Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • puskint

    tag

    válasz vicze #49 üzenetére

    Ne mind értetlenkedj annyit, tudod jól, miről van szó, csak kötöd az ebet a karóhoz. Saját példa: van egy Nóta2-m és egy Nexus7-esem, és engem qrvára zavar, hogy a Nexus-on nincsenek külön fix gombok. Igenis, azok a fránya virtuális gombok helyet foglalnak és zavaró, hogy még fullscreen-ben sem tűnnek el, csak trükközéssel. Szóval, itt jár a Samsungnak egy piros pont, hogy azt a nagy alsó szegélyt legalább valami hasznossal tölti ki. Ha nem is mindenkinek jó ez, bizonyára vagyunk még sokan, akiknek ez a megoldás a szimpatikusabb. Pont.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz puskint #51 üzenetére

    És a nexus7-et éjjel nappal állítva tartod? Belegondoltál milyen kényelmetlen úgy két kézzel fogni a tabot, hogy ívesen el kell tartanod a tenyered az opciók, vagy a vissza gombtól? Mert ha mint hardvergomb lenne egy szót se szólnék...

  • vicze

    félisten

    válasz quailstorm #52 üzenetére

    N7-en hacsak nem rootolta, Phone UI-t kap alapból, ami hát khm... Oldalt maradnak gombok, ha jól emlékszek, csak fordulnak az ikonok és kész.
    Még N10-is csak Phablet UI van alapból, ez volt az egyik ok a rootra, nagyon rosszul kezelhető az android tablet, ha nem tablet UI-val csinálják meg.

    @puskint: Oké mondom, de még mindig nem mondtad hogy mit vesztesz? A fix gombok pontosan hogy a kijelző méretéből vesznek el, növelik a készülék méretét/súlyát. Egyszerűen berögződött hogy a "geci gomb elvesz a képernyőből", és mi lenne ha úgy fognád fel, hogy a képernyő a gombig tart, mintha fizikai lenne?
    Szóval még mindig várom a virtuális gomb óriási hátrányát.

    Az már más kérdés, hogy egy AOKP kb. gyökeresen megváltoztatná a véleményedet, de ezt fel se hozom érvnek. Úgy használni egy készüléket ahogy én/te szeretném, egyeseken úgy látszik elképzelhetetlen.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz vicze #53 üzenetére

    A tablet UI
    Azóta változott a helyzet. Sajna a legutóbbi appok vízszintesen vannak, és nem a jobb felső sarokban van az app drawer ikon, hanem ahova akarod, olyan holo stílusban. Van alul egy asszem 9 ikonos állandó sáv. Bár azon belül is akárhova rakható, tehát kitolom a szélsőjobbra és cső.

    A nexus 7-et meg elfeledtem, syrva röhögtünk rajta unokatesómmal mikor megjelent. Szánalmas: [link] [link]
    Ez is csak egy nagy telefon... Hihetetlen hogy odáig fajult a dolog, hogy egy nexuson sem lehet a gyári ROMot használni... Nexus10-en még durvább az effekt... Hol élnek a fejlesztők? Csak a SmartQ-nál ismerik az ergonómiát? Bár a DPS dream 7 is normális felülettel jött. De egy Nexus bezzeg nem...
    (nexus 10 közepéig speciel én be se érek hüvelykujjal, míg T20on szétválasztott billentyűzettel nem is kell)

    [ Szerkesztve ]

  • -Faceless-

    őstag

    válasz vicze #21 üzenetére

    Én speciel örülök neki, pont erre vártam, hogy legyen fizikai gomb legalább egy kompromisszum nélküli tab-on...
    De persze ízlések, és pofonok :)

    [ Szerkesztve ]

