Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ayanlith

    tag

    válasz nightshadow #22 üzenetére

    Én kipróbáltam ezt a készüléket és egyszerűen úgy tapasztaltam, hogy borzasztóan laggol a felület, nekem ez már nem volt vállalható. Egyébként a legtöbb alacsonyabb árkategóriájú, kínai processzorral szerelt táblagépnél hasonló az érzésem. Papíron remekelnek, designre is rendben vannak, de akadozik a felhasználói felület és sok esetben még a WiFi-vel is probléma van. Tegnap a Veletech-en ki volt állítva három új Wayteq táblagép, egy 7 hüvelykes és két nagyobb kijelzős. Mindhárom nagyon jól nézett ki, minőségi anyagokból kiválóan összerakott termék volt, de mikor kipróbáltam a heteset, alábbhagyott a lelkesedésem, ugyanis meglehetősen laggolt, feltehetőleg a kínai proci és a nem megfelelő optimalizáció miatt. Kipróbáltam a két nagyobb testvérét is, amelyekben Samsung processzor volt és nagyjából ég és föld volt a különbség sebességben és felhasználói élményben.

    A Galaxy Tab 3-mal kapcsolatban: a kijelző, amennyiben tényleg sima TFT, visszalépés az elődjeihez képest, ugyanis azokban PLS technológiájú kijelzők voltak, amelyek az IPS-hez hasonló minőségűek. A Galaxy Tab 2 is visszalépés volt az elődjéhez képest néhány ponton. Ilyen például a processzor, a Galaxy Tab 7.0 Plus-ban például ugyanaz a hardver van, mint a Galaxy S II-ben, kétmagos 1,2 ghz-es Exynos, míg Galaxy Tab 2-ben egy gyengébb, 1 ghz-es Texas Instruments processzor munkálkodik. Az eddigiek alapján a Galaxy Tab 3 nem lehet sokkal erősebb (ha egyáltalán erősebb), mint a 7.0 Plus.

    Ami a design-t illeti, egészen addig tetszett ez a formaterv, ameddig a Samsung nem kezdte el mindegyik telefonját, táblagépét ugyanilyen köntösbe bújtatni. Gyakorlatilag én már meg sem tudom állapítani a különbséget, ha csak a külsőt nézem a különböző modellek között, pedig erre még nem volt példa nálam.

    Hogy vannak fizikai gombok, az nem akkora nagy probléma szerintem, legalább nem a kijelzőből foglal egy egy közel egy centis csíkot. Engem például ez egy kicsit zavar a 7.0 Plus-on. Ami már kevésbé teszik, az a gombok elhelyezése (annak ellenére, hogy ez a szokványos), ugyanis én például 95%-ban oldalra fektetve használom a készüléket.

    Egyedül a tömeg csökkenésében látok fejlődést az elődhöz képest, közel 40 grammal lett kevesebb a készülék, ami azért már érezhető.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák