ezért egy teljes értékű futóóra is egyben :)
    Szóval általános aktivitásmérőnek tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz decoati #12 üzenetére

    Nem szeretném hagyni, mert kíváncsivá tettél na :D
    Esetleg össze tudnád vetni valamilyen HIIT-tel, amit utána könnyű vizualizálni, mint pölö a fenti diagram? Nyilván ha két külön program tudja rögzíteni, az picit macerás; mondhatni Photoshop-igényes, de beszállok szívesen ötletelni.
    Amit én próbáltam (Zepp, Garmin és Mi Fit), ott semmilyen közös pont nem volt, úgyhogy maradt a Photoshop és a kb. méretezés. Mondjuk a hatalmas különbségek mutatására az is pont elég volt.
    EDIT: egy másik emberke is megcsinálta az összehasonlítást. Nem tudom milyen a videó, de le fog járni a szerkesztési idő, mire végignézem.
    Nyilván az volna a legjobb, ha ÉN tudnék szerezni egy H10-et, és akkor magam is össze tudnám vetni egy halom edzéstípus alatt. Mondjuk nem tudom egész nap rajtam lehet-e a H10, mert mintha nem rögzítene, ha nincs benedvesítve és edzésen kívül azért nem izzadok :D

    blueMerle Amikor körbenéztem, hogy mi legyen Amazfit után, akkor szűkítettem le pár nap alatt Garmin vs FitBit-re és elolvastam egy zsák tesztet mindkettő akkori ÖSSZES karkötőjéről/órájáról (kezdésnek nem is akartam órát, mert általában túl nagy). Szinte az összes FitBit tesztben ott volt, hogy ha nincs prémium csomag, akkor egy csomó fontos adat hiányzik. Tavasz óta már nem emlékszem pontosan miket soroltak fel, de kapásból ott volt a Garmin, amiben minden ingyenes, így nem is agyaltam rajta túl sokáig, ment a kukába a FitBit.

    Ja rövidebben is leírhattam volna: Nem tudom, nem volt még ilyen órám, internetes tesztek alapján tájékozódtam :B
    Pedig milyen jó volna végtelen pénzzel végigpróbálgatni mindent...

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz HThomas #17 üzenetére

    Köszi, megnézem.
    Véroxigénszintnél feltűnt, hogy baromi lassan mér és a pontosság biztosan nem jó. Még szerencse, hogy fölöslegesnek tartom, így nem érint a dolog.
    Az alvás viszont érdekes. Amikor elkezdtem használni, akkor egyértelműen rosszabbul mért, mint a Honor Band 5, Mi Band 5 vagy az Amazfit Bip U. Nem is nagyon foglalkoztam vele, mert csak az alvásidő érdekelt és azt viszont kb. eltalálta, hogy mikor aludtam el és mikor keltem. Pár hónappal később ránéztem az alvásra és kb. azt láttam, amit tényleg éreztem (agyonvert állapotban szinte 0, egész friss állapotban meg volt szépen mélyalvás), úgyhogy lehet valamelyik firmware frissítés javított rajta. Vagy megtanult engem :D

    anrb köszi, ma is tanultam valamit :) Az a V4 elrendezés rendkívül hatékonynak tűnik.
    Viszont amit mondtál az optikai szenzorokról, az csak általánosságban igaz. Ezért is akartam első körben H9/H10-et venni edzéshez, de szerencsére tovább kutattam a témában. Pölö a fenti videóban FW frissítés után amit kapott az emberke az is önmagáért beszél:


    Nem, valóban nem olyan, mint egy szíj. Nem 100%-ig olyan pontos. De ez azért erősen 95% környékén van és a hirtelen változásokat is szépen lekövetni. Praktikusságban meg össze se lehet őket hasonlítani.

    decoati szerintem összekeversz valakivel. Én komolyan kérdeztem, nem kell rá besértődni vagy kötözködésnek venni. Az egész tömb irományodat fogalmazzuk át egy picit: Neked nem jön be, nekem bejön. Van ilyen. Viszont a fenti 2 diagramot ajánlom a figyelmedbe.
    Azt azért megemlítem, hogy ha az egyik nap alig csinálok valamit, a következő nap meg összehúzok két edzést, akkor este 8-ra nekem is lemegy 5-re a body battery. Mondjuk úgy is érzem magam :D