  • puskint

    tag

    válasz vicze #53 üzenetére

    Ellenkezőleg: ha összevetsz egy Nóta2-t vagy S4-et egy Nexus4-essel vagy 7-essel vagy akár egy Xperia Z-vel, megfigyelheted, hogy míg az alsó szegélyre a Samsung besűrítette a fix gombokat, addig a többiek üresen hagyták, így a virtuális gombok a képernyőből vesznek el helyet. Mit nem lehet ezen érteni? És még szerencse, hogy van AOKP meg xylon, meg mittomén milyen módok és a navigációs sáv magasságát a minimálisra állíthatom velük, mert az alap szofttal bazi nagyra állították, mintha félvakoknak csinálták volna. Meg aztán az is idegesítő, hogy filmnézés közben, ha eltűnnek és előjönnek, akkor mindig összekadnak a filmlejátszó app saját gombjaival (VLC), vagy könyvolvasás közben mindig ott vannak, stb. stb. Mondjuk akkor kevésbé zavarna, ha az említett készülékeknek hosszabb lenne a kijelzőjük és keskenyebb az alsó szegélyük. Meg ergonómiailag is mennyivel könnyebb a középső Home-gombot megnyomni a bekapcsoláshoz, mint oldalt keresgélni a gombot...

    @ quailstorm: Igen, a Nexust éjjel-nappal állva tartom, kimondottan idegesít a tabletUI, mert elsősorban olvasásra meg böngészésre használom, nem digitális képkeretnek. :P

    Na szóval, röviden annyi, hogy vannak még olyanok akik a Samsung fix gombjait részesítik előnyben, bármennyire meglepő is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Valzor

    aktív tag

    válasz Yokayee #8 üzenetére

    Nem csak neked az :) Nem értem, hogy 2013-ban ekkora kijelzőméretben miért nem lehet legalább egy olyan képernyőt beletenni a kütyübe, mint ami a Nexus 7-ben van. Főleg egy Samsungnak.

    Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz puskint #56 üzenetére

    Sose tudnám elképzelni a böngészést állva, vagy az olvasást, így szoktam meg. És ezzel remélem nem vagyok egyedül. Mert azt remélem belátod hogy fektetett használatra meg teljesen alkalmatlan, a hülye kialakítás miatt. Nem a fizikai gombokkal van bajom hanem a helyükkel, és a milyenségükkel. DPS dream 7 v1-en meg pl van opciók gomb pont a hibák kikerülésére. Sok jó megoldás van, a Samsung egyiket sem választotta. Ő döntött, hogy lenyomja a userek torkán ezt a rétegvackot...

  • takacsbotond

    őstag

    Kéremszépen és egy újjabb S3 kinézet utánzatot láthatunk!
    A Samsungnak még pár formatervezőre se lenne pénze?!Azt azért nem hinném!

    Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

  • Ayanlith

    tag

    válasz vicze #49 üzenetére

    Véleményem szerint nem kell aláhúzni mindent, mert szájbarágásnak hat, illetve nem csak az aláhúzásokkal volt problémám, hanem a szóhasználattal is (számonkérőnek és lenézőnek hatott számomra). Egyébként videóknál is foglalja a helyet a virtuális gombsor, csak éppen diszkrétebbé válik. Azzal sem értek egyet, hogy játékoknál arra a sorra konstans szükség van. Az meg, hogy a sima gombok veszik el a kijelzőtől a helyet, szintén nem igaz. Hét hüvelyk akkor is hét hüvelyk marad, maximum a keret nő(het) meg egy picit, illetve valamivel jobban ki lesz használva a kijelző.

    Én nem azt mondom, hogy egyik vagy másik megoldás jobb vagy rosszabb, csak próbálok arra rávilágítani, hogy nem ördögtől való minden téren a fizikai gombsor sem.

    molnartibor: Köszönöm az alkalmazás ajánlást, de sajnos a Samsung jóvoltából egyelőre csak Android 3.2 rendszer van a készülékemen, ez az alkalmazás pedig legalább 4.0-át igényel.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Ayanlith #60 üzenetére

    Nyilván senkit nem akartam megsérteni. A szóhasználat valóban lehet hogy túl "aggereszív" volt.

    Az hiszem alapvető szemléletbeli különbség van. Számotokra a virtuális gomb elvesz a kijelzőből = kisebb lesz. Szerintem pedig a része, sőt nem is értem, hogy mi a különbség a virtuális gomb és a fix "virtuális" gomb között, számomra nincs, csak az egyik esetlegesen alakítható. Ha levágnák az a részt és azt mondanák, hogy nem a kijelző része akkor már megfelelne? Anélkül szerepelne a felbontás és az átmérő is, úgy is számítana?
    Pl. mikor menü gombot igénylő app esetén a menü gomb nélküli eszközön megjelenik a csodás csík a ponotkkal, akkor azt is kivonjátok a képernyőből, mert akkor is csökken a hasznos terület, sőt az értesítési sáv is kitakarja a kijelzőt, le kéne azt is vonni. :) (Tablet UI-ban nekem az nincs, egyesítve van, tehát az enyém nagyobb, így? :D)
    Nézzétek csak meg hogy SGS2 óta mit művel a Samsung azzal a szerencsétlen gombbal, lassan már csak egy körömnyi csík, mert nem tudnak mit kezdeni vele, vékonyítják... (Minek??? Ronnnndaaaa! :P)
    A Google stratégiája az egységes platform és pl. 10"-on már ti se állíthatjátok, hogy van értelme a gombnak. Kb. 50-50%-ban használom fektetve és állítva de az N10 alap phablet UI-ja borzalmas és nem áll kézre, el se merem képzelni milyen lehet használni gombbal. Egységes platform = mindenhol ugyan olyan kezelőszerv = virtuális gomb. Szerintem a helyes út. (Bár az igazi, a minden gomb nélküli UI lenne...)

    Igazából én csak a tablet UI-ról beszélek, ami egyesített vezérlő gombokat és értesítési sávot jelent, tehát nincs veszteséged, mert együtt van, nem vesztes semmit. A Phone/Phablet UI-kat, meg elég esetlegesnek tartom tableten...

    Amúgy N4 videó lejátszója (4.2.2 gyári és AOKP is) konkrétan eltüntette a gombokat és teljes képernyőre húzza a videót, nem pontok lesznek stb. hanem eltűnnek és a teljes kijelzőn megy a film, másik megvalósításról nem tudok nyilatkozni, Galaxy Nexuson láttam hogy úgy van, ahogy te mondod, de azóta lefolyt 1-2 verzió.

    @quailstorm: Kő kemény 3 napik bírtam N10-n az alapot, nem értem minek phablet UI-rá könyörgök? :S
    Mindegy AKOP = boldogság. :P

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz vicze #61 üzenetére

    Úgy látszik teljesen egyetértünk :DDD
    Egyébként nincs nekem semmi bajom a gombsorral, csak ne kapacitív legyen, meg ne ott. Mert akaratlanul is benyomnám... Az UI meg... evolving backwards... Kb avval versenyeznek melyik eszközzel lehet a legtöbb kilómétert beletekerni a kézbe. Ami eddig jó helyen volt, azt arrébb kel rakni :(
    Inkább optimalizálták volna a tab2 UI-ját, hogy ne laggoljon. Az tök jó volt.

  • Ayanlith

    tag

    válasz vicze #61 üzenetére

    Na, ez a hangnem a legszimpatikusabb számomra! Érvekkel alátámasztott, higgadt véleménykifejtés! :)

    Ha valóban eltűnik a virtuális gomb ott, ahol nincs rá szükség, akkor összességében a virtuális gomboknál maradás/arra való áttérés a leghelyesebb út, nekem csak a jelenlegi táblagépemen lévő megvalósítása nem tetszik, de hát elavult rajta a rendszer (3.2).

    Ami a rendszerek egységességét illeti, szerintem a többi gyártó a saját érdekében nem megy bele, mert szükségesnek tartják, hogy a többiektől megkülönböztethető legyen a termékük, ezért is módosítgatják mindenféle launcherrel és buherálással az alap felületet. Szóval sajnos ez egyelőre felhasználói szemszögből inkább egy vágy lehet, mint a realitás. Mondjuk, ha olyan a felület, hogy hozzáad plusz értéket az eredetihez, az inkább jó, mint rossz szerintem.

    Megjegyzés: Nincs nekem gombmániám, sőt a ruhákon lévő gomboktól például egyenesen fóbiám van. :P

  • puskint

    tag

    válasz quailstorm #58 üzenetére

    Nem hinném, hogy vacak lenne, amíg vannak, akik szeretik. Én kimondottam ezt preferálom, mint a vastag, üres alsó szegélyt, (bár tabletet sosem vennék tőlük, amíg a Tab3-hoz hasonló hülyeségekkel állnak elő.) Ez nyilván egybevág azzal az előfeltétellel, hogy egy 7-es táblagépet állva kell használni. Felőlem használhatjátok pager-ként is, soronként olvasva a szöveget :P Nyilván e baráti beszélgetés lényege, hogy különbözőképpen képzeljük el egy táblagép használatát, és addig jó, amíg különböző gyártók különféle megoldásokat kínálnak nekünk és van miből választani. Nem hinném, hogy ti épp a változatosság ellen voksolnátok, mert akkor neked sem lett volna soha DPS Dream tableted. :DDD

  • ricsi0307

    senior tag

    Amúgy aki itt a "fizikai" gombot pártolja tulajdonképpen ugyan azon van mint mi mert ezen a vackon is a szokásos módon csak a home gomb fizikai.A másik kettő ugyan úgy kapacitív mint a virtuális :D Aki meg nexus7-et/10-et/4-et vagy bármilyen nexust vesz azok 95%-ban bootloadert fognak nyitni és rootolni, inentől kezdve meg a legetőségek száma csak a fantázián múlik.Aki pedig samsungot az márkahűségből teszi vagy mert tetszik neki a felület és maga a tablet, és ha ez a helyzet akkor marad a gyári rendszer, ha meg nem akkor fog találni megoldást a problémára a root képében :D Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • kenwood

    veterán

    válasz satz18 #7 üzenetére

    ha van ra lehetoseged ,hasznalj egy hetig egy samsungot es egy 30ks - papiron- azonos tudasu masik tabletet.
    ha eltekintunk attol,h kb. a kijelzo tobbet er benne,mint egy wayteq tab mindenestul,akkoris erezni fogod a kulonbseget a napi hasznalatban.

    ez a keszulek nem azert meglepo,mert vannak noname szarok olcsobban ( a 316os bmwnek sem az 1.6os ford focus az ellenfele),hanem azert,mert a tab 2-hoz kepest szinte semmi elorelepes nincs,viszont rondabb nala.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz puskint #64 üzenetére

    Azt csak kölcsön kaptam egy hétre. Én a 800x480-at 3,5colon nézem, 7 colon már öklömnyi méretűek a pixelek...

    Soronként? Mert? Mivel jobb mondjuk a 176x220, mint a 220x176? 176 szélesnél agyontördeli a mondatokat, 220-nál kicsit hosszabb egy sor. Szöveg meg nem fér több...

    Aztán meg a webet is fekvőre tervezik. 800 széles vagy 480, nem mindegy. 480nál muszáj nagyítani... Egyébként meg 320x240-es módot is használtam sokat. A fekvő elrendezés gyorsabb, praktikusabb volt.

    Aztán, látom neked nagy teher az alsó fekete sáv. Gondolkozz el. Mikor nincs rá szükség? Játékok, navigálás. Jobb táblákon már a gyári rendszerrel is ki-be kapcsolható...
    Mire jó? Bal oldalt vannak a hardvergombok pótlásai, egy lusta ujjmozdulattal eléred. Jobb oldalt meg egy toronnyi cucc gurítható fel. Hardverkezelés(BT wifi kapcsoló), e-mail lista beleolvasási lehetőséggel, sms úgyszint. Fényerő állítás. Nomeg az értesítősáv ikonjai.
    Hogy néz ki ez a tab3-mon? Fent a tetején van egy keskeny mobilos állapotsáv, lent meg egy csak álló módra kitalált vegyes gombsor. Hát nem túl flexibilis megoldás... Ráadásul fekvő módban röhejesen néz ki, meg nem áll kézre még annyira sem...
    Ehhez képest a tab2 meg normális UI-val van ellátva. Na ezzel van a baj. Meg azzal, hogy most az összes modell ilyen kialakítású lesz, és még véletlen se tudnék samsungot venni, mert nem egyezik a felhasználási célommal a kialakítás.
    Ha valakinek jó ez az óriásteló, akkor vegye, de ne legyen kizárólagos... Különben a cég magának csinálja a piaci rést.

Új hozzászólás Aktív témák