Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burt1793

    veterán

    válasz Zotya84 #10 üzenetére

    Nekem a fenix 3 akkor számol plusz hosszt, ha hossz közben megnézem az órát, mondjuk a hátúszást se szereti. 😃

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Zotya84 #10 üzenetére

    "Mert ott csak egy hosszt kell leúszni, és ahhoz is lesz GPS-vétel."
    Na, ha már úszás. Nekem egy jóval olcsóbb (Honor) órám van, és egy ideje már agyalok valamilyen Garmin (a Venu 5-öt várnám, de nagyon nem akar jönni) órán.
    Szóval eddig csak beltérben teszteltem az előbb említett órát, és nekem is az a tapasztalatom, hogy elő-elő fordul, hogy elszámolja magát. Van, hogy csak egy hosszal (50m), de történt már olyan is, hogy az edzés leállításakor még 2150 m-t írt, majd az összegzésnél 2050 m-t.
    A nyíltvízi úszásnál várhatóan (és ez gyakorlatilag órafüggetlen) még rosszabb lesz a helyzet, mert ott jóformán a GPS-re tud csak támaszkodni az óra. Utóbbi viszont a víz alatt nem igazán működik, szóval úszásnemtől függően szvsz. a sz@r és a nagyon sz@r értékek között fog váltakozni a mért adat (erre legközelebb a Balaton átúszás alkalmával tudok majd bizonyítékkal szolgálni). Két teszt amit érdemes megnézni: link1, link2

    Más: Garmin Pay
    Leírná nekem valaki, hogy perpillanat milyen kártyákkal (gondolom Curve, Revolut) és hogyan működik? Amire kíváncsi lennék:
    • Telefon - ill. online kapcsolat - nélkül hány alkalommal lehet vele fizetni?
    • Limit (15e Ft felett) kell-e PIN-t beütni a terminálon (mint bankkártyás fizetés esetén)?
    • Az órán hányszor, ill. milyen gyakran kell megadni a PIN-t, hogy az ember fizetni tudjon?
    • Van-e gyors-gomb a fizetésre vagy nagyon "mélyre" kell túrni a fizetésért?
    • Milyen távolról érzékeli a terminál, és milyen gyors a fizetés? Pl.: rá kell-e tenni az órát?

Új hozzászólás Aktív témák