    Vzotya2 ne foglalkozz vele, hagyni kell az ilyet. Eredményt normális összehasonlításról úgyse fogunk tőle kapni az előző hsz-e alapján, pedig megvan hozzá mindene :(

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz #53876480 #31 üzenetére

    Látod, erről beszéltem, totál fölösleges reagálni rá. Először az életkorát hozza fel, utána azzal próbálja igazolni magát, hogy milyen fasza munkát végez. Még jó, hogy a fizetését nem írta be. Azt hittem 30-ig ebből kinőnek az emberek, de hát nem öregedhetünk egyformán :D

    Viszont megpróbálok szerezni egy H9 vagy H10-et és megcsinálom az összehasonlítást, mert most már nagyon érdekelnek az apró részletek :)

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz anrb #34 üzenetére

    Köszi, ez jó :)

    Picit off, de közben kigondoltam, egy H9-et fogok beszerezni (H7 nem ANT+ -os, a Venu SQ meg csak azt támogatja, a H10 meg ugyanolyan pontos több teszt alapján is), de egy infó még hiányzik és hátha tudtok segíteni: Azt írja, hogy a H9-nek nincs beépített memóriája. De ha az órával párosítom, akkor az fogja az adatokat gyűjteni, vagy a telefonnal is párosítanom kell és vinni magammal?

    proci985 hát igen, az egész napos hordásról már lemondtam emiatt. Mindenesetre szeretném tudni, hogy az esetemben milyen anomáliák jelennek meg a kettő között. Meg hát...picit túl is tolom és nagyon a határon táncolok, ezért is vagyok kíváncsi a pontos értékekre. 180-190-es pulzust elég hamar elérem a futások során és azt tartom 30-60 percen keresztül, de előzőleg is megkarcoltam a 200-at úgy, hogy életkorilag már eléggé necces (220-37=183)...tudom, nem vagyok normális :D Viszont biciklizésnél sehogy se akar 180 fölé menni :U Testsúlyos/súlyzós edzés meg max 160 és szerintem itt lesz a legnagyobb eltérés.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz ZolkoW #38 üzenetére

    X éve kölcsönkértem egy akármilyen pántot (dedikált órával lehetett használni, de...mind1, akkor még hülyeségnek tartottam) és elmentem vele párszor futni. 190-re állítottam a figyelmeztetést és a végén már az őrületbe kergetett, mert 15-20 perc után állandóan sípolt :D Közberakott sprinteléseknél a 200-as érték nem volt szokatlan, bár akkor még 2x éves lehettem.
    Szóval valamiért jobban bírom a magasabb értékeket. Lehet azért, mert nagy a kontraszt és a nap hátralevő részében 100 fölé se megy, de ha ülök (ülőmunka), akkor 60-70-es pulzussal (néha 60 alá is megy) elvagyok. Vagy ennyire jó állapotban van a keringésem. Pl: rendszeres a hideg vizes tusolás, ami szintén segít. Ja várj, nem...ha gyerekekkel vagyok, akkor 100 alá nem akar menni :DDD

    Egyébként írták, hogy a képlet általában nem áll azoknál, akik rendszeresen sportolnak.

    Köszi a tippet, meg is van; az óra rögzíti.
    EDIT: ááá ez nem jó. Azt írja, hogy akkor nem az óráét rögzíti, hanem a pántét. De akkor meg nem tudom összevetni a kettőt :W

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz ZolkoW #40 üzenetére

    Szerettem volna minél több összevetést csinálni és az telefon nélkül jobb lett volna, de nyilván nem szakadok meg így se pár alkalomtól.
    Az üzemszerűség attól függ, hogy mit kapok eredményül. Azért titkon abban reménykedem, hogy 5%-on belül lesz a hibahatár úgy, hogy mondjuk a max pulzust 1bpm pontossággal eltalálja és akkor maradok az óránál.
    Vagy ha a futást 99%-ban eltalálja az óra, akkor oda nem viszem, csak a többi edzésformához. Majd kiderül.
    Meg majd 1 napot végigücsörgök benne, bár a folyamatos nedvesítés érdekes lesz :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz feloman #63 üzenetére

    Most este súlyzóztam és picit kiakasztott. Benedvesítettem, de vagy 5 percig szakadozott, alig talált jelet. Amikor meg talált, szerintem nagyon alámért (80-100 bpm, pedig lihegtem). Letöröltem az összehasonlítós progit, de vissza fogom rakni a futás miatt és mérek még párat. Megpróbálom az órát is szorosabbra húzni, hátha...

    ZolkoW pedig a praktikusság híve vagyok és hát az öv macerás...az óra meg úgyis mindig rajtam van.

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz HThomas #66 üzenetére

    Mára egy fix edzés volt, úgyhogy azt csináltam, amire Jeff Galloway éppen utasított :B
    De most már alvás van; majd holnap felteszem, mert gondolom ennél se fog egyezni a 2 pulzus vertikális kiosztása a Connectben :W (frissítettem délelőtt a cikket: több diagram nem jó benne...)
    Illetve az emelkedőket is csak közelítőleg tudom letesztelni, mert a Venu SQ-ban nincs barométer, azaz csak sík terepet rögzít és a Garmin Connect rendel hozzá magasságot asszem az OpenStreetMaps-es magasságok szerint.

    EDIT: átraktam publikusra a futást, így meg tudod nézni. Ráadásul most az átfedés is jó; mindkettőnek 200 bpm maxot rakott a diagramra, tehát pontos az összehasonlítás. Ha még nem Garminoztál:
    1. A pulzus jobb felső sarkában tedd ki teljes képernyőre
    2. A jobb felső sarokban a NINCS ÁTFEDÉS-re nyomj rá és válaszd ki az Auxiliary heart ratet (az a szíj)
    (3. A tempót is mellé rakhatod, mert ez ilyen walk-run-walk-os edzés: a középen látszik 4x2 szakasz: 30 mp gyors tempó, 30 mp séta, az is szépen dobálta a pulzust) Általában ilyenkor majdnem sprintelni szoktam, de sose voltam még 0 fokban futni és felfagyott a futópálya és nincs gumi a cipőm talpán (legolcsóbb futócipő...) és majdnem minden lépésnél csúszkáltam ide-oda...nagyon kemény volt így :D Azt mondom, hogy jobban elfáradtam most, mint az előző 10 km-nél, ami 5 fokban volt...

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz SirRasor #62 üzenetére

    Akit érdekel, frissítettem a cikket: most már jók a diagramok. Egységesek. Szépek:D Illetve 15 tevékenység alatt hasonlítottam össze, hogy legyen kis mennyiség.

    HThomas egyébként igen; ahogy néztem futáshoz jó ez is. Anno a 190-195 bpm tudom honnan jött ki. Én adtam meg, hogy 199 a max (10+ évvel ezelőtt még annyi volt), ezért offsetelt. Pár napja csináltam gyári visszaállítást az órán (nem akart frissülni, mert betelt a memória, de takarítás után se..) és az offsetelést defaulton hagytam. Azaz a számított max bpm-em 185. De a szíj szerint 187. Hehe, máris megvan az 1-2 bpm eltérés forrása. Ha most manuálisan átállítom, hogy a max 187, akkor majdhogynem halálpontosan fognak illeszkedni az esetek nagy részénél.
    Csakhogy az idő múlásával változik a max bpm, tehát évente meg kéne nézni szíjjal.

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz trskv #70 üzenetére

    Megnéztem és a Venu SQ-ban van Síelés. GPS-t is használ hozzá :)
    Használtan is ki lehet fogni jót.
    Barométer viszont nincs benne, tehát a magasságot utólagosan rakja hozzá a felhőben. Úgy tudom jelenleg 100k alatt nincs olyan Garmin óra, amiben volna barométer.

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák