Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • decoati

    aktív tag

    válasz SirRasor #16 üzenetére

    oké.
    Mint említettem, 2 hónapja használok egy FR55-öst, gondolom elkerülte a figyelmed.
    DC Rainmaker, mint alapvetés (ha sportóra).
    Szépen látszik az intervallok indulásakor fellépő csúszás (mellesleg említi az Elevate 3 és 4 közötti különbségeket, amik persze szerinted nem létező fogalmak), külön megér egy misét, hogy az így nyert (téves) pulzus információk milyen hatással vannak a TRIMP, aerobic, anaerobic stress score értékekre (pláne, hogy köztudottan exponenciálisan súlyozott, és adott pulzuszónában eltöltött időbeli értékekről van szó). Nem mintha amatőr szinten ez bármit is jelentene, de mellkaspántnál NINCS ilyen probléma, ez egyszerű tény, nem tudom mit kell rajta akadékoskodni.
    Hogy a BodyBattery-nél nem érted a fejtegetésem, azzal én nem tudok mit kezdeni. Ha lekéred az egész napi wellness adatokat és szétszeded a .fit fájlt, látható, hogy a stress score-hoz tartozó időbélyegeknél tárolódik a BodyBattery aktuális értéke (remélem a HRV, RMSSD, stb. paraméterekről, és ezek fontosságáról, valamint a stress score-hoz való kapcsolódásukról, és úgy általában a Firstbeat tevékenységéről nem kell beszélni, mert akkor aztán tényleg nincs meg a közös nyelv), valamit az alvásadatok elemzésénél feltűnik, hogy azonos stress score-hoz rohamosan növekvő BodyBattery tartozik, HA az időszelet deepsleep. Namost drága osztrák barátaink ténykedéséből tudhatjuk, hogy az Elevate 3-as Garminok a deepsleep-et olyan hatvan-valahány százalékban azonosítják helyesen, tehát a pihenés alatti töltődés már csak elméletileg sem lehet egzakt, ez nem hit kérdése. (Mellesleg a gyakorlati tapasztalatok nálam spec. mutatnak weird dolgokat, pl. a BodyBattery kimerül d.u. 4-kor, én este fél 7-kor még elmegyek egy másfél órás funkcionális edzésre (TRIMPexp: 90+), aztán még vezetek 50km-t, 11-kor lefekszek aludni, 6-kor kelek, frissen, kipihenten, és mit látok? A BB hajnal 2-kor kezdett el töltődni, és fel is tolta reggelre 35%-ig. És ezt napról-napra. A BB szerint már rég halottnak kellene lennem. Valszeg amiatt van ez, hogy az alvási légzésszámom magasabb, mint az ébrenléti (az oldalamon alszok?), így a deepsleep statok nálam még az átlagosnál is használhatatlanabbak (sokszor 0, vagy néhány perc csak, de azt is oda rakja, amikor még nagyban tévézek, vagy zenét hallgatok) (érdekes, a Polar Vantage M mégis megoldotta valahogy) (ez is egy általános Garmin probléma, mmint hogy deepsleep-et viccesen mér, tele van vele a Reddit, hagy ne guglizzam már ki). Nem gond, tök érdekes amúgy, de ne használjunk már ilyen "ijesztően pontos", "ha nem hiszed, az a te bajod" kifejezéseket egy belső, kizárólag önmagával kompatibilis metrikára, mert kurva gáz.
    Úgyhogy ja, tájékozódni nem bűn, a Google a barátunk, a magas lóról meg nagyot lehet esni.

    család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

Új hozzászólás Aktív témák